HostGator vs GoDaddy 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

HostGator vs GoDaddy 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

HostGator vs GoDaddy 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

HostGator i GoDaddy to dwa duże, dobrze znane hosty, które sprzedają po najniższych cenach i są świetne dla początkujących. To powiedziawszy, istnieje wiele dodatków i brakujących funkcji na obu hostach. Porównujemy je obok siebie i rekomendujemy zalety i wady.

CENNIK  |  WARTOŚĆWSPARCIE  |  UPTIME  |  PRĘDKOŚĆ  |  FUNKCJE  |  WNIOSEK  


HostGator, z ponad milionem hostowanych stron internetowych, jest gigantem. HostGator to świetny startowy host dla osób szukających taniego hostingu z wieloma zaawansowanymi funkcjami.

3.8

Recenzent

4.2

Użytkownicy (11 głosów)

VS

GoDaddy nie wymaga przedstawiania – jest to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny dostawca hostów i nazw domen na świecie. To powiedziawszy, to trochę jak McDonald’s hostingu – tani, masowy rynek, ale nie wyjątkowo dobry. W porównaniu do dowolnego innego hosta, drugi host zazwyczaj wygrywa. Biorąc to pod uwagę, jeśli jesteś lojalnym domeną GoDaddy, warto trzymać się ich przy małych projektach i wyjątkowej pomocy telefonicznej.

3.4

Recenzent

4.1

Użytkownicy (26 głosów)

cennik

Wynik: 4,5

HostGator ma duży wybór planów, od hostingu po okazyjnych binach po wysokiej jakości hosting VPS. HostGator bardzo agresywnie wycenia ceny, oferując ogromne rabaty, gdy chcą zdobyć udział w rynku. Ich ambicją jest twoja korzyść:

SharedWordPressVPS
Cena sprzedaży2,75 USD / mc5,95 USD / mies29,95 USD / mies
Normalna cena10,95 USD / mc14,95 USD / mies89,95 USD / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyWitryny WordPressWitryny wzrostu

Zobacz cennik

Wynik: 5,0

Ceny GoDaddy są bardzo niskie i idealne dla początkujących. Dzięki promocjom oferującym ekonomiczny hosting za jedyne 1 USD miesięcznie, hosting jest praktycznie bezpłatny. Należy jednak zwrócić uwagę na stawki za odnowienie. Po upływie pierwszego okresu ekonomiczny hosting rośnie aż do 8,99 USD miesięcznie, więc uważaj na blokadę.

EconomyDeluxeUltimate
Cena sprzedaży1,00 USD / mc7,99 USD / mies12,99 USD / mies
Normalna cena8,99 USD / mies11,99 USD / mc16,99 USD / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyMały biznesWitryny o dużym ruchu

Zobacz cennik

Wartość

Wynik: 4,5

HostGator oferuje niesamowitą wartość za cenę. Szczerze mówiąc, nie jest tak silny, jak SiteGround, który jest ogólnie ulubionym, ale HostGator zaprowadzi Cię bardzo dobrze.

Ma bardzo dużą wartość ogólną, ponieważ za to, co płacisz, dostajesz mnóstwo funkcji, takich jak bezpłatne migracje, nieokreślona przepustowość i wsparcie 24/7/365.

Tam, gdzie nie widzimy dużej wartości, pobieramy opłaty za dodatki, które inni obejmują za darmo, takie jak kopie zapasowe – które są krytyczne dla zdrowia Twojej witryny. Chcą też naliczać dodatkowe opłaty za jeszcze lepszy czas pracy, który naszym zdaniem powinien być podstawową funkcją wszystkich planów, bez względu na to, jak tanio.

Wynik: 4,0

Wartość GoDaddy jest całkiem dobra jak na to, co dostajesz. Płacisz obniżone ceny za hosta na rynku masowym. Na przykład to, co otrzymujesz z abonamentem Economy (teraz w sprzedaży za 1 USD / mc) to 1 strona internetowa, niepomierna przepustowość i 100 GB przestrzeni dyskowej oraz darmowa domena. Nawet gdy cena wzrośnie do pełnej ceny 8,99 USD / mc, nadal jest to przyzwoita wartość. Biorąc to pod uwagę, zalecamy przejście na Deluxe, ponieważ otrzymujesz nieograniczoną liczbę stron internetowych i przestrzeni dyskowej (z uzasadnionego powodu).

Wszystkie plany obejmują wsparcie 24/7, co jest koniecznością, a także monitorowanie bezpieczeństwa i ochronę przed atakami DDoS.

Dwa duże problemy z tymi wspólnymi planami hostingu GoDaddy: brak darmowego certyfikatu SSL, który staje się standardem branżowym, a także ograniczenie 1 GB do baz danych. Jeśli korzystasz z WordPressa i masz zdjęcia wysokiej jakości, możesz szybko przekroczyć ten limit bazy danych. Z tych dwóch powodów dokujemy GoDaddy pełnym punktem.

Obsługa klienta

Wynik: 3

HostGator sprawdza wszystkie pola na powierzchni dzięki ich wsparciu: 24/7 i 365 dni w roku. Przez czat i telefon. Ale klienci opowiadają inną historię.

