Rishikimi i Bluehost Maj 2020: A është Bluehost thjesht i lirë apo i mirë?

Rishikimi i Bluehost Maj 2020: A është Bluehost thjesht i lirë apo i mirë?

Rishikimi i Bluehost Maj 2020: A është Bluehost thjesht i lirë apo i mirë?

Farë është Bluehost?

Shumica e njerëzve që kanë dëgjuar për ndonjë kompani pritëse ka të ngjarë të kenë dëgjuar për Bluehost.


Podcasters dhe drejtuesit e marketingut në internet duan ta promovojnë atë, por a ka ndonjë të mirë?

E themeluar në vitin 2003, Bluehost është një kompani private pritëse në pronësi të Endurance International Group. Me kompanitë e saj simotra të hostimit HostMonster, FastDomain dhe iPage, grupi zotëron gati dy milion fusha. Bazuar në Provo, Utah, Bluehost VPS dhe planet e dedikuara për mbajtjen e serverëve janë specialitetet e shërbimit.

Sa e mirë është Bluehost Hosting?

Pika më e madhe e shitjes së Bluehost është, pra, pika e shitjes së tyre.

Prmimet Bluehost (duke filluar nga rreth 2,95 $) janë disa nga më të ultat në treg, dhe vjen standarde me të gjitha karakteristikat themelore që mund të dëshironi nga një ofrues i përbashkët i pritjes.

Ata ia vlen të krahasohen me pritësit e tjerë të ngjashëm të buxhetit, pasi ato ofrojnë një larmi planesh me përparësi të caktuara të ngrohtë. Ju mund të dëshironi të vëzhgoni disa gjëra që studiuesit tanë gjetën, megjithatë. Uptime dhe shpejtësia janë dukshëm më të ulëta se shumica e konkurrentëve (veçanërisht konkurrentët me çmime më të larta), dhe shërbimi i klientit Bluehost nuk është aq i dobishëm sa dikush do të shpresonte. Shih Rishikimi Zyrtar i Faqes Bluehost 3.6 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (18 vota) Pro

 • Disa nga çmimet më të lira
 • Ton tipare
 • Mirë për fillestarët
 • Karakteristika të shkëlqyera sigurie për pritjen e buxhetit

Cons

 • Shpejtësia mund të jetë një çështje
 • Uptime nuk janë të garantuara
 • Disa probleme mbështetëse

PërmbledhjePër shkak se Bluehost është aq i madh dhe ndan burime me kompanitë motra, ato mund të ofrojnë disa nga çmimet më të lira për pritjen. Dhe për çmime tepër të ulëta, planet Bluehost mbulojnë pjesën më të madhe të bazave, si hostimi i WordPress, VPS, veçoritë e ngurta të sigurisë dhe mijëra mjete falas për tu ngritur. Por në fund të ditës, ju merrni atë që paguani. Shërbimi i klientit Bluehost mungon, koha e duhur është e dobët, dhe shpejtësia e tyre lë shumë për të dëshiruar. Webmasterët me një buxhet që nuk parashikojnë shumë trafik apo bileta mbështetëse do të gjejnë gjithçka që kërkojnë me çmimet Bluehost. Por nëse besueshmëria më e madhe është e rëndësishme për ju, ia vlen të shfuqizoni paratë shtesë për një host më të orientuar nga klientët si SiteGround ose WP Engine. Support3.5Speed2.5Features4Value4.5Transparency3.5

Rishikimi ynë zyrtar i Bluehost

Po kërkoni një përvojë të lirë, pa frills pritëse që do të mbulojë të gjitha nevojat tuaja themelore? Atëherë Bluehost është një mundësi e shkëlqyeshme për ju.

Prmimet Bluehost janë disa nga më të ultat në treg, vijnë me një garanci të kthimit të parave 30-ditore, dhe përfshin një përzgjedhje të mjeteve të ndërtimit dhe mjeteve të sigurisë më të përdorura në internet. Por nëse projekti juaj në internet kërkon kërkesa për server, një garanci në kohë, shpejtësi të shpejtë dhe shërbim të plotë për klientët, Bluehost ndoshta nuk është basti juaj më i mirë.

Shpenzoni pak më shumë para për të marrë shumë më shumë besueshmëri.

