Shqyrtime të LiquidWeb Maj 2020 – Më i miri dhe Vizitori që vjen në internet?

Shqyrtime të LiquidWeb Maj 2020 – Më i miri dhe Vizitori që vjen në internet?

Shqyrtime të LiquidWeb Maj 2020 – Më i miri dhe Vizitori që vjen në internet?

Contents

Isfarë është Web Hosting i Lëngshëm?

Me seli në Lansing, MI, ekipi i Liquid Web dëshiron të jetë Njerëzit më të dobishëm në pritjen&# X2122;. Dhe me 30,000+ klientë dhe një nga nivelet më të larta të besnikërisë në industri, ata mund të jenë shumë mirë. Ata kanë arritur ta sigurojnë këtë reputacion pjesërisht duke u larguar plotësisht nga gara e përbashkët e mijeve të pritjes.


rishikime të lëngshme të host-it

rishikime të lëngshme të host-it Epo, ata duken mjaft të dobishëm, apo jo?

Zëri edhe një herë për njerëzit në shpinë: Likuid Web nuk ofron ndonjë pritje të përbashkët.

Kjo është një zgjedhje unike në një industri ku pritja e përbashkët është mbi dhe përtej krijuesit më të madh të parave për shumicën e lojtarëve kryesorë. Dhe ky vendim është një përfaqësim i mirë i shërbimeve pritëse të Liquid Web në tërësi: ata alokojnë burimet e tyre për krijimin dhe sigurimin e shërbimeve të nivelit të lartë për klientët me nevoja të nivelit të lartë.

Shikoni më shumë Karakteristika Shqyrtime të LiquidWeb 4.4 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (18 vota) Pro

 1. Shumë fuqishëm dhe fleksibël
 2. VPS të shkëlqyera dhe Plane të Përkushtuara Pritëse
 3. Shërbimi i Kënaqshëm i Konsumatorëve
 4. 100% Garanci e Uptime

Cons

 1. Asnjë Hosting i Ndarë
 2. Kostot shtesë të postës elektronike
 3. Icmimi për fillestarët

Support4.5Speed4.5Features5Value4Transparency4

Rishikimi i Lirë i Hosting Web

Përputhja ideale e Lëngut në Ueb është e nevojshëm. Sepse ata nuk kërkojnë vetëm një kontroll të shpejtë; shërbimet e tyre të menaxhuara dhe të krijuara me porosi kanë për qëllim të zgjasin.

Ata nuk duan vetëm të jenë hosti juaj në internet, ata duan të jenë edhe Administratori juaj i largët i Sistemeve. Gurët e tyre për përkrahjen e klientëve do të qëndrojnë në telefon me ju vonë natën.

Ata janë të gatshëm t’i vendosin të gjitha në linjë për të dëshmuar se ata kujdesen, përfshirë një Garanci 100% e kohës.

Dhe nëse jeni tipi xheloz, do të jeni të lumtur të dini që buka dhe gjalpi i Liquid Web janë serverë të dedikuar për një klient të vetëm.

Na falni për metaforën e marrëdhënies së zgjatur, por është e përshtatshme. Sepse para se të hidhni një angazhim me Liquid Web, duhet të dini se ekziston një kapje. Dhe për shumë njerëz është një tregtar tregtar.

Në të gjithë tabelën, Likuid Web-i çmimet janë dukshëm më të larta se mesatarja. Por ata ia vlen! Kjo do të thotë, nëse projektet tuaja janë të nivelit të lartë dhe mjaft ambiciozë për të kërkuar shërbimet e tyre.

• LiquidWeb është një zgjedhje e mirë për ju nëse…

 • Keni nevojë për një host që mund të trajtojë projekte jashtëzakonisht ambicioze në internet me një nivel të lartë përshtatjeje dhe mbështetje për t’u përputhur.
 • Dijeni sa duhet në lidhje me mbajtjen në internet për të marrë veten në telashe nëse provoni të DIY. Ekipi i Liquid Web do të ketë shpinën kur ndërtoni vizionin tuaj.
 • Dëshironi plane të menaxhuara dhe një server të dedikuar pa u kufizuar në WordPress.
 • A janë një profesionist i pavarur që administron faqe të shumta të klientëve dhe kërkon një mënyrë të besueshme dhe pa rrëmujë për të optimizuar anën pritëse të fluksit të punës.

• Web i lëngshëm nuk është për ju nëse…

 • Dëshironi të filloni një uebfaqe të vogël personale ose po kërkoni një plan të përbashkët pritjeje. Lëngu i Ujit po shënon në një nivel tjetër.

  Alternativa më e mirë

  Për më shumë plane themelore të përbashkëta të pritjes me shërbim të lartë të vlerësimit të klientëve, kohë të shkëlqyeshme dhe super shpejtësi, shikoni SiteGround ose A2 Hosting

 • Thjesht nuk mund të paguaj kaq shumë stomakun, edhe nëse do të thotë të fitosh kaq shumë fuqi dhe kaq shumë tipare.

  Alternativa më e mirë

  DreamHost ka VPS dhe ka menaxhuar plane për strehimin e WP duke filluar me më pak se 20 dollarë në muaj.

• Të mirat e Web Hosting të Lëngshëm

Liquid Web ka një katalog mbresëlënës të hosteve të menaxhuara, cloud dhe paketave të dedikuara të serverëve për t’i ofruar ekhelonit të sipërm të tregut. Këtu janë aspektet që ata vërtet i gozhdojnë.

1. Ju dëshironi atë? Ata do ta ndërtojnë atë. Dhe menaxhojeni atë.

Liquid Web ka shumë pako dhe shërbime për t’i mbuluar në mënyrë të përmbledhur në një përmbledhje të vetme. Ju keni një ton opsionesh brenda hapësirës së performancës së lartë, nga Linux në Windows, VPS në pritje në cloud, serverë të dedikuar për WordPress dhe WooCommerce të menaxhuar.

Por mjafton të thuhet, Liquid Web ka trurin, përleshjet dhe fleksibilitetin për të ndërtuar dhe menaxhuar në mënyrë efektive madje edhe më të ndërlikuarit e infrastrukturave të pritura.

Standardet PCI? i lehtë.

Pajtueshmëria HIPAA? Nuk ka problem.

Shitësi i shitësit? Ata morën shpinën.

Lëngu i Ujit mund të hartojë dhe menaxhojë zgjidhje me porosi në shkallë, nga fillimet e fazës së hershme deri tek korporatat e ndërmarrjeve. Zgjidhjet e tyre të personalizuara të pritjes përfshijnë një menaxher të veçantë të llogarisë i cili është lehtësisht i arritshëm dhe bashkëpunon me Ekipin tuaj të IT.

2. (Disa nga) Njerëzit më të dobishëm në pritjen

Likuid Web i jep përparësi përvojës suaj si klient. Kjo është tashmë e dukshme në brendësinë e tyre të markës së hijshme, moderne dhe intuitivin e klientit.

Dhe kur është fjala të ju bezdisni larg host-it tuaj të vjetër, ata me të vërtetë kërkojnë tranzicionin.

Migrimet janë të lira dhe pa dhimbje dhe do ju bëjnë të harroni në asnjë kohë hostin tuaj të vjetër.

Por aty ku me të vërtetë shkëlqen Liquid Web është në mbështetjen e tyre teknike. Për shkak se produktet e tyre janë më të çmuara dhe më të avancuara, ata e dinë që kanë të bëjnë me një kalibër të ndryshëm të klientit sesa kazani i pazarit tuaj i përbashkët (hej, pa urrejtje! Ne e duam pritjen e lirë të përbashkët po aq sa djali tjetër!).

premtim për shërbimin ndaj klientit të lëngshëm

premtim për shërbimin ndaj klientit të lëngshëm Liquid Web u premton klientëve të tij se të gjitha pyetjet do t’u përgjigjen brenda 59 minutave.

Në vend që të shërbejë thjesht si pikë kontakti juaj në kohë shqetësimi, ekipi i mbështetjes së Liquid Web përpiqet të veprojë si një mbështetje për një Administrator të Sistemeve me pagë në vend.

Ata nuk bëjnë vetëm probleme, ata veprojnë si këshilltarë të projektit.

Dhe kur bëhet fjalë për nivelet më të larta të pritjes, ekspertiza e tyre është e pashembullt. Dizajnimi i një arkitekture të re vendosjeje? Balancimi i ruajtjes suaj? Bëni disa pyetje në lidhje me rrjetëzimin, SSL ose kërkesat shtesë IP, të cilat dëshironi t’i frikësoni dikujt që i di gjërat e tij?

Thirrni menaxherin tuaj të llogarisë së Liquid!

Ata do të trajtojnë pyetjen tuaj me entuziazëm, do t’ju dëgjojnë me mendime dhe do të ofrojnë zgjidhjet më ekonomike dhe të zbatuara shpejt të mundshme.

Për shumë biznese të vogla, kjo lloj ekspertize mund të mbështesë rritjen tuaj dhe t’ju kursejë para.

3. Garancia e shkëlqimit me shpejtësi të shkëlqyeshme dhe 100% e shpejtë

Jo vetëm që Liquid Web krenohet me disa nga shpejtësitë më të shpejta në industri (mesatarisht 400ms), ato gjithashtu ofrojnë SLA më bujare në industri: një garanci 100% në kohë dhe një rimbursim 10 herë më shumë se kostoja e çdo joproduktive.

Si saktësisht mund të bëjnë përfitime nga një premtim kaq ambicioz? Për një gjë, të gjitha qendrat e të dhënave thelbësore të Liquid Web janë në pronësi private dhe operohen nga Lansing në Phoenix deri në Amsterdam. Do qendër e të dhënave është e pajisur me rrjete të tepërta, ajër qendror, siguri në vend dhe të mbrojtur nga ndërprerjet e energjisë. Ato gjithashtu veprojnë nën një garanci të zëvendësimit të pajisjeve 30-minutëshe.

servera të lëngshëm të uebit në ne dhe në Evropë

servera të lëngshëm të uebit në ne dhe në Evropë Ju mund të provoni shpejtësinë e serverëve të Liquid Web në Lansing, Phoenix dhe Amsterdam në faqen e tyre të internetit.

100% uptime është e pamundur të garantohet. Por Liquid Web vjen shumë afër dhe është i gatshëm t’ju kompensojë për përjashtimet e rralla. Dhe nëse kohëzgjatja e faqes suaj të internetit është aq e vlefshme sa që edhe disa minuta kohë joproduktive mund t’ju kushtojë shuma të mëdha, çmimet e larta të Liquid Web janë më shumë sesa parashikohen nga kjo veçori.

4. Karakteristikat e mendimit përreth

Planet e mbajtjes së lëngshme të uebit vijnë të mbushura me karakteristika marramendëse. Por, përtej ofrimit të mirësive, ata me të vërtetë krijojnë një përvojë që është në përputhje të përkryer me atë që dëshiron dhe ka nevojë për demografinë e tyre të synuar.

Merrni për shembull, freelancer që administrojnë shumë faqe në internet klientësh. Për të parë se çfarë Liquid Web kishte për të ofruar këtë grup klientësh pritës, ne testuam Mirëmbajtja e menaxhuar e biznesit me WordPress për 149 $ / muaj. Një çmim i madh, për tu siguruar, por ja çfarë kemi marrë përveç hostimit të optimizuar të WordPress:

Specat

 • Hapësirë ​​për të pritur deri në 25 site
 • 150 GB SSD
 • Trafiku i pakufizuar dhe pamjet e faqeve
 • Bandwidth 5TB

Mirësitë

 • Qasje e pakufizuar në bazën e të dhënave dhe serverit
 • SSL automatike për çdo sit
 • Mjete zhvilluesish si SSH, Git dhe WP-CLI
 • Plani iThemes Sync përfshin

Ky plan u zbukurua me gjithçka që mund të ketë nevojë për një freelancer që pret shumë site të klientëve. Nga migrimet pa dhimbje në një ndërfaqe shumë moderne, tashmë u përfshinë disa nga pikat kryesore të dhimbjes për objektivin demografik të këtij plani.

PlanPersonalFreelanceProfessionalBusiness
# e faqeve141025
Ruajtja e SSD20 GB40 GB100 GB150 GB
çmim$ 29 / month$ 69 / month$ 99 / month$ 149 / month

Por aty ku na shiti vërtet ishte në detajet e vogla të ndërtuara në pult: aftësia për të bërë faqet e stencil me një klik të vetëm, etiketoni faqet tuaja për organizim të brendshëm, krijoni me lehtësi pamje të mbrojtur me fjalëkalim, shkarkoni regjistrat e hyrjeve dhe gabimeve dhe bëni krahasime vizuale e faqeve tuaja të mbështetura.

përvojë e zhytur në mendime e përdoruesit të hostuar të WordPress

përvojë e zhytur në mendime e përdoruesit të hostuar të WordPress Detaje me mendime si këto tregojnë se sa mirë Liquid Web i kupton flukset e punës dhe pikat e dhimbjes së zhvilluesve.

