Shqyrtime të Hosting Flywheel: a është e përshtatshme Flywheel për ju?

Shqyrtime të Hosting Flywheel: a është e përshtatshme Flywheel për ju?

Shqyrtime të Hosting Flywheel: a është e përshtatshme Flywheel për ju?

Contents

Farë është Flywheel?

Flywheel është një kompani e menaxhuar WordPress hosting me qendër në Omaha, Nebraska me zyra në Sidnej, Australi. E themeluar në vitin 2013, kompania vendos shërbimet e saj të pritjes për stilistë dhe zhvillues të cilët bëjnë një uebfaqe për fillimin e jetesës për klientët.


Sa e mirë është Hosting Flywheel?

Flywheel ofron një opsion të menaxhimit të hip dhe të përballueshëm të WordPress për të rivalizuar kompanitë e pritjes më të shtrenjta, të menaxhuara më të shtrenjta si WP Engine. Flywheel nuk është për webmasterë amatorë, me pjesën më të madhe të klientelës së tyre të krijuar nga projektues dhe zhvillues. Mbështetja e fluturave është jashtëzakonisht e ditur dhe e njohur me çështje komplekse të zhvillimit, dhe planet e tyre janë ndërtuar në shkallë. Ne rekomandojmë Flywheel për krijuesit dixhital që dëshirojnë fleksibilitet nga kompania e tyre pritëse. Eksploroni opsione të tjera nëse jeni fillestar, ose nëse përfaqësoni një entitet të korporatës që dëshiron ultra duart në menaxhim.

Shih Shqyrtimet e Fluturave Zyrtare të faqes 3.5 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (1 votoni) Pro

 1. Menaxhimi i përkushtuar i WordPress
 2. Kostoja për vizitor është e negociueshme
 3. Migrimet Falas / Sitet Demo Falas
 4. Rikthim automatik me proces të lehtë rikthimi
 5. zhvillues & Karakteristikat e dizajnit miqësore
 6. Cons

  1. Koha e ngadaltë e kthesës në mbështetje, pa qasje 24/7
  2. Faqet mund të jenë të ngadalta
  3. Skena është akoma në beta

  Support3Speed3Features3.5Value4Transparency4

  Rishikimi ynë Zyrtar i Fluturimit

  Flywheel ka një ndjenjë të ngathët dhe tërheqëse që u mungon kaq shumë kompanive të tjera pritëse. Krahasuar me pamjen vizatimore të emrave të mëdhenj si HostGator, apo ndjenja e ngadaltë e ndërmarrjeve elitare të pritjes si Rackspace, Flywheel është një frymë e ajrit të pastër. E ndërtuar për stilistë dhe zhvillues që kërkojnë të fillojnë site për klientët e tyre, Flywheel ka gjetur vendndodhjen e tyre në tregun e menaxhuar të WordPress hosting. Shumica e tipareve të Flywheel janë të nivelit të lartë dhe një përshtatje e përsosur për klientelën e tyre të synuar. Sidoqoftë, disa bezdi të vogla mund të shkëpusin disa përdorues. Ne gjithashtu do të këshillonim kundër Flywheel për faqet që marrin miliona vizita në muaj.

  Karakteristikat më të mira të Hosting Flywheel

  Flywheel i ndërtuar për stilistë dhe zhvillues që vërtet e dinë rrugën e tyre rreth WordPress, dhe për këtë arsye e dinë mjaft mirë për të ditur që burimet e jashtme të administrimit të sigurisë dhe azhurnimeve të tyre ia vlen mirë për kohën e tyre. Këta njerëz janë të kujdesshëm dhe e dinë saktësisht se çfarë duan klientët e tyre teknikë në një shërbim pritës, domethënë shpejtësia, karakteristikat inovative dhe intuitive, siguria dhe kopjet rezervë të rregullta.

  Menaxhimi i kushtueshëm, WordPress i përkushtuar

  Me WordPress duke qenë numri një CMS i përdorur në të gjithë botën, nuk është çudi që menaxhimi i WordPress i menaxhuar është bërë një industri e nxehtë vitet e fundit. Flywheel mbush bukur ngrohtësinë në mes të webmasterëve rishtar duke përdorur platformën e menaxhuar të WordPress të GoDaddy (duke filluar 3,99 $ / muaj), dhe korporatat shumë milionëshe që përdorin versionin ultra profesional të WP Engine (29.99 $ / muaj). Flywheel fillon me 15 $ / muaj me shkallëzim fleksibël për ata që kërkojnë të presin site të shumta.

  Kostoja për vizitor është e negociueshme

  Një nga matjet e faturimit që është e popullarizuar në mesin e kompanive të dedikuara për menaxhimin e WordPress është numri i vizitorëve që një WordPress do të marrë një faqe në internet. Shumë prej këtyre ndërmarrjeve janë të vendosur për politikën e tyre për të ngarkuar një shumë të caktuar parash për vizitorë të shumave të caktuara. Flywheel është i ndryshëm – ne kemi qenë në gjendje të negociojmë koston për çmimet e vizitorëve. Kjo është jashtëzakonisht e vlefshme për faqet që planifikojnë të shkallëzojnë me kohën.

  Një hyrje për të gjitha faqet e internetit të WordPress-it tuaj

  Kur jeni një webmaster për disa faqe në internet WordPress, mund të gjeni veten me një libër të zi, i cili është plot me emra përdoruesish dhe fjalëkalimesh. Sidoqoftë, me Flywheel nuk është kështu. Flywheel ju lejon të migroni të gjitha faqet e internetit të WordPress tuaj nën një kredencial. Për më tepër, nëse keni nevojë të bashkëpunoni me njerëz të tjerë, Flywheel do t’i japë secilit person kredencialet e veta të identifikimit. Kjo veçori e bën Flywheel një zgjedhje të lehtë për agjencitë e projektimit dhe zhvillimit që administrojnë shumë faqe në internet.

  Migrime falas, të shpejta

  Nëse nuk jeni të kënaqur me kompaninë tuaj të tanishme të menaxhimit të WordPress, Flywheel do të migrojë të gjithë faqet e internetit tuaj aktual në serverët e tyre, me siguri dhe falas. Plus, ata janë shumë të shpejtë në të, me migrimet që zakonisht kalojnë midis 24 dhe 48 orë. Dhe nëse e dëshironi me të vërtetë të shpejtë, ata ofrojnë një migracion të përshpejtuar 8 orë për 49 dollarë.

  Sitet Demo Falas

  Ndërsa Flywheel zakonisht ngarkon mbi baza të secilës fushë, ato lejojnë demonstrim dhe aftësi skanimi të pakufizuar – një tjetër veçori që i bën ata të përsosur për zhvilluesit profesionistë dhe projektuesit. Megjithëse këto faqe nuk janë live, ata lejojnë klientët të ndërtojnë një faqe në internet dhe të testojnë plotësisht funksionalitetin e saj.

  Siguria më e lartë e niveleve përfshin një SSL Falas

  Flywheel skanon vazhdimisht faqet tuaja për malware, dhe bën një punë kaq të plotë sa nuk do të keni nevojë për të instaluar një tjetër plugin të sigurisë WordPress. Në rast se faqja juaj është hakuar, ekipi i tyre do të punojë pa u lodhur për të rregulluar problemin dhe kthimin e faqes tuaj në normalitet. Plus, ata hedhin një SSL falas me çdo domen që regjistroheni me ta.

  Rikthim automatik me proces të lehtë rikthimi

  Flywheel kryen kopje rezervë automatike të përditshme. Kjo do të thotë se çdo ditë, Flywheel do të mbështesë të gjitha ndryshimet tuaja për t’u siguruar që integriteti i faqeve të internetit tuaj mbetet i paprekur. Nëse ndonjëherë ka pasur një problem me faqen tuaj, Flywheel e lehtëson procesin e rivendosjes me një operacion me 1 klik. Vetëm kjo veçori mund t’ju ​​kursejë sherrin kur duhet të gjeni dhe kompani online rezervë për të ruajtur integritetin e të dhënave që janë faqja juaj e internetit..

  Rrëshqitjet e Hosting Flywheel

  Shërbimi i Klientit Flywheel është vërtet i zgjuar, por jo gjithnjë i arritshëm

  Hosting Flywheel ka një reputacion për ofrimin e mbështetjes fantastike. Ekipi i tyre është po aq i kujdesshëm sa klientelat e tyre të përgjithshme, dhe pothuajse gjithmonë mund t’ju takojnë në çdo thellësi të çështjes teknike që po përjetoni. Thënë kjo, ata nuk ofrojnë mbështetje për biseda të drejtpërdrejta, dhe orët e biletave të telefonit dhe të mbështetjes janë pak a shumë të kufizuara në orare të rregullta biznesi. Ndërsa shumica e biletave iu përgjigjen brenda 24 orësh dhe marrin përgjigje të sjellshme, të dobishme, kjo mund të mos jetë e përshtatshme për të gjithë. Nëse jetoni në një zonë të ndryshme kohore, punoni orë të çuditshme ose parashikoni të keni nevojë për shumë mbështetje teknike, Flywheel mund të mos ketë burimet në dispozicion për t’ju rikthyer menjëherë. Kjo mund të pritet në planet me çmime më të lira, por pasi të filloni të paguani 100 dollarë në muaj, mbështetja 24/7 duhet të vijë standarde. WP Engine, konkurrenti më i mirë i Flywheel, u jep klientëve të niveleve më të larta 24/7 akses ndaj mbështetjes së klientit.

  Dashuria cPanel? Shikoni gjetkë.

  Paneli i zakonshëm i Flywheel është super i shëndetshëm dhe ka një ton mjetesh të dobishme, por nëse ju jeni një tifoz i ngordhur i cPanel dhe nuk hezitoni të mësoni një ndërfaqe tjetër, atëherë Flywheel nuk është për ju. DreamHost është një host tjetër, i specializuar në pritjen e përbashkët, që përcjell cPanel në favor të pultit të tyre. Shumica e profesionistëve të WordPress nuk do të merren me këtë, por është diçka që duhet të merrni në konsideratë nëse ju ose bashkëpunëtorët tuaj përpiqeni të mbani shënimet e dhjetëra ndërfaqeve të ndryshme të tryezave me të cilat ndërveproni çdo ditë..

  Zona e vënies në skenë është në Beta

  Një zonë në skenë është ajo ku ju mund të bëni disa ndryshime të pa ruajtura në faqen tuaj të internetit dhe pastaj thjesht t’i shtyni ndryshimet në faqen live. Zona e vënies në skenë të Flywheel është në Beta. Ata pretendojnë se së shpejti nuk do të jetë në Beta, por tani për tani, ju mund të mos merrni një zonë skenike plotësisht funksionale. WP Engine rreh ato në këtë fushë, tani për së paku.

   Kohët e ngarkesës nuk janë më të shpejtë

  Flywheel pretendon të ketë shpejtësi të shpejtë të flakërueshme, por në përvojën tonë kjo mund të jetë pak e një pretendimi bosh. Ngarkimi i një instalimi me përmasa mesatare WordPress u desh shumë gjatë një ore, dhe nganjëherë faqet në internet më komplekse do të zvarriteshin për tu ngarkuar. Karakteristikat e tyre cacheing sigurisht ndihmojnë këto çështje, por edhe atëherë shpejtësitë e tyre ishin dukshëm nën ato me përvojë me WP Engine. Ekzistojnë mijëra faktorë që kontribuojnë në kohën e ngarkimit të faqeve, por zbuluam se në të gjithë tabelën, Flywheel la diçka për të dëshiruar. Për shpejtësi super të shpejtë, ju rekomandojmë A2 Hosting dhe instalimin e tyre të optimizuar të WordPress.

  Vija e poshtme

  Nëse prisni ose jeni mësuar me trajtimin e dorezave të bardha të kompanive të menaxhuara të WordPress hosting si WP Engine, ne nuk ju rekomandojmë të kaloni në Flywheel. Një kompani shumë më e vogël me një ndjenjë shumë fillestare, Flywheel mund të zhgënjejë ata që duan gjithçka të trajtuar për ta me aftësinë profesionale për t’u përputhur. Sidoqoftë, për përkthyes të pavarur që kërkojnë një mundësi fleksibile, të përballueshme dhe të lezetshëm për të pritur, Flywheel është një ëndërr e realizuar. Pulti i tyre është ndërtuar për të menaxhuar në mënyrë të qetë faqet e internetit të klientëve tuaj, dhe çdo muaj ata përmbledhin karakteristika dhe oferta të reja të përkushtuara saktësisht për ata që bëjnë faqet e tyre të nisjes së jetesës. Nëse jeni duke kërkuar për një mundësi të përballueshme dhe keni një qëndrim DIY, do të gjeni gjithçka që ju po kërkoni në hostw WordPress menaxhuar Flywheel.

  Shikoni Më shumë Karakteristika

  Pyetjet dhe përgjigjet e fluturuesve

  Flywheel është mjaft i lehtë për këdo që ta përdorë, dhe meqenëse dikush mund ta kuptojë se si ta përdorë atë, ka shumë pyetje përreth. Për fat të mirë, ka përgjigje për ato pyetje, kjo është ajo që do të gjeni këtu. Pasja e një dyqani me një ndalesë për të gjitha pyetjet tuaja do t’ju ndihmojë të kuptoni nëse Flywheel është faqja pritëse që dëshironi për faqen tuaj të internetit. Kjo duhet t’i përgjigjet shumë pyetjeve të zakonshme që klientët e rinj kanë në lidhje me Flywheel.

  Si mund të zhvendoset në një plan pjesa më e madhe nga një sit i vetëm?

  Ju dëshironi të bëni kopje rezervë të faqes origjinale, dhe pastaj dëshironi të klononi sitin. Atëherë duhet të zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës. Më pas mund të tregoni DNS në sitin e ri, përveç nëse do të ishte një sit demo ose akoma jo live, të cilën mund ta kaloni. Do të dëshironi të siguroheni që të anuloni dhe fshini sitin origjinal. Faqja juaj e re duhet të funksionojë siç duhet, dhe nëse keni ndonjë pyetje, mund të kontaktoni uebfaqen e tyre të ndihmës për të zgjidhur ndonjë problem.

  Si fillon vënia në skenë?

  Skena është ende në formatin beta, kështu që do të duhet të kërkoni direkt nga hyrja nga Flywheel. Pasi të keni mundësi të merrni qasje, mund të kaloni Staging në pozicionin e aktivizuar nën Skedën e Avancuar. Mund të duhet pak kohë për ta përgatitur procesin e Stadimit, veçanërisht nëse faqja juaj është mjaft e madhe. Pasi të përfundojë procesin, skeda e re Staging do të jetë në pultin e fluturimit të faqes tuaj. Do të keni mundësi të hyni në sitin e Stacionit përmes URL-së në Skedën Skenë dhe të përdorni letrat kredenciale të WordPress-it. Ekziston një fjalëkalim që mbron faqen tuaj ndërsa jeni duke punuar në të, dhe ju mund të bëni të gjitha ndryshimet që dëshironi.

  A është e mundur të ndryshoni vendndodhjen e qendrës së të dhënave të një siti?

  Nuk është e mundur të zhvendoset një sit midis qendrave të të dhënave, ju mund të punoni rreth çështjes për të arritur të njëjtat rezultate. Ju dëshironi të bëni kopje rezervë të faqes origjinale, dhe pastaj ta klononi atë. Ju do të duhet të zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës dhe qendrën e të dhënave që dëshironi t’i dërgoni. Pastaj mund të tregoni DNS në sitin e ri dhe dëshironi të anuloni ose fshini sitin origjinal. Roughshtë afërsisht i njëjti proces i ndërrimit të planeve tuaja.

  A mund të riinstaloj skedarët WordPress Core?

  Nëse keni nevojë të riinstaloni skedarët WordPress Core, mund të jetë më e lehtë të filloni të gjitha. Në varësi të llojeve të ndryshimeve që dëshironi të bëni, gjithmonë mund të krijoni një sit demo dhe ta shtoni atë në faqen tuaj kur të jeni gati. Ju mund të klikoni në butonin “Site New” në Panelin e Fluturimit. Ju dëshironi të plotësoni formularin me cilësimet tuaja të preferuara. Ju dëshironi të zgjidhni “Klienti im do të paguajë më vonë” si metodë e faturimit. Do të keni në dispozicion një faqe demo 14-ditore për të punuar, dhe kur të jeni gati për të bërë ndryshimet, mund ta shpërngulni atë në sitin e ri dhe pastaj të shkoni të jetoni me të.

  Mund të detyrojë SSL në një sit?

  Sapo shtesa SSL për një sit të aktivizohet në Flywheel, është një ide e mirë të detyrosh SSL-në në faqen tënde. Ju dëshironi të ridrejtoni trafikun në sit përmes protokollit HTTP në HTTPS për ta bërë atë më të sigurt. Ju dëshironi të shkoni në Tab Advanced (Advanced) dhe të ndërroni opsionin e ndryshimit “Force HTTPS”. Do të ridrejtojë automatikisht trafikun e faqes tuaj në HTTPS.

  A ka zbritje në dispozicion për organizatat jofitimprurëse?

  Në varësi të organizatës jofitimprurëse në të cilën jeni pjesë, mund të keni të drejtë për zbritje të caktuara. Organizatat jofitimprurëse që janë pjesë e sektorit 501 (c) 3, ju mund të dërgoni me email Flywheel me informacionin e organizatës suaj. Flywheel duhet të jetë në gjendje të gjejë zbritje për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja.

  Si mund të shkojë drejtpërdrejt në Flywheel?

  Ka disa hapa që duhet të ndiqni për ta bërë faqen tuaj të shkojë drejtpërdrejt. Ju dëshironi të hiqni mbrojtjen e fjalëkalimit në Flywheel. Pastaj mund të shtoni fushat që dëshironi të tregoheni në faqen tuaj. Pastaj do të vendosni domenin e saktë në domenin primar. Sapo të mbarojë, ju mund ta vendosni domainin DNS në listën e domeneve në Flywheel.

  Whatfarë do të thotë gabim në ekran të bardhë / 500?

  Ka shumë arsye pse mund të keni një ekran të bardhë, ku duhet të jetë ekrani juaj normal. Ka shumë arsye, por nëse keni gabim 505, kjo do të thotë që kompjuteri juaj nuk do të rrëzohet. Mund të jetë për shkak të shtojcave ose konflikteve të temave, gabimeve sintaksore PHP ose memorjes së ezauruar në server. Ekziston një cilësim që mund të përdorni për të ndryshuar gabimet PHP në sit. Ju dëshironi të ndryshoni cilësimin WP_DEBUG, nën Skedën e Avancuar. Pastaj mund të shikoni për të zbuluar burimin e problemit, duke ju lejuar ta rregulloni atë lehtësisht.

  Cili është kuptimi i hostimit të menaxhuar të WordPress?

  Flywheel trajton çdo faqe individuale, e cila lejon që të gjithë të kenë një stil të personalizuar për sitin e tyre. Caching dhe performanca e menaxhuar e Flywheel ju lejon të vendosni faqen tuaj pa shtojca, falë serverave. Flywheel menaxhon sigurinë në WordPress, duke e konsideruar se është një objektiv për hakerat dhe djemtë e këqij, dhe funksionon në nivelin e serverit për të parandaluar hacks e faqes. Flywheel aktualizon programin tuaj, kështu që gjithmonë përdorni versionin më të azhurnuar të WordPress. Ju po merrni gjithashtu mbështetje eksperte të WordPress përmes Flywheel. Shtë si të kesh një sekretar të personalizuar për faqen tënde.

  A është Flywheel i arritshëm përmes SSH?

  Fatkeqësisht, Flywheel nuk ofron SSH qasje në ndonjë vend, për shkak të masave të sigurisë dhe performancës që ofron Flywheel. Mund të hyni në Flywheel përmes SFTP dhe të shkoni në bazën e të dhënave. Mund të kontaktoni mbështetjen e Flywheel nëse dëshironi të bëni përmes SSH, dhe ato mund t’ju ndihmojnë për çdo pyetje që keni.

  Farë është një sit demo?
   • Faqet demo janë si një praktikë e kandiduar për një faqe në internet. Mund të krijoni një sit dhe të vendosni një demonstrim para se të paguani për të. Kjo është e dobishme për këdo që po krijon një faqe në internet për një klient. Do të keni mundësi të jepni një shembull të asaj që është në uebfaqe, si do të duket, dhe është falas. Shtë një mënyrë e mirë për të shpërndarë një faqe në internet një klient kur ata janë të gatshëm të kujdesen për pagesat.
   • Nëse dëshironi të krijoni një sit demo, do të krijoni një sit të ri. Ju mund të zgjidhni “Klienti im do të paguajë më vonë” kur informacionet e faturimit të shfaqen. Ju mund të ngarkoni faqen në klientin tuaj, transferimin e faturimit, dhe pastaj ta bëni faqen live. Shtë një mënyrë e mirë për të siguruar që është mirë të shkoni përpara se të investoni para në një sit.
  Whatfarë është një vizitë, sipas Flywheel?

  Vizitat në një faqe në internet janë të rëndësishme për të mbajtur nën kontroll se sa njerëz po vijnë në faqen e internetit. Flywheel do të rekomandojë një plan në varësi të numrit të vizitave që ju merrni çdo muaj. Një vizitë, sipas Flywheel, është një adresë unike IP në një periudhë 24-orëshe. Shtë gjithsej mujore dhe nuk ka rëndësi se sa faqe viziton një adresë e vetme. Shtë një mënyrë e ekuilibruar për të matur vizitorët tuaj, dhe është e lehtë të mbash gjurmimin e tyre. Ju do të jeni në gjendje të kontrolloni edhe numrin e vizitorëve në faqen tuaj. Refshtë freskuese të dini se nuk duhet të mbani shënime vetë.

  A ka ndonjë arsye që mbrohen fjalëkalimet?

  Ka shumë arsye pse ka kaq shumë mbrojtje për një sit, veçanërisht për faqet demo. Ajo mbrohet derisa të paguhet siti dhe pasi të jetë paguar, ju mund të rregulloni mbrojtjen e fjalëkalimit. Kur një vizitor vjen në faqen tuaj kur mbrojtja e fjalëkalimit është aktiv, ata mund të hyjnë në kredencialet e tyre për të hyrë në sit. Shtë një mënyrë për të mbrojtur faqen tuaj të demos që të mos rrjedhë ose të vidhet ndërsa po e bashkoni.

  A do të mbështesë shumëfishtë Flywheel?
   • Flywheel do të mbështesë shumica e planeve. Nuk pajiset me planin e vogël, dhe plani juaj i përshtatur ju lejon të përdorni multisite. Sidoqoftë, të gjitha faqet brenda instalimit multisite, nuk duhet të tejkalojnë kufijtë e diskut kur ato shtohen të gjitha së bashku.
   • Nëse doni të aktivizoni multisite, mund ta bëni këtë në skedën e shtesave dhe të aktivizoni multisite. Flywheel do të ekzekutojë fusha të shumta unike me një instalim të vetëm të funksionit multisite. Ju do të duhet të kontaktoni mbështetjen e Flywheel për t’i ndihmuar ata të ju ndihmojnë në proces.
  Cilët janë emrat e serverëve të Flywheel?

  Rekomandohet që të mos azhurnoni serverat e emrave kur jeni duke drejtuar Flywheel. Ju mund të modifikoni rekordet A dhe CNAME DNS për të treguar domainin tuaj në Flywheel. Shtë më e lehtë sesa të ndryshoni serverët e emrave që përdorni. Në vend që të drejtojë trafikun përmes Flywheel në domenin tuaj, Flywheel do të drejtojë trafikun në faqen tuaj të internetit. E tëra që ju do të bëni është të ndryshoni adresën IP në vendin ku është domeni.

  Cili është plani i duhur i Flywheel?

  Ekzistojnë tre plane kryesore që ofron Flywheel, por ekzistojnë edhe plane të personalizuara. Planet fillojnë me 15 dollarë në muaj, dhe shkojnë lart, në varësi të cilit plan do t’ju duhet për faqen tuaj. Gjëra të tilla si numri i vizitave, hapësira në disk, gjerësia e bandës, mbështetja SSL, mbështetja e CDN dhe mbështetja me shumë faqe ndryshojnë me çmimin. Nëse nuk keni nevojë për shumë hapësirë ​​në disk, ose gjerësi bande, mund të rregulloni planin tuaj. Nuk ka plan të gabuar, dhe ju mund të bisedoni me mbështetjen e Flywheel për t’ju ndihmuar t’i përgjigjeni çdo pyetjeje.

  A do të ndihmojë Flywheel migrimin në një sit?
   • Po, Flywheel do të ndihmojë migracionin në një sit, dhe duke marrë parasysh sa e vështirë është të lëvizësh një faqe WordPress, Flywheel do të migrojë një faqe falas. Ju do të duhet të bëni një kërkesë që përfshin disa detaje në lidhje me llogarinë tuaj të mëparshme të pritjes. Flywheel transferon faqen tuaj dhe e vendos atë si një demonstrim. Ju mund të shikoni paraprakisht demonstrimin për të parë se si performon faqja juaj para se ta bëni atë live.
   • Hapat për të transferuar një sit janë të lehtë. Ju dëshironi të bëni një kopje rezervë të faqes tuaj, dhe Flywheel bën një sit demo në llogarinë tuaj. Mund të kërkoni në bazën e të dhënave dhe të zëvendësoni çdo URL të vjetër. Flywheel do të skanojë faqen për malware, do të verifikojë performancën dhe pamjen, dhe sigurohuni që gjithçka po funksionon siç duhet. Kur gjithçka kontrollon, faqja transferohet për pagesë. Zakonisht duhen rreth një deri në dy ditë.
  Si mund të vendosni një DNS?

  Rekomandohet të menaxhoni DNS duke përdorur regjistrin e domain. Shtë vendi ku keni blerë domenin. Regjistruesi duhet të ketë të vendosur tashmë serverat e emrit, të cilat do t’ju lejojnë të menaxhoni DNS-in tuaj. Flywheel mund t’ju ndihmojë të keni ndonjë pyetje në lidhje me DNS, e cila është shumë konfuze për të kuptuar dhe për të marrë të drejtën. Kontrolluesi i Shëndetit Flywheel DNS për t’u siguruar që gjithçka kontrollon dhe jeni gati për të shkuar.

  A do të jetë e mundur që një sit të jetë i arritshëm përmes SFTP?

  Ju nuk do të duhet të ndani emrat e përdoruesve dhe fjalëkalimet e SFTP kur përdorni Flywheel. Të gjithë do të përdorin emrin e përdoruesit personal dhe fjalëkalimin për t’u futur në SFTP, dhe ata do të kenë qasje të menjëhershme në të gjitha faqet. Rivendosni fjalëkalimin tuaj të Flywheel për të ndryshuar cilësimet dhe nëse keni ndonjë pyetje, Flywheel do t’ju ndihmojë. Flywheel i mbështet të gjithë klientët kryesorë SFTP, i cili është ideal për këdo që përdor ndonjë SFTP.

  A ofron Flywheel çertifikata SSL?

  Po, Flywheel ofron çertifikata SSL. Ata janë partnerë me Let’s Encrypttm. Flywheel ofron SSL të thjeshtë, e cila është një mënyrë falas dhe automatike për të gjeneruar dhe instaluar një certifikatë SSL. Ekzistojnë disa raste kur do t’ju duhet të siguroni një certifikatë të vlefshme nga një ofrues SSL i palës së tretë. Pavarësisht se çfarë çertifikate të mëparshme, Flywheel do t’ju ndihmojë të instaloni falas. Nëse nuk keni një tashmë, mund ta gjeni përmes GoDaddy, RapidSSL ose Instant SSL.

  Më shumë në GetFlywheel.com

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Adblock
  detector