Hosting Amazon Web Services (AWS) a porównanie BlueHost maj 2020

Decydowanie między Bluehost a Amazon Web Services (AWS) hosting?


Jeśli tak, jesteś rzadką rasą.

Powodem jest to, że są to dwa zupełnie różne podejścia do hostingu. Bluehost to bardziej tradycyjny niedrogi host z podstawowymi funkcjami i standardowym interfejsem ControlPanel, do którego możesz być przyzwyczajony. AWS jest zbudowany dla programistów, z własnymi interfejsami i innym modelem cenowym.

Biorąc to pod uwagę, należy rozważyć kilka kluczowych punktów przy wyborze między tymi dwoma hostami. Zanurzmy się.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z hostingiem lub po raz pierwszy zmieniasz dostawcę usług hostingowych, zadanie może być zniechęcające. Wybór usługi hostingowej to trudna decyzja. W procesie decyzyjnym bierze udział kilka czynników. Musisz pomyśleć o takich kwestiach, jak struktura cen, czas przestoju usługi i dostępne funkcje oferowane przez usługę hostingową.

Istotnym czynnikiem jest również obsługa klienta. Chcesz, aby wsparcie techniczne było dostępne natychmiast, gdy coś pójdzie nie tak, bez względu na to, czy dzieje się to w najbardziej ruchliwej porze dnia, czy w środku nocy. Podzielimy zarówno firmy hostingowe Amazon Web Services (AWS), jak i firmy BlueHost, aby ustalić, która z nich stanowi lepszą opcję dla Twoich potrzeb hostingu.

Szybko: chcesz idealnej hybrydy cen AWS z obsługą Bluehost? Sprawdź Cloudways – hybrydowe rozwiązanie hostingowe z myślą o skali, cenach i obsłudze klienta.

AWS vs Tabela porównawcza BlueHost

wdt_IDFeatureAmazon Web ServicesBlueHost
1Przestoje / Uptime99,95%99,9%
2)Obsługa klientaŚwietny serwis24/7 czat na żywo
3)Rozpoczęcie przechowywaniaRóżni się50 GB
4Cena wywoławcza0,08 USD / godzZaczyna się od 3,95 $ / mc

Sprawdź ceny Bluehost

AWS vs Bluehost A Wsparcie B Szybkość C Funkcje D Wartość E Przejrzystość Przegląd AWS 4 Recenzent 3.1 8 głosów 34.54.54.53.5ABCDE Recenzja Bluehost 3.6 Recenzent 3.5 18 głosów3,52.544.53.5ABCDE

Porównanie najważniejszych funkcji AWS vs Bluehost

Jest tak wiele funkcji do porównania, gdy patrzy się na hosty, to nawet nie jest śmieszne. Jest tak dużo żargonu, że może sprawić, że głowa się zakręci! Ponieważ nasza strona ma na celu rozbicie firm hostingowych dla przeciętnego marketera lub przedsiębiorcy – a nie doświadczonego programisty – chcemy skupić się na aspektach, które są dla Ciebie najważniejsze.

AWS ma tak wiele opcji hostingu, że niemożliwe jest porównanie wszystkich ich produktów w tej recenzji. Będziemy koncentrować się na AWS, z ich ofertami hostingu EC2 i S3, a także ich produktem Amazon Lightsail, który jest skierowany do małego biznesu / rynku nietechnicznego.

Powinieneś nawet porównywać AWS i Bluehost?

Oto rzecz – jeśli porównujesz te dwie firmy, możesz przemyśleć swoje cele. To naprawdę dwie różne bestie.

Powinieneś skorzystać z AWS, jeśli masz zespół programistów lub agencję, która pomaga w konfiguracji hostingu. AWS zapewnia doskonałą skalowalność, ceny i opcje, ale ich produkt nie jest zbudowany dla przeciętnego użytkownika. Z tego powodu chcę cię teraz ostrzec, abyś zastanowił się, czy masz zasoby programistyczne do zarządzania AWS lub własne umiejętności techniczne. Biorąc to pod uwagę, mają dość nowy produkt Amazon Lightsail, który jest o wiele bardziej przyjazny dla początkującego, ale wciąż jest nieco dostosowany do kogoś z podstawowymi umiejętnościami rozwojowymi lub technicznymi.

Jeśli nie jesteś super zorientowany technicznie i chcesz po prostu dobrego hosta z doskonałym wsparciem, zalecamy najpierw porównanie kilku innych hostów. Po pierwsze, jeśli szukasz niesamowitego wsparcia i możesz wydać około 15 USD miesięcznie, polecam porównanie Bluehost z SiteGround. Jeśli szukasz solidnego hosta ze świetnymi recenzjami, sprawdź Bluehost vs. A2 Hosting. Jeśli możesz wydać od 30 do 100 USD miesięcznie na coś, co niektórzy uważają za najlepszy hosting WordPress, sprawdź recenzję Bluehost vs. WP Engine.

W porządku – po prostu musiałem podać ten kontekst, ponieważ naprawdę jest duża różnica między AWS a SiteGround, więc musisz uzyskać kontekst.

