Vietnes mitināšanas mitināšana – salīdziniet cenas un plānus – 2020. gada maijs

Mūsdienās šķiet, ka visiem un viņu mātei ir sava vietne. Izmantojot tik daudz dažādu emuāru un nišu vietņu, ir jābūt viegli izveidot un pārvaldīt savu lapu, vai ne? Nu, tā ir taisnība, bet fakts ir tāds, ka tīmekļa mitināšanā nonāk daudz dažādu lietu. Lai palīdzētu jums izprast šo procesu, mēs pārdomāsim visus hostinga pamatus, kā arī to, ko jūs varat darīt, lai mitinātu jūsu vietni. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties iesaistīties emuāru veidošanā vai vēlaties sākt tiešsaistes biznesu, noteikti ir jāsaprot viss, kas ir jāzina par šo procesu un tā darbību.


Kas ir tīmekļa mitināšana?

Savā kodolā šī sistēma ir vieta, kur konkrēta vietne vai pakalpojums glabā jūsu vietni serverī, lai tai varētu piekļūt no jebkuras vietas pasaulē. Būtībā tas nozīmē, ka visi jūsu vietnes dati tiek glabāti cietajā diskā un savienoti ar internetu, lai jūs vai kāds cits varētu tam piekļūt, ierakstot pareizo domēnu.

Tātad, ar ko tas atšķiras no visa glabāšanas datorā un starpnieka izlaišanas? Tīmekļa mitināšanas pakalpojuma izmantošanas iemesls ir tas, ka jums nav jāuztraucas par servera izmantošanu, lai jūsu vietne visu laiku būtu tiešsaistē. Padomājot par to, jūs vēlaties, lai auditorija piekļūtu jūsu lapai jebkurā diennakts laikā, kas nozīmē, ka jums ir jāuztur stabils savienojums un jāatstāj tā atvērta visu diennakti. To veikšanas izmaksas var būt augstas, ja ņem vērā tādas lietas kā elektrības rēķini un bezvadu iespējas, tāpēc parasti ir labāk, ja to visu apstrādā kāds cits, lai jūs iegūtu profesionālus rezultātus.

Turklāt, ja jums nav rīku vai programmatūras, lai datorā izveidotu vietni no jauna, var būt grūti kaut ko izdarīt, neizmantojot tīmekļa mitinātāju. Lielākoties viņiem būs programmas, kuras varat izmantot, lai izveidotu visus savas lapas elementus, piemēram, fonus, pogas un funkcionalitāti (e-pasts, abonementi, e-komercija utt.)

Kas par domēna vārdiem?

Apskatot lielāko daļu tīmekļa mitinātāju, jūs redzēsit, ka daudzi no tiem piedāvās arī bezmaksas domēnu vai arī sava veida domēna vārda mitināšanu. Ja jūs vēl neesat pazīstams ar hostinga pasauli, jūs varat sajaukties par to, kas katrs no tiem ir, tāpēc ļaujiet mums izskaidrot.

Domēna vārds ir adrese jūsu vietnei. Tas ir tas, ko cilvēki ierakstīs meklēšanas joslā, lai atrastu jūsu lapu. Katrs domēns ir unikāls, un, lai tas būtu aktīvs, tas ir jāreģistrē. Jūs pamanīsit, ka domēniem ir dažādi galotnes, piemēram, .com, .net, .org utt. Lielākoties šī piedēkle ir svarīga, jo tā jums pateiks vietnes tipu, no kuras tā ir, un no kurienes tā nāk. Piemēram, ja jūs izmantojat .org, visticamāk, jūs esat organizācija, savukārt .gov nozīmē, ka tā ir valdības vietne. Sufikss var mainīties arī atkarībā no valsts, un daudzi no viņiem savas sufikses izmanto, lai norādītu uz vietnes izcelsmi. Piemēram, Lielbritānija izmanto co.uk, bet Japāna – co.jp.

Galu galā domēns ir vienkārši jūsu vietnes adrese, un tam jābūt unikālam. Ja vēlaties, vienai atrašanās vietai varat pievienot vairākus domēnus (piemēram, mywebsite.com, mycoolwebsite.com, mywebsite.net utt.). Iemesls tam ir, ja vēlaties pārliecināties, ka auditorija jūs var atrast vēl vieglāk. Piemēram, ja jūsu vietnes nosaukums ir millerwebsite, jūs, iespējams, vēlēsities reģistrēties miller.com, millersite.com un millerwebsite.com, lai būtu drošībā. Tādā veidā auditorija jūs atradīs, pat ja viņiem nav precīzas pareizās adreses. Tas lielākoties ir noderīgs lieliem uzņēmumiem, kuri vēlas nodrošināt, ka konkurenti vai novirzītāji nepērk domēnus, kas var kaitēt viņu reputācijai (piemēram, millerwebsitesucks.com).

Domēna reģistrators salīdzinājumā ar vietnes mitināšanu

Daudzi tīmekļa mitinātāji domēna vārda reģistrāciju piedāvās kā pakalpojumu, kas nozīmē, ka jūs ar to starpniecību varat izveidot jaunu domēnu vai pārsūtīt jau jums piederošo domēnu uz šo vietni. Kamēr domēns ir reģistrēts Piešķirto vārdu un numuru interneta korporācijā (ICANN), tas ir likumīgi, un jūs esat tā vienīgais īpašnieks.

Lai reģistrētu savu domēnu, ir nepieciešama vietne, taču tīmekļa mitināšana ir kaut kas vairāk. Saimnieki arī glabā visus jūsu vietnes datus un attēlus, lai jūs varētu izveidot lapu, kas atbilst jūsu domēnam. Abas ir nepieciešamas, lai nokļūtu tiešsaistē, taču tie ir divi dažādi pakalpojumi, tāpēc nesajauciet tos.

Hostinga veidi

Vietni var mitināt četros veidos: dalītā mitināšana, VPS mitināšana, mākoņa mitināšana vai īpaši serveri. Apskatīsim katru metodi un to darbību.

Dalīts hostings

Šī ir līdz šim visizplatītākā metode vietnes ievietošanai tiešsaistē, jo tā ir visrentablākā un visvieglāk lietojamā. Tas darbojas tā, ka visi jūsu dati tiek glabāti serverī kopā ar daudzām citām vietnēm. Nosaukuma “dalītā” daļa nāk no tā, ka vienā serverī ir desmitiem, simtiem vai tūkstošiem lapu. Dalīta mitināšana parasti nozīmē, ka jums ir ierobežota diska vieta un joslas platums, taču daži mitināšanas pakalpojumi ļauj izmantot neierobežotas iespējas ar domu, ka jūs to pārāk daudz neizmantojat..

Koplietošanas mitināšanas izmantošanas priekšrocība ir cena un piekļuves vienkāršība, taču negatīvie ir tas, ka jums ir ierobežots, cik daudz trafika varat iegūt vienā reizē. Ja jūsu vietne sāk eksplodēt un kļūst lielāka, jums, visticamāk, būs nepieciešams savs serveris, lai apstrādātu pārplūdi.

Virtuālā privātā servera (VPS) mitināšana

Kā norāda nosaukums, šajā gadījumā jūs savai vietnei iegūstat savu digitālo serveri, kas nozīmē, ka jums ir lielāka pieeja un kontrole pār tā darbību. Tā kā tas viss ir digitālais, jūsu dati joprojām tiek glabāti fiziskā cietajā diskā ar citām vietnēm, kas nozīmē, ka jūs joprojām esat nedaudz ierobežots, cik daudz jūs varat darīt. Kopumā VPS mitināšana ir paredzēta cilvēkiem, kuri vēlas kontrolēt speciālu serveri bez izmaksām vai neierobežotiem resursiem, kas ar to var nākt..

Dedicated Serveri

Šajā gadījumā jūsu vietne atrodas uz sava servera, kas nozīmē, ka varat apstrādāt tik daudz datu, cik varat atļauties. Tas ir noderīgi lielām vietnēm, kas nodrošina lielu datplūsmu, jo jums nav jādalās diskā, RAM vai joslas platumā nevienam citam. Kā jūs varat iedomāties, tas viss maksā par augstu cenu. Ideālā gadījumā jūs nopelnīsit naudu no savas intensīvās satiksmes, lai segtu šādas izmaksas.

Mākonis Hostings

Mūsdienās arvien vairāk un vairāk lietu tiek glabātas un apstrādātas “mākonī”. Šis termins attiecas uz serveru tīklu, kas darbojas kopā, lai apstrādātu tādas lietas kā satiksmes intensitāte un joslas platuma problēmas. Ja agrāk tas viss tika darīts, izmantojot fiziskas infrastruktūras, piemēram, modemus un kabeļus, tagad to visu var izdarīt attālināti, izmantojot internetu. Šis pakalpojums maksā nedaudz vairāk par dalītu mitināšanu un nedod jums saknes piekļuvi servera iestatījumu maiņai, taču tas var rīkoties ar liela apjoma vietnēm un sniedz jums labāku kontroli nekā koplietošana vai VPS mitināšana.

Hostinga noteikumi

Lai gan ir obligāti jāzina un jāsaprot dažādas tīmekļa mitināšanas metodes, ir vienlīdz svarīgi, lai jūs iepazītos ar visiem noteikumiem un lingo, kas tiek mētāts šāda veida vietnēs. Ja nezināt, ko kaut kas nozīmē, tad nevarat to izmantot, kā arī nezināt, vai tas var jums palīdzēt vai sāpināt. Šeit ir pārskats par visbiežāk sastopamajiem mitināšanas noteikumiem, kas jums jāiegaumē.

Joslas platums

Šis termins attiecas uz ātrumu, ar kādu jūs varat pārsūtīt datus tiešsaistē. Dienā tam vajadzēja daudz joslas platuma, lai internetā nosūtītu lielus failus, piemēram, videoklipus, un tas nozīmēja, ka, lai to izdarītu, jums bija jāmaksā papildus. Par laimi, mūsdienās datu pārsūtīšana tiešsaistē (daļēji pateicoties mākonim) kļūst lētāka, tāpēc joslas platums nav tik liela problēma. Parasti lielākā daļa tīmekļa mitinātāju piedāvās neierobežotu joslas platumu, pieņemot, ka jūs nedarbojaties video straumēšanas pakalpojumu vai kaut ko tamlīdzīgu.

Diska vieta

Tas attiecas uz cietā diska vietas daudzumu, kas jums būs serverī. Izmantojot koplietojamo mitināšanu, iespējams, saņemtā diska vietas jums būs ierobežots, jo jūs tos glabājat citās vietnēs. Tomēr dažiem resursdatoriem ir neierobežota krātuves ietilpība (atkal pieņemot, ka jūs to neizmantojat). Šo vietu mēra gigabaitos (GB). Ja jūsu resursdators ierobežo jūsu krātuvi, tad jums būs jāveic jaunināšana, ja jūsu lapā ir jāuzglabā vairāk failu.

Datu bāzes

Ikreiz, kad vietnes izveidošanai izmantojat trešo pušu sistēmu (piemēram, WordPress), jums ir jābūt datu bāzei, lai palīdzētu pārvaldīt visu, ko darāt. Tā kā jūs pats neprogrammējat visu (piemēram, pogas un lapas funkcijas), datu bāze darbojas kā vietnes smadzenes. Parasti jūs iegūsit tik daudz datu bāzu, cik jums ir vietņu, un daži saimnieki piedāvā ierobežotu abu pakalpojumu klāstu vai neierobežotu atkarībā no izvēlētā maršruta.

Kas ir dati

Ikreiz, kad domēns tiek reģistrēts, ir kontaktinformācijas saraksts, lai parādītu, kurš to reģistrējis, lai ikviens jebkāda iemesla dēļ varētu sazināties ar šo personu vai entītiju. Šie dati tiek publiskoti, lai cilvēki varētu pārbaudīt, kam pieder konkrēts domēns. Šīs informācijas mērķis ir ļaut labāk izsekot tiešsaistē tikai krāpšanas, uzlaušanas vai cita veida gadījumā, kas prasīs kādam saukt pie atbildības par domēnu.

Kopumā tīmekļa mitināšana ir samērā vienkāršs bizness, ja vien zināt, ko darāt. Kad esam apskatījuši pamatus, jums vajadzētu būt daudz labākai izpratnei par to, kā tas viss darbojas un apvienojas, tas nozīmē, ka jums nevajadzētu radīt problēmas ar savas vietnes mitināšanu. Priecīgu hostingu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map