Istnieje wiele skarg na powolne reakcje, niekompetentny personel i ogólne wsparcie częściowe. Wiele osób nie ma żadnych skarg, dlatego zalecamy przetestowanie ich wsparcia przed zakupem.

Więcej szczegółów

Wynik: 4,0

GoDaddy szczyci się wsparciem telefonicznym 24/7, co ma sens dla ich klientów na rynku masowym. Jednym ze słabych punktów był fakt, że telefon był jedynym sposobem na ich złapanie. Od tego czasu zmienili to i teraz oferują wsparcie czatu, które preferuje wielu nerdów internetowych.

Wsparcie telefoniczne jest zazwyczaj wyższej jakości, ponieważ podążają za nim i mogą szybciej odpowiedzieć na pytania. Odkryłem, że obsługa czatu łączy się szybko, ale musisz przeskoczyć kilka obręczy, w tym wprowadzić swój numer PIN i czekać na odpowiedź. Jakość wsparcia to zazwyczaj szybkie odpowiedzi, w przeciwieństwie do SiteGround, gdzie zapewniają pełne rozwiązania. Ogólnie dobre wsparcie, ale nie doskonałe. 

Więcej szczegółów

Hosting Uptime

Wynik: 4,5

Przy ponad 99,5% dostępności, w zależności od źródła, nie ma na co narzekać z HostGator.

Ponadto HostGator oferuje bezpłatny miesiąc hostingu, jeśli spadną poniżej 99,9% gwarancji.

Zadokowaliśmy ich o pół punktu, ponieważ zdarzały się sporadyczne skargi od użytkowników, a my wolimy widzieć 99,99% czasu dostępności dla najlepszych w swojej klasie dostawców.

Wynik: 3,5

Czas pracy GoDaddy jest dość dobry, często na poziomie 99,95% lub lepszym. Opinie użytkowników w Internecie są mieszane, ale zwykle czas przestoju / przestoju nie jest głównym problemem.

GoDaddy ma gwarancja czasu pracy serwera (ostrzeżenie – żargon prawny!) – ale obejmuje tylko 99,90% (brakuje tam .09) – co oznacza, że ​​twój hosting może być wyłączony przez 43 minuty w miesiącu, i uważają to za normalne. Wyobraź sobie swoją stronę internetową podczas kluczowego okresu zakupów przez prawie godzinę! Co więcej, GoDaddy daje tylko 5% zwrotu kredytu – które mogą być tylko grosze. Uważamy, że powinny mieć wyższe standardy i kredyt przez cały miesiąc.

Prędkość

Wynik: 3,0 

Hosting współdzielony zwykle ma problemy z szybkością, wyłącznie w oparciu o niższy koszt hostingu. HostGator jest zdecydowanie na środku stawki, jeśli chodzi o szybkość. Podczas wyszukiwania Świergot, nie widzisz tylu skarg, ile innych współdzielonych hostów, takich jak Bluehost, co jest dobrym anegdotycznym znakiem.

Jeśli szukasz szybszego produktu HostGator, sprawdź hosting HostGator Cloud. Jeśli chcesz jeszcze szybszego współdzielonego hostingu, który nie rozbije banku, zdecydowanie zalecamy A2 Hosting lub SiteGround. Będziesz z nimi znacznie szczęśliwszy.

Wynik: 3,5

GoDaddy plasuje się na środku stawki, jeśli chodzi o testy prędkości. Próbują odsprzedać cię do swojego ostatecznego planu, aby uzyskać większą moc obliczeniową i szybkość, co źle mnie ociera. Plany ekonomiczne również potrzebują prędkości!

Na Świergot GoDaddy dostaje sporą liczbę skarg, ale szczerze mówiąc spodziewał się więcej od tak popularnego gospodarza.

GoDaddy nie znalazł się na liście naszego najszybszego hostingu. Sprawdź ten post, jeśli chcesz iść ze zwycięzcą.

funkcje

Wynik: 4,0

HostGator jest często porównywany do Bluehost pod względem cen i funkcji, a ogólnie HostGator wygrywa tutaj.

Między dwiema firmami HostGator został stworzony dla bardziej profesjonalnych użytkowników. Porównując HostGator z innymi firmami hostingowymi, musisz o tym pamiętać.

Podoba nam się fakt, że migracje są uwzględnione, mają instalacje jednym kliknięciem, są na cPanel i oferują 99,9% gwarancję czasu działania. Nadal lubimy innych hostów, takich jak SiteGround, lepiej pod względem funkcji, ale HostGator ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Zobacz wszystkie funkcje

Wynik: 3,5

Nie jest wielkim fanem funkcji GoDaddy w podstawowych planach. Większość osób zaczyna teraz swoje witryny na WordPress, i chociaż GoDaddy ma hosting WordPress, ponownie musisz uaktualnić, aby na przykład uzyskać WordPress. W planach ekonomicznych GoDaddy nie otrzymujesz darmowego SSL, nie masz kopii zapasowych i nie przeprowadzają migracji.

Podczas gdy GoDaddy ma pewne niestandardowe narzędzia, które zbudowali, dla tak dużej firmy spodziewałbym się, że będą oferować więcej funkcji niż mniejszy, bardziej zgrabny host, taki jak SiteGround – ale muszą zarobić. Ogólnie rzecz biorąc, funkcje są w porządku, nie świetne.

Zobacz wszystkie funkcje

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector