14 En İyi Web Sitesi İzleme Hizmetleri (Mayıs 2020)

Bir web sitesini yönetiyorsanız, kitlenizin herhangi bir sorun veya gecikme olmadan siteyi ziyaret edebildiğinden ve onunla etkileşime girebildiğinden emin olmak istersiniz. Günümüzde, gecikme süreleri ve sunucu kesintileri bir site için önemli aksiliklere neden olarak kötü bir son kullanıcı deneyimine yol açabilir.


Ancak ziyaretçilerinizin en iyi sonuçları aldığından nasıl emin olabilirsiniz? Sorun olup olmadığını görmek için sitenizi çeşitli sunucularda nasıl test edebilirsiniz? Neyse ki, içeriğinizin olması gerektiği gibi yayınlandığından emin olmak için sayfalarınızı takip etmek için bir web sitesi izleme hizmeti kullanabilirsiniz..

en iyi web sitesi izleme hizmetleri

en iyi web sitesi izleme hizmetleri Büyüteçli bir web sitesini izlemenin en iyi yolu.

Bugün, en iyi web sitesi izleme hizmetlerine bakacağız ve size ne yaptıklarını ve sitenizi 7/24 dünya genelinde en yüksek performansta nasıl tutabileceklerini göstereceğiz. Gelin ve neler sunacaklarını görelim.

Web Sitesi İzleme Hizmeti nedir?

Özünde, izleme hizmetleri sunan bir şirket, web sitenizle çeşitli farklı sunuculardan etkileşimde bulunacaktır. Nihai hedef, gecikme, atlama veya gecikme süreleri gibi sorunları tespit etmektir. Örneğin, bir sunucu İngiltere’de kapanırsa, sitenizdeki kullanıcıların sayfanızı ziyaret ederken bir hata mesajı almaması için yeniden yönlendirdiğinden emin olmak istersiniz..

Çoğunlukla, bu monitörler, sitenizi etkileyebilecek çeşitli sorunları özetleyen ayrıntılı grafik ve grafiklerle dolu raporlar gönderir. Ayrıca, gerçek zamanlı performans izleme, ağ ekibinizin bir çözümü daha hızlı bulabilmesi için meydana gelen sorunları size bildirebilir. Bu hizmetlerin topladığı bazı temel veriler şunları içerebilir:-

 • Site Performansı: Belirli sayfaların veya bağlantıların yüklenmesi diğerlerinden daha uzun sürüyor mu? Hangi unsurlar sizi yavaşlatıyor??
 • Ağ Performansı: Yerel ağınız web sitenizin çalışma süresini ve hızını nasıl etkiliyor? Bu ayrıntıları bilmek, yanıt sürelerini artırabilecek dalgalanmalardan kaçınmak için kaynakları yeniden tahsis etmenize yardımcı olabilir.
 • Sunucu Sağlığı: Gelecekte sorunlara neden olabilecek darboğazlar var mı? Hangi sunucular sorun yaşıyor ve hangileri mükemmel çalışıyor??

Bazı durumlarda, bir web sitesi izleme hizmeti ile sunucu kapasitelerinizi kontrol edebilir ve kaynaklarınızı arka uçta tahsis edebilirsiniz. Hizmetinizde özel bir BT ekibiniz yoksa, sitenizi herhangi bir başvuru yapmadan inişini izlemek yerine harekete geçebilmeniz için bu ekstra izleme araçlarına erişiminiz paha biçilmez olabilir..

Sunucu Çalışma Süresi İzleme Nedir?

Çalışma süresi, sitenizin etkin kalma oranıdır. Sunucular sorunsuz çalıştığı sürece, insanların sitenize dünyanın herhangi bir yerinde erişememelerinin bir nedeni olmamalıdır. Bununla birlikte, insanlar ne kadar dikkatli olursa olsun, sunucular her zaman bir miktar sorumluluk olacak.

Sunucu çalışma zamanı izleme ile, bir kesinti varsa bildirim alırsınız, böylece eyleme geçebilirsiniz. Sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için çeşitli farklı sunuculara güvenmeniz gerektiğine (yani, veri sunucusu, e-posta sunucusu, FTP sunucusu vb.), Herhangi bir zamanda nasıl performans gösterdiklerini görebilmeniz zorunludur.

Birçok web sitesi izleme hizmeti bunu standart paketinizin bir parçası olarak sunacaktır, ancak bazen gerçek zamanlı geri bildirim ve bildirim gerektirdiğinden ek bir hizmet olacaktır. Bununla birlikte, sağlandığından emin olmanız gerekir, size mal olacak kesinti süresi yaşarsanız.

Web Sitesi İzleme Hizmeti Nasıl Kurulur

Neyse ki, bir web sitesi izleme hizmeti kullanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çoğunlukla, yapmanız gereken tek şey abone olmak ve site verilerinizi kontrol etmektir..

İhtiyaçlarınız için doğru hizmeti seçerken, sitenizin boyutu ile iyi çalışabileceklerinden emin olmanıza yardımcı olur. Örneğin, çok fazla trafiğiniz varsa, BT ekibinizi olası sorunlardan haberdar edebilmeniz için daha ayrıntılı raporlara ihtiyacınız vardır.

Çoğunlukla, bu programların çoğunun ihtiyaçlarınızı karşılamak için farklı hizmet katmanları olacaktır. Devam etmek ve her seçeneğin neye ihtiyacınız olduğunu görmek isteyeceksiniz, böylece subpar güvenilirliği ile kalmayacaksınız.

Size göstereceğimiz programların çoğu ücretsiz deneme sunuyor. Bununla birlikte, hatırlanması kritik olan, ücretsiz abonelik ile ücretsiz deneme arasında bir fark olduğudur. İkincisi, aynı hizmeti kullanmaya devam etmek için para ödemek zorunda kalacağınız anlamına gelirken, ne kadar süre aktif kalırsanız kalsın, her zaman ücretsiz olacak.

En İyi Ücretsiz Web Site Kontrolü Hizmetleri

Siteniz hâlâ kitlesini buluyorsa, özellikle de tonlarca trafiğiniz yoksa, performans izleme için büyük bir aylık ücret ödemeyi haklı çıkarmak zor olabilir. Bu nedenle, başlamanıza yardımcı olacak bazı ücretsiz seçenekler sunmak istiyoruz.

Bu hizmetlerin her biri de ücretli seçenekler sunar, bu nedenle sunduklarını beğenirseniz, hemen yükseltebilir ve daha iyi performans elde edebilirsiniz.

Statuscake

Ücretsiz izleme hizmetlerine bakarken, ekstra ödeme yapmak zorunda kalmadan iyi geri dönüşler alabileceğinizden emin olmak istersiniz. Çoğunlukla, ücretsiz planlar premium seçeneklerle karşılaştırıldığında önemli ölçüde sınırlandırılacaktır, yani çok fazla ayrıntı olmadan sitenizin nasıl performans gösterdiğiyle ilgili temel bir işlem göreceksiniz.

Statuscake ile ücretsiz seçenekleri şunları içerir:

 • 10 test – 10 URL’ye kadar izleme
 • Beş dakikalık kontrol oranı – her beş dakikada bir yenilenir
 • Rastgele test konumları – nereden test yapacağınızı seçemezsiniz
 • Sınırsız e-posta uyarısı – sitenizde sorun olduğunda uyarı alın
 • Markalı herkese açık raporlama – sonuçlarınızı kitlenize gösterin (raporda Statuscake’in logosu var)
 • Etiketleri kontrol edin – sonuçları daha net bir şekilde göstermek için testlerinizi filtreleyin

Genel olarak, ücretsiz bir hizmet için Statuscake’in neler sunduğunu seviyoruz. Ancak, siteniz için ondan fazla sayfanız varsa, biraz şansınız kalmaz. Neyse ki, ücretli planlar çok pahalı değil.

Ücretli Seçenekler

 • Superior: 24,49 $ / ay – küçük işletmeler için ideal
 • İş: 79.99 $ / ay – çoğu orta / büyük site için ideal

Ayrıca, daha fazla sayfanız varsa veya verileriniz üzerinde daha fazla kontrole ihtiyacınız varsa, kurumsal bir izleme çözümüne sahiptir. İş planı 300 URL’ye kadar kontrol edebilir ve 30 saniyelik yenileme hızı sunar.

Statuscake ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha fazla izleme çözümü sunar

 • Sayfa Hızı İzleme
 • SSL İzleme
 • Virüs Tarayıcı
 • Alan Adı İzleme
 • Sunucu İzleme

Çalışma Süresi Robotu

2010 yılında başlatılan Uptime Robot geliştiricileri, tüm siteler için ücretsiz izleme hizmetleri sunmaya inanıyor. Herkesin sitelerini çalışır durumda tutması zorunlu olduğu için kitleler için basit ve etkili bir çözüm sunmak istiyorlar..

Ücretsiz planları ile beş dakikalık yenileme hızıyla 50’ye kadar test alabilirsiniz. Ayrıca, Uptime Robot, sitenizin zaman içinde nasıl değiştiğini görebilmeniz için performansınızı iki aya kadar kaydeder. Tek dezavantajı, farklı izleme konumlarına erişememenizdir. Hizmet Dallas, TX merkezli, diğer ülkeler sivilceli olabilir.

Diğer ücretsiz hizmetlerle karşılaştırıldığında, bu en iyi seçenektir. Bazı durumlarda, premium sürümlerine yükseltmeniz gerekmeyebilir. Ancak, bunu yaparsanız ayda 48 ABD dolarıdır ve-

ABD dışında birden fazla sunucu konumu

 • 1000 URL monitörü
 • Bir dakikalık yenileme hızı
 • 12 aylık kütük
 • Ayda 80 SMS uyarısı

Genel olarak, Uptime Robot’u ücretsiz bir hizmet olarak seviyoruz, ancak diğer şirketlerle bulabileceğiniz ekstra özelliklerin çoğundan yoksun. Örneğin, sayfa hızı bilgileri sağlamaz, bu nedenle sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini göremezsiniz. Bu nedenle, premium hizmet için ödeme yapacaksanız, farklı bir hizmet seçmek isteyebilirsiniz..

Montastic

Bu site teknik olarak ücretsiz bir seçenek sunmasına rağmen, düzenli olarak kullanmayı planlamamalısınız. Yalnızca en fazla üç URL’yi kontrol etmenizi sağlar ve yenileme hızı 30 dakikadır. Küçük bir blog veya benzeri bir şey çalıştırıyorsanız, anında kontrol almanıza yardımcı olabilir, ancak ödeme yapmayacaksanız abone olmaya değmez.

Montastic için premium seçenek 29 $ / ay’dır ve beş dakikalık yenileme oranıyla 200 URL’ye kadar kontrol etmenizi sağlar. Yalnızca e-posta uyarıları sunar (SMS yok) ve hem siteniz çöktüğünde hem de geri döndüğünde sizi bilgilendirir (güzel bir bonus).

Yine, küçük bir blog veya benzeri bir siteyi yönetiyorsanız, Montastic sizin için yeterli olabilir. Bununla birlikte, diğer izleme hizmetlerinde bulunan ayrıntılı özelliklerin çoğundan yoksun olduğundan, başka bir yere premium fiyatlar ödemenizi öneririz..

Ücretli En İyi Web Site Kontrolü Hizmetleri

Bahsettiğimiz gibi, bu sitelerin çoğu ücretsiz deneme sunacak. Bir sözleşmeye kaydolmadan önce bunları test etmenizi önemle tavsiye ederiz, böylece sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Pingdom

Ücretsiz Deneme: 14 gün

Plan Fiyatlar: 9,95 $ özel – 199 $ / ay

Çek Numaraları: 10-250 (kurumsal seçenekler mevcuttur)

Öne Çıkan Avantajlar

 • Çalışma Süresi İzleme
 • Sayfa Hızı İzleme
 • Sunucu İzleme
 • Aktif Uyarılar
 • İşlem İzleme
 • Ziyaretçi Analizleri

Çalışma süresi ve sayfa hızı izlemeye ek olarak, Pingdom’un sunduğu bir şey de Ziyaretçi Bilgileri’dir. Burada, gerçek zamanlı olarak nasıl performans gösterdiğinizi görmek için sayfalarınızı ziyaret eden kullanıcılardan gerçek veriler alırsınız. Bu veriler, kullanıcıların sitenizi en çok nasıl kullandığına bağlı olarak sitenizde değişiklik yapmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız işlem izleme yararlıdır. Herhangi bir işleme sorununun müşteri memnuniyetsizliğine yol açıp açmadığını görün.

LogicMonitor

Ücretsiz Deneme: 14 gün

Plan Fiyatları: fiyat teklifi istemelidir (üç plan seçeneği)

Çek Numaraları: 10-300

Öne Çıkan Avantajlar

 • Ağ izleme
 • Sunucu İzleme
 • Web Site Kontrolü
 • Bulut İzleme
 • Uygulama İzleme
 • Ağ Yapılandırması

Genel olarak, LogicMonitor BT ekipleri için tasarlanmıştır. Raporlama ve analizlerinizi özel ölçütlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirebilir ve kontrol panelinizde sorunları düzeltebilirsiniz. URL kontrollerinin sayısı sınırlı olmasına rağmen, çoğu işletme için yeterli olmalıdır.

Yeni Kalıntı

Ücretsiz Deneme: 14 gün

Fiyatlandırma: 149 $ / ay

Numaraları Kontrol Et: Sınırsız

Öne Çıkan Avantajlar

 • Uygulama Performansı Metrikleri
 • Altyapı İzleme
 • Mobil İzleme ve Yapılandırma
 • Analizler ve Analizler
 • Sentetik – Müşteri Davranış Verileri ve Projeksiyonlar
 • Tarayıcı Optimizasyonu

New Relic hakkında gerçekten güzel olan şey, çoğu web sitesi izleme hizmetinden daha fazla çözüm sunmasıdır. Verileriniz ve verilerinizi nasıl kullanabileceğiniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Yeni Kalıntı almayı planlıyor. Genel olarak, kullanıcıları hakkında değerli veri bilgileriyle birlikte kapsamlı bir çözüm paketi isteyen büyük şirketler için üretilmiştir. Bu hizmetlerin bazıları için ekstra ödeme yapmanız gerekecek, ancak aldığınız analiz ve kontrol için buna değebilirler..

uptrends

Ücretsiz Deneme: 30 gün

Plan Fiyatlandırması: $ 11.33 – $ 158.61 / ay

Çek Numaraları: 10-250 (kurumsal çözümler mevcuttur)

Öne Çıkan Avantajlar

 • Çalışma Süresi İzleme
 • Sayfa Hızı İzleme
 • API İzleme
 • Gerçek Kullanıcı İzleme (RUM)
 • Sunucu İzleme
 • Uygulama İzleme

UpTrends hakkında farklı olan, temel ve gelişmiş izleme paketleri sunmalarıdır. Gelişmiş seçeneklerle, kontrol sayısından aralıklarınızın hızına kadar her şeyi özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, sınırsız kullanıcı verisi elde edersiniz ve sisteme istediğiniz sayıda operatörünüz olabilir.

RapidSpike

Ücretsiz Deneme: 10 gün

Plan Fiyatlandırması: 36,95 $ – 106,95 $ / ay

Numaraları Kontrol Et: 3-10 sayfa monitörleri (daha fazla yükseltme için kullanılabilir)

Öne Çıkan Avantajlar

 • Çalışma Süresi ve Sayfa Hızı İzleme
 • SSL ve Whois İzleme
 • Güvenlik İzleme ve Koruma
 • SEO İzleme ve İzleme
 • ROM

Sadece bir avuç akıllı sayfa kontrolü almanıza rağmen, RapidSpike ayrıca RUM, API ve güvenlik izleme testleri de sağlar. RapidSpike, yalnızca çalışma süresini ve sayfa hızlarını kontrol etmekle kalmayıp aynı zamanda sitenizin performansını kapsamlı bir şekilde okur, böylece buna göre ayarlama yapabilirsiniz..

Bununla birlikte, sevmediğimiz şey, ek kontroller için çok fazla ödeme yapmanız gerektiğidir. Ayrıca, aralık süreleri genellikle 10-20 dakikadır, bu da diğer çoğu hizmetten çok daha yavaştır. Genel olarak, RapidSpike birçok farklı veri ve analiz sunuyor, ancak diğer benzer seçeneklerden çok daha pahalı.

Monitis (Eski adıyla Monitor.us)

Ücretsiz Deneme: 14 gün

Plan Fiyatlandırması: Özel

Numaraları Kontrol Et: Özel

Öne Çıkan Avantajlar

 • Tamamen Özelleştirilebilir Planlar
 • Web Site Kontrolü
 • ROM
 • Sunucu İzleme
 • Uygulama İzleme
 • Ağ izleme

Monitis, Monitor.us’u ayrı bir ücretsiz hizmet olarak sunuyordu (premium bir seçenek olmasına rağmen). Şimdi daha iyi izleme yetenekleri sağlamak için ikisini birleştirdiler. Monitis hakkında gerçekten harika olan şey, planınız için her şeyi seçebilmenizdir. Ayda istediğiniz monitör sayısını girin ve özelleştirilmiş bir fiyat alın. Her monitör sınıfa göre ayrılır (yani, çalışma süresine karşı güvenlik), böylece yalnızca ihtiyacınız olan şey için ödeme yaparsınız. Monitis ayrıca gerektiğinde kurumsal ve bayi çözümleri sunar.

Site24x7

Ücretsiz Deneme: 30 Gün

Plan Fiyatlandırması: 9 $ – 225 $ / ay

Kontrol Numaraları: 10-100 (kurumsal çözümler için daha fazlası)

Öne Çıkan Avantajlar

 • Web Site Kontrolü
 • Sunucu İzleme
 • Uygulama İzleme
 • Gerçek Kullanıcı İzleme (RUM)
 • Ağ izleme

Genel olarak, site24x7 hem ekonomik hem de kapsamlı. Her izleme çözümü, ortaya çıkabilecek sorunları çözebilmeniz için size birçok farklı veri seçeneği ve desteği sunar. Bunu seviyoruz çünkü hem düşük hem de yüksek trafikli siteler için çalışıyor, bu da onu herkes için uygun ve uygun fiyatlı bir seçenek haline getiriyor.

Sunucu-Tracker

Ücretsiz Deneme: 30 gün

Plan Fiyatı: 9.92 $ – 74.92 $ / ay

Çek Numaraları: 10-150 URL

Öne Çıkan Avantajlar

 • Kullanılabilirlik Kontrolü
 • Kara Liste İzleme
 • AdWords Yönetimi
 • Sunucu İzleme
 • Sayfa Hızı İzleme
 • Alan Adı ve SSL Kontrolü
 • Özelleştirilebilir Raporlama

Host Tracker hakkında güzel olan şey, kolaylık sağlamak için basitleştirilmeleridir. Bu nispeten basit bir işlemdir, sadece URL’lerinizi verin ve gerisini halledeceklerdir. Web sitesi izlemeye daha az yoğun bir yaklaşım kullanmayı tercih ederseniz, Host Tracker sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca, AdWords yönetimi gibi bazı ek hizmetler alırsınız ve herhangi bir kara listede olup olmadığınızı görebilirsiniz.

SmartBear

Ücretsiz Deneme: 14 Gün

Plan Fiyatlandırması: Hizmete Bağlı

Çek Numaraları: Değişir

Öne Çıkan Avantajlar

 • API Yaşam Döngüsü Programları
 • Yazılım testi
 • Dahili ve Harici Site İzleme
 • Kod İşbirliği ve Optimizasyonu
 • Mobil Optimizasyon ve Test

Bu listedeki diğer sitelerle karşılaştırıldığında, SmartBear bir web sitesi izleme aracından çok daha fazlasıdır. Bu program, geliştiricilerin ve programcıların sitelerinin performansı için yapmaları gereken hemen hemen her şeyi yapmaları için tasarlanmıştır. SmartBear, çok çeşitli sorunlara kapsamlı çözümler sunar. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek var, bu biraz ezici olabilir. Genel olarak, bu profesyoneller içindir. Neye ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız, başlangıç ​​dostu bir hizmete bağlı kalın.

GeckoBoard

Ücretsiz Deneme: 30 gün

Plan Fiyatı: 25 $ – 599 $ / ay

Numaraları Kontrol Et: N / A

Öne Çıkan Avantajlar

GeckoBoard, site metriklerinizi görüntülemek için gösterge tabloları oluşturmanıza izin verdiği için farklı bir hizmet türüdür. Bu program, izleme hizmetleri sunmak yerine, başka bir izleme hizmeti ile bütünleşir ve rahatınız için bir ekranda yansıtır. Merkezi bir gösterge tablosundan yararlanabilecek BT ​​ofisleri bu hizmeti beğenecektir, ancak yalnızca verileri test etmediğini veya izlemediğini bilin. Bunun yerine, sadece toplar ve görüntüleme şeklinizi özelleştirmenizi sağlar.

ContentKing

Ücretsiz Deneme: 30 gün

Plan Fiyatlandırması: $ 11.26 – $ 342.52 / ay

Çek Numaraları: 100-1m sayfa

Öne Çıkan Avantajlar

 • İçeriğe Genel Bakış
 • İçerik Optimizasyonu
 • İçerik İzleme
 • İçerik İşbirliği

Bu hizmet, içerik oluşturucular için oluşturulmuştur. Dolayısıyla, bir blog veya benzeri bir şeyi yönetiyorsanız, ContentKing’in neler sunabileceğini seveceksiniz. Fiyatlandırma yapısı ile ilgili güzel olan şey, sahip olduğunuz sayfa sayısını seçmeniz ve ardından bu sayıya göre sundukları tüm hizmetleri almanızdır..

İçeriğinizi farklı cihazlar için optimize edebilir, platformlar arasında işbirliğine izin verebilir ve içeriğinizin zaman içinde nasıl değiştiğini izleyebilirsiniz.

Sonuç

Web siteniz işinizin önemli bir parçasıdır. Etkin bir şekilde izlediğinizden emin olun ve ortaya çıkmadan önce sorunların üstesinden gelin. Doğru web sitesi izleme araçlarıyla sitenizi her zaman en üst düzey web sitesi performansı için optimize edebilirsiniz. Geleceğe Hoşgeldiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map