25 kibernetinio saugumo ir įsilaužimų statistika 2019 m

Pasauliui perduodant vis daugiau duomenų internete, kartu didėja informacijos, kurią verta naudoti įsilaužėlių, kiekis. Kibernetinio saugumo firmos kiekvienais metais atranda išpuolių ir taikinių tipus. Aišku viena – ši kova tarp gerų ir blogų vaikinų bus tęsiama. Mes atkreipėme keletą įtikinamiausių 2019 m. Statistinių duomenų, apimančių viską, pradedant išpirkos programomis ir baigiant kriptoekranų stebėjimu.


Kibernetinio saugumo statistika

Kibernetinis saugumas yra labai svarbus visame pasaulyje piliečių, taip pat vyriausybių ir įmonių, skaitmeninei saugai. Daug kas rizikuoja – nuo privatumo iki tapatybės ir nacionalinio saugumo. Šie skaičiai rodo, kad visame pasaulyje padaugėjo saugumo pažeidimų, išpuolių ir tapatybės vagysčių.

 1. Vidutinis saugumo pažeidimų skaičius 2017–2018 m. Išaugo 11% nuo 130 iki 145.Akcentas)
 2. Vidutinės duomenų pažeidimo kainos, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 6,4% iki 3,86 mln. USD. (IBM)
 3. Per metus nuo 2017 iki 2018 m. Interneto išpuolių padaugėjo 56%. („Symantec“)
  žiniatinklio atakos „Symantec“
 4. Vidutinės kiekvieno pamesto ar pavogto įrašo, kuriame yra neskelbtinos ir konfidencialios informacijos, išlaidos per metus padidėjo 4,8% ir sudarė 148 USD. (IBM)
 5. Saugumo pažeidimai nuo 2014 iki 2019 m. Padidėjo 67%. (Akcentas)
 6. 2018 m. Įmonės sudarė 81% visų ransomware infekcijų. („Symantec“)
 7. Vidutinės kibernetinių nusikaltimų išlaidos organizacijai yra 13,0 mln. USD, tai yra daugiau nei 11,7 mln. USD 2017 m. (Akcentas)
 8. Apskaičiuota, kad per ateinančius penkerius metus bendra kibernetinio saugumo rizika bus 5,2 trilijono USD. (Akcentas)
 9. Automatizavimas, AI ir mašinų mokymasis leidžia sutaupyti maždaug 2,09 mln. USD išlaidų vienai įmonei, tačiau tik 38% respondentų jų patiria. (Akcentas)
 10. Vidutinė kenkėjiškų programų atakos kaina 2018 m. Buvo 2,6 mln. USD. (Akcentas)
 11. Vien „Symantec“ užblokavo 3,5 milijono kriptografinių įvykių 2018 m. Gruodžio mėn. („Symantec“)

Veido atpažinimas & Biometrijos statistika

Veido atpažinimo ir biometrinio saugumo programinė įranga sparčiai populiarėja ir vis geriau atpažįsta žmones. Tai yra ir patogumas, ir kelia susirūpinimą, nes asmeninė informacija dabar apima veidus duomenų bazėse. Oro uostai visoje JAV bandymų vietose naudojasi veido atpažinimu, tačiau atsakas yra įvairus.

 1. Veido atpažinimo programinė įranga, naudojama JK metropolijos policijos, grąžino melagingus teiginius daugiau nei 98 proc. Perspėjimų. (Nepriklausomas)
 2. Iki 2021 m. Veido atpažinimas bus naudojamas didžiuosiuose 20 JAV oro uostų 100% tarptautinių keleivių, įskaitant Amerikos piliečius. Tai yra pagal vykdomosios valdžios įsakymą. („Forbes“)
 3. 2018 m. Liepos mėn. ACLU atliktas bandymas naudojant „Amazon Rekognition“ technologiją, kurią visuomenei pasiūlė „Amazon“, nustatė, kad ši technologija neteisingai suderino 28 Kongreso narius ir nustatė, kad jie yra nusikaltimus įvykdę žmonės. Spalvoti žmonės sudarė 40% melagingų atitikmenų, nors jie buvo tik 20% nuskaitytų veidų. (ACLU)
 4. Nustatyta, kad 50% žmonių yra nepalankūs veido atpažinimo programinei įrangai mažmeninėse parduotuvėse, kad išvengtų vagysčių. (Bruknės)
 5. Brookingo apklausoje taip pat nustatyta, kad 50% žmonių mano, kad teisėsaugai turėtų būti ribojamas veido atpažinimo programinės įrangos naudojimas. (Bruknės)
 6. Remiantis Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (NIST) duomenimis, veido atpažinimo programinė įranga 20 kartų pagerėjo ieškant duomenų bazės, kad būtų galima rasti 2014–2018 m. Nuotrauką. Tai buvo nustatyta įvertinus didžiąją veido atpažinimo pramonės programinės įrangos dalį – 127 programinės įrangos algoritmai iš 39 kūrėjų. (CBP)

Įsilaužimas & Duomenų pažeidimų statistika

Anot Nortono, „duomenų pažeidimas yra saugumo incidentas, kai informacija prieinama be leidimo“. Panašu, kad girdėjote apie naują duomenų pažeidimą didelėje korporacijoje, atskleidžiančią milijonų vartotojų asmeninę informaciją. Įmonės ir vyriausybės nuolat kovoja su įsilaužėliais, kad jų vartotojų ir piliečių informacija būtų saugi. Štai keletas pastarųjų metų šių dienų pažeidimų.

 1. Asmeninė 14,8 mln. 500 pikselių vartotojų informacija nutekėjo dėl saugumo pažeidimo 2018 m. Liepą. Apie tai buvo paskelbta tik 2019 m. Vasario mėn.Slenkstis)
 2. „Evernote“ „Web Clipper“ „Chrome“ plėtinyje buvo saugos pažeidžiamumas, kuris buvo atskleistas 2019 m. Birželio 12 d., Todėl jo 4,6 mln. Vartotojų duomenys buvo atviri įsilaužėliams. Bendrovė ištaisė pažeidžiamumą, tačiau neaišku, ar pakenkta vartotojo duomenims. („Yahoo“)
 3. 2019 m. Birželio 10 d. Buvo atskleista, kad JAV muitinės ir sienų apsaugos agentūros duomenų bazė buvo pažeista kibernetinėje atakoje. Agentūros duomenimis, nukentėjo mažiau nei 100 000 žmonių, nes tai buvo ribojama vienu sienos perėjimo punktu. (Globėjas)
 4. „Quest Diagnostics“ padarė esminį pacientų duomenų saugumo pažeidimą – buvo paveikta beveik 12 milijonų asmenų, įskaitant pavogtus finansinius duomenis, sveikatos ir socialinės apsaugos informaciją. Piratai pas vieną iš „Quest“ atsiskaitymo paslaugų teikėjų kreipėsi nuo 2018 m. Rugpjūčio iki 2019 m. Kovo mėn. Naujienos buvo praneštos 2019 m. Birželio 3 d. („TechCrunch“)
 5. 2019 m. Gegužės 4 d. Buvo paskelbta, kad buvo nulaužta populiari žiniatinklio grafinio dizaino priemonė „Canva“. Ataskaitose teigiama, kad įsilaužėliai pavogė 139 milijonų vartotojų duomenis, įskaitant vardus ir el. Pašto adresus. (Kompiuterių pasaulis)
 6. Koks keistuolis. Buvo aptiktas „WhatsApp“ duomenų pažeidimas 2019 m. Gegužės 13 d., Todėl kai kurie iš jų 1,5 milijardo vartotojų visame pasaulyje liko pažeidžiami. Buvo nustatyta, kad „Facebook“ priklausančioje bendrovėje yra saugumo trūkumų, kuriuos atskleidė Izraelio bendrovė „NSO Group“. NSO grupė kaltinama sukūrusi technologijas, leidžiančias šnipinėti žurnalistus ir žmogaus teisių aktyvistus, ir šiuo metu ją teisia Londono advokatas, kuris buvo įsilaužimo taikinys. (Niujorko laikas)

  Teminis saugos puslapis „WhatsApp“ svetainėje.

 7. Laikas dar mažiau pasitikėti „Facebook“? 2019 m. Kovo mėn. „Facebook“ prisipažino, kad netinkamai saugo net 600 milijonų vartotojų slaptažodžius. Daugiau nei 20 000 įmonės darbuotojų turėjo prieigą prie vartotojo prisijungimų. (Facebook)
 8. Prijungtas prie 2019 m. Kovo mėn. Pranešimo, buvo paskelbta, kad milijonai „Instagram“ paskyrų taip pat liko pažeidžiami. Vidaus ataskaitose teigiama, kad šie duomenys nebuvo pažeisti (Facebook)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map