Porównanie przestojów / przestojów

Podczas porównywania raportów o przestojach / uptime jeden z tych hostów zapewnia, a drugi nie – co powinno dawać pewne wskazówki co do jakości.

AWS zapewnia ich panel zdrowia usługi do publicznego wyświetlania w dowolnym momencie. Bluehost nie zapewnia niczego podobnego do tego.

Bluehost nie rości sobie żadnych praw do odsetka czasu przestoju na swoich stronach marketingowych, chociaż ogólnie obiecują świetną jakość. Przestaje im brakować rzeczywistego procentu czasu, kiedy ich usługa jest dostępna. Obecni klienci twierdzą, że ich usługa działa 99,9 procent czasu. Możesz również dodać szyfrowanie SSL i SSH do swojej witryny, co zwiększy bezpieczeństwo i pomoże ustanowić silniejsze połączenie. Firma stosuje system zasilania awaryjnego UPS i mocną kombinację serwerów, aby pomóc w utrzymaniu usługi w jak najbardziej wydajnym stanie.

Amazon Web Services (AWS) Hosting jest być może prawdziwym liderem w branży pod względem odsetka czasu przestoju zapewnianego przez ich serwery. Firma korzysta z tej samej sieci serwerów, co ich sklep internetowy, więc za każdym razem inwestuje w technologię w celu ulepszenia Amazon.com, teoretycznie ta sama technologia spływa do serwerów AWS, które firma może kupić. Firma zapewnia również pełną redundancję witryny i automatyczne systemy tworzenia kopii zapasowych, które zapewniają, że ich serwery są zawsze aktywne. Aby pomóc w dostępności usług, oferują centra danych z całego świata, w tym z São Paulo, Singapuru, Tokio i Kalifornii. Amazon Lightsail obiecuje dostępność na poziomie 99,95% w umowie o gwarantowanym poziomie usług (SLA).

Porównanie funkcji

Bluehost zapewnia swoim klientom bogactwo funkcji. Będziesz cieszyć się prawie każdym narzędziem, jakie możesz sobie wyobrazić, aby ulepszyć swoją usługę hostingową. Firma w pełni obsługuje różne typy kodowania, w tym PHP, Perl 5, JavaScript i Flash. Będziesz cieszyć się nieograniczoną ilością miejsca na dysku i kontami e-mail, które są dostępne do użycia według własnego uznania. Możesz także zarządzać nieograniczoną liczbą różnych nazw domen, co jest idealne, jeśli Twoja firma szybko się rozwija.

Hosting Amazon Web Services (AWS) zapewnia zaplanowane kopie zapasowe i wirtualne przechowywanie w chmurze, które są korzystne, gdy coś pójdzie nie tak, i musisz pobrać informacje z czasu, gdy witryna działała poprawnie. Ich usługa hostingowa w pełni obsługuje różne platformy, w tym Joomla, Ruby, WordPress i Magento. Możesz również użyć opcji hostingu Windows i Linx, jeśli wolisz.

Porównanie obsługi klienta

Bluehost ma miejsce na ulepszenia w dziale obsługi klienta. Ich strona internetowa stwierdza, że ​​obsługa klienta jest łatwo dostępna za pośrednictwem czatów na żywo przez całą dobę, biletów e-mail i połączeń telefonicznych. Dostępna jest również biblioteka wideo, która zapewnia pomoc w rozwiązywaniu typowych problemów z pomocą techniczną. Jednak brak dostępności obsługi klienta jest powszechną skargą zarówno dla byłych, jak i obecnych klientów. Istnieją doniesienia o długich czasach oczekiwania i niespójnej jakości wsparcia. Najlepiej jest najpierw rozpocząć rozmowę z jednym ze sprzedawców, aby ustalić jakość.

Obsługa klienta jest nieco myląca z usługami Amazon Web Services (AWS). Z zewnątrz nie zgłaszają wielu roszczeń dotyczących jakości obsługi klienta, ale proszą o zalogowanie się do konsoli, aby rozpocząć. Omawiają także wybór planu obsługi klienta, który nie jest uspokajający. Biorąc pod uwagę, że AWS jest skierowany na rynek programistów, muszą dostosować obsługę klienta, aby pasowała do jednego z ich wielu produktów. Krótko mówiąc, jakość obsługi klienta jest niepewna.

Porównanie cen

Bluehost ma dość tanie plany początkowe, które pozwolą ci wejść do drzwi, ale ceny rosną po pewnym czasie, podczas gdy AWS ma bardziej spójne ceny, które są również tanie.

Struktura cenowa Bluehost jest tworzona przy użyciu standardowych wielopoziomowych planów zachęcających do wybrania środkowej opcji. Plany wspólnego hostingu zaczynają się od 3,95 USD miesięcznie (ze zniżką) i zapewniają jedną stronę internetową, która ma 50 GB dostępnego miejsca. Otrzymasz również pięć kont e-mail o 100 MB miejsca i standardową gwarancję wydajności. Następna struktura cen dotyczy planu VPS, który zaczyna się od 29,99 USD miesięcznie. W tej cenie otrzymasz 2 rdzenie procesora, 30 GB SAN i 2 GB pamięci.

