Recenzja Bluehost Maj 2020: Czy Bluehost jest po prostu tani czy dobry?

Co to jest Bluehost?

Większość ludzi, którzy słyszeli o jakiejkolwiek firmie hostingowej, prawdopodobnie słyszała o Bluehost.


Podcasterzy i liderzy marketingu internetowego uwielbiają je promować, ale czy to coś dobrego?

Założona w 2003 roku Bluehost jest prywatną firmą hostingową należącą do Endurance International Group. Dzięki siostrzanym firmom hostingowym HostMonster, FastDomain i iPage grupa posiada prawie dwa miliony domen. Specjalizacją usługi są firmy z siedzibą w Provo, Utah, Bluehost VPS i dedykowane hostingi serwerów.

Jak dobry jest hosting Bluehost?

Największą zaletą Bluehost jest ich zaletą.

Ceny Bluehost (od około 2,95 USD) są jednymi z najniższych na rynku i są standardowo wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje, których można chcieć od dostawcy hostingu współdzielonego.

Warto je porównać z innymi podobnymi gospodarzami budżetu, ponieważ oferują szeroką gamę planów z pewnymi niszowymi zaletami. Możesz jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które odkryli nasi badacze. Czas pracy i prędkości są znacznie niższe niż w przypadku większości konkurentów (szczególnie droższych konkurentów), a obsługa klienta Bluehost nie jest tak pomocna, jak można by się spodziewać. Zobacz oficjalną stronę Bluehost Review 3.6 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (18 głosów) Plusy

 • Niektóre z najtańszych cen
 • Mnóstwo funkcji
 • Dobre dla początkujących
 • Świetne funkcje bezpieczeństwa dla hostingu budżetu

Cons

 • Szybkość może być problemem
 • Czas działania nie jest gwarantowany
 • Niektóre problemy z obsługą

Podsumowanie Ponieważ Bluehost jest tak duży i dzieli zasoby z firmami siostrzanymi, mogą oferować jedne z najtańszych cen za hosting. A przy niewiarygodnie niskich cenach plany Bluehost obejmują większość podstaw, takich jak hosting WordPress, VPS, solidne funkcje bezpieczeństwa i mnóstwo bezpłatnych narzędzi do uruchomienia. Ale pod koniec dnia dostajesz to, za co płacisz. Brakuje obsługi klienta Bluehost, przestoje są kiepskie, a ich szybkość pozostawia wiele do życzenia. Webmasterzy z ograniczonym budżetem, którzy nie przewidują dużego ruchu lub biletów pomocy technicznej, znajdą wszystko, czego szukają, dzięki cenom Bluehost. Ale jeśli ważna jest dla Ciebie większa niezawodność, warto wydać dodatkową gotówkę na bardziej zorientowanego na klienta hosta, takiego jak SiteGround lub WP Engine. Obsługa3.5Speed2.5Features4Value4.5Transparency3.5

Nasza oficjalna recenzja Bluehost

Szukasz taniego, bez fanaberii hostingu, który zaspokoi wszystkie Twoje podstawowe potrzeby? W takim razie Bluehost jest dla Ciebie doskonałą opcją.

Ceny Bluehost są jednymi z najniższych na rynku, mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i obejmują wybór najczęściej używanych narzędzi do budowania stron internetowych i bezpieczeństwa. Ale jeśli Twój projekt internetowy wymaga skoków serwera, gwarancji dostępności, szybkich prędkości i kompleksowej obsługi klienta, Bluehost prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem.

Wydaj trochę więcej pieniędzy, aby uzyskać o wiele większą niezawodność.

Najważniejsze cechy Bluehost

 • Bardzo przystępna cena, już od 2,95 USD / mc (ze zniżką)
 • Instalacja WordPress za pomocą 1 kliknięcia – idealna dla nowych stron
 • Wsparcie 24/7 – które poprawiło się w ciągu ostatniego roku
 • Gorąco polecany przez najlepszych podcasterów, takich jak Pat Flynn
 • Podobnie jak wszyscy współdzieleni gospodarze, jeśli masz dużą witrynę, może cię spowolnić
 • Hosting w chmurze i inne dostępne aktualizacje
 • Miejsce na pocztę e-mail bardzo ograniczone w planie podstawowym
 • Witryny ograniczone do tylko 1 w abonamencie podstawowym
 • 30-dniowy zwrot pieniędzy, jeśli ich nie lubisz

Bluehost Plusy

Bluehost doskonale rozumie, czego przeciętny klient potrzebuje od swojego dostawcy usług hostingowych. Największą siłą Bluehost jest to, że pokrywają wszystkie te bazy za niewiarygodnie niską cenę. A przy 2 milionach domen na całym świecie jest to oczywiście doskonały punkt sprzedaży.

1. Bluehost cPanel – Nowa definicja demonstracji

Czy przed wydaniem dziesięciocentówki na usługi online – w tym hosting – nie byłoby miło wiedzieć dokładnie, za co płacisz? Hosting Bluehost daje prawdziwy obraz tego, jak to jest być jednym z jego klientów, dając dostęp do demo w pełni funkcjonalnego cPanel. Ponieważ cPanel jest tym, czego będziesz używać do zarządzania całą witryną, pokazanie ci uproszczonej wersji tego programu byłoby wyrządzeniem ci krzywdy. Pełna demonstracja jest sprytnym posunięciem, ponieważ funkcje cPanel są solidne i przyjazne dla użytkownika. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, wiesz dokładnie, w co się pakujesz.

2. Szyfrowanie na poziomie wojskowym & Inne zabezpieczenia

Czy przed wysłaniem danych do firmy hostingowej nie chcesz wiedzieć, jak bezpieczne jest to? Bluehost hosting ma wszystko pod maską swoich serwerów. Dzięki współdzielonym i dedykowanym certyfikatom SSL, codziennym kopiom zapasowym i bezpiecznemu procesowi FTP, hosting Bluehost wie, co to znaczy chronić twoje dane. Jeśli się nad tym zastanowisz, może to być jedna z funkcji sprzedaży Twojego produktu, ponieważ Twoi klienci chcą wiedzieć, czy ich osobiste i prywatne informacje finansowe są w dobrych rękach, zanim dadzą Ci pieniądze..

Bluehost ma jedne z najlepszych funkcji bezpieczeństwa wśród tanich firm hostingowych. Ich konkurencyjny HostGator, na przykład, jest nieco droższy, ale ma poważny brak ochrony przed spamem i wirusami w swoich skrzynkach odbiorczych, a kopie zapasowe danych są wykonywane tylko raz w tygodniu. Nawet droższa opcja, SiteGround, nie zapewnia bezpieczeństwa przed atakami hakerów. Bluehost naprawdę pod względem ceny zapewnia coś więcej niż bezpieczeństwo.

3. Wreszcie – gratisy, których możesz użyć

Bluehost zdaje sobie sprawę, że większość ludzi zakłada podstawowe strony internetowe w celu rozszerzenia działań marketingowych i obecności marki. Tak więc w twoim planie Bluehost znajduje się darmowy e-commerce, koszyk, e-mail i aplikacje marketingowe. Google Apps i CloudFlare to dwa przykłady, a wszystkie te aplikacje integrują się płynnie i są niezwykle przyjazne dla użytkownika. Nie musisz być programistą, aby dowiedzieć się o bezpłatnych aplikacjach, które niewątpliwie przydadzą się każdej małej firmie.

4. Łatwe narzędzia do projektowania

Bluehost hosting stawia Cię w fotelu kierowcy, jeśli chodzi o projektowanie witryny, i sprawiają, że jest to tak łatwe, że nie musisz mieć żadnego doświadczenia. W pewnym momencie zatrudnienie projektanta stron internetowych mogło być częścią Twojej strategii marketingowej, ale teraz nie musi tak być. Plany Bluehost zapewniają bezpłatne oprogramowanie do projektowania stron internetowych z technologią „przeciągnij i upuść”, umożliwiając łatwe zaprojektowanie strony. Ten rodzaj oprogramowania jest dosłownie nazywany WYSIWYG – to, co widzisz, dostajesz. Oznacza to, że nie musisz być biegły w programowaniu komputerowym, aby dostosować swoją witrynę do swoich potrzeb.

5. Bluehost VPS jest faktycznie dostępny

Hosting VPS jest zawsze droższy niż wspólne plany hostingowe, ponieważ masz zagwarantowane zasoby prywatnego serwera. Ale tam, gdzie większość firm hostingowych pobiera niewiarygodnie wysokie ceny za VPS, niskie ceny Bluehost rozciągają się na VPS. Bluehost VPS jest w pełni zarządzany i jest bogaty w funkcje, takie jak ulepszony cPanel, CentOS i potężna technologia chmury. Dzięki czterem różnym poziomom plany Bluehost VPS zapewniają dużo miejsca na skalowanie wraz ze wzrostem.

Bluehost Cons

Gdy ceny są tak niskie, ciężko narzekać na wady planów Bluehost. Ale istnieją poważne wady Bluehost, których nie można przeoczyć, jeśli niskie ceny nie są twoim najwyższym priorytetem.

1. Obsługa klienta Bluehost to Hit or Miss

Każda firma, która ma klientów na całym świecie, musi być w stanie wspierać ich przez całą dobę. Bluehost może pochwalić się średnim czasem reakcji biletu wynoszącym 30 sekund, ale tak nie jest w rzeczywistości. W godzinach szczytu wielu klientów zgłasza czasy oczekiwania prawie 45 minut. Co gorsza, wielu klientów wyraża frustrację, że komunikacja może być szybka i nieprzydatna. Niewiele rzeczy jest bardziej irytujących, gdy napotykasz trudności techniczne, niż konieczność czekania w nadmiernej ilości czasu, aby otrzymać odpowiedź, która nie zbliży Cię do rozwiązania. Powolna i nieprzydatna obsługa nie zawsze ma miejsce w przypadku Bluehost, ale często zdarza się, że nie możemy powiedzieć, że ich obsługa klienta jest niezmiennie wysokiej jakości.

Jednak Bluehost ma kanał YouTube wypełniony przydatnymi samouczkami. Jeśli twoje pytanie nie jest pilne, czasami najlepiej po prostu podwinąć rękawy i nauczyć się, jak je naprawić. Możesz nawet rozwiązać problem przed oderwaniem się od linii wsparcia.

2. Brak gwarancji bezawaryjności

Zanim podejmiesz decyzję o hostingu, prawdopodobnie przeczytasz setki różnych opinii z kilku różnych perspektyw dotyczących niemal każdej firmy hostingowej. Jednym z wzorców, które można zauważyć, jest to, że kilka z tych firm hostingowych oferuje gwarancję czasu pracy – zwykle 99,99% czasu pracy. Obiecuje to, że otrzymasz rekompensatę za nie więcej niż 8 godzin przestojów rocznie. Tak nie jest w przypadku Bluehost. Bluehost nie zrekompensuje Ci spadku ich dostępności poniżej średniej reklamowanej. Choć ich czas dostępności nie jest zbytnio opóźniony, badania pokazują, że Bluehost ma nieco niższy wskaźnik czasu pracy niż większość ich znanych konkurentów. W przypadku witryn, które zarabiają na wizytach, dodatkowe 4 godziny przestoju w ciągu roku mogą mieć ogromny wpływ na Twoją firmę. Ale w porównaniu z innymi stronami z budżetem, takimi jak WebHostingPad, Bluehost ma znacznie lepszy czas pracy za pieniądze, które płacisz.

3. Wolne prędkości ładowania

Strony Bluehost ładują się średnio o 25% dłużej niż strony hostowane przez innych najlepszych dostawców hostingu. Ta różnica czasu może wydawać się niewielka, ale czy wiesz, że prawie trzy czwarte ruchu odbije się, jeśli strona nie załaduje się w ciągu 5 sekund? Słabe prędkości ładowania mogą negatywnie wpłynąć na komfort użytkownika, a tym samym zmniejszyć liczbę odwiedzających i zyski. Jasne, Bluehost wciąż znacznie wyprzedza wiele mniejszych hostów internetowych, ale są na samym dole wśród najlepszych konkurentów. Wskazujemy prędkość jako element numer jeden, który mogą naprawić, jeśli chcą ulepszyć swoje usługi. Jeśli szybkość jest Twoim najwyższym priorytetem na hoście internetowym, możesz być zainteresowany płaceniem dodatkowych kilku dolarów miesięcznie za superszybki hosting A2.

4. Otrzymywanie wszystkich e-maili

Inną funkcją, której brakuje hostingu Bluehost, jest tak zwana „skrzynka odbiorcza e-mail typu catchall”. Oznacza to, że jeśli ktoś wyśle ​​wiadomość e-mail do nieistniejącego użytkownika w domenie, trafi ona do tej skrzynki odbiorczej. Chociaż nie jest to niezbędna funkcja, jest taka, którą mają inne firmy hostingowe.

5. Najlepsza cena wymaga dłuższej umowy

Jeśli planujesz utrzymać swoją witrynę przez długi czas, hej, to naprawdę nie ma znaczenia. Jeśli nie masz pewności, jak długo będzie działać Twoja witryna, 36-miesięczny okres na najlepsze ceny może być nieco frustrujący.

Więc to zależy od ciebie, czy to negatywne czy nie, ale pomyśleliśmy, że chcesz wiedzieć.

Dolna linia:

Trudno powiedzieć „nie” niskiej cenie o świetnej wartości, a popularność Bluehost jest tego dowodem.

Mają wszystkie Twoje podstawy w jednym zgrabnym i niedrogim pakiecie, dokładnie tego, czego szuka Twój typowy początkujący webmaster, kiedy przychodzi czas na stworzenie witryny dla swojej firmy. Bluehost brakuje w zwykłych ułamkach, ale te ułamki naprawdę sumują się, gdy mamy do czynienia z dużymi liczbami. Dlatego nie zalecamy Bluehost stronom, które generują duży ruch lub tracą dużo czasu, gdy ich strona się zawiedzie. Ale jeśli wszystko, czego chcesz, to własny mały zakątek internetu i sam możesz nie zauważyć żadnych przestojów lub opóźnień, Bluehost to świetne, tanie miejsce do rozpoczęcia.

Zobacz ceny Bluehost

Często zadawane pytania dotyczące hostingu Bluehost

Jakie są główne funkcje oferowane przez Bluehost?

Bluehost oferuje dziesiątki funkcji, ale oto cztery najważniejsze informacje na początek.

 • PHP – O ile nie chcesz, aby twoja strona była nudna i nudna, musisz użyć PHP. Ta usługa umożliwia tworzenie dynamicznych treści dla Twojej witryny, w tym zdjęć, przycisków i tekstu, które mogą wyróżnić Cię z tłumu. W zależności od typu strony internetowej, którą chcesz zbudować, Bluehost oferuje różne pakiety, aby zapewnić ci większą kontrolę przez PHP.
 • WordPress –  Oprócz hostingu Twojej witryny, Bluehost daje ci dostęp do WordPress, dzięki czemu możesz dostosować i stworzyć pożądany wygląd. Większość nowych stron korzysta z WordPress, więc zdecydowanie chcesz z niego skorzystać.
 • MySQL – Jeśli planujesz mieć dużo danych na swojej stronie lub chcesz zebrać dużo danych na swojej stronie, będziesz potrzebować MySQL, aby to zrobić. Bluehost zapewnia narzędzia, których potrzebujesz, dzięki czemu możesz nie tylko gromadzić, ale także przetwarzać i zarządzać wszystkimi danymi, które chcesz. Jak wspomnieliśmy, istnieją różne pakiety, które możesz wybrać, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca na wszystko.
 • Gwarancja bezawaryjności –  Bluehost ma gwarancję 100% nieprzerwanego działania, co oznacza, że ​​twoja strona nigdy nie będzie niedostępna przez pewien czas. Jeśli z jakiegokolwiek powodu tak się stanie (powalić na drewno), Bluehost zrekompensuje ci to.
 • E-mail – Bluehost oferuje bezpłatne konta e-mail ze wszystkimi pakietami.
Jakie funkcje e-mail oferuje Bluehost?

Bluehost ma portal poczty internetowej dla swoich użytkowników, a także pozwala wybrać ulubiony program skrzynki odbiorczej. Używają zarówno SpamAssassin, jak i SpamExperts do filtrowania skrzynki odbiorczej. Mają także pewne funkcje marketingu e-mailowego, które pomogą Ci zwiększyć liczbę subskrypcji.

Jakie zabezpieczenia przed atakami hakerskimi oferuje Bluehost?

Aby zapewnić ochronę, Bluehost oferuje wiele funkcji logowania i zabezpieczeń, dzięki którym Twoja witryna i wszystkie istotne informacje są poza zasięgiem hakerów i złodziei.

 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe: oprócz hasła będziesz potrzebować innego klucza bezpieczeństwa, aby się zalogować. Pomaga to zapobiec uzyskaniu dostępu przez hakerów
 • KOŁEK: jako dodatkową funkcję bezpieczeństwa możesz ustawić PIN do weryfikacji. Nie możesz jednak użyć kodu PIN do logowania.
 • Dostosowanie hasła dla autoryzowanych użytkowników: jeśli masz inne osoby zarządzające Twoją witryną, możesz nie chcieć, aby miały dostęp do wszystkiego, co robisz. W ten sposób można ustawić dostępne opcje dla poszczególnych użytkowników, a także zdalnie zmieniać hasła.
 • Hasło do konta: umożliwia to Tobie lub upoważnionemu użytkownikowi dostęp do strony internetowej w celu wprowadzania zmian lub aktualizacji informacji
 • Hasło do faktury: to hasło jest przeznaczone tylko dla posiadacza konta, ponieważ umożliwia zakup dodatkowych usług od Bluehost lub całkowite usunięcie konta
 • Pojedyncze logowanie do zaufanych witryn: takich jak Google i WordPress.
Jeśli kupiłem domenę w innym miejscu, czy mogę przenieść ją do Bluehost?

Tak, Bluehost pozwoli Ci przenieść dowolne i wszystkie posiadane domeny na konto hostingowe. Będziesz jednak musiał zresetować ustawienia nazwy domeny, aby skierować ją do Bluehost.

Czy mogę kupić nazwę domeny za pośrednictwem Bluehost?

Tak, mile widziane jest kupowanie nazwy domeny za pośrednictwem Bluehost, pod warunkiem, że nie została ona zajęta przez kogoś innego. Wystarczy wpisać nazwę, którą chcesz, a strona poinformuje Cię, czy jest dostępna.

Czy Bluehost oferuje prywatność nazw domen?

Tak, robią. Wszystkie nazwy domen, które zostały zakupione, są wymagane przez prawo, aby pokazać informacje o właścicielu domeny. Jeśli jednak obawiasz się, że Twoje dane osobowe będą publiczne, Bluehost może dać ci opcje prywatności, aby zachować te informacje jako prywatne. Co się stanie, jeśli nie użyjesz tej funkcji bezpieczeństwa? Możesz być celem:

 • spam
 • Rozmowy telefoniczne
 • Poczta
 • Kradzież tożsamości
 • Oszukańcze transfery domen
Jakie metody płatności są akceptowane przez Bluehost?

Bluehost akceptuje większość głównych kart kredytowych, a także PayPal i kilka innych internetowych usług finansowych. Jeśli nie masz pewności, czy płatność zostanie zrealizowana, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej. Oferują również szczegółową historię fakturowania dostępną online.

Czy mogę skonfigurować automatyczne odnawianie mojej witryny?

Tak, możesz skonfigurować przedłużenie na miesiąc lub rok, w zależności od potrzeb. Bluehost konfiguruje automatyczne odnawianie dla wszystkich nowych kont, ale w razie potrzeby możesz przejść na płatność ręczną. Bluehost skontaktuje się z Tobą za każdym razem, gdy płatność jest wymagalna lub ma zostać wycofana w celu przedłużenia. Więcej na Bluehost.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map