Pikat kryesore të Bluehost

 • Prmimi shumë i përballueshëm, duke filluar nga vetëm 2,95 $ / muaj (me zbritje)
 • Instalimi me 1 klik i WordPress – perfekt për faqet e reja
 • Mbështetje 24/7 – e cila është përmirësuar gjatë vitit të kaluar
 • Rekomanduar shumë nga podcasters më të mirë si Pat Flynn
 • Si të gjithë hostet e përbashkëta, nëse keni një sit të madh, mund t’ju ngadalësoni
 • Pritja në cloud dhe azhurnimet e tjera të disponueshme
 • Ruajtja e postës elektronike shumë e kufizuar në planin themelor
 • Uebfaqet e kufizuara në vetëm 1 në planin Themelor
 • Rimbursim 30-ditor nëse nuk ju pëlqen

Pro Bluehost

Bluehost ka një kuptim të shkëlqyeshëm të asaj që i duhet mesatarja e klientit si një bazë nga ofruesi i tyre i hostimit në internet. Forca më e madhe e Bluehost është që ato të mbulojnë të gjitha këto baza për një çmim tepër të ulët. Dhe me 2 milion fusha në të gjithë botën, qartë kjo është një pikë e shkëlqyer shitje.

1. Bluehost cPanel – Ripërcaktimi i Demonstratës

Para se të shpenzoni një monedhë në shërbimet në internet – përfshirë pritjen – a nuk do të ishte mirë të dini saktësisht se për çfarë paguani? Hosthimi Bluehost ju jep një shije të vërtetë të asaj që do të dëshironi të jeni një prej klientëve të tyre duke ju ofruar qasje demo në një cPanel plotësisht funksional. Meqenëse cPanel është ajo që ju do të përdorni për të menaxhuar të gjithë faqen tuaj të internetit, duke ju treguar një version të zhveshur të këtij programi do të ishte t’ju bënte një problem. Demonstrimi i plotë është një veprim i zgjuar, pasi tiparet në cPanel janë të forta dhe miqësore për përdoruesit. Deri në kohën kur merrni një vendim për blerjen, ju e dini saktësisht se çfarë po hyni vetë.

2. Kriptimi i shkallës ushtarake & Siguri tjetër

Para se të dërgoni të dhëna në një kompani pritëse, a nuk doni të dini se sa e sigurt është? Hosthimi i Bluehost ka gjithçka të azhurnuar nën kapuçat e serverëve të tyre. Me çertifikatat e përbashkëta dhe të dedikuara SSL, rezervave ditore dhe një proces të sigurt FTP, hostingu i Bluehost e di se çfarë do të thotë të mbani të sigurta të dhënat tuaja. Nëse mendoni për këtë, kjo mund të jetë një nga karakteristikat e shitjes për produktin tuaj pasi klientët tuaj dëshirojnë të dinë nëse informacioni i tyre personal dhe privat financiar është në duar të mira para se t’ju japin një monedhë.

Bluehost ka disa nga karakteristikat më të mira të sigurisë në mesin e kompanive me kosto të ulët të mbajtjes në internet. Konkurrenti i tyre, HostGator, për shembull, është pak më i shtrenjtë, por ka një mungesë serioze të mbrojtjes ndaj spamit dhe virusit në kutitë e tyre, dhe ato vetëm kopjojnë të dhënat tuaja një herë në javë. Edhe një mundësi më e shtrenjtë, SiteGround, bie shumë në sigurinë e tyre kundër hakimit. Bluehost me të vërtetë shkon më lart dhe më shumë në siguri për çmimin.

3. Më në fund – Freebies Ju Mund të përdorni

Bluehost pranon që shumica e njerëzve fillojnë në uebfaqe themelore në mënyrë që të zgjerojnë përpjekjet e tyre të marketingut dhe praninë e markës. Pra, i përfshirë në planin tuaj Bluehost është një interes i komplimentit elektronik kompliment, karroca për blerje, email dhe aplikacione marketingu. Google Apps dhe CloudFlare janë dy shembuj, dhe të gjitha këto aplikacione integrohen pa probleme dhe janë tepër miqësore për përdoruesit. Ju nuk keni nevojë të jeni një zhvillues për të kuptuar aplikacionet falas që padyshim që do të jenë të dobishme për çdo biznes të vogël.

4. Mjete të Lehta për Dizajn

Hosthimi Bluehost ju vë në vendin e shoferit kur bëhet fjalë për hartimin e faqes tuaj të internetit, dhe ata e bëjnë atë aq të lehtë sa nuk keni nevojë të keni përvojë. Në një moment, marrja me qira e një projektuesi në internet mund të jetë pjesë e strategjisë suaj të marketingut, por tani nuk duhet të jetë. Planet Bluehost ofrojnë softuer kompliment për krijimin e faqeve në internet me teknologji tërheqëse dhe tërheqëse, duke ju lejuar të krijoni vetë sitin me lehtësi. Ky lloj softueri quhet mjaft fjalë për fjalë WYSIWYG – ajo që shihni është ajo që merrni. Do të thotë që nuk duhet të jeni të aftë në programimin e kompjuterave për të rregulluar faqen tuaj të internetit ashtu siç dëshironi.

5. VPS Bluehost është aktualisht i përballueshëm

VPS hosting është gjithmonë më i kushtueshëm sesa planet e përbashkëta të pritjes, sepse ju garantohen burimet e një serveri privat. Por, ku shumica e kompanive pritëse ngarkojnë çmime tepër të larta për VPS, çmimet e ulëta të Bluehost shtrihen në VPS. Bluehost VPS menaxhohet plotësisht dhe është i pasur me karakteristika, si një cPanel i përmirësuar, CentOS, dhe teknologji e fuqishme cloud. Dhe me katër nivele të ndryshme, planet Bluehost VPS ofrojnë shumë hapësirë ​​për shkallëzimin e rritjes.

Kundrat Bluehost

Kur çmimet janë kaq të ulta, është e vështirë të ankoheni shumë për mangësitë e planeve Bluehost. Por ka disa të meta serioze për Bluehost që nuk mund të anashkalohen nëse çmimet e ulëta nuk janë përparësia juaj kryesore.

1. Shërbimi i Klientit Bluehost është Hit ose Miss

Do kompani që ka klientë në të gjithë botën duhet të jetë në gjendje t’i mbështesë ata gjatë gjithë kohës. Bluehost krenohet me një mesatare të kohës së përgjigjes së biletave prej 30 sekondash, por vështirë se duket se do të ndodhë në realitet. Gjatë orëve të pikut, shumë klientë raportojnë kohën e pritjes prej gati 45 minutash. Për t’i bërë gjërat më keq, shumë konsumatorë shprehin zhgënjimin se komunikimi mund të jetë i dobishëm dhe jo i dobishëm. Pak gjëra janë më shqetësuese kur ju jeni duke përjetuar vështirësi teknike sesa të prisni një kohë të tepruar vetëm për të marrë një përgjigje që nuk ju afron më afër një zgjidhjeje. Shërbimi i ngadaltë dhe jo i dobishëm nuk është gjithmonë rasti me Bluehost, por është rasti aq shpesh sa nuk mund të themi se shërbimi i tyre për klientët është vazhdimisht me cilësi të lartë.

Sidoqoftë Bluehost ka një kanal në YouTube të mbushur me mësime të dobishme. Nëse pyetja juaj nuk është urgjente, ndonjëherë është më mirë të rrini mëngët dhe të mësoni se si t’i rregulloni vetë. Ju madje mund ta zgjidhni problemin para se të hiqni dorë nga linja mbështetëse.

2. Asnjë Garanci Uptime

Para se të merrni vendimin tuaj të pritjes, ju ndoshta do të keni lexuar qindra shqyrtime të ndryshme nga disa këndvështrime të ndryshme për pothuajse çdo kompani pritëse atje. Një nga modelet që mund të vëreni është se disa nga këto kompani pritëse ofrojnë një garanci në kohë – zakonisht një garanci prej 99,99% në kohën e duhur. Kjo premton se do të kompensoheni për më shumë se 8 orë pushim në vit. Ky nuk është rasti me Bluehost. Bluehost nuk do ju kompensojë nëse duhet të ulni kohën e duhur nën mesataren e reklamuar. Ndërsa rekordi i tyre në kohë nuk është prapa shumë, studimet tregojnë se Bluehost tenton të ketë një normë disi më të ulët të kohës se shumica e konkurrentëve të tyre me emër të mëdhenj. Për faqet që fitojnë para nga vizitat, që 4 orë shtesë joproduktive në vit mund të kenë një ndikim të madh në biznesin tuaj. Por kur krahasohet me faqet e tjera të buxhetit si WebHostingPad, Bluehost ka një kohë shumë më të mirë për paratë që paguani.

3. Shpejtësitë e ngarkimit të ngadaltë

Mesatarisht, faqet Bluehost marrin 25% më shumë kohë për të ngarkuar sesa faqet e pritura nga ofruesit e tjerë më të mirë të pritjes. Kjo diferencë kohore mund të mos duket shumë, por a e dini se gati tre të katërtat e trafikut tuaj do të kërcejnë nëse faqja juaj nuk arrin të ngarkojë brenda 5 sekondave? Shpejtësia e ngadaltë e ngarkimit dëmton përvojën tuaj të përdoruesit, duke zvogëluar kështu vizitorët dhe fitimet tuaja. Padyshim që, Bluehost është akoma shumë larg nga shumë hoste më të vegjël në internet, por ata janë në fund të fuçisë në mesin e konkurrencës së tyre të lartë. Ne do të tregojmë të shpejtojmë si elementin numër një që ata mund të punojnë për të rregulluar nëse dëshirojnë të përmirësojnë shërbimin e tyre. Nëse shpejtësia është përparësia juaj kryesore në një host të uebit, ju mund të jeni të interesuar të paguani disa dollarë shtesë në muaj për A2 Hostfast superfast.

4. Marrja e të gjitha emailave tuaja

Një tjetër karakteristikë e pritjes së Bluehost që mungon është ajo që quhet “kutia e postës elektronike në internet”. Farë do të thotë kjo është se dikush dërgon një email te një përdorues joekzistent në domenin tënd, ai do të përfundojë në këtë kuti postare të emailit catchall. Edhe pse kjo nuk është një veçori e nevojshme, është ajo që kanë kompanitë e tjera pritëse.

5. Prmimi më i mirë kërkon kontratë më të gjatë

Nëse po planifikoni të mbani në faqen tuaj për një kohë të gjatë, atëherë hej nuk ka rëndësi. Nëse nuk jeni i sigurt se sa do të zgjasë faqja juaj, atëherë periudha 36 muajsh për çmimin më të mirë mund të jetë pak irrituese.

Pra, varet nga ju nëse kjo është një negative apo jo, por kemi menduar se dëshironi të dini.

Në fund të fundit:

Shtë e vështirë të thuash jo me një çmim të ulët me një vlerë të madhe, dhe popullariteti i Bluehost është një dëshmi për këtë.

Ata i kanë të gjitha bazat tuaja të mbuluara në një paketë të rregullt dhe me çmim të lirë, që është pikërisht ajo që kërkon webmasteri juaj fillestar fillestar kur të vijë koha për të ndërtuar një sit për biznesin e tyre. Bluehost bie në fraksione të thjeshta, por ato fraksione vërtet shtohen kur merren me numër të madh. Kjo është arsyeja pse ne nuk do të rekomandojmë Bluehost për faqet që mbledhin një sasi të madhe të trafikut ose humbasin kohë të madhe kur faqja e tyre shkon. Por nëse gjithçka që dëshironi është cepi juaj i vogël i internetit dhe ju vetë mund të mos vini re ndonjë shpejtësi joproduktive ose pa ndërprerje, Bluehost është një vend i shkëlqyeshëm dhe i lirë për të filluar.

Shikoni .mimet Bluehost

Pyetjet e Hosting Bluehost

Cilat janë tiparet kryesore që ofron Bluehost?

Ka dhjetëra karakteristika që ofron Bluehost, por këtu janë katër nga më të rëndësishmet për të filluar.

 • PHP – Nëse nuk doni që faqja juaj e internetit të jetë e shurdhër dhe e mërzitshme, do të duhet të përdorni PHP. Ky shërbim ju mundëson të krijoni përmbajtje dinamike për faqen tuaj, përfshirë fotografi, butona dhe tekst që mund t’ju largojë nga turma. Në varësi të llojit të uebfaqes që dëshironi të ndërtoni, Bluehost ofron pako të ndryshme për t’ju dhënë më shumë kontroll përmes PHP.
 • WordPress –  Përveç mbajtjes së faqes tuaj, Bluehost do t’ju ofrojë qasje në WordPress, në mënyrë që të mund të personalizoni dhe krijoni pamjen dhe të ndjeheni se dëshironi. Shumica e faqeve të reja përdorin WordPress, kështu që ju patjetër dëshironi të përfitoni nga ajo.
 • MySQL – Nëse planifikoni të keni shumë të dhëna në faqen tuaj ose dëshironi të mblidhni shumë të dhëna me faqen tuaj të internetit, atëherë do t’ju duhet MySQL për ta bërë atë. Bluehost ju jep mjetet që ju nevojiten, kështu që jo vetëm që mund të mblidhni, por përpunoni dhe menaxhoni të gjitha të dhënat që dëshironi. Siç e përmendëm, ekzistojnë paketa të ndryshme që mund të zgjidhni për të siguruar që keni hapësirë ​​të mjaftueshme ruajtjeje për gjithçka.
 • Garancia e Uptime –  Bluehost ka një garanci 100% në kohë, që do të thotë që faqja juaj nuk do të bjerë kurrë poshtë për asnjë kohë. Nëse, për çfarëdo arsye, kjo ndodh (trokitni në dru), Bluehost do t’ju kompensojë atë.
 • Email – Bluehost ofron llogari falas me postë elektronike me të gjitha paketat.
Whatfarë lloji të veçorive të postës elektronike ofron Bluehost?

Bluehost ka një portal Webmail për përdoruesit e tij, dhe gjithashtu ju lejon të zgjidhni programin tuaj të preferuar të inbox. Ata përdorin të dy SpamAssassin dhe SpamExperts për të filtruar kutinë tuaj elektronike. Ata gjithashtu kanë disa aftësi të marketingut me email për t’ju ndihmuar të rritni abonimet tuaja.

Whatfarë lloj sigurie hakimi ofron Bluehost?

Për t’ju ndihmuar të mbroni, Bluehost ofron hyrje të shumta dhe karakteristika të sigurisë që mund të mbajnë faqen tuaj dhe të gjithë informacionin përkatës nga duart e hakerave dhe hajdutëve.

 • Autentifikimi me dy faktorë: përveç fjalëkalimit tuaj, do t’ju duhet një çelës tjetër i sigurisë për t’u loguar. Kjo ndihmon në parandalimin e hakerave që të fitojnë qasje
 • GJILPERE: si një veçori e shtuar e sigurisë, mund të vendosni një PIN për verifikim. Megjithatë, nuk mund të përdorni PIN-in tuaj.
 • Rregullimet e fjalëkalimit për përdoruesit e autorizuar: nëse keni njerëz të tjerë që administrojnë faqen tuaj, ju mund të mos dëshironi që ata të kenë akses në gjithçka që bëni. Kështu, mund të vendosni cilat mundësi janë të disponueshme për të cilët përdoruesit, si dhe të ndryshoni fjalëkalimet nga distanca.
 • Fjalëkalimi i llogarisë: kjo ju lejon juve ose një përdoruesi të autorizuar hyrje në faqen e internetit për të bërë ndonjë ndryshim ose azhurnim informacion
 • Fjalëkalimi i faturimit: kjo fjalëkalim është vetëm për mbajtësin e llogarisë, pasi ju lejon të blini shërbime shtesë nga Bluehost ose të anuloni plotësisht llogarinë tuaj
 • Një hyrje e vetme për faqet e besueshme: si Google dhe WordPress.
Nëse kam blerë një domain diku tjetër, a mund ta transferoj atë në Bluehost?

Po, Bluehost do t’ju lejojë të transferoni cilindo dhe të gjitha fushat që zotëroni në llogarinë tuaj të pritjes. Sidoqoftë, do të duhet të rivendosni cilësimet e emrit të domain për ta drejtuar atë në Bluehost.

A mund të blej një emër domaini përmes Bluehost?

Po, ju jeni më shumë se i mirëpritur të blini një emër domaini përmes Bluehost, me kusht që të mos jetë marrë nga dikush tjetër. Thjesht shkruani emrin që dëshironi, dhe faqja do t’ju njoftojë nëse është në dispozicion.

A ofron Bluehost privatësi të emrit të domainit?

Po, ata e bëjnë. Të gjithë emrat e domain që janë blerë janë të detyruara me ligj që të tregojnë informacionin se kush e zotëron fushën. Sidoqoftë, nëse shqetësoheni që informacioni juaj personal të jetë publik, Bluehost mund t’ju japë mundësi private për ta mbajtur atë informacion privat. Happensfarë ndodh nëse nuk e përdorni këtë veçori të sigurisë? Ju mund të jeni objektivi i:

 • Të bllokuara
 • Telefonata
 • Posta postare
 • Vjedhjet e identitetit
 • Transferet mashtruese të domenit
Methodsfarë metodash pagese pranon Bluehost?

Bluehost pranon kartat më të mëdha të kreditit, si dhe PayPal dhe disa shërbime të tjera financiare online. Nëse nuk jeni të sigurt se pagesa juaj do të kalojë, kontaktoni ekipin mbështetës. Ata gjithashtu ofrojnë një histori të hollësishme të faturimit që është e arritshme në internet.

A mund të vendos rinovimin automatik për faqen time?

Po, mund të vendosni një rinovim në muaj ose në vit, në varësi të nevojave tuaja. Bluehost krijon një rinovim automatik për të gjitha llogaritë e reja, por mund të kaloni në pagesa manuale nëse është e nevojshme. Bluehost do t’ju kontaktojë kurdoherë që një pagesë ose pritet të tërhiqet për rinovimin tuaj. Më shumë në Bluehost.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector