11 miest, kde sa môžete naučiť kódovať online (máj 2020)

Chcete sa naučiť kódovať, ale neviete, kde začať.


Je to desivé, bol som tam.

Váš nápad na novú geniálnu webovú aplikáciu čaká, až ho váš mozog dohoní a programuje.

Pravda je, že nikdy nebolo ľahšie naučiť sa kódovať online z jedného z mnohých zdrojov – bezplatných aj platených.

Ale kde začínate?

Rozpisujeme naše obľúbené zdroje a povieme vám, čo pre vás môže byť najlepšie.

Učíme sa kódovať podľa jazyka

HTML

 

CSS

 

Javascript

 

krajta

 

SQL

 

iOS

 

Data Science

 

Vývoj mobilných aplikácií

Android

 

iOS

Najlepší spôsob, ako sa učiť – pre každého iný

Viac ako ktorýkoľvek iný predmet sa môžete naučiť veľa kódovania online zadarmo. Dáva to však zmysel, pretože celý internet je postavený na kóde. Odporúčame bezplatné zdroje pre začiatočníkov, ktorí nie sú pripravení investovať žiadne peniaze do plateného online kurzu. Akonáhle ste dostali chybu kódovania, má zmysel sledovať štruktúrovaný program, ktorý zostavili skúsení vývojári.

1. W3Schools.com

toto site tvrdí, že je „Najväčší webový vývojársky web na svete“. Ak naozaj chcete spoznať výhody kódovania a štruktúrovania webovej stránky od základov, je to skvelý zdroj. Je to jednoducho rozložené a obsahuje sekcie pre výučbu HTML (Hypertext Markup Language) a CSS (Cascading Style Sheets). Táto vzdelávacia stránka vám predstaví tutoriály HTML Graphics, JavaScript, programovanie na strane servera, webové budovy a XML (Extensible Markup Language)..

Škola poskytuje kompletnú súpravu výukových kurzov, príkladov a tried. Môžete tiež získať certifikácie v programovacích jazykoch HTML, HTML5, CSS, JavaScript, JQuery, PHP, XML a Bootstrap. Prečo sa obťažovať certifikáciou? “dokumentácia vašich schopností vám umožní posunúť sa vo vašej organizácii nahor. “ A ako bonus, ak sa niekedy presuniete za svoj súčasný projekt, tieto certifikácie a zručnosti sú vysoko prenosné. Všetky poskytnuté cvičenia, návody a referencie sú úplne zadarmo. Tento zdroj by bol skvelým spôsobom, ako sa naučiť kódovať bezplatne pre niekoho, kto sa tým učí najlepšie.

2. údom

Udemy je nepochybne jedným z najlepších spôsobov, ako sa naučiť kódovať, zvlášť pre začiatočníkov. Táto stránka sľubuje, že sa týmto „kurzom zlyhania webhostingu“ dozviete, ako zverejniť svoj vlastný web naživo na webe. Prostredníctvom série krátkych videí vás naučí, ako svoje stránky navrhnúť a publikovať v žiadnom momente. Samotná stránka je pomerne rozsiahla a obsahuje odkazy na ďalšie znalosti a viac spôsobov, ako sa naučiť programovať a kódovať. Najlepšie na tom je, že Web Hosting Crash Course je úplne zadarmo. Viac kurzov je k dispozícii za malý poplatok. Táto stránka však uľahčuje začiatok.

3. Sieť vývojárov Mozilly

Táto stránka obsahuje množstvo sprievodcov, článkov, výukových programov atď. Nenabízí toľko praktických skúseností, ako mnoho iných programov v tomto zozname. Vďaka tomu je stále skvelý spôsob, ako sa naučiť kódovať zadarmo, a má ďalšie skvelé zdroje, keď ste sa naučili kódovať, čo vám môže pomôcť naučiť sa niektoré ďalšie dôležité zručnosti súvisiace s hostingom. Toto konkrétne článok ide o jednoduchý, ale skvelý detail o tom, ako sledovať niekoľko jednoduchých možností zverejnenia vašich stránok.

Ak chcete mať úplnú kontrolu nad svojím webom, budete si ho musieť prenajať server priestor od hosťujúcej spoločnosti (SiteGround alebo BlueHost) a nákup a doména meno, aby ste sa uistili, že nikto iný nemôže od vás vziať vaše meno. Použite službu publikovania online, ako je GitHub, Google App Engine alebo Dropbox. Môžete tiež použiť webové IDE (integrované vývojové prostredie), napríklad Thimble.

4. Code.Org

Táto stránka neponúka svoje vlastné triedy, spája vás však s kurzmi z rôznych zdrojov, ktoré pokrývajú akúkoľvek úroveň skúsenosti. Táto stránka je rozdelená do troch častí, K-5, 6-12 a za K-12. Kurzy K-5 sľubujú, že vám pomôžu „Naučte sa vytvárať svoju vlastnú hru, aplikáciu alebo kreslenie pomocou počítača“. Štáty 6-12 vás naučia „vytvárať skutočne fungujúce aplikácie, hry a webové stránky pomocou blokov, JavaScriptu, CSS, HTML a ďalších.“ A nakoniec vám K-12 ponúka možnosť „ísť nad rámec Code.org a zúčastniť sa univerzitných kurzov online alebo sa naučiť nový programovací jazyk.“

Ako môžete očakávať, vzhľadom na to, že kurzy začínajú byť také mladé, majú dosť detinský vzhľad. Nenechajte sa zmiasť tým, že na týchto stránkach je fantastický obsah. Považoval by som to za najlepší spôsob, ako sa naučiť kódovať pre dieťa, ale v skutočnosti má nejaké úžasné bezplatné kurzy pre všetky vekové kategórie..

5. Codecademy

Codecademy sa môže pochváliť tým, že sa môžete „naučiť kódovať zadarmo“. Hlavná stránka je dosť holá; musíte sa zaregistrovať na webe, aby ste mohli skutočne používať príručky a učebné materiály. Jeden to urobíte, aj keď existuje nejaká veľká interakcia s učebnými materiálmi. Hlavná stránka však ponúka hrsť svedectiev od tých, ktorí použili túto stránku, ako aj od tých, ktorí prekonali prekážky pri hľadaní svojich snov. Naučí vás, ako zostaviť a spustiť webovú stránku. Zahŕňa tiež CSS a Java, ako aj rôzne ďalšie užitočné programovacie jazyky.

6. Khan Academy

Toto je interaktívne spoločenstvo vývojárov, ktorí sa učia spolu. Stránka podporuje interakciu s ostatnými používateľmi a spoluprácu na projektoch a má priestor na zdieľanie vašich súčasných alebo minulých projektov s ostatnými za účelom získania spätnej väzby a pomoci. Zahŕňa kreslenie & animácie, webové stránky HTML / CSS, úvod do jazyka SQL, pokročilý jazyk JavaScript, python a mnoho ďalších. Táto stránka obsahuje takmer všetky témy, ktoré si môžete predstaviť v oblasti počítačovej vedy a vývoja webových aplikácií. Robí to pomocou úplných návodov, videí a úplnej komunity interaktívnych učiteľov a študentov. To je ideálne pre začiatočníkov.

7. Coursera

Coursera.org je nádherné miesto podobné Khanovej akadémii. Je to všetko o učení, učení, učení sa. Toto je ďalšia úplná komunita tisícok študentov, ktorí spolupracujú a spolupracujú na projektoch a vzdelávaní. Ponúka množstvo kurzov v akomkoľvek programovacom jazyku, ktorý by ste sa možno chceli naučiť. Zahŕňa kurzy vyučované univerzitnými profesormi online. Najlepšie z nich je pravdepodobne HTML, CSS a Javascript pre vývojárov webu Samozrejme. Zahŕňa všetky tieto programovacie jazyky a ako ich efektívne používať na vytvorenie presne toho, čo potrebujete. 

8. EdX.org

Toto je ďalšia stránka kurzov otvoreného vzdelávania, ako sú Khan Academy a Coursera. Ponúka viac ako 165 kurzov informatiky. Táto stránka je preto ideálna v závislosti od toho, do akej hĺbky sa chcete dostať. Môžete nájsť toľko zdrojov, ako sa učiť programovacie jazyky a pracovať s webhostingom a vývojom. Tu je krátky zoznam kurzov o vývoji webových aplikácií a programovaní ponúkaných v prípade, že sa rozhodnete pre túto cestu. Niektoré z týchto kurzov sa tiež dostanú do hĺbky. Ale opäť, čím viac sa naučíte, tým viac obchodovateľných a prenosných zručností máte.

9. Školenie vývojárov Google

Tento zdroj obsahuje niekoľko základných školení o vývoji webových aplikácií pre najbežnejšie jazyky, ako sú HTML, CSS a Javascript. Čo však tento program skutočne odlišuje od ostatných v tomto zozname, je zameranie na mobilné programovanie pre Android a Firebase vlastnej mobilnej platformy Google. Poskytujú vám „školiace kurzy, ktoré popisujú, ako vykonať konkrétnu úlohu so vzorkami kódu, ktoré môžete znova použiť vo svojej aplikácii“. Funguje to tak, že vám pomáha vytvárať menšie projekty, ktoré je možné použiť na vytváranie aplikácií v reálnom svete. Podobne ako niektoré z týchto iných stránok, aj školenie pre vývojárov Google obsahuje ďalšie skvelé zdroje, ktoré môžete použiť, keď sa budete cítiť príjemne pri kódovaní a chcete sa dozvedieť viac.

10. Prehrávač kódov

Táto stránka je ďalšou udalosťou zameranou na spoluprácu v komunite. Pomôže vám to „Naučiť sa HTML5, CSS3, Javascript a ďalšie…“ Poskytuje video návody, ako vytvoriť akýkoľvek projekt, aký si viete predstaviť. Prevedie vás to prostredníctvom projektov v skutočnom svete, ktoré sa už osvedčili ako úspešné, a zaistíte tak, že viete, čo učia, čo skutočne bude fungovať..

11. Bezplatný kódový tábor

Táto stránka, ako môžete očakávať od názvu, sa najlepšie zhrnie ako bezplatný online kódovací bootcamp. Poskytuje vám možnosť pracovať vlastným tempom, čo je skvelé pre každého, kto je zaneprázdnený. Podrobne pokrývajú HTML, CSS a Javascript. Skvelá vec na tomto webe je, keď po ukončení učebných osnov získate certifikát, ktorý preukáže, že ste absolvovali kurz. Osnovy ukončíte absolvovaním 5 záverečných projektov, čo vám umožní získať skúsenosti zo skutočného sveta so zručnosťami, ktoré sa chcete naučiť.

Medzi všetkými týmito programami sme presvedčení, že nájdete najlepší spôsob, ako sa naučiť kódovanie pre vás, či hľadáte bezplatné kurzy, bezplatný online kódovací bootcamp, platené kurzy, tieto zdroje majú všetko. Budú neoceniteľní, keď sa budú učiť HTML, CSS, Javascript, Python, SQL, iOS a / alebo Data Science..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map