Pultet e klientëve janë rrallë aq të përdorshme. Në rastin e shumë hosteve, mund ta keni më të lehtë thjesht të shënoni faqet e administratorit të WordPress për secilën URL që menaxhoni sesa të shqetësoni aspak me pultin e pritjes, përveç nëse detyra juaj ka të bëjë me pritjen.

Paneli i Rrjetit të Likuid ofron një qasje të drejtpërdrejtë në të gjitha faqet tuaja në një mënyrë të lezetshme intuitive.

web të lëngshëm menaxhuar wordpress hosting

web të lëngshëm menaxhuar wordpress hosting Një pult dashnor dhe i rregullt, ku mund të keni lehtësi të përdorni dhe menaxhoni të gjitha faqet tuaja? Pse është kaq e rrallë!

• Kundrat e Web Hosting të Lëngshëm

Asnjë webhost nuk është përshtatja e përsosur për të gjithë. Kjo mund të jetë më e vërtetë për Liquid Web se çdo host tjetër që kemi shqyrtuar.

Mos na gaboni!

Ne mendojmë se ata janë një ndeshje e shkëlqyeshme për klientët që kërkojnë shërbime me performancë të lartë. Por kjo thjesht nuk është rasti për shumicën dërrmuese të folks që kërkojnë për mbajtjen në internet.

1. Jo Hosting i Ndarë

Në rast se e keni humbur, Liquid Web nuk ofron ndonjë plan të përbashkët të pritjes. Nëse kjo është ajo që ju po kërkoni, shikoni diku tjetër. Na vjen keq (ata nuk janë keq).

2. Kostot e prapme kundrejt fitimeve afatgjata

Ne e kemi përmendur këtë shumë herë në këtë përmbledhje, por Liquid Web është i shtrenjtë.

Pothuajse në çdo shërbim që ata ofrojnë, planet e tyre bien thellësisht në anën “më të kushtueshme se mesatarja” e spektrit.

Në këmbim të kostove të mëdha në front, sidoqoftë, Liquid Web ofron një garanci të jashtëzakonshme 100% në kohën e duhur, shpejtësi të shpejtë të faqeve, rreth mbështetje të nivelit të lartë të orës dhe karakteristika për të cilat duhet të paguani ekstra për diku tjetër.

Do të duhet të bëni vetë matematikën për të parë nëse kjo do të paguajë për nevojat tuaja specifike.

3. Kostot e postës elektronike mund të shtohen shpejt

Pritja e llogarive të postës elektronike kushton ekstra me Liquid Web: duke filluar nga 1 $ për kutinë në muaj. Ky është një çmim i arsyeshëm dhe zgjidhjet e tyre të mbajtjes së postës elektronike janë të fuqishme, por jo çdo klient ka nevojë për shërbime pritjeje me postë elektronike të nivelit të biznesit.

Jini veçanërisht të kujdesshëm nëse po migroni nga një host që ofronte kutitë e pakufizuara. Kostot mund të shtohen shpejt. Nëse keni një listë të gjatë të adresave të postës elektronike të lidhura me domenin tuaj, mund të dëshironi të mendoni dy herë (ose të paktën listën e konmari) para se të kaloni në Web Liquid.

planet e lëngshme të mbajtjes së postës elektronike

planet e lëngshme të mbajtjes së postës elektronike Lëngu i Ujit ka goxha arsyetimi bindës për arsyen pse ata nuk ofrojnë mbajtjen e postës elektronike si një marrëveshje me paketën me serverin tuaj.

Për më tepër, kutitë e paguara nuk ishin gjithmonë politika. Struktura e çmimeve për inbox u prezantua në vitin 2017, shumë në befasi dhe përçmim të disa klientëve ekzistues.

Kjo na sjell në konkluzionin tonë përfundimtar të Lëngjeve…

4. Kaosi organizativ Ndonjëherë rrit kokën e tij të shëmtuar

Vitet e fundit, Liquid Web fitoi WiredTree dhe Rackspace Cloud dhe solli klientët e tyre nën krahun e tyre.

Ndërsa shumë klientë vështirë se vërejtën ndonjë tranzicion fare, ndryshimi la disa klientë të trashëguar duke u ndier të djegur dhe shkaktuan që disa klientë ekzistues të perceptojnë një rënie të përkohshme të shërbimit.

Koha më e ngadaltë e përgjigjes së mbështetjes, çështjet e faturimit dhe pikat gjatë kohës së prishjes janë, në një farë mase, të kuptueshme gjatë kohës së tranzicionit. Sidomos kur bëhet fjalë për shërbime pritëse të nivelit të lartë.

Vetëm mbani në mend se, po aq të përkushtuar dhe të ditur sa është ekipi i Liquid Web, ata nuk kanë një rekord të pa vend kur bëhet fjalë për organizimin e brendshëm dhe mbajtjen e klientëve në lak për ndryshime të mëdha.

• Rishikimi i Planit Fillestar të WooCommerce të Menaxhuar me Ujit të Lëngshëm

Ndoshta pjesërisht sepse shërbimet e tyre janë në të gjithë bordin në anën e kushtueshme të spektrit, Liquid Web ka filluar të ofrojë plane me WooCommerce me çmime konkuruese..

 

Plani fillestar fillon me 39 $ / muaj, duke e bërë atë pak më të shtrenjtë se plani i krahasueshëm i Shopify. Ajo që dallon paketën fillestare të Liquid Web WooCommerce nga Shopify janë një gamë e gjerë e veçorive të përfshira dhe kufizimet e rënda:

Në anën lart …

Paketa fillestare e Liquid WooCommerce ofron një listë më të fuqishme të veçorive se çdo plan tjetër në treg. Këto karakteristika përfshijnë:

 • Pa tarifa transaksionesh
 • Llogaritë e pakufizuara të stafit / administratorit
 • Raportim dhe faturë e sofistikuar
 • Dilni nga ofertat dhe tarifat e transportit të drejtpërdrejtë
 • Pako të produktit, shitje, dhe shes kryq
 • lista dëshirash
 • Braktisja e menaxhimit të karrocave përmes Jilt
 • Certifikatë falas SSL
 • Beaver Builder vjen standarde
 • Të gjitha shtojcat IconicWP në dispozicion falas për t’u instaluar
 • Mijëra tema të bukura falas nga iTheme

Në anën poshtë …

Paketa Fillestare e Lëngshme e WooCommerce ju kufizon OSE një kapak në 15 produkte me transaksione të pakufizuara OR produkte të pakufizuar me një kapak në 150 porosi në muaj.

Kjo është shumë për të dashur, por gjithashtu edhe shumë për të menduar. Sido që të jetë, është një ofertë unike. Pse Liquid Web do të zgjidhte të ishte kaq bujar me karakteristika nga njëra anë, dhe kaq i guximshëm me kapele produkti nga ana tjetër?

Teoria jonë: kjo paketë me çmime konkurruese duket se është një ofertë nga Liquid Web për të tërhequr një mjedis të ndryshëm të klientëve. Përkatësisht, ata që përndryshe mund të tremben nga çmimet e tyre të larta.

Ofrimi i një plani 39 $ / muaj mund t’i japë një Liquid Web një mundësi për të fituar klientët e ndërgjegjshëm për buxhetin me karakteristikat e tyre të mrekullueshme, mbështetjen e mrekullueshme të klientit dhe besueshmërinë e fortë në shkëmb (siç detajohet në rishikimin e mësipërm), për t’i marrë ata të fiksuar, dhe përfundimisht për të shisni ato në një plan më të madh, më të shtrenjtë.

Strategji e mirë, apo jo?

Sigurisht – mund të jetë më e mira nëse e dini që ky është plani i tyre i lojës përpara se të regjistroheni në paketën Fillestar.

Sipas mendimit tonë, plani WooCommerce në nivelin e hyrjes së Liquid Web është thjesht jo i qëndrueshëm për çdo biznes të tregtisë elektronike me planet që gradualisht të shkallëzohet. Nëse dyqani juaj tejkalon kufizimet e Planit Fillestar, do të duhet të jeni gati për të dyfishuar pagesën tuaj mujore, në mënyrë që të zhvendoseni në nivelin e ardhshëm të Liquid Web të hostimit të menaxhuar WooCommerce.

PlanBeginnerBasicDropshippingMarketplace
çmim$ 39 / month$ 99 / month$ 125 / month$ 149 / month
urdhërat & ProdukteProdukte të pakufizuara OR urdhra të pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Certifikata SSL.falasfalasfalasfalas
braktis përfshirapërfshirapërfshirapërfshira
Ndërtues kastorpërfshirapërfshirapërfshirapërfshira
ShtesashMbështetje për furnitorët AliExpress dhe 20+Platformë me shumë shitës, Dokan, Integrimi i Stripe

Sado e shkëlqyeshme sa shërbimet e Ujit të Liquid, kjo është një prirje e pjerrët që jo çdo pronar i biznesit është i gatshëm të shkojë aq shpejt. Ndërsa pakoja mbresëlënëse e karakteristikave që Liquid Web ofron (madje edhe për klientët në Planin Fillestar) mund të duket si një avantazh i madh në krahasim me planin më të shtrenjtë të Shopify (ku këto sende kushtojnë ekstra), me të vërtetë varet nga mënyra sesi planifikoni të rritni dyqanin tuaj.

Disa klientë mund të preferojnë të zgjedhin qershinë dhe të paguajnë shtesë për disa veçori, pasi lind nevoja, për sa kohë që katalogu i produkteve të tyre dhe transaksionet mujore lejohen të zgjerohen pa kufij. Nëse ai stil i rritjes është më shumë ai që keni pasur në mendje, atëherë Plani fillestar i WooCommerce fillestar i Liquid Web ndoshta nuk është për ju.

Karakteristikat e mbajtjes së tregtisë së lëngshme të uebit

Karakteristikat e mbajtjes së tregtisë së lëngshme të uebit Kjo është një listë mjaft e gjerë e karakteristikave, por ka një kapje.

Thënë kjo, ka dy raste të përdorimit ku mund të shohim që ky plan me të vërtetë po shkëlqen. Plani fillestar i WooCommerce për Likuid është i përsosur për ju nëse:

 • Biznesi juaj i tregtisë elektronike ka një strategji të sofistikuar të marketingut dhe një katalog të kufizuar të produkteve të niveleve më të larta. Nëse kurrë nuk keni në plan të shisni më shumë se 15 produkte ose të mbani një inventar mujor të më shumë se 150 artikujve, dhe faqja juaj tërheq një rrjedhë të lehtë por të qëndrueshme të drejtuesve të kualifikuar, për fat të mirë mund të pritni biznesin tuaj në këtë plan përgjithmonë.
 • Ju jeni thjesht duke planifikuar një nisje të butë të faqes suaj të tregtisë elektronike me një përzgjedhje të kufizuar të produkteve për momentin. Kjo do t’ju japë kohë të përdorni të gjitha mjetet e shkëlqyera të ofruara nga Liquid Web pa ndonjë kosto shtesë për të përfunduar strategjinë tuaj të marketingut dhe rrjedhën e punës. Dhe pasi të jeni gati për të bërë debutimin tuaj të madh, jeni në rregull me kalimin në një nga planet më të kushtueshme të performancës së lartë të Liquid Web.

Bastojmë se nuk do të zhgënjeheni nga shërbimet e Liquid Web, nëse duhet të regjistroheni në planin e tyre të menaxhuar WooCommerce për fillestarët. Siç kemi detajuar më lart, Liquid Web është aq i shpejtë dhe aq i besueshëm dhe ekipi i tyre mbështetës është aq jashtëzakonisht i dobishëm sa që shumica e klientëve të tyre mendojnë se çmimet më të larta janë më shumë sesa të justifikuara.

Vetëm e dini se ky plan hyrje në nivel WooCommerce nuk është ndërtuar për tu rritur me ju – është ndërtuar për t’ju bërë të fikur!

• Në fund të fundit

Likuid Web përpiqet të jetë ofruesi më i mirë i mbajtjes së faqeve në internet – dhe kjo reflektohet në kostot e tyre të larta. Por nuk do të kishit lexuar deri në fund të këtij shqyrtimi nëse do të trembeshit nga çmimet e larta, tani do të dilnit?

Likuid Web banon në një kampionat të ndryshëm sesa kompanitë që i fitojnë paratë e tyre kryesisht përmes pritjes së përbashkët. Në kamare të performancës së lartë të tregut, ata ofrojnë një portofol të produkteve të përshtatura për projektet tuaja më ambicioze. Shërbimet e tyre janë fleksibël, të besueshëm dhe të mbështetur me një staf mbështetës shumë të ditur që do të marrë kohën dhe stresin e menaxhimit të serverit nga pllaka juaj.

Shikoni Më shumë Karakteristika

Pyetjet e bëra më shpesh

A ofron LiquidWeb Linux apo Windows pritës?

Shërbimet e tyre të mbajtjes në internet përfshijnë si Windows dhe Linux hosting.

Do LiquidWeb të përpiqet të ngrejë çmimin tim kur është koha që unë të rinovoj kontratën time?

Jo, çmimi juaj duhet të mbetet konstant me strukturën e tyre ekzistuese të çmimeve.

A mund të marr një emër falas domain përfshirë me planin tim të mbajtjes në internet?

Po, çdo llogari në web hosting merr 1,3, ose 5 emra domain falas, në varësi të nevojave të secilit klient.

A ofron LiquidWeb privatësi të emrit të domain WHOIS?

Po, për një tarifë shtesë klientët mund të shtojnë intimitetin WHOIS në planin e tyre të mbajtjes në internet.

A ka LiquidWeb shërbim të Virtual Private Private (VPS)?

Absolutisht. Ata në të vërtetë ofrojnë dhjetë nivele të ndryshme të shërbimit VPS me depozitë të ngurtë të gjendjes së ngurtë (SSD) që mund të personalizohet për të përmbushur më së miri nevojat tuaja individuale.

Ku është e vendosur ky shërbim web hosting?

LiquidWeb ndodhet në Lansing, Michigan, U.S.A.

Cilat gjuhë programimi mbështesin LiquidWeb?

LiquidWeb mbështet Ruby, ASP, Ruby on Rails, ASP.NET, Perl dhe PHP.

A ka LiquidWeb ndonjë program Filialin?

Po, ata kanë një program të drejtpërdrejtë që paguan njësoj për secilën referim të gjeneruar. Shuma e pagesës mbetet e njëjtë pa marrë parasysh sa gjenerojnë bashkëpunëtorë, kështu që komisioni për kërkesën e parë është i njëjtë me 10,000-tën.

A mund të pres WordPress në shërbimin e LiquidWeb?

Absolutisht. WordPress është mbështetur plotësisht në këtë shërbim të mbajtjes në internet.

A ka LiquidWeb ndonjë program ndërtimi në internet të përfshirë?

Nuk përfshihen softverë për ndërtimin e faqes në internet, por ato ofrojnë qasje në platforma të tilla si WordPress dhe Joomla për të bërë më të lehtë për ju të ndërtoni faqen tuaj të internetit nëse dëshironi.

A mund ta përdor PrestaShop me pritjen e LiquidWeb?

Po, lehtë mund ta instaloni programin e-commerce të PrestaShop në serverët tuaj nëse dëshironi.

Sa e lehtë është të zhvendosni instalimet e WordPress në LiquidWeb?

Migrimi nga WordPress në LiquidWeb është i thjeshtë dhe përfshihet me shërbimet e tyre të migrimit. Ju gjithashtu mund të përdorni mjetin e menaxhimit në panelin e tyre të kontrollit për ta bërë këtë lehtë vetë.

Po në lidhje me faqet e rënda të imazhit në LiquidWeb? A janë në rregull?

Për sa kohë që ruajtja juaj dhe blerja e gjerësisë së bandës është e përshtatshme, imazhet nuk do të jenë problem. Pajisjet e tyre të nivelit të lartë mund ta trajtojnë atë lehtësisht.

A merrni një panel kontrolli të përdoruesit me shërbimin LiquidWeb?

Po, ju merrni një panel kontrolli cPanel ose WHM, varësisht nëse jeni duke pritur produkte të bazuara në Windows ose Linux. Ato ofrojnë gjithçka që ju nevojitet për të menaxhuar faqet e internetit.

Kindfarë garancie ata ofrojnë?

LiquidWeb ka një garanci 100% në kohë. Nëse humbni shërbimin për ndonjë arsye, do të merrni automatikisht kredi të shërbimit në të ardhmen.

A ka LiquidWeb shërbime të rrjetit të shpërndarjes së përmbajtjes (CDN)?

Po, shërbimet CDN përfshihen me të gjitha kontratat e tyre të pritjes.

Sa shpesh kryen rezerva të LiquidWeb?

Ata kryejnë kopje rezervë çdo natë në një server jashtë site për sigurinë tuaj.

Sa adresa të postave elektronike lejohen me hostimin LiquidWeb?

Numri i postave elektronike dhe ruajtja e postës elektronike është i pakufizuar kur blini një plan për mbajtjen në internet.

A ofron LiquidWeb një zbritje studentore?

Po, ju mund të gjeni zbritjen e studentëve të tyre në faqen e tyre të internetit, dhe organizatat jofitimprurëse mund të marrin gjithashtu një zbritje nëse kërkojnë një të tillë.

Po në lidhje me transmetimin e videos? Sa mirë punon LiquidWeb për këtë?

Platforma e tyre e përbashkët funksionon në mënyrë të arsyeshme mirë për transmetimin e videove, por rekomandohet të përdorni site të dedikuar ose një sit të ekzekutuar në VPS për transmetim cilësor të videos.

A ofron LiquidWeb hapësirë ​​ruajtëse dhe bandë të pakufizuar?

Po, ata ofrojnë të dy, por ata rezervojnë të drejtën të revokojnë privilegjet nëse gjejnë abuzim ose përdorim të tepërt.

Unë kam katër faqe në internet. Cila nga shërbimet e LiquidWeb do të funksiononte për të pritur faqet e mia?

Onedo nga planet pritëse të LiquidWeb është i aftë të trajtojë katër faqe në internet menjëherë.

Cilat janë gjatesitë standarde të kontratës për pritjen e LiquidWeb?

Konsumatorët mund të zgjedhin ose nga kontratat mujore, vjetore, ose shumë-vjeçare të mbajtjes në internet. Moreshtë më me kosto efektive të zgjidhni një afat më të gjatë.

Cilat janë opsionet e mia të pagesës nëse zgjedh LiquidWeb?

Ata pranojnë transferime teli, Paypal dhe karta krediti më të mëdha si pagesa për shërbime.

A do të funksionojë uebsajti im për tregti elektronike duke përdorur LiquidWeb?

Po, planet e tyre të mbajtjes në internet funksionojnë shumë mirë me të gjitha faqet e tregtisë elektronike, duke mbështetur tipare si karrocat e blerjes dhe Layer Secure Sockets (SSL) për siguri.

A është LiquidWeb një produkt i sigurt për mbajtjen në internet?

Infrastruktura e kësaj kompanie përcakton standardin e industrisë për sigurinë me monitorim të vazhdueshëm, stafin në vend dhe teknologjitë më të fundit të zjarrit. Kur bëhet fjalë për sigurinë, ata janë përpara kurbës.

Ku saktësisht gjenden qendrat e të dhënave të LiquidWeb, të vendosura fizikisht?

LiquidWeb ka katër qendra të të dhënave aktualisht, me një në Phoenix Arizona, dhe tre të tjera në shtetin e Michigan.

Mund LiquidWeb të më ndihmojë të transferoj faqet e mia ekzistuese në shërbimin e tyre? Nuk kam kohë ose njohuri për ta bërë atë.

Po! Ata kanë një ekip të migracionit të faqes që detyra e vetme është t’ju ndihmojë të transferoni faqet tuaja ekzistuese në shërbimin tuaj të ri të mbajtjes së faqes në internet. Kalimi në web hosting nuk ka qenë kurrë kaq pa dhimbje.

Kindfarë lloj mbështetjeje ndaj klientit është në dispozicion nëse kam ndonjë problem?

LiquidWeb ka mbështetje 24/7 të klientit përmes telefonit ose bisedës në faqen e tyre të internetit. Ekipi mbështetës flet vetëm anglisht.

Po sikur të mos jem i lumtur me shërbimin e tyre të mbajtjes në internet?

Nëse nuk jeni të kënaqur me punën e LiquidWeb, ata kanë një garanci të kthimit të parave 30 ditë për të gjitha produktet dhe shërbimet e tyre në dispozicion.

Shpresojmë që të gjitha pyetjet që keni në lidhje me këtë shërbim të mbajtjes në internet janë përgjigjur më lart. Nëse keni bërë pazar për një shërbim të brendshëm të mbajtjes në internet që ka veçori udhëheqëse të industrisë, LiquidWeb është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata kanë një plan për çdo klient të madhësisë, nga një emër domain në 1.000. Mbështetja kryesore e industrisë për klientët, monitorimi 24/7 dhe siguria, dhe aftësia për të konfiguruar sistemin tuaj për nevojat tuaja janë ato që e bëjnë këtë shërbim të mbajtjes së faqes në internet me të vërtetë unike. Ata gjithashtu ofrojnë shërbimin e tyre të migracionit në sit, gjë që bën transferimin e të dhënave tuaja në serverët tuaj të ri LiquidWeb sa më të lehtë sa të jetë e mundur njerëzisht. Në një treg që është i mbushur me kompani pritjeje në internet, klientët e Amerikës së Veriut do të jenë jashtëzakonisht të kënaqur me çmimet, fleksibilitetin dhe lehtësinë e kalimit në LiquidWeb. Më shumë në LiquidWeb.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector