Namecheap vs Godaddy: Który rejestrator domen jest najlepszy? (Maj 2020)

Jeśli wybierzesz GoDaddy lub Namecheap przy następnym zakupie nazwy domeny?


Czuć się zmieszanym? Nie wiem, co wybrać?

Nie rozpaczaj.

Mamy dla ciebie odpowiedź.

Uzyskanie obiektywnej opinii o tym, który z tych dwóch popularnych wyborów jest najlepszym rejestratorem domen, może być trudne. Po zakupie wielu domen od obu firm mamy dla Ciebie odpowiedź.

Podczas pojedynku Namecheap vs GoDaddy należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Pod względem kosztów zarówno ceny GoDaddy, jak i Namecheap są bardzo rozsądne, szczególnie przy regularnych promocjach, sezonowych wyprzedażach i znacznych zniżkach przy zakupach hurtowych. Obie firmy oferują szeroki zakres usług, takich jak sprzedaż dodatkowa, taka jak poczta e-mail i hosting witryn internetowych, ale w tym artykule skupiamy się głównie na tym, która firma jest najlepszym rejestratorem nazw domen w szczególności.

GoDaddy, założony w 1997 roku, jest prawdopodobnie najbardziej znanym rejestratorem domen w branży. Ich szeroko zakrojone kampanie marketingowe pomogły szerzyć świadomość marki wśród konsumentów i profesjonalistów, zwłaszcza reklamy opublikowane podczas sezonowego Superbowl ad blitz w USA, ale czy są one najlepszym miejscem do zakupu nazw domen?

Namecheap, założony w 2000 roku, jest znaczącym konkurentem GoDaddy. Pozyskali poparcie wielu głosów w lobby na rzecz prywatności, występując w opozycji do Ustawy o piractwie internetowym (SOPA). Jako jeden z największych rejestratorów domen w branży, oferuje swoim klientom różnorodne domeny TLD (domeny najwyższego poziomu).

cennik

Być może najważniejszym czynnikiem dla klientów jest to, ile pieniędzy będą musieli zapłacić, aby kupić nazwę swojej domeny. Zarówno GoDaddy, jak i Namecheap mają konkurencyjne ceny z dużą ilością zniżek dostępnych przez cały rok, ale spójrzmy na obecne ceny, aby dowiedzieć się, ile kosztowałby cię zakup domeny dla witryny hobby lub firmy.

Ceny GoDaddy

Ceny GoDaddy różnią się w zależności od tego, jaki rodzaj TLD kupujesz (.com, .net. .Org, domeny krajowe itp.) Oraz od tego, czy kupujesz rok, dwa lata lub dłużej. Także sezonowe kupony promocyjne i sprzedażowe jeszcze bardziej obniżają cenę.

Jeśli chcesz tanio kupić nazwę domeny, możesz skorzystać z kuponu lub poczekać na promocję lub wyprzedaż w witrynie. Często, jeśli kupujesz swoją pierwszą domenę w firmie, otrzymasz najlepsze oferty. GoDaddy jednak mocno Cię uderzy przy odnawianiu, więc bądź ostrożny.

 • .Domeny com: 2,99 USD (ale 0,99 USD z tym linkiem) za pierwszy rok z dwuletnim zakupem, a za drugi rok zapłacono 17,99 USD
 • .Domeny netto: 13,99 USD za pierwszy rok, a drugi rok kosztuje 19,99 USD
 • .org Domeny: 11,99 USD za pierwszy rok, a drugi rok kosztuje 20,99 USD
 • .Domeny io: 49,99 USD za pierwszy rok, za drugi rok – 59,99 USD
 • .Domeny xyz: 0,99 USD za pierwszy rok, a drugi rok kosztuje 14,99 USD

To tylko przykład najpopularniejszych TLD oferowanych przez GoDaddy.

Zdobądź pierwszą nową domenę za 0,99 USD w GoDaddy

Ceny Namecheap

Zgodnie ze swoją nazwą Namecheap działa nieco taniej niż GoDaddy. Podobnie jak ich konkurent, Namecheap ma wiele rabatów sprzedażowych i sezonowych przez cały rok, a także kupony, które mogą pomóc obniżyć koszty zakupu.
W przypadku taniej rejestracji nazwy domeny są z pewnością jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań.

 • .Domeny com: 8,88 USD rocznie
 • .Domeny netto: 12,98 USD rocznie
 • .Domeny org: 12,98 USD rocznie
 • .Domeny io: 32,88 USD rocznie
 • .Domeny xyz: 1,38 USD rocznie

Namecheap oferuje wiele TLD poza tymi opcjami, więc warto się przyjrzeć.

Sprawdź najnowsze zniżki Namecheap (do 46% zniżki)

Ceny rejestracji nazw domen prywatnych

Każdy, kto jest właścicielem nazwy domeny, powinien martwić się o swoją prywatność. Rejestracja domen prywatnych to usługa oferowana przez obie te firmy. Bez tej ochrony każdy może przejść do katalogu publicznego i zapytać o domenę w celu uzyskania informacji, które mogą obejmować Twój numer telefonu, imię i nazwisko oraz wszelkie inne dane osobowe, które dostarczysz rejestratorowi.

Wrogie podmioty, takie jak hakerzy, mogą wykorzystywać te informacje do atakowania Twojej firmy, wyszukiwania prywatnych profili sieci społecznościowych w Internecie, a nawet włączania tych informacji do strategii wykorzystywanych do atakowania Twojej witryny. Złodzieje tożsamości mogą również zapytać twoją domenę o te same informacje, próbując ukraść twoją tożsamość. Ludzie, którzy profesjonalnie kupują i przerzucają cenne nazwy domen, nie mogą się też kontaktować z tobą w domu lub firmie w celu zastraszenia cię, aby mogli kupić Twoją domenę za mniej niż jest to warte!

Namecheap oferuje bezpłatną rejestrację nazwy prywatnej domeny, aby ukryć twoje dane uwierzytelniające przed zapytaniami Whois, podczas gdy GoDaddy dołącza premię do ceny domeny za tę samą usługę. Namecheap jest tutaj wyraźnym zwycięzcą.

GoDaddy Discount Domain Club

Jeśli planujesz kupować domeny hurtowo, warto rozważyć GoDaddy za tanią rejestrację nazw domen. Za 120 USD rocznie otrzymujesz przedłużenia .com za jedyne 8,29 USD rocznie.
Jako internetowy marketer, który chce masowo kupować domeny dla PBN, a nawet jako globalna marka próbująca zablokować każdą możliwą permutację nazwy domeny, warto dołączyć do klubu.

Nie ma bezpośredniego odpowiednika z Namecheap, chociaż plotka głosi, że Namecheap pracuje obecnie nad ich wersją tego samego pomysłu.

Doświadczenie użytkownika & Obsługa klienta

Cena nie jest jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, kiedy decydujesz się na Namecheap kontra GoDaddy. Doświadczenie użytkownika i obsługa klienta są istotnym czynnikiem przy wyborze.
Jeśli którakolwiek firma ma interfejs, którego nie lubisz lub nie ma interfejsu API zgodnego z wybranym językiem programowania Twojego programisty, współpraca z jedną firmą nad drugą może całkowicie zakłócić przebieg pracy.

Oto kilka powodów, dla których niektórzy użytkownicy wolą jedną firmę od drugiej. Podobnie jak w przypadku wszystkich opinii online, przebieg może się różnić.

GoDaddy User Experience

idź Tato

Przeglądając Internet, można znaleźć wiele opinii na temat obsługi klienta GoDaddy.

Wady GoDaddy:

 • Obecna strategia biznesowa GoDaddy wydaje się koncentrować na wyprzedaży, oferując klientowi wiele różnych opcji dodatkowych w domenie, co spowalnia proces zakupu.
 • Niektórzy użytkownicy uważają interfejs GoDaddy za mylący lub frustrujący w użyciu. Powszechną skargą jest to, że interfejs jest zagracony i koncentruje się na sprzedaży innych usług klientowi, a nie na łatwym dostępie do krytycznych informacji.
 • Obsługa poczty e-mail i czatu jest dość responsywna, ale niektórzy użytkownicy skarżą się, że technicy i pracownicy pomocy technicznej używają odpowiedzi w puszkach i odpowiadają na pytania tylko za pomocą ogólnych rozwiązań.
 • GoDaddy został skrytykowany za przyjęcie postawy anty-prywatnej i wolnościowej poprzez poparcie Ustawy o piractwie internetowym (SOPA) i zakazanie domenom klientów w celu hostowania obraźliwych treści.
 • Klienci, którzy korzystali z systemu aukcji domen GoDaddy, narzekali głośno na podejrzane praktyki biznesowe, usterki związane z aukcjami i inne problemy.
 • Niektórzy recenzenci podejrzewają, że kilka krytycznych procesów w backend GoDaddy jest w pełni zautomatyzowanych bez żadnego nadzoru lub wkładu ze strony człowieka, co doprowadziło do problemów z aukcjami i innymi funkcjami na stronie.

GoDaddy Plusy:

 • GoDaddy ma rozległy i dobrze wyszkolony zespół ds. Bezpieczeństwa sieci i informacji. Odkąd prowadzą działalność od 1997 r., Mieli stosunkowo mało naruszeń i obaw związanych z bezpieczeństwem.
 • Witryna jest obszernie udokumentowana i ma obszerne repozytorium artykułów pomocy oraz jasne instrukcje dla klientów.
 • GoDaddy ma doskonałe wsparcie telefoniczne, szybkie czasy reakcji i troskliwy personel. Wydaje się, że większość klientów woli go od gorszej obsługi poczty e-mail i czatu na żywo.
 • Jeśli chodzi o domeny TLD, GoDaddy ma szerszą gamę domen najwyższego poziomu niż jakakolwiek inna firma. Większość TLD jest wydawana najpierw na GoDaddy, zanim zostaną wprowadzone do innych rejestratorów.
 • Pakiety hostingowe GoDaddy są czasami tańsze niż Namecheap, szczególnie biorąc pod uwagę, że przy każdym zakupie domeny dołączany jest ograniczony pakiet hostingowy.
 • Masz dostęp do całodobowej obsługi klienta przez telefon, a także opcji czatu
 • Przyzwoita baza wiedzy dla często zadawanych pytań, a także dynamiczne i bezczelne fora

Namecheap User Experience

namecheap

Ogólnie bardzo dobrze oceniana przez klientów, Namecheap z pewnością nie jest pozbawiona kilku wad. W Reddit i Stackoverflow jest często uważany za jedno z najlepszych miejsc na tanie nazwy domen.

Wady Namecheap:

 • Niektórzy użytkownicy skarżyli się na trudności z systemem automatycznego odnawiania, chociaż problemy te zostały rozwiązane od tego roku.
 • Minimalistyczny wygląd strony internetowej oznacza, że ​​niektórzy użytkownicy, którzy wolą bardziej solidny pulpit nawigacyjny, nie będą chcieli z układem gołych kości Namecheap.
 • Namecheap odnotowuje nieco krótszy czas pracy (99,8% ~) niż niektóre konkurencje.

Namecheap Plusy:

 • Namecheap zajął stanowisko w sprawie ochrony prywatności i wolności w przeciwieństwie do GoDaddy, występując przeciwko Ustawie o piractwie online (SOPA).
 • Minimalistyczny design deski rozdzielczej Namecheap jest łatwy w użyciu, łatwy do odczytania i bardzo responsywny.
 • Solidny silnik sugestii, który daje doskonałe pomysły na alternatywne nazwy domen.
 • Prosty proces realizacji transakcji, bez rozdętych funkcji i inwazyjnych wyprzedaży.
 • Imponujące jest to, że DNS Namecheap nigdy nie był zagrożony przez hakerów, o ile nam wiadomo.
 • Całkiem dobra obsługa klienta
 • Przyzwoita baza wiedzy dla często zadawanych pytań

Dodatkowe funkcje i wyprzedaże

Obie firmy czerpią dodatkowy zysk ze sprzedaży innych usług, takich jak pakiety hostingowe i hosting poczty e-mail swoim klientom. Istnieją pewne różnice między nimi.

Dodatki GoDaddy

 • Usługi ekspertów w zakresie zarządzania CMS, audytów bezpieczeństwa, migracji, zarządzania VPS, optymalizacji Apache i wielu innych przypadków użycia z czasem realizacji wynoszącym 72 godziny.
 • Office 365 od 8,49 USD miesięcznie.
 • Certyfikaty SSL już od 63,99 USD rocznie.
 • Hosting już od 2,99 USD miesięcznie.
 • Hosting WordPress już od 4,99 USD miesięcznie.
 • Usługa rejestracji prywatnych nazw domen WHOIS Guard za dodatkową opłatą na podstawie wybranej TLD.
 • Wiele innych usług stale się zmienia i coraz więcej jest dostępnych.

Dodatki Namecheap

 • Bezpłatny dożywotni ekwiwalent dla strażnika WHOIS GoDaddy <- to jest ogromne! Oznacza to, że otrzymujesz ochronę prywatności WHOIS, więc nikt nie zna twojego imienia i adresu
 • Bezpłatne przekazywanie wiadomości e-mail.
 • Darmowe niestandardowe serwery nazw.
 • Udostępnione, odsprzedawca, VPS i dedykowane pakiety hostingowe.
 • Hosting WordPress za 1 USD za pierwszy miesiąc od 3,88 USD później.
 • Certyfikaty SSL już od 7,88 USD rocznie.
 • DNS Premium za 4,88 USD rocznie.
 • Wiele innych usług.

Hosting

Kolejną rzeczą do rozważenia po zakupie domeny od jednej z tych dwóch firm jest ich oferta hostingu. Prawda jest taka, że ​​możesz połączyć jedną z tych domen z dowolnym hostem, nie ma znaczenia, gdzie ją kupisz. Istnieje jednak niewielka zaleta w zakresie wygody i obsługi klienta podczas utrzymywania nazwy domeny i hostingu w tej samej firmie.

GoDaddy Hosting

 • Szeroka oferta hostingu, od bardzo taniej ekonomii aż po serwery dedykowane
 • Zawiera hosting e-maili
 • Zarządzany hosting WordPress już od 1 USD, ale nie można go porównać do czegoś takiego jak WP Engine
 • SSL jest płatny, co jest wadą. Możesz przesłać własne bezpłatne SSL, ale utrudniają to
 • Usługi hostingowe są ogólnie przyjazne dla użytkownika, ale nie używają cPanel w niektórych ofertach hostingowych
 • Zobacz wszystkie opinie GoDaddy na temat hostingu tutaj – a także recenzje GoDaddy Managed WordPress

Hosting Namecheap

 • Namecheap ma absurdalnie tanie ceny hostingu (teraz 50% zniżki)
 • Zawiera hosting e-maili
 • Są nowsze w grze, więc nie są tak doświadczeni w hostingu
 • Posiadaj dedykowaną ofertę hostingu WordPress, EasyWP – która ma mieszane recenzje
 • Ogólnie przyjazne dla użytkownika panele administracyjne
 • Jeśli masz prostą witrynę, dobrze jest przejść
 • Uzyskaj 50% zniżki tutaj

Wniosek

W zależności od wielkości projektu i budżetu, najlepsze miejsce do zakupu nazw domen jest różne. Namecheap jest wyraźnym zwycięzcą dla większości klientów, choć GoDaddy może być atrakcyjnym wyborem dla klientów, którzy chcą kupować domeny hurtowe. Obie firmy są znacznie lepsze od konkurencji, przodując w branży pod względem innowacji, stabilności, bezpieczeństwa i cen.

Znajdź oferty Namecheap tutaj ->

Uzyskaj oferty GoDaddy tutaj, 0,99 USD za pierwszą domenę ->

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map