Porównanie 12 najlepszych dostawców hostingu WordPress (maj 2020)

W świecie hostingu WordPress skąd wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze?


Czy to nie jest przytłaczające?

Jak dokonać właściwego wyboru?

Naszym zdaniem najlepiej jest patrzeć na firmy hostingowe z perspektywy tego, co robią dobrze.

najlepszy hosting WordPress

Świat opcji hostingu WordPress jest zaśmiecony firmami, które oferują wszystko – od podstawowych opcji hostingu współdzielonego po dedykowane serwery hostingu WordPress na poziomie korporacyjnym. Dla osoby lub organizacji, która próbuje po prostu znaleźć najlepszy hosting WordPress dla swoich potrzeb, może to powodować, że proces wyboru jednego wydaje się mylący.

W tej recenzji hostingu przyjrzymy się, kto oferuje najlepszą opcję w różnych niszach hostingowych, które mają największe znaczenie dla klientów. Kiedy skończymy, wyjaśnimy również niektóre terminologie, które są powszechnie stosowane w branży i co to ma wspólnego z potrzebami twoich usług hostingowych.

Najlepsze dla każdego: SiteGround

siteground

Cena planu podstawowego: 11,95 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 500 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany SiteGround

SiteGround oferuje klientom WordPress trzy zestawy tanich planów hostingowych. Ich warstwa StartUp obsługuje pojedynczą witrynę internetową, oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej i przyjmuje 10 000 odwiedzin. Warstwy GrowBig i GoGeek oferują nieograniczoną liczbę stron internetowych oraz jeszcze więcej miejsca i odwiedzających miesięcznie.

Co ważniejsze, SiteGround jest dostawcą usług hostingowych, który zapewnia szybkość, dostępność i funkcje. Hosting oparty na PHP jest wstępnie zainstalowany, a system zawiera także wtyczkę do migracji witryny, która przyspiesza proces relokacji. Sprzedają również domeny, dzięki czemu proces parowania adresu URL witryny z konkretną konfiguracją hostingu jest dziecinnie prosty. Możesz również uzyskać całodobową obsługę klienta przez:

 • E-mail
 • Telefon
 • Bilety na kłopoty
 • Wsparcie czatu

Wadą jest to, że SiteGround nie zajmuje się wyłącznie hostingiem witryny WordPress. Obsługują inne rodzaje hostingu stron internetowych, a także nie są dużym graczem w zarządzanym hostingu witryn WordPress. Podsumowując, SiteGround oferuje najlepszą kombinację prędkości, ceny i funkcji dla wszystkich oprócz zestawu zaawansowanych użytkowników.

Przeczytaj pełną recenzję SiteGround

Najlepsze dla firm cyfrowych: Kinsta

kinsta

Cena planu podstawowego: 30 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 235 ms

Czas działania: 99,8%

Zobacz plany Kinsta

Kinsta przedstawia się jako firma zbudowana przez wykwalifikowanych programistów z korzyścią dla agencji marketingu cyfrowego, grafików, lean startupów, przedsiębiorców i wewnętrznych zespołów projektowych. Firma zdobyła miejsce w sercach wielu w społecznościach marketingu i projektowania, oferując bogaty zestaw usług hostingowych w sposób, który czyni je dostępnymi dla osób, które nie mają doktoratów z informatyki. Najważniejsze jednak, że Kinsta jest częścią małej grupy dostawców, którzy koncentrują się wyłącznie na byciu firmami hostingowymi specyficznymi dla WordPress.

W Kinsta znajdziesz:

 • Hosting współdzielony
 • Hosting w chmurze
 • Opcje konta zarządzanego

Obsługa poziomu 1 jest łatwo dostępna, a doświadczeni eksperci WordPress czekają, aby Ci pomóc. Nie sprzedają jednak nazw domen, więc będziesz musiał poradzić sobie z nieco niechlujnym zadaniem związania domeny z witryną. Z drugiej strony Kinsta sprawia, że ​​bardzo łatwo:

 • Skonfiguruj witryny przejściowe
 • Przenieś pojedynczą witrynę na konto klienta
 • Automatycznie rób codzienne kopie zapasowe

Dysponują również personelem technicznym, który pomaga w przeprowadzaniu migracji witryny, a ta usługa jest świadczona bezpłatnie. Jeśli szukasz firmy, która koncentruje się na pomocy, jako projektant, szybko utworzysz witrynę WordPress i przekażesz ją komuś innemu, ciężko jest pokonać Kinstę.

