Najlepsze bezpłatne witryny hostingowe (maj 2020)

Najlepsze bezpłatne witryny hostingowe (maj 2020)

Najlepsze bezpłatne witryny hostingowe (maj 2020)

Właśnie założyłeś firmę i chcesz mieć stronę internetową, ale nie możesz rozłożyć gotówki?


Na szczęście istnieje kilka faktycznie darmowych opcji hostingu – chociaż musisz być świadomy tego, w co się pakujesz lub możesz być bardziej sfrustrowany niż kiedykolwiek.

hostuj własną stronę internetową z domu

Utworzenie strony internetowej może być trudnym zadaniem, a uwzględnienie długoterminowych kosztów sprawia, że ​​wiele osób szuka opcji darmowego hostingu serwerów.

Istnieje wiele zalet i wad, które towarzyszą bezpłatnym witrynom hostingowym. Jeśli interesuje Cię darmowy hosting serwerów, dobrze jest dowiedzieć się trochę o tym, jak to działa i jakie są niektóre z najlepszych darmowych firm hostingowych. Rzućmy okiem na niektóre z największych w branży, a następnie omówimy, o czym powinieneś pamiętać przy korzystaniu z bezpłatnego serwera internetowego.

000webhosting

000webhost

Czas odpowiedzi: 230 ms

Czas działania: 99,75%

Zobacz 000 planów hostingowych

000webhosting zyskał reputację bezpłatnej firmy hostingowej, która oferuje szybkość, która jest po części udziałem dużych psów w branży. Użytkownicy uzyskują szereg korzyści z bezpłatnych kont, w tym:

 • 10 Gb przepustowości
 • Jeden GB miejsca na dysku
 • Dostęp do oprogramowania forum i systemów czatowych Discord

Jak można się spodziewać po wysokiej wydajności darmowym serwerze internetowym, tak, są pewne zastrzeżenia. Dużym problemem dla każdego, kto zakłada małą firmę, jest to, że nie obsługuje ona kont e-mail. Podobnie możesz po prostu zapomnieć o uzyskaniu czegokolwiek przypominającego obsługę klienta. I jest doozie: oni również przestawią twoją stronę w trybie offline przez godzinę dziennie.

Będziesz mógł założyć bazę danych MySQL i możesz umieścić dwie strony na swoim koncie. Dostęp do FTP również jest dostępny. Być może najbardziej imponujące jest to, że używają PHP 7.3 i nowszych na swoich serwerach. Możesz użyć własnej nazwy domeny, a poddomeny są dozwolone za darmo. Obejmuje to automatyczne instalatory, które mogą konfigurować WordPress, Joomla i inne systemy blogowe i CMS.

Pojawiły się również doniesienia o „reklamach bezczynności” na 000 stronach internetowych. Te używają stylu pop-up, i to może nie pasować do ludzi szukających darmowego hostingu bez reklam. Najwyraźniej możesz wyłączyć tę funkcję w cPanel, ale nie jest to coś, co początkujący wymyślą, dopóki nie będą mieli problemu.

Zobacz pełną recenzję 000webhosting

Nieskończoność

nieskończoność magistrali

Czas odpowiedzi: 1000+ ms

Czas działania: 99,9%

Zobacz plany Infinityfree

Duża skala sprzedaży Infinityfree polega na tym, że oferują zarówno nieograniczoną przepustowość, jak i miejsce na dysku. Należy jednak pamiętać, że liczba wyświetleń strony dziennie wynosi 50 000. Jest to więcej niż wystarczające dla każdego, kto właśnie publikuje witrynę z zdjęciami rodzinnymi lub osobistym projektem, ale nie jest to dobre dla firm. Możesz także hostować do 400 baz danych w MySQL.

Jedną z bardziej imponujących ofert firmy jest bezpłatny SSL, DNS i Cloudflare CDN. Jeśli próbujesz generować ruch zgodnie z aktualnymi wytycznymi Google dotyczącymi SEO, jest wiele dobrych rzeczy. Jeśli chcesz założyć proste i darmowe konto hostingowe domeny, może to być bardzo korzystne. Podobnie możesz hostować nieograniczoną liczbę nazw domen na swoim koncie. Użytkownicy mogą również korzystać z maksymalnie 10 kont e-mail, a każde z nich może mieć jedno konto FTP. Infinityfree wystawia rachunek za „brak wymuszonych reklam”. Nie jest do końca jasne, co przez to rozumieją, ale firma zachęca użytkowników wspierających do wyłączenia programów blokujących reklamy.

Szybkość to trochę problem. Czasy ładowania strony często liczą się w dziesiątkach sekund, szczególnie w przypadku instalacji WordPress. Jeśli szukasz planu hostingowego z błyskawicznym czasem ładowania, prawdopodobnie będziesz chciał polować wśród innych bezpłatnych usług hostingowych. Ponadto limit trafień neguje dużą część niezmierzonego miejsca na dysku i przepustowości.

Wix

wix

Czas odpowiedzi: 400 ms

Czas działania: 99,9%

Zobacz plany hostingowe Wix

Możesz zauważyć narastający wzór. Wszyscy w sektorze bezpłatnych serwerów internetowych mają niszę, na której budują swoją sprzedaż. W przypadku Wix nie chodzi o to, aby być najszybszym lub absolutnie najbardziej niezawodnym. Zamiast tego skupiają się na byciu firmą, która zapewnia najładniejsze narzędzie do tworzenia stron internetowych z interfejsem „przeciągnij i upuść”. Zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają projektowanie stron internetowych, dostawcy hostingu z dobrymi aplikacjami do budowania zintegrowanymi z ich ofertami mogą być bardzo atrakcyjni.

Wix jest także jedną z lepszych firm pod względem czasu dostępności i szybkości reakcji. To zabiera wiele kłopotów z otrzymaniem darmowego planu. Zapewniają marną przepustowość 500 Mb na miesiąc i niezbyt dużą 500 Mb miejsca na dysku. Konta e-mail również nie są dostępne.

Darmowy kreator stron internetowych, jak można sobie wyobrazić, może trochę przyzwyczaić się. Na szczęście Wix zapewnia również obsługę klienta przez czat, e-mail i telefon. Konstruktor może również konfigurować sklepy internetowe. Jeśli nie znasz dużo kodu i próbujesz uruchomić witrynę w ciągu kilku minut, istnieje bardzo dobry argument za przejściem na Wix.

x10hosting

x10hosting main

Czas odpowiedzi: 340 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany x10hosting

Innym uczestnikiem rynku nieograniczonego miejsca na dysku i przepustowości na rynku jest x10hosting. Korzystają z systemu opartego na chmurze, który wykorzystuje dyski SSD, aby zapewnić dobrą reakcję. Będziesz także mieć dostęp do cPanel, PHP i MySQL, co czyni oferty firmy doskonałym wyborem dla każdego, kto ma przynajmniej pośrednie doświadczenie w programowaniu internetowym. Wszystkie pakiety oprogramowania w stosie są ustawione na najnowsze wersje. Działają również od ponad dekady, a ich pakiet zawiera narzędzie do tworzenia stron internetowych.

Starając się nieco wyróżnić, x10hosting ma być instalatorem za jednym kliknięciem. Możesz załadować różne aplikacje, w tym:

 • WordPress
 • Joomla
 • PHPBB
 • Magento

Oferta Magento to miły dodatek, ponieważ pozwala początkującym szybko rozpocząć e-commerce.

Jak to zwykle bywa w większości firm oferujących darmowy hosting bez reklam, możesz spodziewać się braku e-maila na swoim serwerze. Dozwolona jest również tylko jedna domena i witryna internetowa na konto.

Wielką irytacją związaną z x10hosting jako jedną z „darmowych i nieograniczonych z gwiazdką” firm hostingowych jest to, że stosują politykę zawieszania kont, które używają dużej ilości zasobów. Odbywa się to według własnego uznania i wymaga interwencji użytkownika, aby usunąć blok. Niektórzy użytkownicy zgłosili nawet usunięcie witryny.

Doskonała prędkość i czas pracy są kuszące. Jednak radzenie sobie z polityką wykorzystania zasobów oznacza radzenie sobie z sytuacją prawie tak złą, jak deplformacja. Bardzo ciężko jest zainwestować dużo pracy w budowę witryny na platformie hostingowej, żeby zobaczyć, jak się robi.

AwardSpace

przestrzeń premiowa

Czas odpowiedzi: 800 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe AwardSpace

AwardSpace wchodzi na rynek jako firma w 100% wolna od reklam, która zapewnia obsługę klienta 27/7. Istnieją opcje jednego kliknięcia, aby zainstalować zarówno Joomla, jak i WordPress, i zapewniają one gwarancję bezawaryjności na poziomie 99%, mimo że większość ocen ich ofert określa je przy 100% dostępności.

Jakie są połowy? Otrzymasz tylko jeden Gb miejsca na dysku i 5 Gb przepustowości. To nie jest okropne, ale sytuacja staje się nieco bardziej niepewna, gdy zagłębisz się w warunki usługi firmy. W ToS znajduje się pozwolenie na sprzedaż Twoich danych stronom trzecim.

Prędkość jest także problemem w AwardSpace. Podczas gdy testy wydają się wykazywać zły czas reakcji 800 ms, pojawiły się doniesienia o przypadkach bliższych 1500 ms.

Firma próbuje również sprzedać cię do swoich płatnych poziomów. Podczas gdy niektóre z ich cen wyglądają na tanie, dolar za dolara, prawdopodobnie możesz znaleźć pakiet hostingowy w naszej dalszej części na temat prawie darmowych dostawców hostingu, który będzie działał o wiele lepiej.

FreeHosting.com

darmowy hosting główny

Czas odpowiedzi: 948 ms

Czas działania: 98,79%

Zobacz plany FreeHosting

Pod względem funkcji, FreeHosting.com jest jedną z najlepszych darmowych firm hostingowych na rynku. Otrzymujesz 10 Gb miejsca na dysku i niepomierną przepustowość w ramach ścisłej zasady dopuszczalnego użytkowania. Użytkownicy mogą również hostować jedno konto e-mail na witrynę! Panel sterowania jest również dostępny w wielu językach.

W przypadku centrów danych zlokalizowanych w Europie wydajność jest ogromnym problemem w witrynie FreeHosting.com. Czas działania jest niedopuszczalnie niski, zbliżając się do bycia offline przez co najmniej pół dnia każdego miesiąca. Reakcja również jest dość zła. Czasy ładowania strony są gorsze i oczekujesz, że strony, które wykorzystują oparte na PHP systemy zarządzania treścią, potrzebują kilku sekund na załadowanie.

FreeHosting.com jest trudny dla każdego, kto prowadzi małą firmę. Prawdę mówiąc, nawet jeśli chcesz po prostu rzucić rodzinne zdjęcia na stronę, prawdopodobnie możesz zrobić to lepiej. Jeśli nie potrzebujesz absolutnie niepomiarowego ograniczenia przepustowości, poszukaj bezpłatnej usługi w innym miejscu.

Plusy i minusy bezpłatnych witryn hostingowych

Plusy

Można śmiało powiedzieć, że największą zaletą korzystania z bezpłatnych dostawców jest to, że oferują swoje rzeczy za darmo. To wielka niespodzianka. Ogólnie rzecz biorąc, darmowy to kierunek, w którym powinieneś pójść tylko, jeśli szukasz czegoś takiego jak darmowy hosting domen, w którym tylko parkujesz nazwy do późniejszego wykorzystania lub sprzedaży. Może to być również dobry sposób na ćwiczenie praktyki przy użyciu pakietów oprogramowania, takich jak PHP i MySQL, ale należy pamiętać, że ograniczenia menedżera plików i dostępu do bazy danych mogą nadal powstrzymywać Cię od rozwoju jako projektanta lub programisty stron internetowych. Ludzie, którzy próbują opanować HTML i CSS, powinni być w porządku.

Cons

Jedna z wad jest dość oczywista. Za darmo rzadko oznacza naprawdę za darmo. Na przykład nieograniczony pomiar przepustowości prawie zawsze podlega ograniczeniom użytkowania, ograniczeniom zasobów, a nawet arbitralnym ograniczeniom liczby odwiedzin dziennie, które witryna może zaakceptować.

Istnieje poważna wada, która pozostaje niewidoczna, jeśli nie jesteś do końca zaznajomiony ze konfiguracją przeciętnej bezpłatnej usługi hostingowej. Darmowy hosting prawie powszechnie oznacza hosting dzielony. Oznacza to, że witryna nie tylko korzysta z tych samych zasobów, co inne witryny na serwerze, ale istnieje poważna szansa, że ​​witryna będzie również hostowana w tym samym systemie plików.

Wiele witryn hostingowych z niższej półki, nawet te płatne, używają tego modelu, aby obniżyć koszty, ale jest to problematyczne ze względów bezpieczeństwa. Nie możemy wystarczająco mocno podkreślić, że nie powinieneś przechowywać poufnych danych w jakimkolwiek systemie współdzielonego hostingu. Jeśli nie masz 100% pewności, że Twój plan obejmuje przynajmniej wirtualny serwer dedykowany, który ma własną partycjonowaną pamięć i miejsce do przechowywania, absolutnie nie powinieneś przechowywać niczego, co wymaga bezpieczeństwa w systemie plików lub bazie danych.

Problemem jest rzadka dostępność funkcji. W szczególności brak darmowego e-maila jest zwykle denerwujący. Zobaczysz także wiele „bezpłatnych” ofert, które tak naprawdę nie zapewniają pełnej oferty za darmo. Na przykład „darmowy SSL” to zwykle wygenerowany przez użytkownika certyfikat, który nie jest w pełni sprawdzony.

W rzeczywistości darmowy certyfikat SSL nie będzie objęty bezpłatnym hostingiem. Prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić co najmniej 10 USD miesięcznie, aby uzyskać odpowiedni bezpłatny certyfikat SSL, który przechodzi przez uznaną firmę ochroniarską. To samo dotyczy uzyskania naprawdę darmowej nazwy domeny.

Dla osób, które są dość doświadczone, szczególnie koderów, darmowe jest często bardzo problematyczne. Bezpłatne hosty zazwyczaj trzymają się oldschoolowego stosu LAMP. Możesz na przykład zapomnieć o konfiguracji witryny korzystającej z Node.JS lub Ruby. Bardziej nowoczesne bazy danych, takie jak NoSQL, można po prostu zapomnieć o warstwie wolnej.

Jaka jest alternatywa, możesz zapytać? Załóżmy, że nie patrzysz na darmowych hostów, ponieważ chcesz zarabiać dużo pieniędzy. Mając to na uwadze, oto kilka prawie darmowych alternatyw, które warto rozważyć.

Lepsze niż bezpłatne: bardzo tanie plany hostingowe

Tanie jest lepsze niż bezpłatne, ponieważ faktycznie otrzymasz hosting bez reklam i faktyczne wsparcie. Darmowy hosting tak naprawdę nie jest rzeczą, jakoś cię dopadną. Równie dobrze można po prostu ścigać i zbierać kilka dolarów miesięcznie.

iPage

ipage

Cena wywoławcza: 1,99 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 780 ms

Czas działania: 99,95%

Zobacz plany hostingowe iPage

W iPage chodzi przede wszystkim o uzyskanie nieograniczonej przestrzeni dyskowej i przepustowości w bardzo niskiej cenie. Nie są oni najszybszymi dostawcami prawie darmowych dostawców, a mają tylko dwa centra danych w Stanach Zjednoczonych. Firma jest również bardzo skoncentrowana na stosie LAMP, dzięki czemu nie uciekniesz od najgorszych wad darmowych witryny hostingowe. Zapewniają również solidną obsługę klienta za pośrednictwem systemu czatu, ale wsparcie telefoniczne i e-mail nie jest dostępne.

Możesz uzyskać bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok, a nawet bezpłatny certyfikat SSL. Cena jest doskonała, ale prawdopodobnie można znaleźć szybsze i bardziej wydajne opcje gdzie indziej. Zapewnienie pewnej ceny jest również miłe, a iPage oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Zobacz pełną recenzję Hostingu iPage

NameCheap

namecheap główny 19 lipca

Cena wywoławcza: 1,37 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 535 ms

Czas działania: 100%

Zobacz NameCheap Plany hostingowe

NameCheap to firma działająca od ponad dekady, która od dawna koncentruje się na sprzedaży domen i tanich planach hostingowych. Dużą zaletą jest to, że oferują bezpłatną pomoc w migracji stron internetowych. Jeśli już ustaliłeś obecność na serwerach innej firmy, miło jest wiedzieć, że będzie tam wsparcie techniczne, które poprowadzi Cię przez ten proces.

Firma cieszy się nieco pozytywną opinią wśród handlowców nazw domen. Jeśli szukasz dobrej opcji parkowania, w której możesz upuścić domenę, trudno jest pokonać NameCheap.

Obsługa klienta jest jednak nieco nierówna w NameCheap. Nawet ludzie, którzy mieli do czynienia z przedstawicielami drugiego poziomu, otrzymali odpowiedzi kopiuj i wklej z bazy wiedzy.

Jeśli jesteś początkującym, który boi się, że możesz potrzebować pomocy, NameCheap nie jest dla Ciebie. Jednak dla bardziej wykwalifikowanych i doświadczonych ludzi NameCheap oferuje absolutnie najniższą cenę, jaką można znaleźć dla użytecznego hosta internetowego bez reklam w Twojej witrynie.

Zobacz pełną recenzję Hosting NameCheap

SiteGround

siteground main 19 lipca

Cena wywoławcza: 3,95 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 570 ms

Czas działania: 99,97%

Zobacz plany hostingowe SiteGround

Siteground to firma, która koncentruje się na zapewnieniu wydajności na poziomie przedsiębiorstwa, a większość jej planów jest odpowiednio wyceniona. Nie chcą jednak pozostawiać początkujących użytkowników i początkujących w dziczy, i tutaj właśnie zaczyna grać ich tani hosting. Oferowane są bezpłatne transfery stron internetowych, a obsługa klienta i wsparcie techniczne 24/7 jest możliwe przez telefon, e-mail lub czat.

Solidna stabilność jest ważnym czynnikiem, zwłaszcza gdy zaczniesz płacić firmie za utrzymanie witryny. Na szczęście Siteground oferuje szeroki zakres dodatków, które zapewniają stabilność. Obejmują one:

 • Bezpłatny CDN
 • Darmowe codzienne kopie zapasowe
 • Centra danych w wielu lokalizacjach na całym świecie

Nie jest to wyraźnie zaznaczone na stronie hostingowej, ale przepustowość jest niezmierzona. Otrzymasz również 10 Gb miejsca na dysku. Przestrzeń dyskowa MySQL jest nieograniczona, a Ty będziesz mieć dostęp zarówno do cPanel, jak i SSH. SSL i HTTPS są również zawarte za darmo.

Dla tych, którzy chcą czegoś zbliżonego do wydajności klasy korporacyjnej bez wydawania dużych pieniędzy, SiteGround będzie atrakcyjną opcją. Możesz także łatwo zaktualizować do większej ilości miejsca i zasobów za kilka dolarów więcej. Pomoc będzie dostępna dla Ciebie na każdym etapie, a to sprawia, że ​​SiteGround jest jedną z ciekawszych prawie bezpłatnych opcji dla początkujących.

Zobacz pełną recenzję Hostingu SiteGround

AWS Cloud

Amazonka świetlna

Cena wywoławcza: 3,50 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 500 ms

Czas działania: 99,99%

Sprawdź plany Amazon

Należy z góry powiedzieć dwie rzeczy o korzystaniu z Amazon Web Services do hostowania strony. Po pierwsze, po prostu nie jest dla początkujących. AWS jest stworzony dla organizacji takich jak Netflix i Major League Baseball, które muszą codziennie przesyłać strumieniowo ogromne ilości filmów i danych. To nie jest przyjazne miejsce dla małego chłopca do pływania.

Po drugie, struktura cen może być wręcz myląca. Całe użycie na serwerach Amazon jest mierzone i rozliczane na podstawie wykorzystanych cykli procesora. Starają się udostępnić prostsze struktury cenowe w taniej warstwie za 3,50 USD miesięcznie, ale tak naprawdę trudno to skonfigurować.

Pomiar i fakturowanie w tej formie może być dobrą rzeczą. Zwłaszcza, jeśli próbujesz utrzymać witrynę działającą podczas wahań między szczytem a niskim sezonem. Na przykład mała firma, która ma witrynę detaliczną, która przyciąga duży ruch w okresie świątecznych zakupów, prawdopodobnie nie chce płacić tyle samo za hosting w czerwcu, jak w grudniu.

AWS umożliwia automatyczne skalowanie, ale będziesz też chciał mieć oko na stronie rozliczeniowej, aby upewnić się, że koszty nie wymkną się spod kontroli. Nawet jeśli prowadzisz małą witrynę internetową i udostępniasz ją w AWS, nie przejmuj się tym problemem. Pojedynczy niewykryty atak typu „odmowa usługi” może pochłonąć zasoby i kosztować pieniądze.

Jedną z głównych zalet AWS jest to, że możesz hostować cokolwiek chcesz na serwerach Amazon. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby partycjonować wystąpienie w chmurze i instalować na nim wybrany system operacyjny. To szalony poziom kontroli dla tego poziomu.

Wniosek

Darmowy hosting zazwyczaj zawiera wiele ciągów. Mądrze jest pomyśleć o swoich priorytetach, zanim wybierzesz hosta. Czy reklamy na stronie stanowią problem? Czy chcesz zabezpieczyć informacje? Czy jesteś początkującym czy doświadczonym profesjonalistą??

Zdecydowanie zalecamy ludziom zastanowienie się nad przejściem na prawie bezpłatną opcję, jeśli to w ogóle możliwe. Bezpłatne plany hostingowe świetnie nadają się do uruchamiania projektów lub zamieszczania informacji o osobistej pasji. Jeśli próbujesz utrzymać małą firmę lub organizację w Internecie, możesz zarobić trochę gotówki.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector