25 küberturvalisuse ja häkkimise statistika 2019

25 küberturvalisuse ja häkkimise statistika 2019

25 küberturvalisuse ja häkkimise statistika 2019

Kuna maailm liigutab üha enam andmeid võrgus, kasvab koos sellega ka häkkerite poolt väärilist teavet vajava teabe hulk. Küberturvalisuse ettevõtted leiavad rünnakute ja sihtmärkide liikumisi igal aastal. Üks on kindel – see võitlus heade ja halbade poiste vahel jätkub. Oleme koostanud mõned kõige kaalukamad statistika 2019. aasta kohta, hõlmates kõike alates lunavaradest kuni krüptovarrasteni.


Küberturvalisuse statistika

Küberturvalisus on ülitähtis nii kodanike kui ka valitsuste ja ettevõtete digitaalse turvalisuse jaoks kogu maailmas. Kaalul on palju – privaatsusest identiteedini ja lõpetades riikliku julgeolekuga. Need numbrid näitavad turvarikkumiste, rünnakute ja identiteedivarguste arvu kasvu kogu maailmas.

 1. Keskmine turvarikkumiste arv kasvas aastatel 2017–2018 11%, 130-lt 145-le. (Rõhumärk)
 2. Andmeterikkumise globaalsed keskmised kulud on eelmise aastaga võrreldes tõusnud 6,4%, ulatudes 3,86 miljoni dollarini. (IBM)
 3. Veebirünnakute arv on aastatega 2017 – 2018 kasvanud 56%. (Symantec)
  veebirünnakud symantec
 4. Tundlikku ja konfidentsiaalset teavet sisaldava kadunud või varastatud kirje keskmine hind tõusis aastaga 4,8%, ulatudes 148 dollarini. (IBM)
 5. Ajavahemikul 2014–2019 on turvarikkumiste arv suurenenud 67%. (Rõhumärk)
 6. Ettevõtted moodustasid 2018. aastal 81% kõigist lunavaraga seotud nakkustest. (Symantec)
 7. Organisatsiooni küberkuritegevuse keskmised kulud on 13,0 miljonit dollarit, mis on rohkem kui 2017. aastal 11,7 miljonit dollarit. (Rõhumärk)
 8. Ülemaailmse küberturbega seotud riskide koguarv on järgmise viie aasta jooksul 5,2 triljonit dollarit. (Rõhumärk)
 9. Automatiseerimine, AI ja masinõpe lisavad kulude kokkuhoidu umbes 2,09 miljonit USA dollarit ettevõtte kohta, kuid selle võtab enda alla vaid 38% vastajatest ettevõtetest. (Rõhumärk)
 10. Pahavara rünnaku keskmine maksumus oli 2018. aastal 2,6 miljonit dollarit. (Rõhumärk)
 11. Ainuüksi Symantec blokeeris 2018. aasta detsembris 3,5 miljonit krüptosüüdistamise sündmust. (Symantec)

Näotuvastus & Biomeetria statistika

Näotuvastuse ja biomeetrilise turvatarkvara on kiiresti kasvav ning inimeste tuvastamine on parem. See on nii mugavus kui ka murettekitav põhjus, kuna isiklik teave sisaldab nüüd andmebaasides nägusid. Ameerika Ühendriikide lennujaamad viivad katsekohtades näotuvastust, kuid vastus on erinev.

 1. Näotuvastustarkvara, mida Suurbritannia metropolipolitsei kasutas, andis enam kui 98 protsendil loodud teadetest valepositiivseid tulemusi. (Iseseisev)
 2. 2021. aastaks on näotuvastus kasutusel 20 paremas USA lennujaamas 100% -l rahvusvahelistest reisijatest, sealhulgas Ameerika kodanikel. See on täidesaatva korralduse kohaselt. (Forbes)
 3. ACLU 2018. aasta juulis läbi viidud test, milles kasutati Amazoni avalikkusele pakutavat tehnoloogiat Amazon Rekognition, leidis, et tehnoloogia vastas valesti 28 Kongressi liikmele ja tuvastas nad kuritegude toime pannud inimesteks. Värvilised inimesed moodustasid 40% valede vastetest, ehkki skannitud nägudest olid nad vaid 20%. (ACLU)
 4. Brookings leidis, et 50% inimestest on varguste ärahoidmiseks jaekauplustes näotuvastustarkvarale ebasoodsad. (Brookings)
 5. Brookingi küsitluses leiti ka, et 50% inimestest usub, et õiguskaitseorganite näotuvastustarkvara kasutamisel peaks olema piiranguid. (Brookings)
 6. Riikliku standardite ja tehnoloogia instituudi (NIST) andmetel täiustati näotuvastustarkvara andmebaaside otsimisel 20 korda paremini, et leida sobivat fotot ajavahemikus 2014 kuni 2018. See leiti pärast näotuvastustööstuse tarkvara suurema osa – 127 tarkvaraalgoritmid 39 arendajalt. (CBP)

Häkkimine & Andmete rikkumiste statistika

Nortoni sõnul on „andmerikkumine turvaintsident, mille käigus pääseb teabele ilma loata”. Näib, nagu olete kuulnud suurettevõtte uuest andmete rikkumisest, mis paljastab miljonite tarbijate isiklikku teavet. Ettevõtted ja valitsused võitlevad pidevalt häkkeritega, et hoida oma kasutajate ja kodanike teave turvalisena. Siin on mõned hiljutised rikkumised selle aasta uudistes.

 1. 14,8 miljoni 500 piksli kasutaja isiklik teave lekkis turvarikkumises juulis 2018. Sellest teatati alles veebruaris 2019. (The Verge)
 2. Evernote Web Clipperi Chrome’i laiendil oli turvaauk, mis selgus 12. juunil 2019, jättes selle 4,6 miljoni kasutaja andmed häkkeritele avatuks. Ettevõte parandas haavatavuse, kuid pole selge, kas kasutajaandmeid on rikutud. (Yahoo)
 3. 10. juunil 2019 selgus, et USA tolli- ja piirikaitseagentuuri andmebaas on küberrünnakus ohustatud. Agentuuri teatel sai kannatada vähem kui 100 000 inimest, kuna see oli piiratud ühe piiripunktiga. (Eestkostja)
 4. Quest Diagnostics nägi patsientide andmete olulist turvarikkumist – ligi 12 miljonit inimest, sealhulgas varastatud finantsandmeid, terviseteavet ja sotsiaalkindlustusteavet. Häkkerid pöördusid ühe Questi arvete müüja poole augustist 2018 kuni märtsini 2019. Uudistest teatati 3. juunil 2019. (TechCrunch)
 5. 4. mail 2019 teatati populaarse veebigraafilise disaini tööriista Canva häkkimisest. Aruannete kohaselt varastasid häkkerid 139 miljoni kasutaja andmeid, sealhulgas nimesid ja e-posti aadresse. (Arvutimaailm)
 6. Milline ilmatu. WhatsApi andmerikkumine avastati 13. mail 2019, mis jättis osa nende 1,5 miljardist kasutajast kogu maailmas haavatavaks. Facebooki omandis oleval ettevõttel leiti Iisraeli ettevõtte NSO Grupi poolt avastatud turvaveaga. NSO-gruppi süüdistatakse ajakirjanike ja inimõigusaktivistide nuhkimiseks mõeldud tehnoloogia loomises ning praegu on kohtusse kaevatud Londoni advokaat, kes oli häkkimise sihtmärk. (New York Times)

  Esiletoodud turvalisuse leht WhatsApp veebisaidil.

 7. Aeg on Facebooki veelgi vähem usaldada? 2019. aasta märtsis tunnistas Facebook, et ei salvestanud õigesti koguni 600 miljoni kasutaja paroole. Enam kui 20 000 ettevõtte töötajal oli juurdepääs kasutaja sisselogimisele. (Facebook)
 8. Seoses 2019. aasta märtsi teadaandega teatati, et ka miljonid Instagrami kontod on haavatavad. Sisearuannetes väideti, et need andmed ei olnud mingisugused kompromissid (Facebook)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector