Kuidas veebisaidi hostimist võõrustada – võrrelge hinnakujundust ja plaane – mai 2020

Tänapäeval näib, et kõigil ja nende emal on oma veebisait. Nii paljude erinevate ajaveebide ja nišisaidide abil peab olema lihtne oma lehte luua ja hallata, eks? Noh, see on tõsi, kuid fakt on see, et veebimajutusse läheb palju erinevaid asju. Selle protsessi mõistmiseks käsitleme kõiki hostimise põhitõdesid ja ka seda, mida saate teha oma veebisaidi majutamiseks. Olenemata sellest, kas soovite hakata ajaveebi pidama või soovite asutada veebiettevõtteid, peate kindlasti mõistma kõike, mida selle protsessi ja selle toimimise kohta on teada..


Mis on veebimajutus?

Selle süsteemi keskmes on konkreetne sait või teenus, kus konkreetne sait või teenus salvestab teie veebisaidi serverisse, nii et sellele pääseb juurde kõikjal maailmas. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et kogu teie veebisaidi andmed salvestatakse kõvakettale ja ühendatakse Internetiga, nii et teie või keegi teine ​​pääseb sellele juurde, kui sisestate õigesse domeeni.

Kuidas see erineb kõige selle salvestamisest arvutisse ja vahendaja vahelejätmisest? Noh, veebimajutusteenuse kasutamise põhjus on see, et te ei pea oma saidi kogu aeg veebis hoidmise pärast muretsema oma serveri kasutamise pärast. Sellele mõeldes soovite, et teie vaatajaskond pääseks teie lehele igal kellaajal, mis tähendab, et peate säilitama stabiilse ühenduse ja hoidma seda avatud ööpäevaringselt. Selle tegemise kulud võivad olla suured, kui arvestada näiteks elektriarvete ja traadita ühenduse võimalustega, nii et tavaliselt on parem, kui keegi teine ​​selle kõigega hakkama saab, nii et saate professionaalseid tulemusi.

Kui teil pole oma arvutis saidi loomiseks vajalikke tööriistu või tarkvara, võib veebi kasutamata olla keeruline midagi teha. Enamasti on neil programme, mida saate kasutada oma lehe kõigi elementide, näiteks tausta, nuppude ja funktsioonide (e-post, tellimused, e-kaubandus jne) loomiseks.

Mis saab domeeninimedest?

Kui vaatate enamikku veebimajutajaid, näete, et paljud neist pakuvad ka tasuta domeeni või mingisugust domeeninime majutamist. Kui te pole hostimismaailmas uus, võite end segi ajada selle üle, millised nad kõik on, nii et lubage meil selgitada.

Domeeninimi on teie veebisaidi aadress. See on see, mida inimesed kirjutavad teie lehe leidmiseks otsinguribale. Iga domeen on ainulaadne ja aktiivseks kasutamiseks tuleb see registreerida. Võite märgata, et domeenidel on erinevad lõpud, näiteks .com, .net, .org jne. Enamasti on see järelliide oluline, kuna see ütleb teile, millist tüüpi veebisait see on ja kust see pärineb. Näiteks kui kasutate .org, olete suure tõenäosusega organisatsioon, samas kui .gov tähendab, et see on valitsuse veebisait. Sufiks võib muutuda ka olenevalt riigist, kuna paljud neist kasutavad saidi päritolu märkimiseks oma sufiksit. Näiteks Ühendkuningriik kasutab co.uk ja Jaapan kasutab co.jp.

Lõpuks on domeen lihtsalt teie saidi aadress ja see peab olema kordumatu. Soovi korral saate samasse kohta kinnitada mitu domeeni (nt mywebsite.com, mycoolwebsite.com, mywebsite.net ja nii edasi). Selle põhjuseks on see, kui soovite veenduda, et teie publik suudab teid veelgi hõlpsamini leida. Näiteks kui teie saidi nimi on millerwebsite, võiksite turvalisuse tagamiseks registreeruda miller.com, millersite.com ja millerwebsite.com. Nii leiab teie vaatajaskond teid isegi siis, kui neil pole täpset õiget aadressi. See on enamasti abiks suurtele ettevõtetele, kes soovivad tagada, et konkurendid ega detraktorid ei osta domeene, mis võivad nende mainet kahjustada (nt millerwebsitesucks.com).

Domeeni registripidaja vs veebisaidi majutamine

Paljud veebimajutajad pakuvad domeeninimede registreerimist teenusena, mis tähendab, et saate nende kaudu luua uue domeeni või kanda selle saidi alla juba teie omanduses oleva domeeni. Kuni domeen on registreeritud nimede ja numbrite Interneti-korporatsioonis (ICANN), on see seaduslik ja olete selle ainuomanik.

Oma domeeni registreerimine on veebisaidi olemasolu jaoks vajalik, kuid veebimajutus on midagi enamat. Hostid salvestavad ka kõik teie veebisaidi andmed ja pildid, et saaksite luua oma domeenile vastava lehe. Mõlemad on Interneti-ühenduse saamiseks vajalikud, kuid need on kaks erinevat teenust, nii et ärge ajage neid segamini.

Hosting tüübid

Veebisaiti saab majutada neljal viisil: jagatud hostimine, VPS-i hostimine, pilvemajutus või spetsiaalsed serverid. Vaatame üle iga meetodi ja selle, kuidas need toimivad.

Virtuaalserver

See on vaieldamatult levinum viis oma veebisaidi võrku paigutamiseks, kuna see on kõige kulutasuvam ja hõlpsamini kasutatav. See toimib nii, et kogu teie teave salvestatakse serverisse koos paljude teiste veebisaitidega. Nime jagatud osa tuleneb sellest, et ühes serveris on kümneid, sadu või tuhandeid lehti. Jagatud hostimine tähendab tavaliselt seda, et teil on piiratud kettaruum ja ribalaius, kuid mõned hostimisteenused võimaldavad piiramatuid valikuid mõttega, et te ei kasuta seda liiga palju ära.

Jagatud hostimise kasutamise eeliseks on hind ja juurdepääsu lihtsus, kuid miinus on see, et teil on piiratud, kui palju liiklust korraga saate. Kui teie sait hakkab puhkema ja muutub suuremaks, on teil ületäitumisega tegelemiseks tõenäoliselt vaja oma serverit.

Virtuaalse privaatserveri (VPS) hostimine

Nagu nimigi ütleb, saate sel juhul oma saidile oma digitaalserveri, mis tähendab, et teil on suurem juurdepääs ja kontroll selle toimimise üle. Kuna see on kõik digitaalne, siis hoitakse teie andmeid endiselt füüsilisel kõvakettal koos teiste saitidega, mis tähendab, et olete siiski piiratud, kui palju saate teha. Üldiselt on VPS-i hostimine mõeldud inimestele, kes soovivad spetsiaalse serveri juhtimist ilma kulutusteta või sellega kaasnevate piiramatute ressurssideta.

Pühendatud serverid

Sel juhul asub teie sait omaenda serveris, mis tähendab, et saate töödelda nii palju andmeid kui saate endale lubada. See on abiks suurtele saitidele, mis saavad palju liiklust, kuna te ei pea kettaruumi, RAM-i ega ribalaiust kellegagi jagama. Nagu võite ette kujutada, tuleb see kõik kõrge hinnaga. Ideaalis teenite selliste kulude katmiseks raha oma suure liiklusega.

Pilvemajutus

Nendel päevadel hoitakse „pilves” üha enam asju. See termin tähistab serverite võrku, mis töötavad koos näiteks liiklustiheduse ja ribalaiusega seotud probleemide käsitlemisel. Kui enne tehti seda kõike füüsiliste infrastruktuuride kaudu, näiteks modemid ja kaablid, siis nüüd saab seda kõike teha Interneti kaudu ka kaugjuhtimisega. See teenus maksab natuke rohkem kui jagatud hostimine ja ei anna teile juurjuurdepääsu serveri sätete muutmiseks, kuid see saab hakkama suuremahuliste veebisaitidega ja annab teile parema kontrolli kui jagatud või VPS-i hostimine.

Hosting tingimused

Ehkki on hädavajalik, et tunneksite ja mõistaksite erinevaid veebimajutusmeetodeid, on sama oluline, et te tutvuksite kõigi nende saitidel kasutatavate tingimuste ja keelega. Kui te ei tea, mida miski tähendab, ei saa te seda ära kasutada ega tea, kas see võib teid aidata või teile haiget teha. Siin on ülevaade kõige tavalisematest hostimistingimustest, mida peaksite meelde jätma.

Ribalaius

See termin viitab kiirusele, millega saate andmeid veebis edastada. Päeval nõudis suurte failide (nt videote) saatmiseks Interneti kaudu tonni ribalaiust, mis tähendas, et selle tegemiseks tuli maksta lisatasu. Õnneks on tänapäeval andmete veebis edastamine odavam (osaliselt tänu pilvele) odavam, nii et ribalaius pole nii suur probleem. Tavaliselt pakub enamik veebimajutajaid piiramatut ribalaiust eeldusel, et te ei paku video voogesituse teenust ega midagi sellist.

Kettaruum

See viitab kõvakettaruumi hulgale, mis teil serveris on. Jagatud hostimise korral võib teie kettaruumi suurus olla piiratud, kuna teid hoitakse koos teiste saitidega. Mõnel hostil on aga piiramatu salvestusmaht (jällegi eeldusel, et te ei kasuta seda ära). Seda ruumi mõõdetakse gigabaiti (GB). Kui teie host piirab teie salvestusruumi, siis peate uuendama, kui peate oma lehele rohkem faile salvestama.

Andmebaasid

Kui kasutate oma veebisaidi (näiteks WordPress) loomiseks mõne muu osapoole süsteemi, peab teil olema andmebaas, mis aitab hallata kõike, mida teete. Kuna te ei programmeerige kõike ise (näiteks nuppe ja lehefunktsioone), toimib andmebaas saidi aju. Tavaliselt saate nii palju andmebaase kui teil on veebisaite, kusjuures mõned hostid pakuvad mõlemale piiratud pakkumist või piiramatut, sõltuvalt valitud marsruudist.

Kelle andmed on

Kui domeen registreeritakse, on olemas kontaktteabe loend, mis näitab, kes selle registreeris, et igaüks saaks selle isiku või üksusega mis tahes põhjusel ühendust võtta. Need andmed avalikustatakse, et inimesed saaksid kontrollida, kes konkreetset domeeni omab. Selle teabe eesmärk on võimaldada veebis paremat jälgimist pettuste, häkkimise või muu sellise korral, mis nõuab kellegi vastutamist domeeni eest.

Üldiselt on veebimajutus suhteliselt lihtne äri, kui teate, mida teete. Kuna oleme põhitõed käsitlenud, peaks teil olema palju parem arusaam sellest, kuidas see kõik töötab ja kokku puutuda, mis tähendab, et teil ei tohiks olla probleeme oma veebisaidi majutamisega. Õnnelik hostimine!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map