2019’da En İyi SSL Sertifika Sağlayıcıları (Mayıs 2020’de güncellendi)

2019’da En İyi SSL Sertifika Sağlayıcıları (Mayıs 2020’de güncellendi)

2019’da En İyi SSL Sertifika Sağlayıcıları (Mayıs 2020’de güncellendi)

SSL sertifikası bir seçim değildir – bu bir zorunluluktur.


Kullanıcılarınızın verilerini güvende tutuyorsunuz.

Tarayıcılarda “https” güvenli sembolünü alacaksınız.

Daha da iyisi – Google sitenizi daha iyi arama sıralamaları ile ödüllendirecek.

SSL kılavuzu

Çevrimiçi güvenlik, bu gün ve yaşta hepimizin farkında olduğumuz bir şeydir. İnternetin eski günlerinde virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar hakkında çok fazla endişelenmenize gerek yoktu. Günümüzde web’in her köşesinde bir şey gizleniyor gibi görünüyor.

Neyse ki, bilgisayar korsanları verilerimizi çalmaya çalışırken, bunun olmasını önlemek için kullanabileceğimiz birçok yöntem var..

En etkili ve yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri SSL sertifikalarını kullanmaktır. Bugün, çevrimiçi şifreleme dünyasının derinliklerine ineceğiz ve özellikle hassas bilgiler aktarılırken interneti nasıl güvende tuttuğunu göreceğiz..

Ayrıca, sertifikayı bulmanıza yardımcı olacak bir SSL sertifikası karşılaştırması da yapacağız. en iyi SSL sertifikası ve sizin için en iyi SSL sertifika sağlayıcısı.

SSL Sertifikası nedir?

SSL terimi, güvenli soket katmanı anlamına gelen bir kısaltmadır. Bunun anlamı, verilerinizin bir bilgisayar korsanı gibi üçüncü bir tarafça ele geçirilmesini önlemek için çeşitli parçalara veya soketlere ayrılmasıdır..

Çalışma şekli iki aşamalı bir süreçtir. İlk olarak, bilgiler sokularak şifrelenir ve daha sonra iletişim kurduğunuz web sitesinin gerçek anlaşma olduğu doğrulanır..

Örneğin, çevrimiçi bir mağazadan bir şey satın alıyorsanız, SSL sertifikası, sitenin doğrulandığından ve sitenin bir bilgisayar korsanı tarafından ayarlanmış bir sahte sayfa olmadığından emin olmanın bir yoludur.

Neden SSL Sertifikası Satın Almalı??

Teknik olarak konuşursak, güvenli olduğundan emin olmak isteyen herhangi bir web sitesi SSL şifrelemesi kullanmalıdır.

Bu, sayfaların bir bilgisayar korsanı tarafından enfekte edilmemesini veya çivili kalmamasını sağlar ve bu da siteyi ziyaret eden herkesi riske atar.

Web sitelerinin alabileceği birkaç farklı sertifika türü vardır (bu, biraz içine gireceğiz), yani tüm sayfaların aynı şekilde şifrelenmeyeceği anlamına gelir.

Örneğin, blog çalıştıran bir kişi hassas bilgilerle ilgilenmediği için basitleştirilmiş bir sürüm seçebilir, ancak müşteri verilerinin ihlal edilmediğinden emin olmak için her türlü çevrimiçi mağazanın gelişmiş şifrelemesi olmalıdır..

SSL Sertifikalarını Kullanmanın Yararları

Bir web sitesi yöneticisiyseniz, SSL sertifikaları satın almanız ve kullanmanız için birkaç neden vardır. Sizi ve ziyaretçilerinizi güvende tutmanın bariz avantajının ötesinde, SSL bu avantajları da sunabilir.

  • Profesyonel tutar: amatör sayfa ile profesyonel sayfa arasında önemli bir ayrım, sertifikanın varlığıdır. Dolayısıyla, bir işletme veya çevrimiçi marka olarak ciddiye alınmak istiyorsanız,.
  • Hemen Çıkma Oranını azaltır: insanlar sitenizin güvensiz olduğunu anladığında, mümkün olduğunca çabuk ayrılacaklardır. Bu nedenle, kitlenizi etkileşimde tutmak için hoş bir deneyime sahip olduklarından emin olmalısınız.
  • İşaretlemeyi Önler: bir SSL sertifikanız olmadığı için siteniz saldırıya uğradıysa, arama motorları sizi güvensiz olarak listeleyebilir ve virüsten koruma programları kullanıcıların sayfanızı tamamen ziyaret etmesini engelleyebilir. Çevrimiçi bir varlık oluşturmaya çalışırken, bu sizin için büyük bir barikat olabilir.
  • Güven Sunar: müşteriler markanıza aşina olmasa bile, sayfanın yüksek düzeyde şifrelemeye sahip olduğunu görmek, onlara güvenli olduğunuzu ve hassas bilgilerle güvenilebileceğini gösterir.
  • Sıralamayı Geliştirir: bir arama motorundaki yeriniz çevrimiçi varlığınızı oluşturabilir veya bozabilir ve daha yüksek güvenlik düzeyine sahip olmak, arama sonuçlarında daha yüksek olmanıza yardımcı olur, böylece rekabeti geride bırakabilirsiniz.

 

SSL Sertifika Türleri

Bahsettiğimiz gibi, her biri karşılamak zorunda olduğunuz bir dizi parametre ile tanımlanan birkaç farklı SSL sertifikası çeşidi vardır.

Tüm sertifikalar sitenize bir koruma katmanı sunsa da, yalnızca belirli sertifikalar (EV SSL gibi) tüm verilerin şifrelenmesini ve bilgisayar korsanlarının erişememesini sağlayabilir. İşte bulabileceğiniz en yaygın sertifika türleri.

Alan Adı Doğrulama SSL

Düşük düzeyli bir site (blog gibi) çalıştırıyorsanız ve hassas bilgileri kullanmıyorsanız, DV SSL harika bir seçenek olabilir. Nispeten ucuz ve bulunması kolay, ancak çok fazla koruma sunmuyor.

Bu sertifikanın en az güvenli olanlardan biri olmasının nedeni, SSL sağlayıcısından herhangi bir doğrulama gerektirmemesidir. Bu, site sahibi olarak sertifika almadan önce tüm işletme ayrıntılarınızı doğrulamanız gerekmediği anlamına gelir.

Bu yüzden çok daha basitleştirilmiş bir onay süreci olduğu için elde edilmesi çok kolay.

Kuruluş Doğrulama SSL

DV SSL’nin bir sonraki adımı kuruluş doğrulamasıdır. Bu tür bir sertifika almak için fiziksel işletmeniz hakkında adres ve telefon numarası gibi doğrulanabilir bilgiler sağlamanız gerekir.

Bu tür bir sertifika, tuğla ve harç yeri olan kuruluşlar ve bir site için idealdir. Bununla birlikte, kredi kartları gibi hassas bilgilerle uğraşmanız tavsiye edilmez..

Genişletilmiş Doğrulama SSL

Bu, sahip olabileceğiniz en yüksek güvenlik düzeyidir ve “e-ticaret” olarak adlandırılan işlemlerle ilgilenen tüm çevrimiçi işletmeler için gereklidir. Dolayısıyla, bir çevrimiçi mağaza veya bankacılık sistemi kullanıyorsanız, EV SSL’ye ihtiyacınız vardır. Bu tür bir sertifika, bunu size sağlayan makam tarafından titiz bir değerlendirme gerektirir..

Tüm doğrulama prosedürlerini ancak geçtikten sonra onay alabilirsiniz. EV SSL durumu almanın diğer bir avantajı, sitenizin adres çubuğunda yeşil bir kilit simgesiyle listelenmesidir.

Bu, ziyaretçilere sitenizin mümkün olduğunca güvenli ve korumalı olduğunu gösterir. Sonunda, bu satın alabileceğiniz en iyi SSL sertifikasıdır.

Joker karakter SSL

Çoğunlukla, web siteleri her sayfa için aynı şifreleme düzeyine sahip değildir. Bunun nedeni pahalı ve zaman alıcı olabilir.

Ancak, bunun üstesinden gelmenin basit bir yolu, temel sitenizdeki tüm alt alanları şifrelemenize izin veren bir Wildcard SSL sertifikası almaktır.

Örneğin, standart alan adınız www.mysite.com ise, blog.mysite.com, mail.mysite.com ve benzeri gibi tüm alt alanları kapsayan bir Wildcard sertifikası alabilirsiniz. Genellikle, bu alt alan adlarının genel web sitenizin bir parçası olduğunu doğrulamanız gerekir, ancak bazı durumlarda onay almak için ayrı IP adresleri oluşturmanız gerekebilir.

Genel olarak, Wildcard SSL’ye ihtiyaç duyanlar, çok sayıda alt alan adı yöneten ve her şeyi mümkün olduğunca basit tutmak isteyenlerdir.

Nasıl SSL Sertifikası Alabilirsiniz??

Her şeyden önce, SSL sertifikaları sadece belirli sağlayıcılar tarafından verilir, bu yüzden başlamadan önce bir tane bulmanız gerekir. En iyi satıcıların listesini ve daha sonra bulabileceğiniz yerleri ele alacağız

Ancak, herhangi bir yerden sertifika alamayacağınızı bilmek önemlidir.

Tipik olarak, sertifika yetkilisi web sitesinden SSL şifrelemesi isteyen üç bilgi seviyesi gerektirir. Aldığınız sertifika türüne bağlı olarak, doğrulanması için daha fazla veya daha az bilgi sağlamanız gerekebilir.

IP adresi

Güvenlik amacıyla, tek bir IP adresi için yalnızca bir sertifika oluşturulabilir. Yine, Wildcard SSL alt alanları da kapsayabilir, ancak yine de birincil alan adı için doğrulanabilir bir IP’niz olması gerekir. Etki alanının sahibi değilseniz, bunun için bir sertifika alamazsınız.

Sertifika ve İmzalama İsteği (CSR)

Bu, hassas bilgiler içerebilen şifrelenmiş bir form için genel bir terimdir. CSR’ler, SSL sertifikası başvurusu da dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır. Verdiğiniz bilgi miktarı, hem otoriteye hem de istediğiniz sertifika türüne bağlı olacaktır.

En yaygın veriler fiziksel bir adres, işletme adları, yer ve menşe ülkesini içerir.

Çoğu durumda, sertifika yetkilisinin (CA) doldurabileceğiniz bir CSR formu olacaktır, ancak bazen kendiniz bir tane oluşturmanız gerekebilir. Genel olarak, listelenen bilgiler doğru ve doğrulanabilir olduğu sürece, onaylanmakla ilgili herhangi bir sorununuz olmamalıdır..

WHOIS Kaydı

Bu terimi bilmiyorsanız, WHOIS verileri belirli bir alanın sahibi için listelenen bilgilere karşılık gelir. Alan adını satın aldığınızda, sitenin sahibini bulmaya çalışan herkesin hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmesi için ad ve iletişim bilgileri gibi veriler sağlamanız gerekir.

Bir SSL sertifikası için başvuruda bulunurken, CA, CSR formunuzdaki verileri WHOIS kaydıyla çapraz olarak kontrol ederek eşleştiğinden emin olur.

Herhangi bir nedenle eşleşmezlerse, WHOIS verilerini CSR formunuzda listelenen mevcut bilgileri yansıtacak şekilde ayarlamanız gerekir. Aksi takdirde onaylanmazsınız.

LetsEncrypt nedir?

Genel olarak, bir SSL sertifikası aldığınızda, tüm yazışmalar sizinle sağlayıcı arasında manuel olarak yapılır. Ancak, LetsEncrypt tüm bunları sizin için insan müdahalesi olmadan yapan otomatik bir hizmettir.

Tüm süreç biraz tekniktir, ancak bu tür bir sistemi kullanmanın yararı, her şeyin daha pürüzsüz çalışmasını sağlayabilmesidir ve yine de tüm doğrulama ve kimlik doğrulamasını sorunsuz bir şekilde sağlar..

Program yalnızca site doğrulanmışsa çalıştığından, ne SSL sağlayıcısının ne de istekte bulunanın güvenlik konusunda hatalara veya deliklere izin veren sistem hakkında endişelenmesi gerekmez.

SSL Sertifikalarını Kimler Sağlar?

Sertifika satın alabileceğiniz birkaç CA var ve bazıları diğerlerinden daha iyi biliniyor. Sertifikanızın geçerli ve çalışır durumda olması için yasal makam olduklarından emin olmalısınız..

En büyük yetkililerden ikisi Comodo SSL ve Verisign, bu yüzden sertifika almak istiyorsanız bunları kontrol etmekten çekinmeyin.

SSL sertifikaları satın almanın başka bir yolu daha vardır ve bu da barındırma şirketinizden geçmektir. Çoğu web barındırıcısı SSL’yi bir hizmet seçeneği olarak sunar, yani tüm evrak işlerini halleder ve her şeyin düzgün çalışmasını sağlarlar. Bunlar, sizin ve veren makam arasındaki aracıdır..

Ama neden barındırma hizmetinden geçesin ki? Şey, bu şekilde şeyler yapmanın birincil yararı, web barındırma web sitenizi doğrulamak için gereken tüm bilgilere sahip olmasıdır.

WHOIS verileri, IP adresi ve diğer özellikler ana bilgisayar üzerinden sağlanabilir ve doğrulanabilir, böylece tüm süreç daha basit hale gelir. Birçok durumda, web sunucuları bu hizmeti ya ücretsiz olarak ya da küçük bir fiyata sunar, bu yüzden sonunda kolaylığa değer olabilir.

En İyi SSL Sertifika Sağlayıcıları

SSL sertifikası satın almaya başlamanıza yardımcı olmak için, çevrimiçi olarak en iyi sekiz sertifika yetkilisinin listesi. Her biri size ihtiyacınız olan SSL koruma türünü verebilir ve hepsi güvenlik için yüksek puan almıştır.

1. Comodo SSL

Bu CA dünyada bir numara olarak yer alıyor, bu nedenle sertifikanızı almak için harika bir yer. Bu şirketi bu kadar etkili kılan şey, 256 bit şifreleme sunmaları ve tüm tarayıcılar tarafından güvenilmeleridir..

Sadece bu da değil, Comodo SSL, siteniz saldırıya uğradığında çok sayıda teknik destek ve 250.000 $ garanti sunuyor. EV SSL sertifikası için yıllık fiyat 249 $.

2. IdenTrust

Bu yetki, birçok bankacılık web sitesi arasında iyi biliniyor, bu yüzden mükemmel bir seçim olduğunu biliyorsunuz. Burada hala 256 bit şifreleme ve bol miktarda destek elde edersiniz.

IdenTrust ayrıca ekstra güvenlik sağlamak için gelişmiş bir algoritma kullanır. En iyisi, fiyatlar çok daha makul, çoğu sertifika bir yıl için yaklaşık 100 ila 150 dolar.

3. Symantec

Bu sağlayıcı için fiyat noktaları IdenTrust gibi bir şeyden çok daha yüksek olmasına rağmen, inanılmaz bir koruma ve örnek bir garanti elde edersiniz.

Çoğu EV SSL sertifikası 1,5 milyon dolara kadar sigortalıdır, ancak yıllık 1.000 dolardan fazla tutabilirler. Diğerlerinde olduğu gibi, Symantec 256 bit şifreleme sunar.

4. GoDaddy

Çoğu insan bu Godaddy’nin farkındadır, ancak bunun nedeni genellikle bir alan adı almak veya bir web sitesine ev sahipliği yapmak istemesidir. Ancak, bu internet santrali de SSL sertifikaları sağlıyor ve rakiplerinden çok daha uygun fiyatlı. Fiyatlar 69 $ ile 300 $ arasında değişiyor.

5. GlobalSign

Eğer fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalmadan web siteniz için ekstra koruma istiyorsanız, GlobalSign mükemmel bir seçenektir. Kimlik avını algılayan programların yanı sıra 2048 bit geleceğe yönelik şifreleme sunar. Hepsinden iyisi, yılda yalnızca 249 ABD dolarından tek bir alan adına kaydolabilirsiniz..

6. Digicert

Digicert, 2048 bit şifreleme sunan başka bir CA’dır, yani herhangi bir çevrimiçi iş işlemi için mükemmeldir. Bu sağlayıcı diğerleri kadar iyi bilinmese de, kontrol etmeye değer. Digicert sertifikaları için yıllık 175 $ ile 595 $ arasında değişmektedir. Ayrıca sertifikalarıyla sınırsız sunucu lisansı sağlarlar.

7. Sertifika

Bütçeniz varsa ve yüksek düzeyde şifrelemeye ihtiyacınız yoksa, bu seçim yapmak için harika bir CA olabilir. Yalnızca 128 bit sertifikalar sunmasına rağmen, hassas verilerle ilgilenmeyen siteler için bu fazlasıyla yeterlidir. Ayrıca, fiyatlar çok daha uygun fiyatlı, yılda 23 $ ile 299 $ arasında değişiyor.

8. emanet

Bu CA, 2048 bit şifreleme ve nispeten uygun fiyatlar sunar. Bu, çok daha fazla ödeme yapmak zorunda kalmadan ekstra koruma isteyen herhangi bir çevrimiçi işletme için mükemmel bir seçenek haline getirir. Fiyatlar yıllık 180 ila 575 dolar arasında değişiyor ve EV SSL spektrumun alt ucunda.

9. Geotrust

Geotrust, 256 bit şifrelemeyi etkinleştiren her iki SSL sertifikasını da sunar. Ayrıca, yazarın kimliğini doğrulamak ve yazar tarafından imzalandığından beri kodun değiştirilmediğinden veya bozulmadığından emin olmak için yürütülebilir dosyaları ve komut dosyalarını imzalamak için sertifika tabanlı bir dijital imza kullanma yöntemi olan kod imzalama sunarlar. tabii ki ekstra bir güvenlik seviyesi sunuyor. Geotrust tarafından sunulan SSL sertifikaları 149 ila 745 dolar arasında değişiyor.

10. Hızlı SSL

Rapid SSL, Geotrust’un bir yan kuruluşudur ve kesinlikle ana şirkete kıyasla daha bütçe dostu bir seçenektir. RapidSSL sertifikalarının “Güvenli ve güvenli tek alan güçlü şifreleme ile. ” 59 dolar. Diğer seçenek, “Güvenli sınırsız alt alan adı güçlü şifreleme ile. ” 249 $ için. 10.000 $ garanti veriyorlar ve 256 bit şifreleme de sunuyorlar. Bu sitenin bir başka ilginç özelliği, sunduğunu Godaddy, Globalsign ve Comodo SSL gibi diğer liderlerle kolayca karşılaştırmanıza izin vermesidir. buraya.

11. Çözülme

Geotrust Thawte’ye benzer şekilde hem SSL sertifikaları hem de kod imzalama sunar. Seçenekleri yıllık 149-299 $ arasında değişmektedir, ancak ek bir ücret karşılığında joker SSL ekleme seçenekleri de sunmaktadır. SSL123 seçenekleri 149 $ ‘dan başlar, ancak joker karakter seçeneğini eklemeyi seçerseniz 745 $’ a kadar çıkar. SSL web sunucuları 199 $ ‘dan başlar ve joker karakterli SSL eklendiğinde 599 $’ a yükselir. 256 bit şifreleme ve 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar. Ayrıca sunulan garantiler 500.000 – 1.500.000 $ arasında değişmektedir.

12. Ağ Çözümleri

Ağ çözümleri, bir site oluştururken, SSL Sertifikaları da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sunan bir sitedir. Bu sağlayıcı 2 yıllık bir süre ile 59.99 $ ‘dan 2 yıl için 579 $’ a kadar 5 seçeneğe sahiptir. 10.000 $ ‘dan 1.000.000 $’ a kadar “garantiler” sunuyorlar.

SSL Sertifikalarıyla İlgili Diğer Hususlar

SSL’nin temellerini ve bunların nasıl bir araya geldiğini anlamanız zorunlu olsa da. Bu “nihai kılavuz” olarak, size SSL’ye bakarken yardımcı olabilecek bazı ek bilgiler ve web siteniz için nasıl çalışabileceğini sunmak zorundayız. Dolayısıyla, bunu göz önünde bulundurarak, verilerinizi şifrelerken düşünülmesi gereken başka şeyler de var.

Yavaş Yükleme Hızı

Bir web sitesinin ödeme bölümüne gittiğinizde, web sitesinin yüklenmesinin sayfaların geri kalanından biraz daha uzun sürdüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Çünkü şifrelemenin yürürlüğe girmesi bir iki saniye sürer. Esasen olan, sertifikanın bulunduğu sayfanın ziyaret eden kullanıcının bilgisayarıyla bir “el sıkışma” yapmasıdır.

Bu, bağlantının kararlı ve güvenli olmasını sağlar ve üçüncü tarafların hassas verileri almasına ve almasına izin vermez.

Sertifikanın Sona Ermesi

Tedarikçi listemizde belirttiğimiz gibi, SSL sertifikalarının fiyatları yıllık olarak listelenmektedir. Bu, sertifikalı herhangi bir sitenin her şeyi güncel ve güncel tutmak için her yıl ödemesi gerektiği anlamına gelir. Bunun anlamı, süresi dolmuş sertifikası olan bir siteyi ziyaret ederseniz, o kadar güvenli değildir..

Genellikle, tarayıcınız veya virüsten koruma yazılımınız durumun böyle olup olmadığını size bildirir ve devam etmek isteyip istemediğinize karar vermek size bağlıdır. Paramız için hiçbir koşulda olmazdık.

Yeşil Kilit Verileri

Yukarıda belirttiğimiz gibi, SSL korumasına sahip sitelerin adres çubuğunda yeşil bir kilidi olacaktır. Site ayrıca standart bir HTTP yerine bir https olarak listelenecektir. Bilmeniz gerekenler, yeşil kilide tıklamanın tüm genel bilgileri gösterdiğidir..

Bu bilgiler hem web sitesinin sahibi olan şirket hem de sertifika yetkilisi ile ilgilidir. Bu, ziyaretçilerin ziyaret ettikleri herhangi bir sayfanın güvenliğini doğrulamasının başka bir yoludur. Dolayısıyla, bir sitenin kilidi yoksa, dikkat etmelisiniz.

Sertifika Kurulumu

Sertifikaya başvururken hatırlamanız gereken önemli bir şey, sertifikayı web sitenize yüklemeniz gerektiğidir. Bu genellikle web barındırma yoluyla gitmek gibi başka bir nedendir, çünkü ev sahibi genellikle sizin için bunu teklif edecek.

Ayrıca, paylaşılan bir web sunucusunda bulunan bir siteniz varsa, yine de bu siteye doğrudan erişiminiz olmaz. Bunu aklınızda bulundurmanız önemlidir, böylece kullanamayacağınız bir şey için yanlışlıkla ödeme yapmazsınız.

HTTP Aşama Çıkışı

Bu olabilir ya da olmayabilir, ancak tüm çevrimiçi etkinliklerin SSL ile güvence altına alınması gerektiği konusunda giderek artan bir fikir vardır. Bu, sertifikası olmayan sitelerin arama motorlarından kaldırılacağı veya tamamen kullanımdan kaldırılacağı anlamına gelir.

Bunun arkasındaki düşünce, tüm siteler için sertifika talep ederek interneti genel olarak çok daha güvenli bir yer haline getirecektir, ancak gerçek şu ki, özellikle internetin geniş kapsamı göz önüne alındığında, bu tür kapsamlı bir stratejiyi uygulamak zor olabilir.

Yerel yasalar ve düzenlemeler, hangi tür sitelerin SSL sertifikası alması gerektiğini şart koşmaktadır. Şu anda yalnızca bir liste sitesi olarak sınıflandırılanlar veya müşteri bilgileriyle ilgilenmeyen sayfaların SSL şifrelemesine ihtiyacı yoktur.

Böyle bir koruma gerektiren en büyük sorunlardan biri, çok paraya mal olabilmesidir. Yılda birkaç yüz dolar ödemek bazı siteler için, özellikle de birden çok etki alanını veya IP adresini yönetmeleri gerektiğinde yasaklayıcı olabilir.

Belki de maliyet düşerse, güvenli olmayan tüm siteleri kaldırmak daha kolay olurdu, ancak bunların nasıl bir araya geldiğini görmek ilginç olacak.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, SSL sertifikalarına bakarken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var. Genel olarak, internetin güvenli bir yer olmasını sağlamak herkesin sorumluluğundadır. Bu, bir web sitesini barındırıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede şifrelenmeniz gerektiği anlamına gelir.

Neyse ki, SSL sertifikalarının mevcut yaygınlığı ve güvenli bir siteyi tespit etmenin kolay yöntemi, çoğu kişinin bir tür kötü amaçlı yazılımdan etkilenme riski olmadan çevrimiçi olabileceği anlamına gelir..

Sorun genellikle güvenli olmayan bir siteyi ziyaret ederken veya güvenli olmayan bir kaynaktan bir şey indirirken oluşur. Bu nedenle, internette gezinirken kendinizi güvende hissetmemeniz için gerçek bir neden yoktur..

Umarım, bu kılavuz SSL sertifikalarıyla ilgili tüm sorularınızı yanıtladı ve umarız sizin için en iyi SSL sertifika sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector