WP Engine vs GoDaddy: Porównaj ceny, funkcje i szybkość – 2020

Jeśli porównujesz GoDaddy z WP Engine, porównujesz jabłka z pomarańczami.


W GoDaddy chodzi o obniżanie cen na dużą skalę.

WP Engine jest usługą WordPress o wiele wyższej jakości.

Tak, GoDaddy oferuje teraz zarządzany hosting WordPress, ale jest to bardziej nazwa marketingowa niż wszystko, co konkuruje z tym, co oferuje WP Engine.

Ceny WP Engine a GoDaddy

Zwykle większość osób podejmuje decyzję na podstawie kosztów początkowych, a nie ogólnej wartości.

Rozumiemy, że dla wielu użytkowników punkty cenowe mogą być sytuacją „zrujnuj” lub „zepsuj”, dlatego też staramy się przedstawić te informacje przed czymkolwiek innym. Biorąc to pod uwagę, musimy wspomnieć, że cena jest tylko jednym z elementów usługi, którą otrzymujesz, więc jeśli możesz wydać trochę więcej i uzyskać lepszą wartość, zdecydowanie zalecamy wybranie tej trasy.

W końcu mantra „dostajesz to, za co płacisz” jest tak samo prawdziwa w przypadku usług hostingowych, jak i wszystkiego innego.

Ponadto, aby upewnić się, że to porównanie jest możliwie równe, przyglądamy się pakietom hostingowym WordPress firmy GoDaddy, a nie ich standardowym planom hostingowym. W ten sposób możesz zobaczyć, jak się zestawiają na podstawie podobnych czynników.

GoDaddy Ceny hostingu w skrócie

 • Plan podstawowy: 3,99 USD na miesiąc, 7,99 USD na miesiąc do odnowienia
 • Plan Deluxe: Początek 4,49 USD, przedłużenie 9,99 USD
 • Ostateczny plan: 7,99 USD na miesiąc, 14,99 USD na odnowienie
 • Plan programisty: 13,99 USD na początek, 24,99 USD na przedłużenie

Ceny silnika WP

 • Osobisty: 34 USD miesięcznie (rabat z naszym linkiem)
 • Profesjonalny: 99 USD miesięcznie
 • Biznes: 249 USD miesięcznie
 • Premia: zapytaj ich o cenę

Jak widać, WP Engine to znacznie więcej niż GoDaddy, co może wystarczyć niektórym osobom, aby go całkowicie uniknąć. Jednak, jak wspomniano powyżej, wartość może być znacznie lepszym wskaźnikiem wyboru opcji, więc nie zakładaj, że GoDaddy jest mądrzejszym wyborem, ponieważ kosztuje mniej. Biorąc to pod uwagę, w porównaniu z samą ceną Go Daddy jest znacznie bardziej opłacalny.

Zwycięzca: Idź Tato

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli chodzi o budowanie strony internetowej, musisz poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak zaprogramować wszystko i upewnić się, że wszystko się zgadza. W związku z tym możesz wybrać plan, aby po kilku dniach wypróbowania dowiedzieć się, że potrzebujesz czegoś innego. Na szczęście wiele usług hostingowych oferuje gwarancję, która oznacza, że ​​jeśli będziesz musiał zrezygnować z usługi w określonym czasie, zwrócą ci ją bez żadnych problemów. W takim przypadku WP Engine daje ci sześćdziesiąt dni na zmianę zdania, a GoDaddy oferuje czterdzieści pięć.

Zwycięzca: WP Engine

Obsługa klienta

Zanim omówimy różne funkcje i korzyści, jakie otrzymujesz z każdego hosta, najpierw chcemy sprawdzić, jak dobrze działają ich systemy wsparcia. Bez względu na to, jak dobry jesteś w tworzeniu stron internetowych, ostatecznie będziesz musiał porozmawiać z kimś z pomocy technicznej, więc koniecznie musisz mieć do nich dostęp przez cały czas i uzyskać szybką odpowiedź. Mając to na uwadze, istnieją cztery podstawowe metody, z których korzystają gospodarze w celu zapewnienia wsparcia, więc zobaczmy, jak każdy host się kumuluje.

Wsparcie telefoniczne

Jeśli chodzi o dzwonienie na infolinię wsparcia, nie musisz czekać wiecznie, zanim dotrzesz do żywej osoby. Ponadto najlepiej jest zadzwonić o dowolnej porze dnia i nocy, aby jeśli pracujesz nad witryną w środku wieczora, nadal możesz uzyskać pomoc, jeśli coś pójdzie nie tak. Obie usługi oferują wsparcie telefoniczne przez całą dobę, a obie nie zatrzymują Cię zbyt długo.

Zwycięzca: krawat

Czat na żywo

Dla większości ludzi czekanie jest jedną z najgorszych rzeczy do zrobienia, dlatego posiadanie funkcji czatu na żywo jest zwykle o wiele lepszym sposobem. W ten sposób nadal możesz rozwiązać swój problem w czasie rzeczywistym, ale nie musisz się martwić o niezręczną ciszę lub złą muzykę z windy. Obie strony mają niezawodne funkcje czatu na żywo, chociaż GoDaddy nie zawsze jest online, więc musisz upewnić się, że próbujesz się z nimi skontaktować w zwykłych godzinach pracy. Biorąc pod uwagę, że wiele osób pracuje na swoich witrynach o każdej porze nocy, jest to dość znacząca wada.

Zwycięzca: WP Engine

E-mail

Jeśli chodzi o systemy wsparcia, nie możesz być bardziej podstawowy niż posiadanie e-maila. Dzieje się tak, gdy masz problem, który nie musi być natychmiast rozwiązany. Niemniej jednak nie chcesz też czekać dniami na odpowiedź, dlatego konieczne jest niezwłoczne skontaktowanie się z Tobą. Ponownie, WP Engine ma przyzwoitą usługę e-mail, ale z jakiegokolwiek powodu GoDaddy nie ma funkcji e-mail. Chociaż możesz dzwonić o każdej porze dnia i czatować w normalnych godzinach biznesowych, wydaje się to dziwne, że nie możesz wysłać e-maila, aby rozwiązać problem.

Zwycięzca: Oczywiście silnik WP

Fora

Ostatnią metodą zapewniania wsparcia dla swoich klientów przez gospodarzy jest posiadanie mnóstwa samouczków i innych informacji dotyczących typowych problemów, aby ludzie mogli znaleźć rozwiązanie swojego problemu bez konieczności rozmowy z kimkolwiek lub oczekiwania na odpowiedź. Zarówno WP Engine, jak i GoDaddy mają takie systemy, ale GoDaddy ma do dyspozycji o wiele bardziej kompletny zestaw FAQ i informacji instruktażowych.

Zwycięzca: Idź Tato

Prędkość

Przy określaniu wartości usługi hostingowej jednym z najlepszych sposobów jest sprawdzenie, jak dobrze radzi sobie z prędkością ładowania. W dzisiejszym szybkim społeczeństwie ładowanie wszystkiego, co trwa dłużej niż kilka sekund, może wydawać się wiecznością, dlatego tak ważne jest, aby Twój gospodarz nie opóźniał Cię. Jeśli wystąpią problemy z ładowaniem, odbiorcy odskoczą od Twojej strony i zyskasz złą reputację.

Aby porównać szybkość obu stron, przyjrzeliśmy się niezależnym testom wykonanym przez innych, aby zobaczyć, jak dobrze się zestawiają. Oto wyniki.

Idź Tato

 • Najlepsza prędkość:31 sekund
 • Najgorsza prędkość:97 sekund
 • Średni: 10 sekund

WP Engine

 • Najlepsza prędkość: 503 milisekundy
 • Najgorsza prędkość:58 sekund
 • Średni: 872 milisekund

Jak widać, WP Engine jest znacznie bardziej niezawodny i spójny, podczas gdy GoDaddy ma znacznie większy margines błędu. Ponieważ nie chcesz się martwić, czy ludzie będą mieli trudności z wczytaniem Twojej witryny, wydaje się, że WP Engine to lepsza opcja. Przyczyną lepszych wyników wydaje się być fakt, że WP Engine jest dedykowany jednej usłudze, podczas gdy GoDaddy robi coś więcej niż tylko hosting WordPress, więc jego serwery muszą reagować na różne typy danych.

Zwycięzca: WP Engine

Czas pracy

Oprócz czasu ładowania, musisz także upewnić się, że Twoja witryna nie ulega awarii, dlatego większość hostów oferuje tak zwaną gwarancję dostępności. Dzięki temu masz pewność, że Twoja strona będzie zawsze dostępna i nie będzie podlegać problemom z połączeniem sieciowym, bez względu na to, gdzie na świecie ludzie będą mieli dostęp do Twojej witryny. Mając to na uwadze, WP Engine oferuje gwarancję, podczas gdy GoDaddy nie. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek zdarzy Ci się przestój na serwerach GoDaddy, nie zrekompensują Ci tego, więc może to stanowić przeszkodę dla niektórych.

Porównując obie usługi, obie są doskonałe w zapewnianiu wysokiego odsetka czasu sprawności, ale przewaga idzie do WP Engine. Ta witryna ma nie tylko bardziej spójne oceny 100% czasu działania, ale fakt, że otrzymujesz gwarancję, jest miłym akcentem.

Zwycięzca: WP Engine

Wartość

Teraz, gdy widzieliśmy, czego możesz się spodziewać pod względem wydajności i niezawodności, przejdźmy do podstawowych pakietów, które otrzymujesz z każdą usługą hostingową. Ponownie, aby zachować uczciwość i równowagę, porównamy te dwie witryny tylko w hostingu WordPress. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na standardowy hosting współdzielony w GoDaddy, możesz uzyskać nieco inne pakiety w zależności od potrzeb.

Idź Tato

 • Podstawowy: Jedna witryna, 25 000 odwiedzających miesięcznie, 10 GB przestrzeni dyskowej, darmowa domena, pakiet SFTP
 • Deluxe: Jedna witryna, 100 000 odwiedzających miesięcznie, 15 GB przestrzeni dyskowej, darmowa domena, wtyczka SEO
 • Ostateczny: Dwie witryny, 400 000 odwiedzających miesięcznie, 30 GB przestrzeni dyskowej, darmowa domena, jeden certyfikat SSL
 • Deweloper: Pięć stron internetowych, 800 000 odwiedzających miesięcznie, 50 GB przestrzeni dyskowej, darmowa domena, jeden certyfikat SSL

WP Engine

 • Osobisty: Jedna witryna, 25 000 odwiedzających miesięcznie, 10 GB przestrzeni dyskowej, bezpłatny transfer danych, bezpłatne certyfikaty SSL
 • Profesjonalny: Dziesięć stron internetowych, 100 000 odwiedzających miesięcznie, 20 GB przestrzeni dyskowej, bezpłatny transfer danych, bezpłatne certyfikaty SSL
 • Biznes: Dwadzieścia pięć stron internetowych, 400 000 odwiedzających miesięcznie, 30 GB przestrzeni dyskowej, bezpłatny transfer danych, bezpłatne certyfikaty SSL
 • Premia: 150 stron internetowych, milion odwiedzających miesięcznie, 100-300 GB przestrzeni dyskowej, bezpłatny transfer danych i certyfikaty SSL
 • Przedsiębiorstwo: 150 stron internetowych, pięć milionów odwiedzających miesięcznie, 400 GB-1 TB przestrzeni dyskowej, bezpłatny transfer danych i certyfikaty SSL

Jak widać, WP Engine zapewnia znacznie większą wartość niż GoDaddy.

Jednak, jak widzieliśmy powyżej, punkty cenowe są znacznie wyższe, więc sensowne jest, że możesz zrobić więcej. Niemniej jednak, gdy przekroczysz podstawowe pakiety dla każdego programu, łatwo zauważyć, że WP Engine ma o wiele więcej do zaoferowania. Ponadto fakt, że otrzymujesz nieograniczony transfer danych i bezpłatne certyfikaty SSL dla swoich witryn, niezależnie od konfiguracji planu, oznacza, że ​​WP Engine jest już lepszym wyborem. Jedyną dużą zaletą GoDaddy jest to, że możesz uzyskać bezpłatną domenę z każdym planem.

W przeciwnym razie ograniczasz się poważnie, wybierając GoDaddy jako hosta WordPress.

Zwycięzca: WP Engine

Wniosek

Jeśli chodzi o hosting WordPress, oczywiste jest, że WP Engine ma lepsze funkcje, większą niezawodność i lepszą obsługę klienta. Jeśli jednak nie chcesz lub nie potrzebujesz WordPress w swojej witrynie, GoDaddy ma wiele innych funkcji i korzyści, do których masz dostęp, dzięki czemu jest bardziej wszechstronnym hostem.

Zwycięzca: WP Engine for WordPress, GoDaddy do wszystkiego innego

Aby poznać wszystkie opcje hostingu, zapoznaj się z naszym postem porównawczym WP Engine vs. HostGator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map