Przeczytaj pełną recenzję Kinsta

Najlepsze dla firm o wysokim wzroście: WP Engine

wpengine

Cena planu podstawowego: 35 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 650 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany silnika WP

WP Engine zaczął swoją działalność jako najwcześniejsza z głównych firm hostingowych WordPress, i nic dziwnego, że zachowuje dobrą reputację w oczach pierwszych inżynierów, którzy go adoptowali. Firma odeszła od użytkownika podstawowego jako celu, co jest dowodem na jego stosunkowo wysokie oferty cenowe na poziomie podstawowym. Skalują się dość szybko, następna warstwa wynosi 115 USD miesięcznie, a najwyższa warstwa kosztuje 290 USD miesięcznie i jest przeznaczona dla tych, którzy wymagają dużego ruchu.

Są to naprawdę dobre oferty, jeśli chcesz szybko skalować do setek tysięcy odwiedzających miesięcznie. Wszystkie pakiety z WP Engine obejmują hosting na wielu serwerach, a firma ma globalne centra danych. Jednak dla początkujących cena może być nieco wysoka.

Obsługa klienta w WP Engine nie jest świetna, szczególnie na najniższym poziomie. Firma oferuje wsparcie telefoniczne 24/7 tylko dwóm wyższym poziomom. Są to amerykańskie firmy, które od dawna działają na rynku hostingu WordPress, a to może wiele znaczyć dla klientów, którzy cenią sobie doświadczenie. 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy od WP Engine jest również dobrym wprowadzeniem dla tych, którzy chcą rozpocząć projekty bez ponoszenia dużego ryzyka.

Przeczytaj pełną recenzję WP Engine

Najlepsze dla projektantów: Koło zamachowe

koło zamachowe

Cena planu podstawowego: 23 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 700 ms

Czas działania: 99%

Zobacz plany koła zamachowego

Flywheel należy do nowej klasy firm hostingowych WordPress, które kładą nacisk na bycie dostępnym i przyjaznym. W tym przypadku koncentrują się na zapewnieniu platformy dla projektantów i agencji marketingowych. Zarządzanie stroną hostingu firmy jest całkowicie ich problemem i chcą, abyś mógł poświęcić całą energię na projektowanie wspaniałych witryn.

Ceny są nieco lepsze niż podobnych uczestników w tej samej klasie. Wielopoziomowa struktura cen jest podobna do większych firm hostingowych, takich jak WP Engine, a Flywheel oferuje również:

 • Darmowy certyfikat SSL
 • Darmowa migracja strony
 • Miejsca postoju
 • Dostęp do wielu tematów
 • Wsparcie techniczne znające PHP 7 i WordPress
 • Liczne zasoby edukacyjne dla swoich klientów

Czasy reakcji wydają się być nieco wolniejsze niż w przypadku niektórych dużych odtwarzaczy, ale 700 ms jest wciąż lepsze niż zalecane minimum 1000 ms. Ogromnym plusem jest jednak to, że firma jest zaangażowana wyłącznie w zapewnianie zarządzanych planów hostingowych WordPress. Otóż ​​to. Nie oferują nic więcej.

Podobnie jak inni konkurenci, którzy atakują agencje i wykorzystują strony pośredniczące, przeniesienie konta hostingowego do klienta jest dziecinnie proste. Jeśli uważasz się za najbardziej projektanta, specjalistę ds. Marketingu lub część agencji, jest to platforma hostingowa, na którą najpierw chcesz spojrzeć. Jest tak blisko rozwiązania hostingowego WordPress za jednym kliknięciem, jak tylko go znajdziesz.

Przeczytaj pełną recenzję Koła zamachowego

Najlepsze dla WooCommerce: LiquidWeb

liquidweb

Cena planu podstawowego: 29 USD miesięcznie za WordPress i 39 USD miesięcznie za WooCommerce

Czas odpowiedzi: 152 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany WordWress LiquidWeb

WooCommerce to wtyczka do WordPress, która pozwala użytkownikom tworzyć w pełni funkcjonalne strony e-commerce. Biorąc pod uwagę potencjalne wyzwania związane z uruchomieniem takiej witryny, dobrze jest mieć zarządzany zespół wsparcia, który pomoże Ci w rozwiązaniu problemu. Liquid Web ma również reputację przyjaznego programistom rozwiązania hostingowego. Jeśli martwisz się o dostęp do najważniejszych elementów witryny WordPress, Liquid Web to bardzo atrakcyjna opcja hostingu.

Jeśli zajmujesz się takim projektem, prawdopodobnie robisz to przy wsparciu kogoś, kto umie kodować. Z przyjemnością usłyszą, że LiquidWeb zapewnia również dostęp do:

 • Serwery VPS
 • Hosting w chmurze
 • Dedykowane serwery
 • Klastry serwerów

Liquid Web jest pod pewnymi względami antytezą tego, czym starają się takie firmy jak Flywheel i Kinsta. Zamiast uczynić wszystko super łatwym dla projektantów, oferują szybkość, moc i dostęp na niskim poziomie. Możesz zabrudzić sobie ręce takimi rzeczami jak:

 • Powłoka SSH
 • Bezpłatny pakiet certyfikatu SSL
 • Kontrola wersji Git
 • Bezpośredni dostęp do bazy danych MySQL napędzającej WordPress

Jednocześnie istnieje mnóstwo automatyzacji i wsparcia. Na przykład wtyczki i rdzeń WordPress są regularnie aktualizowane. Konserwacja witryny jest również uwzględniona. Dostępny jest pulpit nawigacyjny, który upraszcza zarządzanie witryną i zapewnia użytkownikom dostęp do analiz ich witryn.

Jeśli chcesz poważnie potraktować silnik WP i e-commerce, Liquid Web ma wiele do zaoferowania. Każdy, kto prowadzi małą firmę ze sklepem internetowym, powinien rozpocząć wyszukiwanie w Liquid Web.

Przeczytaj pełną recenzję Liquid Web

Najlepszy dla taniego i szybkiego: Hosting A2

a2hosting

Cena planu podstawowego: 3,92 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 1730 ms

Czas działania: 99%

Zobacz plany hostingowe A2

A2 Hosting oferuje tani pakiet, który nie ma ograniczeń w zakresie transferu danych i odwiedzających. Pamięć fizyczna nawet dla mniej tańszych planów jest boleśnie niska, jednak przy 512 MB i 2 GB liczby, które inni dostawcy hostingu WordPress spadali od prawie dekady. Poza zarządzaną pomocą DNS i migracją witryny, nie ma też dużo darmowej pomocy do bezpośredniej współpracy z witryną.

Firma sprzedaje domeny, a także zapewnia hosting VPS i serwery dedykowane. Twoja ścieżka uaktualnienia jest jednak całkowicie do rozwiązania, czego można się spodziewać po cenie.

Ich serwery nigdy nie będą oskarżane o to, że są błyskawiczne, ale nie koszmarnie kosztują tej ceny. Hosting poczty e-mail jest włączony, a ludzie, którzy chcą dostać się na swoje serwery jako administratorzy, mogą korzystać z cPanel. Możesz również użyć innego CMS-a oprócz WordPressa na swojej stronie. Oferują również możliwość wyboru spośród centrów danych w USA, Europie i Azji. Biorąc to pod uwagę, nie oczekuj wspaniałych czasów ładowania strony.

Jeśli masz do czynienia ze starszym kodem WordPress, A2 Hosting zawiera co najmniej jedną interesującą opcję. Pozwalają wybrać wersje PHP, które wracają do wersji 5.5. Będziesz także obsługiwał MySQL, Node.JS, SSH GIT, Python i Ruby. Jeśli jesteś trochę kompetentny jako programista, to dużo do zaoferowania za tak tani pakiet hostingowy witryny WordPress.

Nie polecamy tego pakietu osobom, które nie mają doświadczenia w technologii. Projektanci, marketerzy i agencje powinni być ostrożni, chyba że mają kodera, z którym mogą swobodnie pracować.

Przeczytaj pełną recenzję A2 Hosting

Najlepsze dla najlepszych opcji hostingu w chmurze: Cloudways

chmury

Cena planu podstawowego: Trochę niejasne

Czas odpowiedzi: 580 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany Cloudways

Wprowadzenie technologii hostingu na najwyższym poziomie może być wyzwaniem dla osób, które nie mają doświadczenia w programowaniu lub programowaniu. Cloudways to usługa hostingowa, której celem jest zapewnienie swoim klientom łatwego dostępu do technologii takich jak:

 • AWS
 • Google Cloud
 • Cyfrowy ocean

Wszystko to jest poparte poziomem wsparcia technicznego, administracyjnego i obsługi klienta wymaganego, aby pomóc projektantom, agencjom i innym programistom wykorzystać tak dużą moc obliczeniową. Otrzymujesz nowoczesny stos oprogramowania, który wykorzystuje:

 • Lekkie środowisko Nginx
 • MariaDB

Użytkownicy, którzy chcą pozostać przy starym ekosystemie WordPress Apache i MySQL, również ucieszą się z tego, że Cloudways oferuje również plany hostingowe odpowiadające ich potrzebom.

Dużym minusem Cloudways jest to, że firma nie wykonuje świetnej pracy, rysując linię od struktury cenowej do konkretnego planu hostingowego witryny WordPress. Staje się to jeszcze bardziej skomplikowane, gdy uświadomisz sobie, że niektóre opcje, takie jak korzystanie z AWS, są zgodne ze strukturą pomiaru dostawcy chmury. Na przykład Amazon stosuje metodę fakturowania za godzinę zegara procesora, która może sprawić, że ceny będą zmienne i nieprzewidywalne.

Dzięki sposobom chmury otrzymujesz konfigurację hostingu WordPress, która wykorzystuje nowoczesne technologie przetwarzania w chmurze, zapewniając zarówno szybkość, jak i stabilność. Jeśli szukasz najlepszego hostingu dostępnego dla silnika WP w chmurze, trudno jest pokonać Cloudways. Nieprzewidywalna struktura cenowa może jednak zniechęcić wielu ludzi.

Przeczytaj pełną recenzję Cloudways

Najlepsze dla poziomu podstawowego: Bluehost

bluehost

Cena planu podstawowego: 7,99 USD na miesiąc

Czas odpowiedzi: 410 ms

Czas działania: 99,99%

Zobacz plany Bluehost

Bluehost to stary tryb gotowości dla wielu osób, które prowadzą przynajmniej jedno konto hostingowe blogów WordPress. Oferują bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok i oczywiście oznacza to również, że sprzedają domeny. Możesz również uzyskać bezpłatny certyfikat SSL za ich pośrednictwem. To pozytywna strona dla ludzi, którzy chcą przechowywać wszystkie swoje rzeczy na jednym koncie hostingowym.

Na najniższym poziomie masz 50 GB miejsca na dysku SSD. Za prawie dwa razy wyższą cenę możesz przejść do jednego z ich wysokiej klasy planów hostingowych i uzyskać nieskomplikowane miejsce na dane i nieograniczoną liczbę stron internetowych na jednym koncie. Będziesz także mieć dostęp do sieci dostarczania treści, która pomoże Ci obsługiwać pliki statyczne, takie jak obrazy, strony PDF i HTML. Bluehost jest również jedną z trzech firm hostingowych, które zostały polecone przez WordPress.org jako partner.

Jeśli szukasz opcji na poziomie podstawowym, która zapewni ci dużo pieniędzy, Bluehost to świetny wybór. Otrzymasz solidną szybkość i dostępność, a Twoja strona będzie bezpieczna i regularnie aktualizowana. Jest to szczególnie dobry wybór, jeśli chcesz robić rzeczy takie jak parkowanie nazw domen lub tworzenie wielu witryn marketingowych.

Przeczytaj pełną recenzję Bluehost

Najlepszy na tanie rozwiązanie Cloud Cloud: HostGator WordPress Cloud

hostgator

Cena planu podstawowego: 5,95 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 1400 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany HostGator

HostGator to platforma hostingu, która istnieje od 2002 roku i cieszy się zaufaniem wielu użytkowników. Chmura oferuje dostawcom proste ceny, a plany można łatwo zwiększyć w miarę rozwoju małej firmy. Czasy reakcji są niższe, ale czas działania jest doskonały.

Jeśli szukasz nudnego i prostego planu hostingowego za uczciwą cenę, HostGator z pewnością wykona zadanie. Hostgator wykorzystuje sprawdzony cPanel jako pulpit nawigacyjny. To nie jest świetne środowisko dla osób bez środowisk programistycznych, ale jest to dobra konfiguracja, jeśli masz kogoś zaznajomionego ze starymi panelami sterowania używanymi przez większość starszych dostawców hostingu stron internetowych. Nie dostaniesz niesamowicie szybkiego pakietu hostingowego WordPress, ale spełni swoje zadanie.

Przeczytaj pełną recenzję HostGator

Najlepsze dla zarządzanego przedsiębiorstwa: Pagely

pagely

Cena planu podstawowego: 199 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 1400 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany pagely

Jeśli cena 199 USD miesięcznie za najtańszą konfigurację od Pagely da ci chwilę, prawdopodobnie nie jesteś ich docelowym klientem. Pagely zajmuje się dostarczaniem najlepszego VPS dla WordPress klientom korporacyjnym. Ich oferty idą w tysiącach miesięcznie i oferują pomiary przepustowości od setek GB.

Konfiguracja ma być bardzo bezpieczna i dokładnie zarządzana. Zespół wsparcia jest gotowy pomóc klientom przez całą dobę.

Jeśli szukasz wysokiej klasy rozwiązania zapewniającego dostęp do architektury chmury AWS, Pagely jest doskonałym wyborem. Nie są najlepszymi przyjaciółmi startupów i małych firm, ale z pewnością są firmą, o której zechcesz pamiętać, gdy rosną Twoje wymagania. W końcu możesz zwiększyć natężenie ruchu, gdy kupowanie „taniego” pakietu Pagely jest bardziej opłacalne niż kontynuowanie eskalacji z wysokiej klasy pakietami innych dostawców.

Przeczytaj pełną recenzję Pagely

Najlepsze dla taniego brudu: EasyWP według NameCheap

namecheap 2019-czerwiec

Cena planu podstawowego: 3,88 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 350 ms

Czas działania: 99,9%

Zobacz plany Namecheap

Gdy tanie nie jest dla Ciebie wystarczająco dobre, możesz skorzystać z NameCheap. Otrzymujesz bezpłatną nazwę domeny i bezpłatną pomoc przy migracji witryny, ale to nic. Oferują współdzielone pakiety hostingowe, które zapewniają oczekiwaną wydajność.

Uptime jest właściwie całkiem przyzwoity dla firmy, która nie zawsze dobrze sobie radzi w recenzjach hostingowych WordPress, podobnie jak responsywność. Nie dostaniesz dużo pomocy za zasadniczo cztery dolce, ale możesz zrobić gorzej w tym segmencie cenowym. Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz także odpocząć, wiedząc, że oferują one również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj pełną recenzję NameCheap

Najlepsze dla właścicieli domen: GoDaddy WordPress

idź Tato

Cena planu podstawowego: 9,99 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 800 ms

Czas działania: 99,8%

Zobacz plany GoDaddy

GoDaddy stworzył przed laty ogromny segment rynku nazw domen. Nic dziwnego, że jego oferta obejmuje hosting blogów WordPress. Mają wiele rozwiązań typu „przeciągnij i upuść”, co może być atrakcyjne dla osób, które już posiadają domeny.

Firma nie jest tak naprawdę najtańsza ani najszybsza. Nie są w niczym najwyższej klasy. Jeśli masz z nimi wiele domen, utrzymanie całej pracy na jednym koncie hostingowym ma swoje zalety.

Przeczytaj pełną recenzję GoDaddy

Funkcje hostingu WordPress do rozważenia przed zakupem

Zauważysz niektóre tematy, które rozwijają się u różnych dostawców hostingu. Niektóre firmy są skierowane do ludzi, którzy potrzebują surowej mocy i prędkości, podczas gdy inne próbują tanio sprzedawać usługi. inne obsługują określone segmenty, takie jak te skierowane do agencji i projektantów, oferując:

 • Witryny pośredniczące
 • Publikacja jednym kliknięciem
 • Darmowa pomoc w migracji
 • Darmowe domeny i certyfikaty SSL

Jeśli martwisz się o poziom kontroli dewelopera nad witryną, powinieneś także martwić się o takie rzeczy, jak dostęp SSH i FTP, dostępność tradycyjnych paneli kontrolnych, takich jak Plesk i cPanel, kontrola wersji Git i dostęp do podstawowych narzędzi Baza danych.

Wstępnie zainstalowane wtyczki to także wielka sprawa. Dodatki do WordPressa nigdy nie są łatwe w obsłudze. Możesz mieć coś, co działało bajecznie w PHP 5.1, ale teraz używa kodu, który został przestarzały w wersji 7.3. Przed instalacją i regularna automatyczna aktualizacja wtyczek jest najprostszym sposobem uniknięcia tego rodzaju konfliktów.

Cena to nie wszystko, ale to ma znaczenie. Co ważniejsze, umiejętność wbicia palca w wodę i zobaczenia, jakie to doświadczenie jest dobrym pomysłem. Miej oko na gwarancje zwrotu pieniędzy.

Pomocne jest również zrozumienie podstawowych pojęć. Rzućmy okiem na kilka z nich.

Co to jest Hosting współdzielony WordPress?

Hosting współdzielony jest powszechnie uważany za absolutnie niski plan hostingowy. Współużytkowany system hostingu to pojedyncze wystąpienie na serwerze, które zapewnia hosting każdej witryny za pośrednictwem jednego systemu operacyjnego. Oznacza to, że dzielisz przestrzeń pamięci i cykle procesora z witrynami innych osób.

Co więcej, udostępniasz również przestrzeń systemu plików innym osobom. To sprawia, że ​​cała konfiguracja jest bardziej wrażliwa. Absolutnie nie umieszczaj witryny e-commerce ani niczego, co zbiera poufne dane użytkownika na wspólnej konfiguracji hostingu. Podejście to powinno być stosowane tylko w przypadku witryn o minimalnym zasięgu, które muszą być oferowane za najniższą możliwą cenę. Jeśli chcesz opublikować blog WordPress na temat pociągów, zwariuj na punkcie wspólnego hostingu.

Opcje wspólne są również często ograniczone. Możesz nie być w stanie zainstalować własnych wtyczek, a nawet motywów. Większość nie daje dostępu na poziomie SSH, więc programiści prawdopodobnie mogą o nich zapomnieć. Możliwości dostosowywania są ograniczone, a także zwykle trudno jest skalować pakiet hostingowy we współdzielonym środowisku.

Prawdopodobnie utkniesz w migracji, gdy osiągniesz limit swojego hosta. Co gorsza, możesz odkryć ograniczenia swojego hosta nawet w wolnym dniu dla swojej witryny. Pamiętaj, że twoje zasoby są zasobami wszystkich. Wystarczy, że jeden inny użytkownik zostanie zatrzaśnięty, aby spowodować spowolnienie lub nawet awarię wszystkich innych witryn na wspólnym hoście.

Co to jest WordPress Cloud Hosting?

Budynek biznesu, wieżowiec patrząc w górę

Hosting w chmurze ma na celu wykorzystanie ogromnych farm serwerów do kierowania ton zasobów do zadań. To sprawia, że ​​jest ulubieńcem tłumu uczących się maszyn, a także jest bardzo popularny wśród firm, które świadczą usługi Software-as-a-Service (SaaS). Zasadniczo WordPress to po prostu kolejna opcja dla SaaS.

Zaletą hostingu w chmurze jest to, że możesz szybko zwiększać lub zmniejszać zasoby. Może to być prawdziwy czynnik różnicujący dla firm, które mają sezonowe wymagania. Jeśli spodziewasz się dużego ruchu w okresie świątecznych zakupów, rozwiązanie hostingowe w chmurze zapewni, że będziesz mieć zasoby potrzebne do obsługi obciążenia. Podobnie możesz zwiększyć prędkość niemal natychmiast, po prostu aktualizując swoje konto.

Główną wadą hostingu w chmurze jest odmierzanie cen. W szczególności AWS znany jest z nieprzewidzianych rachunków. Przed zarejestrowaniem warto zapytać o przewidywalną cenę. Na przykład pojedynczy niewykryty atak typu „odmowa usługi” może sprawić, że będziesz wisieć z ogromnym rachunkiem.

Co to jest WordPress VPS Hosting?

VPS oznacza wirtualny prywatny serwer. VPS zasadniczo działa jak niezależna maszyna, ale tak naprawdę jest podzielony na partycje na większej maszynie.

Na pierwszy rzut oka może to brzmieć jak hosting współdzielony, ale tak nie jest. Różnica polega na tym, że na VPS wydzielono część pamięci, pamięci i mocy procesora dla maszyny wirtualnej. Ma własny system operacyjny i system plików, które nie wchodzą w interakcje z kontami innych osób. Oznacza to, że twoje konto hostingowe jest znacznie bezpieczniejsze i stabilniejsze na najgorszym VPS niż na najlepszym współdzielonym koncie.

VPS to dobry wybór, jeśli nie masz pieniędzy na większy rachunek. Nie jest to tak dobre, jak posiadanie dedykowanej maszyny hostingowej, ale rzadko zauważysz różnicę, chyba że zostaniesz bombardowany setkami próśb na sekundę.

Co to jest Hosting zarządzany WordPress?

Zarządzany hosting to wielka sprawa dla każdego, kto nie ma ogromnego doświadczenia w programowaniu. Nawet programiści lubią zarządzać kontami, ponieważ oznacza to, że mają w firmie kogoś, kto jest gotów je wykupić, gdy pojawią się problemy. Jeśli działasz na niezarządzanym koncie, nie ma lepszej sytuacji niż gdybyś miał serwer WWW w swoim biurze.

Podczas zarządzania kontami hostingowymi należy pamiętać o tym, że jakość zespołu wsparcia ma duże znaczenie. Wiele firm powie, że oferuje wsparcie w zarządzaniu, ale to nie pomoże, jeśli otrzymanie odpowiedzi od człowieka zajmie 40 minut, gdy wirus jest oznaczany na serwerze przez Google.

Ogólnie rzecz biorąc, firmy, które uważają się za niezależne od świata, wykonują lepszą pracę z zarządzanym hostingiem WordPress. Projektanci i agencje nie będą długo znosić braku wsparcia. Po prostu podniosą stawki i pójdą do innej firmy.

Darmowy hosting WordPress jest prawdziwy?

Czy dostępne są bezpłatne opcje? Tak. Nie są nieślubnymi dziećmi Bigfoota i potwora z Loch Ness.

Czy są jednak dobrzy? Nie.

Wróć i przeczytaj sekcję dotyczącą hostingu współdzielonego. Teraz trzymaj w głowie wszystkie pomysły z tej sekcji i wyobraź sobie każdą możliwą rzecz, która działa gorzej.

Nie będzie zarządzanego zespołu wsparcia, który czekałby na pomoc. W rzeczywistości będziesz mieć szczęście, aby uzyskać pomoc od chatbota opartego na sztucznej inteligencji. Tak, miej jeden zły dzień z darmowym hostingiem, a będziesz marzył o dniach, w których możesz rozmawiać z obcym językiem angielskim w call center po drugiej stronie planety.

Darmowy hosting WordPress jest po prostu trudny. Ani razu. Twój kod nie zrobił ci nic złego, aby na to zasłużyć.

Uwaga na temat prędkości

prędkość, monachium, światła

Szybkość też się liczy. Aby być całkowicie jasne, czasy ładowania stron internetowych na całym świecie są okropne. Najwięksi detaliści i marki motoryzacyjne mają witryny, których załadowanie zajmuje od 9 do 11 sekund. Większość wytycznych dotyczących wydajności sugeruje, że użytkownicy zaczynają porzucać witryny tylko trzy sekundy. Tylko zabójcza zawartość utrzymuje ludzi w pobliżu przez 10 sekund.

Patrząc na wymienione prędkości, 1000 milisekund (ms) zamienia się na jedną pełną sekundę. Przy pierwszej recenzji możesz pomyśleć: „Fajnie, wszystkie te prędkości są poniżej trzech sekund. Jestem gotowy! Daj mi najtańsze! ”

Oto problem: czasy odpowiedzi mówią tylko, ile czasu zajmuje przeglądarka i serwer, aby przetworzyć tak zwane żądanie HELO. Dzięki temu Chrome, Firefox, Edge, Opera lub Safari wiedzą, że konkretny zasób jest obecny i będzie obsługiwany. Innymi słowy, tyle czasu zajmuje serwerowi odebranie telefonu i powiedzenie: „Witaj, dotarłeś do strony WordPress działającej na stosie LAMP”.

Kiedy dodajesz WordPress do stosu, dodajesz czas obliczeniowy. Kod PHP silnika WP zajmuje kilka milisekund do przetworzenia każdego zadania. Dodaj wtyczki i motyw, aby uczynić go jeszcze wolniejszym. Jeśli na stronie jest uruchomiony Javascript, na przykład z zewnętrznego pakietu analitycznego, dodajesz teraz pełne sekundy.

Nagle wydaje się, że różnica między czasem ładowania 200 ms a czasem ładowania 1400 ms. Zwłaszcza jeśli prowadzisz ciężką konfigurację, ta dodatkowa sekunda może być różnicą między użytkownikami widzącymi twoją treść lub opuszczającymi ją.

Wnioski

Znalezienie hosta WordPress to działanie równoważące. Oczywiście chcesz uzyskać tyle wsparcia, szybkości i funkcjonalności, ile możesz dla swojego dolara. Będzie to oczywiście ograniczone dokładnie tym, ile dolarów możesz sobie pozwolić na wydanie pieniędzy w danym miesiącu.

Ogólnie powinieneś patrzeć na opcje takie jak:

 • VPS
 • Dedykowane serwery
 • Dedykowany hosting WordPress
 • Hosty oparte na chmurze

Żadne z nich nie jest idealnym rozwiązaniem, ale ogólnie przewyższają wszystko, co widzisz w sektorach bezpłatnych lub udostępnianych.

Powinieneś także sporządzić spis swoich wymagań. Wewnętrzny programista, który utrzymuje jedną stronę internetową i będzie działał, będzie miał zupełnie inne potrzeby niż projektant w agencji. Deweloper chce mieć jedną konfigurację, nad którą będzie miał dużą kontrolę, uzyskując takie rzeczy jak SSH, FTP, MySQL i Git. Z drugiej strony projektant może odnieść ogromne korzyści z konfiguracji, która pozwala mu w ciągu kilku miesięcy na przekazanie klientowi rachunku, blokady i zapasów.

Jednak dzięki krótkiej samoocenie możesz szybko ustalić swoje wymagania. Zbuduj pisemną listę kontrolną i przejrzyj treść tego artykułu. Pamiętaj też o uwzględnieniu przerażającego elementu budżetu. Porównując listę kontrolną z mocnymi i słabymi stronami każdej firmy hostingowej, szybko zorientujesz się, który z nich najlepiej pasuje do twoich potrzeb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map