Bluehost ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy:

„Jeśli anulujesz w ciągu 30 dni, otrzymasz pełny zwrot kosztów za usługę hostingową. Gwarancja zwrotu pieniędzy nie dotyczy większości produktów dodatkowych, takich jak domeny, z uwagi na wyjątkowy charakter ich kosztów. ”

Jest to pomocne dla tych, którzy chcą przetestować jakość bez utraty pieniędzy.

Amazon Web Services (AWS) Hosting ma kilka różnych produktów hostingowych, więc ceny różnią się w zależności od potrzeb. Najprostszym planem dla właścicieli firm byłaby ich opcja Lightsail, która zaczyna się od 5 USD / mc. Upraszcza to ustalanie cen w porównaniu do niektórych innych produktów, które są naliczane według minuty lub godziny. Jeśli potrzebujesz zmienić lub uaktualnić funkcje, oferują prawie każdą możliwą do wyobrażenia funkcję pod słońcem. Lightsail oferuje miesięczny bezpłatny okres próbny także.

Ostateczna rekomendacja AWS vs Bluehost

Porównując Hosting Amazon Web Services (AWS) i Bluehost, przypomina to w większości porównywanie jabłek z pomarańczami.

Bluehost jest skierowany do początkujących blogerów i przedsiębiorców, którzy chcą założyć stronę internetową w prosty sposób. AWS ma złożoną i mylącą liczbę opcji dla początkujących, chociaż ich oferta Lightsail to dobry prosty sposób na rozpoczęcie.

Jeśli musiałeś wybierać między nimi, a chciałeś taniego i prostego hostingu, Bluehost jest najlepszym rozwiązaniem. Chociaż wiąże się to z silną rekomendacją, aby spojrzeć na inne wyżej oceniane hosty klasy podstawowej, takie jak Siteground lub A2 Hosting.

AWS jest tani, szybki i wysoce elastyczny i byłby zalecany dla początkujących początkujących, gdyby byli nieco sprytni technicznie. Jeśli nie zastraszasz się, gdy uczysz się nowego systemu, i potrafisz ogólnie rozwiązywać problemy, Google może znaleźć atrakcyjne techniczne rozwiązania AWS i skuteczne, długoterminowe rozwiązanie. Jeśli dopiero zaczynasz, powinieneś zacząć od Amazon Lightsail.

Inna opcja? Sprawdź Cloudways. Oferują zarządzany hosting oparty na platformach AWS lub Google Cloud. Idealna hybryda ceny i wsparcia. Nasza pełna recenzja Cloudways zawiera wszystkie szczegóły.

Podsumowanie recenzji Bluehost

Poniżej znajduje się podsumowanie naszej pełnej recenzji Bluehost.

Przegląd Bluehost 3.6 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (18 głosów) Plusy

 • Niektóre z najtańszych cen
 • Mnóstwo funkcji
 • Dobre dla początkujących
 • Świetne funkcje bezpieczeństwa dla hostingu budżetu

Cons

 • Szybkość może być problemem
 • Czas działania nie jest gwarantowany
 • Niektóre problemy z obsługą

Podsumowanie Ponieważ Bluehost jest tak duży i dzieli zasoby z firmami siostrzanymi, mogą oferować jedne z najtańszych cen za hosting. A przy niewiarygodnie niskich cenach plany Bluehost obejmują większość podstaw, takich jak hosting WordPress, VPS, solidne funkcje bezpieczeństwa i mnóstwo bezpłatnych narzędzi do uruchomienia. Ale pod koniec dnia dostajesz to, za co płacisz. Brakuje obsługi klienta Bluehost, przestoje są kiepskie, a ich szybkość pozostawia wiele do życzenia. Webmasterzy z ograniczonym budżetem, którzy nie przewidują dużego ruchu lub biletów pomocy technicznej, znajdą wszystko, czego szukają, dzięki cenom Bluehost. Ale jeśli ważna jest dla Ciebie większa niezawodność, warto wydać dodatkową gotówkę na bardziej zorientowanego na klienta hosta, takiego jak SiteGround lub WP Engine. Obsługa3.5Speed2.5Features4Value4.5Transparency3.5

Podsumowanie przeglądu AWS

Poniżej znajduje się podsumowanie naszej pełnej recenzji AWS.

Recenzje Amazon Web Services 4 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (8 głosów) Plusy

 1. Automatycznie skalowalne przechowywanie
 2. Zaoferuj model Pay-Per-Use w niskiej cenie
 3. Doskonałe opcje wsparcia
 4. Darmowy plan dla nowych użytkowników
 5. Duże pliki terabajtowe

Cons

 1. Standardowe pakiety nie są dostępne
 2. Ceny Zależy od lokalizacji
 3. Musisz oszacować i obliczyć wykorzystanie
 4. Wspierać trudniejszy kontakt

Wsparcie3Speed4.5Features4.5Value4.5Transparency3.5

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map