Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress maj 2020 – Merrni Scoop!

Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress maj 2020 – Merrni Scoop!

Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy për WordPress maj 2020 – Merrni Scoop!

Hosted WordPress i Menaxhuar GoDaddy: E shkëlqyeshme për Hosting të lirë me WordPress?

GoDaddy dikur ishte aksioni i qeshur për pronarët e faqeve të vërteta të internetit – ishte një kompani e lezetshme me reklama Super Bowl pa kuptim.


Jo më.

GoDaddy e ka rritur lojën e tij – BIG TIME. Committedshtë plotësisht e përkushtuar ndaj WordPress dhe madje ka filluar të këpusë kompani më të vogla të shërbimit WordPress.

Ky është një lajm i mirë për ju nëse jeni në WordPress. Dhe nëse nuk jeni një programues me përvojë, nëse zotëroni një faqe WordPress, ju dëshironi WordPress hosting. Na beso.

A duhet të zgjidhni WordPress Hosted GoDaddy të Menaxhuar mbi ofruesit e tjerë të shkëlqyer të hostimit të WordPress si SiteGround ose A2 Hosting? Lexoni më tej për të zbuluar nëse GoDaddy është ndeshja juaj e përsosur apo një pasim i vështirë.

Shënim: Që nga viti 2019 mund të merrni Hosting WordPress të Menaxhuar GoDaddy për vetëm 1 $ / muaj me këtë lidhje (një kupon special i GoDaddy Menaxhuar WordPress Hosting). Kjo është një SHUM SHKRIMI dhe nuk pritet të zgjasë shumë.

Shqyrtime të Menaxhuara të GoDaddy të WordPress 3.6 / 5 Shqyrtuesi {{komenteOverall} / 5 Përdoruesit (3 vota) Pro

 1. Ata ofrojnë çmime të ulëta
 2. Ofroni Bandwidth të Pafund
 3. Karakteristika të shkëlqyera të sigurisë
 4. Shërbim i shkëlqyeshëm i klientit

Cons

 1. Nxjerrja e panelit të hosteve me porosi
 2. Ata mbështetën kufizimet në internet
 3. Kufijtë në opsionet e planeve
 4. Kufizimet në të dhëna

SummarySince GoDaddy u themelua në 1997, nga Bob Parsons, GoDaddy ka pasur zgjedhje interesante të reklamave. Nga gratë e veshura pak dhe me klas, ata kanë qenë zëdhënësit e GoDaddy. Ndërsa ka pasur shumë polemika nga reklamat e tyre, një nga çështjet më të mëdha për njerëzit ishte mungesa e tyre e një kontrolli cPanel. Ata instaluan një opsion për të, por ai ndryshim nuk do të vinte deri në vitin 2013. Ky ndryshim ndodhi pasi një pjesë e 65 përqind e kompanisë u shit në KKR, Silver Lake Partners dhe Technology Crossover Ventures … në 2011.
Vitet e fundit, GoDaddy është bërë një zgjedhje e njohur për ata që kërkojnë një faqe në internet për biznesin e tyre të vogël, dhe në këtë fushë, shkëlqen GoDaddy. Biznesi i vogël merr më shumë ekspozim për praninë e tyre në internet, dhe shërbimet dhe produktet e ofruara nga GoDaddy janë të përshtatshme për shumicën e njerëzve që punojnë me një buxhet. Ata ofrojnë shërbime që punojnë me Linux ose Windows, duke lejuar klientët e tyre të zgjedhin një të duhurin për ta. Ata kanë bërë përpjekje në vitet e fundit që të jenë më miqësorë ndaj klientit, dhe t’u japin klientëve të tyre atë që dëshirojnë t’i ndihmojnë të arrijnë qëllimet e tyre për të pasur sukses. Për ata që kërkojnë hostimin e menaxhuar të WordPress, GoDaddy është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Pavarësisht nëse doni të filloni një blog ose të shtoni një faqe në internet për një biznes, është ideale të përdorni një sit të menaxhuar të WordPress. Në atë zonë, shkëlqen GoDaddy. Ata automatikisht i azhurnojnë informacionin tuaj në mënyrë që të mos keni nevojë dhe siguroni sigurinë për faqen tuaj të internetit. Planet e tyre fillojnë me një çmim konkurrues, dhe përmirësimi mund të zhbllokojë karakteristika të ndryshme për t’ju ndihmuar në nevojat tuaja. Ndërsa GoDaddy ka pasur probleme me klientët e tyre që duan të kontrollojnë faqet e tyre të internetit, GoDaddy ka ndërmarrë hapa të mëdha që nga ndryshimi i rojes. Drejtori i Përgjithshëm i tyre i ri, Blake Irving, ka ndihmuar në krijimin e një kompanie më të mirë për ata që kërkojnë një sit të menaxhuar WordPress. Support3.5Speed3.5Features3.5Value4Transparency3.5

Rishikimi ynë Hosted WordPress i Menaxhuar i GoDaddy Zyrtar

WordPress i Menaxhuar GoDaddy është një ndryshim i madh për GoDaddy.

Ata po përpiqen të marrin përsipër disa nga shërbimet më të përqendruara të pritjes së WordPress – si WP Engine, SiteGround dhe Pagely.

Sigurisht, GoDaddy është një nga kompanitë pritëse më të njohura dhe të njohura.

Popullariteti i reklamave të tyre ka sjellë shumë konsumatorë nga marka e pastër. Sipërmarrësi juaj mesatar e di vetëm një kompani domain dhe kompani pritëse dhe kjo është GoDaddy.

Por shumë nga të mirat kanë qenë të irrituar me GoDaddy, dhe për arsye të mira, të cilat do t’i marrim më poshtë.

Por le të hedhim një vështrim të shpejtë në opsionet e tyre të hostimit të WordPress:

godaddy arriti të priste një pamje të ekranit

Përshtypja e parë: Uau.

Ku tjetër mund të merrni WordPress duke pritur me 1 $ në muaj (me zbritje)? askund.

Por a ja vlen çmimi? Mund të jetë.

Ja gjëja. Nëse jeni duke kërkuar të mbani kostot tuaja shumë të ulëta, por gjithashtu dëshironi ta bëni menaxhimin e WordPress pak më të lehtë, ky është një opsion i mirë.

Shënim: Që nga viti 2019 mund të merrni Hosting WordPress të Menaxhuar GoDaddy për vetëm 1 $ / muaj me këtë lidhje (një kupon special i GoDaddy Menaxhuar WordPress Hosting). Kjo është një SHUM SHKRIMI dhe nuk pritet të zgjasë shumë.

ProPostat e WordPress-it të Menaxhuar të GoDaddy

1) HostP WordPress i Menaxhuar Shumë i Lirë

Ky është ndoshta pritja më e lirë e WordPress në treg tani me këtë special.

Por duhet të dini se ekzistojnë lloje të ndryshme të hostimit të WordPress.

Doesfarë do të thotë mbajtja e menaxhuar e WordPress? Kjo varet, është një zonë gri.

Disa hostë e marrin atë shumë larg, si WP Engine, ku ato kanë teknologjitë më të mira të mbështetjes WordPress në botë. Të tjerët, si SiteGround ju japin mbështetje të jashtëzakonshme gjithashtu, me një çmim të mirë.

Në rastin e GoDaddy këtu, ata ofrojnë WordPress hosting që është i ndryshëm nga pritja e përbashkët, dhe specifike për WordPress.

Por mos prisni mbështetje perfekte. Sigurisht që ju mund të merrni GoDaddy në telefon, dhe ata janë të dobishëm, por ato nuk janë ndërtuar rreth WordPress, siç janë disa kompani të tjera pritëse.

E thënë kështu, nëse tashmë blini fushat tuaja nga GoDaddy dhe dëshironi të qëndroni në ekosistem, ky WordPress hosting prej tyre është një përshtatje shumë më mirë sesa pritja e përbashkët. Nëse jeni duke përdorur WordPress, dhe ju jeni një dashnor i GoDaddy, ky është alternativa më e mirë për ju.

2) Bandwidth i pakufizuar

Bandwidth është pak a shumë sasia e trafikut dhe vizitorëve në faqen tuaj. Disa hoste si WP Engine ju kufizojnë në 25,000 vizita në muaj në planin e tyre të fillimit, i cili mendoj se është shumë i ulët.

Fatmirësisht GoDaddy nuk e kufizon gjerësinë e brezit, që është i shkëlqyeshëm.

Tani, ata mund të kenë disa taktikë të tmerrshme ose taktika të tjera që ata vendosin nëse papritmas merrni një milion vizita sepse u shfaqën në Tank Shark, por tani për tani nuk do të duhet të shqetësoheni për këtë.

3) Instalimi i thjeshtë i hostimit

Dikur ishte që instalimi dhe administrimi i hostit kërkonte një departament të IT dhe shumë orë të faturueshme.

Jo më. Kompanitë e mbajtjes së faqeve në internet kanë bërë gati dhe e kanë bërë shumë të lehtë për përdoruesit që të vendosin vetë hostet. GoDaddy ka një ecje në këmbë dhe sekuencë të bordit për t’ju bërë të vendosur vetë, pa pasur nevojë për kopjimet teknike. Ata gjithashtu ofrojnë mbështetje telefonike 24/7 nëse keni ndonjë problem, i cili është ndoshta pjesa më e fortë e ofertave të pritjes së GoDaddy.

4) Paneli i Kontrollit i Lehtë për t’u përdorur

Disa njerëz janë mësuar të cPanel – më falni, nuk do ta arrini këtu.

Por në vend të kësaj, ju merrni një panel kontrolli mjaft të lehtë, të krijuar me porosi të krijuar nga GoDaddy për kënaqësinë tuaj të pritjes:

Actuallyshtë në të vërtetë mjaft e drejtpërdrejtë dhe ka një përvojë të mirë të përdoruesit, nuk e kam parasysh aspak.

Ja një përmbledhje e asaj që mësova në vetëm disa minuta të përdorimit të panelit:

Pikat kryesore nga lart:

 • Më pëlqen që ju të merrni një lidhje direkte me panelin WP Admin të faqes suaj, kjo është gjithmonë e lehtë dhe kursen disa sekonda (veçanërisht nëse menaxhoni shumë site këtu)
 • Përditësimet me një klikim të pluginit dhe temës – kjo është jashtëzakonisht e dobishme. E drejta nga ky panel administratori ju mund të azhurnoni automatikisht gjithçka. Për të qenë i drejtë, kjo mund të mos jetë përshtatja e duhur për përdoruesit e energjisë, por për fillestarët me një instalim të thjeshtë, është rruga për të shkuar.
 • i lehtë backups janë të shkëlqyera, nuk e dini kur e keni nevojë
 • tjetër settings janë goxha të drejtpërdrejtë, nuk do t’i përdorni ato shpesh
 • Certifikatat SSL  – në të vërtetë, ne do ta kursejmë atë për më vonë

Gërmimi më thellë në Updates dhe Performanca e faqes në internet Zona:

Kjo është ajo që gjeta:

 • Aftësia për të azhurnoni temën tuaj me një klik nga kjo panel admin është epik!
 •  mjet për punën e faqes në internet është në të vërtetë mjaft i shkathët, kjo ju jep një raport vërtet të shpejtë që është mjaft i dobishëm. Mund të gërmoni në më shumë zona nëse merrni kurioz. Sigurim se uebfaqja ime është duke bërë shkëlqyeshëm me rezultatin 96 më jep një nxitje të vogël humor për ditën
 •  eksperienca e perdoruesit është përgjithësisht mjaft i lëmuar dhe i lehtë për t’u përdorur

5) Shërbim i shkëlqyeshëm i klientit

 • Ndërsa mund të duket arkaike që faqet e mbajtjes në internet të japin shërbim të mirë për klientët, GoDaddy ofron shërbim cilësor ndaj klientit. Ato janë në dispozicion 24/7, të cilat shumë kompani nuk i sigurojnë për klientët e tyre. Ato janë në dispozicion përmes telefonit, gjë që ndihmon klientët të bëhen të qetë me kompaninë. Kjo është ideale për ata që mund të mos punojnë rreth një orari të rreptë. Plus, nëse ka ndonjë problem, marrja e ndihmës është vetëm çështje e marrjes së telefonit. Ju mund të flisni me një person të vërtetë për t’ju ndihmuar për çdo pyetje që keni në faqen tuaj të internetit. Shtë ideal për ata që preferojnë një prekje personale.
 • Jo vetëm që shërbimi i tyre për klientët është i shkëlqyeshëm, ato ofrojnë 99.9 përqind në kohën e duhur për shërbimet e tyre të mbajtjes në internet. Për ata që kanë nevojë për faqen e tyre të internetit për të punuar gjatë gjithë kohës, kjo është mënyra ideale për të shkuar. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për shërbimet e pritjes që prishen, përveç për mirëmbajtjen e planifikuar. Përqendrimi i tyre në shërbimin ndaj klientit dhe ofrimi i produkteve me cilësi është për shkak të ndryshimit të CEO i cili përpiqet të kënaqë. Shtë ideal për ata që kanë nevojë për një shërbim të mbajtjes së faqes në të cilën mund të mbështeten, dhe shërbimi i tyre për klientët vërteton se ky nuk është një vendim i përkohshëm.

6) Garancia për kthimin e parave

Nëse regjistroheni në GoDaddy Managed WordPress, do t’ju ktheheni nëse ju gjeni shërbimet e tyre nuk janë ato që ju nevojiten. Garancia e kthimit të parave të tyre është ideale për ata që duan të kërkojnë diçka tjetër. Do t’ju ktheheni nëse ju anuloni planin tuaj brenda 30 ditëve nga regjistrimi.

7) Plane të Sigurimit të Uebsajtit të Lirë

Ok, kjo është edhe një pro dhe një kon. Shtë një profesionist, sepse ky është çmimi mjaft i mirë për pastrimin e malware, i cili mund të shkatërrojë faqen tuaj:

Shtë një e madhe sepse kjo çmim nuk shtohet. Por, pas hetimit të mëtutjeshëm (duke shkuar tek Checkout Not Checkout Instant) kam gjetur çmimin e saktë:

Shtë më mirë, por prapë – ajo lë një shije të keqe në gojën time.

Cila është puna e madhe? Unë thjesht nuk më pëlqen që ata u përpoqën të kaloj brenda 24 muajsh – një model i errët me siguri.

Sidoqoftë – është një marrëveshje e mirë, dhe ka të ngjarë që ata janë duke përdorur Sucuri.net për këtë pas blerjes së tyre të kompanisë. Unë ndoshta do ta blej më vonë.

Në anën e errët…

Konsideratat e hostimit të WordPress të menaxhuar GoDaddy

1) Paneli i hosteve me porosi

 • Menaxhimi i një faqe në internet mund të marrë shumë kohë, dhe sa më shumë të shpenzoni për të, aq më shumë dëshironi të bëni. Paneli i Pritjes është aty ku ndodhin shumica e ndryshimeve, dhe GoDaddy ka panelin e tyre të personalizuar që ata u ofrojnë klientëve të tyre. Ndërsa cPanel dhe Fantastico janë disa nga më të njohurit, paneli me porosi i GoDaddy është më intensiv. Ju mund të keni nevojë për një udhëzues për të punuar panelin e tyre të kontrollit, i cili mund të marrë më shumë kohë dhe energji. Nuk është shumë e sofistikuar të kuptosh, por mund të jetë një dhimbje.
 • Ndërsa paneli i tyre i personalizuar u hodh në vitin 2012, ata që nga atëherë kanë kaluar në standardin e industrisë së cPanel. Sidoqoftë, një nga pengesat më të mëdha të përdorimit të cPanel në GoDaddy është që ju keni paguar një dollar shtesë në muaj. Ndërsa nuk është një shpenzim i madh, mund të gjesh një sit tjetër të hostimit që përfshin cPanel pa asnjë tarifë shtesë. Ju duhet të përcaktoni nëse keni vërtet nevojë për cPanel, por nëse mund të jetoni pa të dhe dëshironi të mbështeteni në GoDaddy për të punuar në faqen tuaj të internetit për ju, nuk është diçka e keqe. Ka shumë mundësi në dispozicion, dhe për përdoruesit me përvojë, ata mund të deshifrojnë tarifën shtesë për një standard të industrisë.

2) Ata mbështetën kufizimet në internet

 • Në janar të vitit 2011, faturat SOPA dhe PIPA u prezantuan për të kufizuar qasjen në internet. Ky argument ka marrë më shumë vëmendje vitet e fundit, me neutralitet neto duke lëshuar një çështje të madhe. Fatkeqësisht, GoDaddy ishte një nga të vetmit që mbështeti ato fatura. Kjo çoi në zemërime nga njerëz që i dekretuan faturat si të paligjshëm dhe e vunë GoDaddy në vend. Ata humbën shumë respekt nga ata që mendojnë se interneti është një vend ku idetë janë të lira, dhe duhet të ruhen nga shumë kufizime.
 • Megjithëse GoDaddy nuk hoqi dorë nga vendimi i tyre për të mbështetur faturat, vëmendja negative që u solli atyre krijoi disa çështje besimi. Kjo nuk ishte deri sa mijëra klientë vendosën të linin GoDaddy dhe transferuan emrat e tyre të domain. Ndërsa vëmendja më e madhe negative ka rënë poshtë, ata ende shfaqin veprime kundër etikës dhe privatësisë, gjë që nuk është e mirë për çdo kompani në internet. Ata kanë ndërmarrë përpjekje për t’i mbajtur gjërat private, dhe të punojnë në etikën e duhur, por mbetet pyetja nëse ata mund të rimarrin besimin që kanë humbur me mijëra konsumatorë.
 • Mbetet për tu parë nëse ata kanë ndryshuar mënyrat e tyre, por ka indikacione se ato nuk mund të ndryshojnë. Reklamimi i tyre është seksist, por ata kanë folur për bërjen e reklamave të tyre më pak të diskutueshme. Pas reklamimit më të fundit të Super Bowl që ishte “ngërçi i dëgjuar në të gjithë botën”, ata mund të kenë disa më të rritur për të bërë.

3) Kufijtë e planeve

 • Ndërsa nuk është sekret që faqet e mbajtjes së faqeve në internet vendosin kufizime në uebfaqe, GoDaddy është i njohur për kufizimet e tyre. WordPress ka nevojë vetëm për një bazë të dhënash për bloget dhe faqet e internetit, të cilat mund t’ju kufizojnë në 25 faqe në internet. Ndërsa ky nuk është një krim i plotë vetë, fakti që fshehin këto informacione kur regjistroheni mund të jetë kriminale. Ata e bëjnë të duket sikur ju po merrni gjithçka të pakufizuar, por kjo nuk është e vërtetë. Shtë e rëndësishme të lexoni shtypjen e mirë, por kur printimi i imët nuk është i disponueshëm, si mund ta lexoni?
 • E vetmja mënyrë për të arritur gjithçka plotësisht të pakufizuar, është nëse shkoni me Planin Ultimate. Plani Ultimate bën që gjithçka të jetë e pakufizuar, por është akoma dhimbje të paguani ekstra për sendet që duhet të merrni tashmë. Ata janë marrë më mirë në lidhje me Planin e tyre Deluxe, duke u dhënë klientëve të tyre hapësirë ​​të pakufizuar në disk. Shtë e rëndësishme të kuptoni se çfarë po merrni dhe nëse ia vlen çmimi që po paguan. Nëse sapo filloni, nuk dëshironi të paguani shumë për të marrë gjithçka që ju nevojitet për të funksionuar sa më mirë faqen tuaj të internetit.

5) Kufizimet në të dhëna

 • Kufizimet janë të rëndësishme për sigurinë, por GoDaddy shkon pak më lart se sa i përket kufizimeve të të dhënave. Ju duhet të prisni që të hidheni nëpër shumë raste dhe të bëni një ton hapash nëse dëshironi të ndryshoni ndonjë gjë. Prodhimi automatik i përmbajtjes dhe përdorimi i formave të internetit zakonisht janë detyra të thjeshta, por GoDaddy kërkon kaq shumë informacion për ta bërë atë. Ju mund të jeni më mirë të shkoni me një faqe të ndryshme të mbajtjes në internet, nëse nuk jeni të përgatitur të plotësoni një bandë dokumentesh. Ndërsa siguria me GoDaddy është në pikëpyetje, mund të mos ia vijë sherri për të provuar të ndryshoni gjërat për faqen tuaj të internetit.
 • Një nga funksionet më zhgënjyese të GoDaddy është Forma e Kontaktit të Sigurtë të Shpejtë. Ndërsa është e lehtë për tu mbushur, pjesa më e vështirë është dërgimi i tij në GoDaddy. Falë kufizimeve të tyre të sigurisë, formulari zakonisht paraqitet si spam. Ka mësime se si ta paraqisni si duhet, por nëse nuk keni kohë ose prirje, mund të mos ia vijë. Gjithmonë është mirë të keni një siguri të shkëlqyeshme, por kur po luftoni me faqen e pritjes për të vendosur informacionin tuaj, mund të jeni më mirë të shkoni me dikë tjetër.

6) Jo aq i dobishëm sa hostet e tjerë të menaxhuar të WordPress-it

 • Ndërsa GodDaddy është i shpejtë për t’ju ndihmuar në telefon, ato nuk janë aq të shkëlqyera sa përdorimi i hosteve të tjerë si SiteGround për shërbimin ndaj klientit
 • Nëse ka një problem, ata me siguri nuk do të bëjnë shumë për ju
 • Unë pata një problem me migrimin e faqes time në GoDaddy duke përdorur mjetin e tyre – dhe ata thanë se mjeti i tyre ishte një kërkesë “përpjekja më e mirë”, dhe nëse nuk funksiononte, varet nga unë për ta bërë atë
 • Kështu që ata nuk ishin të dobishëm

7) Ata nuk ofrojnë certifikatë falas SSL

Ok, kjo është një e madhe. Në 2018, ju duhet një certifikatë SSL. Ajo që bën kjo ju lejon të keni https: // në domenin tuaj në vend të http: //.

Ju duhet kjo sepse të dy sigurojnë siguri shtesë për vizitorët tuaj, DHE është një sinjal pozitiv i renditjes në Kërkimin Google (megjithëse i vogël).

Kështu që shumica e hosteve këto ditë ofrojnë çertifikata Le të Encrypt SSL falas. Jo GoDaddy.

Kjo është ajo ku ata përfitojnë nga ju:

Kjo nuk është aq mirë. Certifikatat SSL janë standardi këto ditë, dhe ato janë falas përmes Let Encrypt. Ju nuk duhet të paguani 75 dollarë në vit për një. Kjo është se si GoDaddy po i rikuperon paratë e tyre në 1 $ host.

8) Ata e bëjnë më të vështirë largimin

 • Ndërsa çdo korporatë predikon mbajtjen e klientit, GoDaddy vë në punë për t’ju mbajtur me vete. GoDaddy nuk ofron ndonjë ndihmë nëse vendosni t’i lini ato për një kompani të ndryshme. Ndërsa është lehtësuar me cPanel, fakti që ata nuk bëjnë asgjë për të ndihmuar është një pengesë. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të gjesh një faqe në internet që funksionon mirë dhe nuk i bën gjërat shumë të vështira. Edhe kur po përpiqeni të largoheni, ata do të vazhdojnë të ju shesin produktet, dhe do të krijojnë pengesa për t’u përpjekur dhe t’ju bëjnë të qëndroni.
 • Kur po kaloni shumë kohë për të bashkuar një faqe në internet, dhe faqja e pritjes nuk arrin të përmbushë pritjet tuaja, duhet të jeni në gjendje të largoheni. Ndërsa nuk është mëkat për ata të mos ju ndihmojnë, ata e bëjnë të vështirë të lëvizin kur është koha për t’u larguar. Edhe transferimi i një emri domain mund të jetë një dhimbje e madhe që mund të mos ia vijë sherr. Në qoftë se me të vërtetë keni nevojë të vazhdoni më tej, dhe jeni të përkushtuar të kaloni procesin e marrjes së një siti të ri pritës, ose ia vlen, nuk duhet të prisni ndihmë nga GoDaddy.

Linja e Fundit:

Ndërsa GoDaddy ka disa nga siguritë më të mira, dhe ato ofrojnë një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh, ato nuk janë faqja më e lehtë e pritjes për të punuar me të. Ata i bëjnë disa detyra shumë më të vështira sesa është e nevojshme dhe nuk ju lejojnë të largoheni lehtë. Ata i vështirësojnë gjërat kur duan, dhe kufizimet e tyre mund të jenë zhgënjyese për të punuar rreth e rrotull. Nëse jeni një përdorues me përvojë, mund të gjeni që GoDaddy funksionon mirë për ju, por nëse po përpiqeni të merrni një faqe në internet dhe të funksionojë si fillestar, mund të dëshironi të shkoni në një drejtim tjetër.

GoDaddy nuk është për të gjithë, por për çmimet e tyre të ulëta dhe shërbimin e frikshëm të klientit, ju mund të bëni më keq. Ata ofrojnë shumë produkte dhe shërbime që faqet e tjera të mbajtjes në internet nuk mund t’i bëjnë, dhe me një çmim konkurrues. Nëse po planifikoni të gjeni një zgjidhje afatgjatë për nevojat tuaja për mbajtjen në internet, GoDaddy mund të jetë një kompani e përshtatshme. Nëse mund të shikoni historinë e tyre dhe shpresoni se ata po planifikojnë të ndryshojnë për mirë në të ardhmen, atëherë GoDaddy mund të jetë i duhuri për ju. Ai zbret në preferencë dhe atë që ju jeni të gatshëm të trajtoni. Nëse vendosni të shkoni me ta, por e kuptoni se nuk janë të duhurat për ju, thjesht përgatituni të përballeni me shumë barriera, edhe nëse planifikoni të transferoni thjesht emrin e domain.

Pritësit e tjerë të menaxhuar të WordPress për të parë:

 • SiteGround
 • Motori WP
 • Pagely
 • Cloud BluePost WordPress

Shënim: Që nga viti 2019 mund të merrni Hosting WordPress të Menaxhuar GoDaddy për vetëm 1 $ / muaj me këtë lidhje (një kupon special i GoDaddy Menaxhuar WordPress Hosting). Kjo është një SHUM SHKRIMI dhe nuk pritet të zgjasë shumë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector