Najlepsi dostawcy hostingu VPS – Porównaj ceny i funkcje na 2020 rok

Najlepsi dostawcy hostingu VPS – Porównaj ceny i funkcje na 2020 rok

Najlepsi dostawcy hostingu VPS – Porównaj ceny i funkcje na 2020 rok

Hosting VPS to idealne połączenie ceny i wydajności.


Przy tak wielu opcjach krajobraz jest jednak mylący.

Rozbijamy najlepszy hosting VPS na świecie, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

najlepszy hosting dla małych firm

Osiągnięcie właściwej równowagi między efektywnością kosztową a siłą administracyjną podczas płacenia za rozwiązanie hostingowe może być wyzwaniem.

Jedną z bardziej atrakcyjnych opcji jest zwrócenie się do dostawcy VPS.

Co to jest VPS Hosting?

VPS oznacza „wirtualny serwer prywatny”. Ideą VPS jest stworzenie środowiska, które przypomina posiadanie własnego serwera fizycznego bez ponoszenia kosztów sprzętu związanych z dostarczeniem całej maszyny dla siebie.

Znalezienie najlepszej firmy hostingowej VPS może mieć duże znaczenie zwłaszcza dla osób i organizacji, które potrzebują konfiguracji o przyzwoitych rozmiarach. Zapewnia to znacznie większą kontrolę, niż możesz uzyskać przy wielu innych opcjach hostingu, a cena jest wystarczająco rozsądna, aby większość ludzi mogła z nią czuć się komfortowo.

W tym porównaniu hostingu VPS przyjrzymy się dziesięciu najlepszym firmom VPS, oferowanym przez nie opcjom oraz ich zaletom i wadom. Na koniec zajmiemy się także podstawami tego, co robi dostawca usług hostingowych i dlaczego możesz chcieć pójść w tym kierunku. Omówimy również porównanie VPS z alternatywami, takimi jak hosting dzielony, serwer dedykowany i hosting w chmurze.

1. Hosting InMotion – zarządzany & Cloud VPS

inmotion hosting zarządzany hosting vps

Najniższa cena: 27,99 USD miesięcznie z dwuletnią umową

Czas odpowiedzi: 635 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe InMotion VPS

Podobnie jak wiele firm oferujących plany hostingowe VPS, InMotion oferuje szereg różnych usług. Warto na przykład wiedzieć, że możesz przejść na serwer dedykowany. Członkowie zespołu wsparcia firmy muszą ukończyć ponad 160 godzin szkolenia przed kontaktem z klientami, więc będziesz w dobrych rękach, gdy zadzwonisz do działu obsługi klienta.

Dużą zaletą dla osób, które nie są tak obeznane z technologią, jest to, że InMotion oferuje zarówno opcje zarządzane, jak i samoobsługowe wśród swoich planów VPS. Jeśli jesteś marketerem z niewielkim doświadczeniem w konfigurowaniu usług hostingowych lub zajmowaniu się takimi rzeczami, jak sam system operacyjny lub dostęp do konta root, zarządzany plan zapewni, że ktoś będzie tam, aby poprowadzić cię przez cały proces. Oferują nawet usługi projektowania stron internetowych, dzięki czemu można wszystko skonfigurować bez nadmiernego zamieszania.

Zobacz pełną recenzję Hostingu InMotion

2. Hosting A2 – zarządzany & Niezarządzany VPS

a2 hosting hosting vps

Najniższa cena: 5 USD miesięcznie za całkowicie niezarządzany VPS

Czas odpowiedzi: 279 ms

Czas działania: 99,66%

Zobacz plany hostingowe A2

Najtańsza opcja A2 jest bardzo atrakcyjna dla określonej grupy klientów. Jeśli posiadasz umiejętności techniczne wymagane do samodzielnego zarządzania serwerem, rozwidlenie ponad 5 USD miesięcznie jest prawdopodobnie najlepszym wyborem hostingu VPS pod względem stosunku ceny do wydajności. Tania oferta nie jest bestialska, ponieważ poradzisz sobie z jednym rdzeniem procesora, ale może być bardzo opłacalna, o ile nie planujesz uruchamiać niczego intensywnie obliczeniowego, takiego jak FFmpeg do przesyłania filmów i konwersje.

Jeśli nie masz pewności, co to jest panel sterowania, a tym bardziej jak go używać, istnieje zarządzana opcja hostingu serwera VPS, która pomoże ci zaspokoić te potrzeby. Jest to nieco droższe niż oferta podstawowa, ale przy około 35 USD miesięcznie zarządzane rozwiązanie jest nadal konkurencyjne. Dostaniesz także więcej rdzeni procesora i miejsca na dysku dzięki tej konfiguracji, więc możesz chcieć to sprawdzić, nawet jeśli jesteś hardkorowym programistą z umiejętnościami administracyjnymi serwera.

Szybkość to także duży plus dla hostingu A2. Dzięki wirtualnemu serwerowi o czasie reakcji poniżej 300 ms, serwer wirtualny zapewnia tyle, ile można oczekiwać od dedykowanego pakietu hostingowego.

Zobacz pełną recenzję A2 Hosting

3. Bluehost

bluehost vps hosting

Najniższa cena: 18,99 USD miesięcznie na wprowadzenie i 29,99 USD na miesiąc później

Czas odpowiedzi: 2200 ms

Czas działania: 99,98%

Zobacz plany hostingowe Bluehost

Chociaż ostateczna cena 30 USD za miesiąc jest prawie standardem branżowym, Bluehost oferuje kilka opcji, które mogą uczynić ją bardziej atrakcyjną. W szczególności firma zapewnia bezpłatną domenę z każdym swoim planem hostingowym, a ta bezpłatna nazwa domeny tak naprawdę trzyma się konta przez całe życie planu. To nie jest tylko oferta wprowadzająca. Istnieje również 30-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy.

Dostajesz dość 30 GB miejsca na dysku w środku drogi, ale firma oferuje pamięć SSD po wyjęciu z pudełka. Podobnie masz dwa rdzenie procesora na swoim serwerze z planem najniższej ceny. Korzystając z funkcji hypervisor KM, firma gwarantuje również, że każda uncja zasobów, za które płacisz, jest gwarantowana na Twoim serwerze wirtualnym.

Z drugiej strony czas reakcji dla Bluehost jest niesamowity. Jeśli chcesz uruchomić coś, co samo w sobie nie jest znane, na przykład WordPress, to sprawia, że ​​Bluehost jest trudny. Doświadczenie dla użytkowników końcowych zmieni się z powolnego w wręcz bolesny.

Obsługa klienta to także duży plus dla Bluehost. Czas działania jest solidny i możesz spodziewać się pomocy, gdy tylko pojawią się problemy.

Zobacz pełną recenzję Bluehost

4. HostGator

hostgator vps hosting

Najniższa cena: 29,99 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 1610 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingu Hostgator

Na pierwszy rzut oka oferta HostGatora nie wydaje się najbardziej szalona, ​​gdy porównuje się hosting VPS. Są wycenione w pakiecie, ale przynajmniej nie próbują oszukać cię podstępnymi ofertami wprowadzającymi. Tam, gdzie HostGator naprawdę przoduje w oferowanej przestrzeni dyskowej. Otrzymujesz 120 GB przestrzeni dyskowej na dyskach półprzewodnikowych z planem najniższego poziomu, co z łatwością przyćmiewa wielu konkurentów.

Jeśli chcesz zrobić stronę internetową wymagającą dużej ilości miejsca, na przykład coś, co jest pełne zdjęć lub plików PDF, świetnie jest uzyskać takie miejsce na dysku. Docenisz to także, jeśli próbujesz skonfigurować własny hosting WordPress i potrzebujesz hostować mnóstwo treści.

HostGator to usługa VPS, która działa na rynku od prawie dwóch dekad. Zapewniają całodobową obsługę klienta przez bezpłatną linię telefoniczną. Dzięki biurom i centrom danych na czterech kontynentach zapewniają swoim klientom również dobre rozmieszczenie miejsc z maszynami, na których może przebywać VPS.

Minusem hardkorowych majsterkowiczów jest jednak to, że HostGator jest głównie nastawiony na sprzedaż usług swoim klientom. Z przyjemnością sprzedają Ci nazwę domeny, adres IP i pomoc w SEO. Z drugiej strony, to świetnie, powiedzmy, agencja marketingowa, która nie ma ogromnego wsparcia technicznego dla swoich pracowników.

Zobacz pełną recenzję Hostgator

5. iPage

hosting vps ipage

Najniższa cena: 19,99 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 708 ms

Czas działania: 99,75%

Zobacz plany hostingowe iPage

iPage funkcjonuje jako niezbyt dobry dostawca serwerów VPS, który obsługuje określoną część rynku. Koncentrują się głównie na nazwach domen i zarządzanym hostingu WordPress, ale oferują usługi hostingu VPS, jeśli wiesz, gdzie szukać. Za nieco niższą niż średnia cena otrzymujesz wiele standardowych funkcji, w tym:

 • Jeden rdzeń procesora dla twojego VPS
 • 40 GB miejsca na dysku
 • Jedna TB przepustowości
 • Pojedynczy VPS
 • Bezpłatny dostęp do cPanel

Ich standardowa instalacja to dystrybucja Linuksa, CentOS, która cieszy się dobrą opinią. Nie ma żadnej opcji systemu Windows, ale będziesz mieć dostęp do odpowiedniego stosu LAMP. Wersja PHP ma 5 i jest to niestety trochę przestarzała. Zarządzane wsparcie jest dostępne bez dodatkowych opłat.

Jeśli chcesz zbudować wysoce bezpieczną i nowoczesną witrynę, która zależy od błyskawicznego kodu do działania, iPage nie jest świetny. Jednak dla osób, które potrzebują tylko możliwości hostowania skryptów dynamicznych, warto przyjrzeć się dostawcy usług hostingowych. Nie dostaniesz systemu o wysokiej wydajności, ale dostaniesz przyzwoity za tę cenę.

Zobacz pełną recenzję Hostingu iPage

6. Płynna sieć

hosting płynnych stron internetowych vps

Najniższa cena: 29 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 603 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe Liquid Web Hosting

Liquid Web to kolejna firma z branży, która ma niewielki zwrot. Ich system wykorzystuje architekturę VPS w chmurze, a nie bardziej standardową konfigurację zarządzania serwerem, z której korzysta wiele firm.

To podejście ma swoje zalety i wady. Główną zaletą jest to, że w systemie opartym na chmurze skalowalność jest znacznie prostsza. Jeśli chcesz na przykład przejść do większej ilości miejsca, możesz po prostu kliknąć kilka razy w panelu sterowania swojego konta, a dostaniesz je w ciągu kilku minut. W przypadku bardziej tradycyjnej konfiguracji to zadanie wymaga specjalisty ds. Wsparcia usług zarządzanych w celu ponownej aktualizacji serwera wirtualnego i prawdopodobnie utkniesz w potrzebie ponownej instalacji wszystkiego.

To jednak nie jest prawdziwy VPS. Po prostu działa jak jeden. To rozróżnienie prawdopodobnie nie stanowi problemu dla większości użytkowników, ponieważ zarówno VPS w chmurze, jak i zwykłe zwirtualizowane konfiguracje opierają się na tym samym pomyśle, dostarczaniu zasobów z większej kolekcji zasobów sprzętowych. W chmurze będziesz po prostu rysować ze znacznie większej puli.

Liquid Web to w pełni zarządzany dostawca usług hostingowych. Podczas gdy będziesz miał pełny dostęp do roota, nie pozostaniesz sam na pustkowiu, jeśli coś się popsuje. Oferują tylko systemy operacyjne Linux na najniższym poziomie, ale serwery Windows są dostępne, jeśli przejdziesz na wyższy poziom.

Zobacz pełną recenzję Liquid Web

7. GoDaddy

godaddy hosting vps

Najniższa cena: 19,99 USD miesięcznie wprowadzające i 29,99 USD miesięcznie później

Czas odpowiedzi: 697 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe GoDaddy

GoDaddy jest rodzajem irytująco wszechobecnej firmy. Kiedyś zbudowali nazwę sprzedającą tanie nazwy domen, ale to już przeszłość. Obecnie oferują po prostu trochę wszystkiego, w tym zarówno VPS, jak i dedykowane serwery hostingowe. Niestety, GD może być dość napędzane sprzedażą i możesz spodziewać się wielu nagów na ekranie kasy oferujących sprzedaż usług SEO, certyfikatu SSL i prawie wszystkiego, co ludzkie nerki.

Firma ma jedną wielką zaletę. Cała przepustowość jest całkowicie niezmierzona. Jeśli Twój VPS poradzi sobie z obciążeniem, nie obchodzi go, jak duży ruch go trafisz. Otrzymasz również trzy dedykowane adresy IP dołączone do każdego konta serwera VPs. Może to być miłe, zwłaszcza gdy hostujesz mnóstwo domen w jednym systemie.

Ostrzegamy jednak, że niezarządzane konto w GoDaddy to przypadek śmierci na pustyni. Z przyjemnością pobiorą opłatę za pomoc, ale nie powinieneś korzystać z niezarządzanego konta za ich pośrednictwem, chyba że jesteś wyjątkowo pewny swoich umiejętności administracyjnych. Firma obejmuje standard cPanel.

Każdy serwer hosta używa dwóch procesorów z 6 rdzeniami. Oznacza to, że będziesz dzielić swoją moc obliczeniową z innymi maszynami.

GoDaddy nie jest faworytem nikogo, ale może być bardzo przydatny, jeśli masz wiele przedmiotów, które chcesz przechowywać na jednym koncie. Na przykład, jeśli hostujesz 100 nazw domen i wszystkie wymagają własnych certyfikatów SSL, dobrze jest mieć to wszystko w jednym miejscu.

Zobacz pełną recenzję GoDaddy

8. Dreamhost

Dreamhost VPS hosting

Najniższa cena: 10 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 418 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe Dreamhost

Jeśli szukasz konfiguracji podobnej do tego, co oferuje GoDaddy, Dreamhost ma wiele do powiedzenia. Cena jest znacznie niższa, a minimalny pakiet ma o 10 GB mniej miejsca na dysku. Wszystko działa na dyskach SSD, a Ty wciąż masz nieograniczoną i niezmierzoną przepustowość. Otrzymasz również bezpłatny certyfikat SSL.

Zespół obsługi klienta firmy jest dostępny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Jedną z głównych zalet jest to, że wprowadzają automatyczne kopie zapasowe dla osób korzystających z witryn WordPress. Jest to również w pełni zarządzane rozwiązanie, a 10 USD miesięcznie jest najtańszą, za którą uzyskasz zarządzaną pomoc. Pamięć RAM można również szybko skalować. Z drugiej strony Dreamhost nie działa w systemie Windows.

Prędkość na Dreamhost jest bardzo szybka, szczególnie w tym segmencie cenowym. Podobnie trudno narzekać na 100% dyspozycyjności.

Zobacz pełną recenzję Dreamhost

9. Wiatry

hostwinds vps hosting

Najniższa cena: 4,49 USD miesięcznie za niezarządzany hosting oparty na systemie Linux

Czas odpowiedzi: 1,093 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingu Hostwinds

Hostwinds oferuje zarówno rozwiązania zarządzane, jak i niezarządzane. Najtańszy system zarządzany zaczyna się od 5,17 USD miesięcznie, ale to wzrasta do 10,99 USD miesięcznie po zakończeniu okresu wstępnego. Otrzymasz dość standardową ofertę:

 • Jeden rdzeń procesora
 • 30 GB miejsca na dysku SSD
 • Jeden TB transferu danych
 • Jeden GB pamięci RAM

Dostępne są również opcje zarządzania systemem Windows.

Obsługa klienta jest dostępna 24,7, ale firma stara się popchnąć użytkowników do kolejki czatów na żywo. Transfer stron internetowych jest bezpłatny, a Hostwinds utrzymuje kilka centrów danych. Zainstalowano również zaporę klasy korporacyjnej.

Podsumowując, stosunek ceny do wydajności nie jest świetny w przypadku Hostwinds. Jest to, ze względu na brak lepszego sposobu, aby to ująć, opcja, która istnieje, jeśli chcesz gdzie indziej szukać.

Zobacz pełną recenzję Hostwinds

10. 1 i 1 IONOS

Hosting 1 i 1 ionos VPS

Najniższa cena: 2 USD miesięcznie za niezarządzany hosting oparty na systemie Linux

Czas odpowiedzi: 918 ms

Czas działania: 100%

Widok 1&1 plany hostingowe IONOS

Jeśli chcesz absolutnie najtańszej i najbardziej bezproblemowej opcji hostingu VPS, IONOS jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Już za 2 USD miesięcznie otrzymujesz pojedynczy zwirtualizowany rdzeń procesora i tylko pół megabajta pamięci RAM. Jest też tylko 10 GB miejsca na dysku SSD, ale znowu, jest to tania opcja, która zapewnia minimalnie opłacalny serwer hostingowy strony internetowej.

Nic dziwnego, że na tym poziomie będziesz mieć tylko opcje systemu operacyjnego oparte na Linuksie. Jednak wybierasz centra danych w:

 • Stany Zjednoczone
 • Niemcy
 • Hiszpania

Użytkownicy mogą również wybierać spośród Ubuntu, Debian lub CentOS.

Jedną interesującą rzeczą jest to, że jeśli chcesz płacić standardowe w branży 30 USD miesięcznie, możesz uzyskać dość wredną konfigurację. Na tym poziomie możesz wybrać cPanel lub Plesk do paneli sterowania, a także dodatek Archlinux i OpenSUSE. Za dodatkowe 20 USD miesięcznie możesz dodać system Windows. Najbardziej intrygujące jest jednak to, że plan wyższego poziomu obejmuje cztery wirtualne rdzenie procesora, 160 GB pamięci SSD i 8 GB pamięci RAM. To całkiem niezły pakiet w tym przedziale cenowym. Dołączone jest także zarządzanie zaporą ogniową.

Zobacz pełny 1&1 recenzja IONOS

Zrozumienie hostingu VPS

Przeglądając dziesięć najlepszych firm VPS, możesz poczuć się dobrze, jak wygląda branża. Większość firm oferuje około 30 USD miesięcznie. Zasadniczo pobierają więcej opłat za hosting zarządzany, a system Windows jest zwykle dodatkowo płatny.

Najważniejszą rzeczą do zrozumienia na temat hostów VPS jest to, że są oni tak blisko korzystania z serwera dedykowanego, jak to tylko możliwe, bez płacenia za jedną maszynę. Wirtualizacja to proces, w którym zasoby jednego komputera lub zbioru komputerów korzystających z oprogramowania w chmurze są dzielone między użytkowników. W interfejsie wirtualizacji technik z firmy zapewnia zasoby tylko dla twojego serwera.

Na przykład firma może użyć maszyny z czterema procesorami, z których każdy ma 56 rdzeni. Każdy rdzeń obsługuje dwa wątki. Zastrzegając kilka rdzeni do obsługi potrzeb administracyjnych, daje im to możliwość zapewnienia ekwiwalentu około 400 rdzeni wirtualnych użytkownikom bez nakładania się. Mogą również wykorzystywać coś w rodzaju 500 TB pamięci w macierzy RAID i udostępniać ją w podobny sposób.

Każdy z tych aprowizowanych serwerów zachowuje się tak, jakby był własnym komputerem. Możesz zainstalować system operacyjny na każdym i dowolnym oprogramowaniu, co jest wielką zaletą VPS. Dostajesz:

 • Blisko do doświadczenia na jednej maszynie
 • Pełna kontrola administracyjna nad systemem operacyjnym
 • Dostęp do pełnej instancji serwera za znacznie mniej niż cena pojedynczego komputera

Systemy operacyjne mają duże znaczenie. Jeśli nie znasz Linuksa, warto go przestudiować, zwłaszcza jeśli nie chcesz płacić premii za system Windows na serwerze. Możesz zatrudnić lub zatrudnić kogoś, kto zna Linuksa, aby zapewnić pomoc, gdy jej potrzebujesz.

Co najważniejsze, konfiguracja systemu nie będzie ograniczona. Na przykład witryna hostująca obrazy może wymagać zainstalowania GD, aby umożliwić bezproblemową obsługę typów plików. W przypadku wspólnego rozwiązania nie będzie można tego zrobić.

Wady hostingu VPS

Minusem korzystania z VPS jest to, że istnieją ograniczenia dotyczące ilości zasobów, które można stracić. Dedykowane serwery, a nawet ogromne instancje chmurowe mogą zarobić tysiące dolarów. Często pozwalają one jednak użytkownikom wdrożyć na serwerze od dwóch do 96 rdzeni. Większość ludzi nie potrzebuje tak dużej siły ognia, i dlatego VPS jest doskonałym wyborem dla świadomych kosztów klientów, którzy potrzebują środowiska, które w pełni kontrolują.

Wniosek

Hosting VPS jest popularną opcją, ponieważ często pozwala ludziom uzyskać to, co najlepsze z obu światów. Ceny są rozsądne, zwykle poniżej 50 USD w przypadku planu podstawowego. Jednocześnie otrzymujesz funkcjonalny pojedynczy serwer dla siebie. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości dostosowywania bez konieczności rozbijania banku, warto zastanowić się nad dostawcą VPS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector