25 kiberdrošības un hakeru statistika 2019. gadā

Tā kā pasaule arvien vairāk un vairāk datu pārvietojas tiešsaistē, vienlaikus palielinās arī informācijas daudzums, kuru ir vērts izmantot hakeriem. Kiberdrošības firmas katru gadu atrod uzbrukumu veidus un mērķus. Viena lieta ir pārliecināta – šī cīņa starp labajiem un sliktajiem puišiem turpināsies. Mēs esam apkopojuši dažus no vispievilcīgākajiem statistikas datiem par 2019. gadu, kas aptver visu, sākot no ransomware līdz kriptoekonomijai.


Kiberdrošības statistika

Kiberdrošībai ir izšķiroša nozīme pilsoņu, kā arī valdību un uzņēmumu digitālajā drošībā visā pasaulē. Uz spēles ir likts daudz – no privātuma līdz identitātei līdz valsts drošībai. Šie skaitļi parāda drošības pārkāpumu, uzbrukumu un identitātes zādzību pieaugumu visā pasaulē.

 1. Vidējais drošības pārkāpumu skaits laikā no 2017. gada līdz 2018. gadam pieauga par 11% no 130 līdz 145 (Akcents)
 2. Datu pārkāpuma vidējās izmaksas pasaulē ir pieaugušas par 6,4%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, līdz USD 3,86 miljoniem. (IBM)
 3. Tīmekļa uzbrukumu skaits ir pieaudzis par 56% salīdzinājumā ar gadu no 2017. gada līdz 2018. gadam. (Symantec)
  tīmekļa uzbrukumi symantec
 4. Vidējās izmaksas par katru nozaudētu vai nozagtu ierakstu, kas satur sensitīvu un konfidenciālu informāciju, gada laikā pieauga par 4,8%, līdz USD 148. (IBM)
 5. Drošības pārkāpumi laikā no 2014. līdz 2019. gadam ir palielinājušies par 67%. (Akcents)
 6. Uzņēmumi 2018. gadā veidoja 81% no visām ransomware infekcijām. (Symantec)
 7. Kibernoziedzības vidējās izmaksas organizācijai ir USD 13,0 miljoni, kas ir vairāk nekā no USD 11,7 miljoniem USD 2017. gadā.Akcents)
 8. Kopējie globālās kiberdrošības riski tiek aprēķināti 5,2 triljonu ASV dolāru apjomā nākamo piecu gadu laikā. (Akcents)
 9. Automatizācija, AI un mašīnmācība rada izmaksu ietaupījumus apmēram USD 2,09 miljonu USD apmērā vienam uzņēmumam, bet tos izmanto tikai 38% respondentu uzņēmumu. (Akcents)
 10. Ļaunprātīgas programmatūras uzbrukuma vidējās izmaksas 2018. gadā bija 2,6 miljoni USD. (Akcents)
 11. Vien Symantec bloķēja 3,5 miljonus kriptoakciju notikumus 2018. gada decembrī. (Symantec)

Sejas atpazīšana & Biometrijas statistika

Sejas atpazīšanas un biometriskās drošības programmatūra strauji aug un arvien labāk identificē cilvēkus. Tas ir gan ērtības, gan iemesls bažām, jo ​​personīgajā informācijā tagad ir sejas datu bāzēs. Lidostas visā ASV testēšanas vietās veic sejas atpazīšanu, taču reakcija ir dažāda.

 1. Sejas atpazīšanas programmatūra, kuru izmanto Apvienotās Karalistes Metropolitēna policija, vairāk nekā 98 procentos no ģenerētajiem brīdinājumiem atgriezās nepatiesi. (Neatkarīgs)
 2. Līdz 2021. gadam sejas atpazīšana tiks izmantota 20 lielākajās ASV lidostās 100% starptautisko pasažieru, ieskaitot Amerikas pilsoņus. Tas notiek saskaņā ar izpildrakstu. (Forbes)
 3. 2018. gada jūlija pārbaudē, ko veikusi ACLU, izmantojot tehnoloģiju Amazon Rekognition, ko sabiedrībai piedāvāja Amazon, tika konstatēts, ka tehnoloģija ir nepareizi piemeklējusi 28 Kongresa locekļus un identificējusi viņus kā cilvēkus, kuri izdarījuši noziegumus. Krāsu cilvēki sastādīja 40% no nepatiesām spēlēm, kaut arī viņi bija tikai 20% no skenētajām sejām. (ACLU)
 4. Konstatēts, ka 50% cilvēku ir nelabvēlīgi sejas atpazīšanas programmatūrai mazumtirdzniecības veikalos, lai novērstu zādzības. (Brookings)
 5. Brooking aptaujā arī tika noskaidrots, ka 50% cilvēku uzskata, ka tiesībaizsardzības iestāžu sejas atpazīšanas programmatūras izmantošanai vajadzētu būt ierobežotai. (Brookings)
 6. Saskaņā ar Nacionālā standartu un tehnoloģijas institūta (NIST) sejas atpazīšanas programmatūru 20 reizes labāk uzlabojās meklēšana datu bāzē, lai atrastu atbilstošu fotoattēlu no 2014. līdz 2018. gadam. Tas tika atklāts pēc sejas atpazīšanas nozares programmatūras lielākās daļas novērtējuma – 127 programmatūras izstrādātāju algoritmi. (CBP)

Datorurķēšana & Datu pārkāpumu statistika

Pēc Nortona teiktā, “datu pārkāpums ir drošības incidents, kad informācijai piekļūst bez atļaujas”. Liekas, ka esat dzirdējis par jaunu datu pārkāpumu lielā korporācijā, kas atklāj miljonu patērētāju personisko informāciju. Uzņēmumi un valdības pastāvīgi cīnās ar hakeriem, lai viņu lietotāju un pilsoņu informācija būtu droša. Šeit ir daži neseni pārkāpumi jaunumos šogad.

 1. Personīgā informācija par 14,8 miljoniem 500 pikseļu lietotāju noplūda drošības pārkāpumos 2018. gada jūlijā. Par to tika paziņots tikai 2019. gada februārī. (The Verge)
 2. Evernote Web Clipper Chrome paplašinājumam bija drošības ievainojamība, kas tika atklāta 2019. gada 12. jūnijā, atstājot hakeriem pieejamus tās 4,6 miljonu lietotāju datus. Uzņēmums laboja ievainojamību, taču nav skaidrs, vai tika apdraudēti lietotāja dati. (Yahoo)
 3. 2019. gada 10. jūnijā tika atklāts, ka kiberuzbrukumā ir apdraudēta ASV Muitas un robežu aizsardzības aģentūras datu bāze. Saskaņā ar aģentūras sniegto informāciju tika ietekmēti mazāk nekā 100 000 cilvēku, jo tas bija ierobežots līdz vienam robežas iebraukšanas punktam. (Aizbildnis)
 4. Quest Diagnostics atklāja būtisku pacienta datu drošības pārkāpumu, jo tika ietekmēti gandrīz 12 miljoni cilvēku, tostarp nozagti finanšu dati, informācija par veselību un sociālā nodrošinājuma informācija. Hakeri laika posmā no 2018. gada augusta līdz 2019. gada martam piekļuva vienam no Quest norēķinu pārdevējiem. Ziņas tika ziņotas 2019. gada 3. jūnijā. (TechCrunch)
 5. 2019. gada 4. maijā tika paziņots, ka ir uzlauzts populārais tīmekļa grafiskā dizaina rīks Canva. Ziņojumos teikts, ka hakeri nozaguši datus no 139 miljoniem lietotāju, tostarp vārdus un e-pasta adreses. (Datoru pasaule)
 6. Kāds pēriens. Tika atklāts WhatsApp datu pārkāpums 2019. gada 13. maijā, tāpēc daži no viņu 1,5 miljardiem lietotāju visā pasaulē bija neaizsargāti. Tika konstatēts, ka Facebook piederošajā uzņēmumā ir drošības kļūda, ko atklājusi Izraēlas uzņēmums NSO grupa. NSO grupa tiek apsūdzēta par tehnoloģiju radīšanu, lai izspiegotu žurnālistus un cilvēktiesību aktīvistus, un šobrīd pret viņu iesūdz Londonas advokātu, kurš bija hakeru mērķis. (Ņujorkas Laiks)

  Piedāvātā drošības lapa vietnē WhatsApp.

 7. Laiks uzticēties Facebook vēl mazāk? 2019. gada martā Facebook atzina, ka nav pareizi glabājis pat 600 miljonu lietotāju paroles. Vairāk nekā 20 000 uzņēmuma darbinieku bija piekļuve lietotāju pieteikuminformācijai. (Facebook)
 8. Saistībā ar 2019. gada marta paziņojumu tika paziņots, ka arī miljoniem Instagram kontu ir palikuši neaizsargāti. Iekšējos ziņojumos teikts, ka šie dati nav kompromitēti (Facebook)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map