Najlepšie bezplatné weby na blogovanie máj 2020

Ak ste to ešte nikdy neurobili, spustenie blogu znie desivo.


Neistota, strach z neúspechu, nevedenie, kde začať. Toto sú všetky bežné reakcie.

Ale pri pohľade na slávnych blogerov, ktorí zarábajú vážne peniaze online, stačí, aby vás udržali v chode.

Kde vôbec začínate? Ako si vyberiete najlepšie miesto, kde začať? Niektoré z nich sa budeme venovať nižšie.

Predtým, ako budeme hovoriť o technických rozhodnutiach, musíme si uvedomiť, že vaša vízia je v súlade s praktickými nápadmi.

3 veci, ktoré musíte urobiť, ako začnete

Než začnete, musíte si naplánovať niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu z dlhodobého hľadiska.

1. Vyberte si výklenok alebo oblasť zamerania

Newsflash – nebudete sa cez noc stať ďalším milionárom osobných financií blogu.

Vyžaduje to štrk a vytrvalosť. Jeden z mojich obľúbených – Pán Money Mustache – teraz má veľké množstvo peňazí, ale od roku 2011 sa usilovne venoval viac ako 100 vášnivým blogovým príspevkom (jeho prvý príspevok).

Hate technology? Nezačínajte blog pre laptop len preto, že si myslíte, že je ziskový.

Mali by ste písať o morských pannách? Myslel som, že to bol hrozný nápad, ktorý by nevydělával peniaze, ale podľa všetkého to funguje Všetko morská víla blog.

Vyberte si teda niečo, o čom môžete písať 10 rokov. Aj keď plánujete blogovanie iba na 5.

Niekoľko príkladov výklenkov, ktoré môžete zvážiť:

 • Cestovanie
 • Mami / Rodičovstvo
 • jedlo
 • zdravie
 • vhodnosť
 • Technológia / Internet
 • zábava
 • financie
 • … zoznam pokračuje

Toto nie je presvedčivý zoznam a každý z nich je možné ďalej členiť!

V skutočnosti je lepšie začať zmenšovať a potom sa odtiaľ dostať k rozšírenému výklenku.

2. Napíšte svoje motívy vopred

Pamätajte si, ako ste v škole, keď mal byť papier, sedeli ste tam a celé hodiny naň hľadeli?

To sa stáva veľa s blogov.

Okrem prípadu, keď určujete konečný termín, budete mať sklon k odkladu, že sa obzriete a uvedomíte si, že ste do šiestich mesiacov nepripravili blog..

Jednou z taktík je dávkovanie vašich procesov a naplánovanie všetkého vopred. Takže namiesto premýšľania o tom, čo písať zakaždým, keď si sadnete, v ideálnom prípade by už bola osnova napísaná.

Predtým, ako začnete svoj blog, premýšľajte o piatich všeobecných témach, ktoré chcete pokryť vo svojom výklenku. Toto budú vaše koncepcie na vysokej úrovni, o ktorých budú vaše príspevky smerovať.

Potom každé tri mesiace každé tri mesiace venujte písaniu nápadov pre titulky, ktoré zapadajú do jednej z týchto tém. Pred vytvorením novej témy by ste mali pre každú tému napísať asi päť dobrých blogových príspevkov.

Potom raz mesačne v jednej relácii vypíšte prehľad nadchádzajúcich príspevkov v danom mesiaci. Ak tento mesiac píšete štyri príspevky, urobíte osnovy pre každý príspevok.

Potom, keď ste pripravení písať – rozmach – je to super ľahké. Osnova je už nastavená, stačí vyplniť medzery pre váš príspevok.

3. Rozlišujte sa

Mali by ste milovať svoje miesto, mať svoje témy a byť pripravení na chvíľu ho rozdrviť bez platov a bez pochvál.

Ale predtým, ako to všetko urobíte, musíte poznať priemysel. Pravdepodobne ste už vo svojom výklenku čítali veľa blogov, ale tu by ste mali zaujať taktický prístup.

Musíte si vybrať, ako budete vynikať. Aké stratégie berú? Ako sa môžete poučiť z ich najlepších stratégií, ale tiež pridať svoj vlastný zvrat?

Ak sa váš najlepší konkurent týka písania krátkych príspevkov a sociálnych médií, môžete vyniknúť vydaním autoritatívnych sprievodcov, ktorí pohybujú ihlou?

To sú veci, ktoré treba zvážiť ako prvé.

Dobre, poďme sa ponoriť.

 

Po prvé: Najlepšie bezplatné weby na blogovanie

 

WordPress.com

Vedeli ste, že WordPress teraz napája takmer 30% webu?

Wow.

Ako si dokážete predstaviť, znamená to, že táto platforma má čo ponúknuť blogerom aj podnikom. Celkovo získate s WordPress omnoho viac funkcií a výkonu ako s akýmkoľvek iným blogovacím serverom, preto ho označujeme ako číslo jedna.

Ale prečo je WordPress taký výnimočný? To všetko sa týka prispôsobenia. Táto platforma je otvorený zdroj, čo znamená, že ktokoľvek sa môže prihlásiť a vylepšiť kódovanie, aby sa zlepšilo. Od jeho vytvorenia došlo k nespočetným aktualizáciám systému, čo používateľom umožňuje pri vytváraní blogu oveľa viac možností.

Ako už bolo povedané, mali by ste svoj blog hosťovať pravdepodobne sami cez WordPress, namiesto toho, aby ste ho hostovali na samotnom webe. Výhody vlastného hostingu sa dostaneme neskôr, to však znamená, že musíte zaplatiť za hostingové služby, aby ste mohli začať.

Ak si však nie ste istí, čo chcete pomocou svojho blogu dosiahnuť, môžete začať zadarmo a potom odtiaľ ísť. Odporúčame vám vyskúšať vody a zistiť, akým smerom sa chcete uberať, aby ste našli hostingovú službu, ktorá vyhovuje vašim potrebám a cieľom..

Zhrnutie WordPress.com

Pros

 • Jednoduché použitie – malá krivka učenia
 • Neuveriteľné prispôsobenie
 • Tisíce šablón a doplnkov
 • Ideálne pre reklamu a marketing
 • Ľahšie zarobiť peniaze ako iné platformy

Zápory

 • Ak chcete získať všetky najlepšie funkcie, musíte byť hostiteľom
 • Existuje určité kódovanie

Blogger

Táto služba, predtým známa ako BlogSpot, existuje už nejaký čas. Podporuje to aj spoločnosť Google, takže už je to veľmi pôsobivý rodokmeň. Blogger je perfektná platforma, ak nechcete do backendu vkladať veľa času alebo energie (t. J. Kódovanie). Pretože je web veľmi ľahko použiteľný, je ideálny pre príležitostných blogerov alebo pre tých, ktorí píšu pre zábavu viac ako peniaze..

Ako už bolo povedané, môžete pomocou služby Google AdSense vyskúšať a speňažiť svoj blog, ak si budete priať. Aj keď to nie je také komplexné ako WordPress, poskytuje vám možnosť zarobiť si pri písaní nejaké vedľajšie príjmy.

Ak ste začiatočník a chcete mať blog bez akýchkoľvek komplikácií, služba Blogger je vynikajúcou voľbou. Ak sa však v budúcnosti chystáte rozširovať alebo rozširovať, môžete sa namiesto toho rozhodnúť pre migráciu na WordPress.

Zhrnutie služby Blogger

Pros

 • Jednoduché nastavenie a nalodenie
 • Je možné zarobiť peniaze pomocou služby AdSense
 • Podporované spoločnosťou Google
 • Stabilný a užívateľsky prívetivý systém

Zápory

 • Nie toľko funkcií
 • Obmedzené prispôsobenie
 • Menej podpory ako iné možnosti

tumblr 

Z technického hľadiska je Tumblr skôr platformou sociálnych médií ako tradičný systém blogov. Namiesto vytvárania príspevkov, ktoré môžete prepojiť a zdieľať medzi rôznymi profilmi, sa príspevky Tumblr podobajú niečomu, čo by ste našli na Facebooku alebo Instagrame..

Ako už bolo povedané, existuje väčšia kontrola nad vaším obsahom a jeho zdieľaním v systéme. Celkovo je Tumblr šitý na mieru obrázkom a krátkym textovým príspevkom, a nie dlhým blogovým článkom.

Jednou z výhod, ktorú má Tumblr oproti iným blogovacím webom, je, že k nim máte prístup a spravujete svoj účet pomocou mobilného zariadenia. Je to oveľa príjemnejšie pre používateľa na menšej obrazovke, čo vám umožňuje aktualizovať svoj blog kdekoľvek sa nachádzate.

Celkovo vám odporúčame začať s programom Tumblr, ak si nie ste istí, čo chcete robiť so svojimi nápadmi na blog alebo ako spôsob, ako rozšíriť svoju aktuálnu stránku. Tumblr môže byť jednoduchý nástroj na zdieľanie vašich názorov cez internet, vďaka čomu je ideálny pre väčšinu začiatočníkov.

Ak chcete zarobiť peniaze na Tumblr, je to o niečo zložitejšie ako na iných blogovacích platformách. To neznamená, že to nie je uskutočniteľné, ale je to náročnejšie. Nakoniec odporúčame použiť Tumblr na propagáciu vašich ďalších materiálov, a nie na priame speňaženie.

Zhrnutie Tumblra

Pros

 • Jednoduché použitie – začnite publikovať v priebehu niekoľkých minút
 • Spravujte viac blogov ľahko
 • Skúsenosti s používaním mobilných zariadení

Zápory

 • Ťažšie zarobiť peniaze
 • Nie je to skvelé pre písanie dlhých formulárov
 • Ťažšie vyčnievať z iných blogov

Wix

Ak chcete zo svojho blogu vyťažiť maximum, musíte ho prevádzkovať ako svoju vlastnú webovú stránku. To vám umožní mať vlastnú doménu (napr. Www.myblog.com) a máte väčšiu kontrolu nad všetkým, čo sa deje na vašom webe.

Wix je tvorca webových stránok, ale ponúka bezplatnú možnosť pre blogerov, ktorí chcú začať bez akýchkoľvek investícií. Ako už bolo povedané, budete chcieť inovovať, ak plánujete rozšírenie svojho blogu (zvýšenie návštevnosti) alebo zarobenie peňazí z neho. Je to však skvelý spôsob, ako začať svoju kariéru v blogovaní, pretože poskytuje jednoduché nastavenie a obsluhu.

Wix ponúka celý rad tém a doplnkov, ale na prístup ku všetkým budete musieť ísť za prémiu. Umožňuje vám tiež propagovať váš blog pomocou rôznych marketingových stratégií, napríklad SEO.

Ďalšou výhodou Wix je, že na svoje stránky môžete pridávať aplikácie (s prémiou), takže ich môžete použiť ako internetový obchod alebo urobiť z nich interaktívnejšie pre svoje publikum. Nakoniec však stále neponúka toľko funkcií ako WordPress, takže majte na pamäti.

Zhrnutie Wix

Pros

 • Ľahko začať
 • Nezávislá doména
 • Pridaná funkčnosť a prispôsobenie

Zápory

 • Ak chcete získať celú škálu služieb, musíte aktualizovať na prémiu
 • Obmedzený výber tém a doplnkov

 

Weebly

U ostatných tvorcov webových stránok máte vždy možnosť prejsť do kódu a meniť veci podľa potreby. Zatiaľ čo väčšina blogov vyžaduje, aby ste na to mali prémiový prístup, v prípade potreby je to stále niečo, čo máte k dispozícii.

U Weebly je to však prísne drag and drop. Ak práve začínate a chcete jednoduchý spôsob zostavenia blogu, je to oveľa jednoduchšie ako sa ho snažiť naprogramovať alebo použiť kód. Ako už bolo povedané, iné platformy vám umožňujú ťahať a púšťať a pritom mať stále možnosť upravovať veci na pozadí, takže nezabudnite na to.

Celkovo je Weebly podobne ako Wix. Ponúka vám možnosť mať jedinečný názov domény a môžete svoj web zostaviť podľa vlastného uváženia. Rovnako ako Wix, musíte získať prémiovú možnosť, aby ste dostali celú škálu služieb, ale môžete začať bez investícií.

Weebly tiež ponúka mobilnú pripravenosť, takže môžete svoj blog aktualizovať aj na cestách. Niektoré doplnky alebo rozloženia sú však prístupnejšie pre mobilné zariadenia ako iné, preto to berte do úvahy.

Weebly Zhrnutie

Pros

 • Jednoduché použitie
 • Nevyžaduje sa žiadne kódovanie
 • Možnosť elektronického obchodu

Zápory

 • Obmedzené prispôsobenie
 • Menej kontroly ako iné možnosti

Ďalšie bezplatné weby na blogovanie

Aj keď vyššie uvedené stránky poskytnú pre váš blog najlepšie riešenia, neznamená to, že sú jedinými možnosťami. Tu je niekoľko ďalších miest, kde môžete začať.

 • Stredná: táto stránka umožňuje zdieľať prácu blogerom rôznych odborov. Je to jednoduché a ľahko použiteľné, ale má veľa obmedzení. Konkrétne, koľko kontroly a prispôsobenia ponúka.
 • Penzu: funguje skôr ako online denník, môžete písať súkromne alebo verejne. Je to vynikajúci spôsob, ako si pravidelne písať, ale nie ak chcete zarobiť peniaze.
 • Svtble: Ak zápasíte s tým, ako dostať svoje nápady na stránku, tento web vám pomôže vytvoriť lepší obsah. Preto je to dobrý nástroj, ktorý môžete použiť na rozvoj svojej práce, a potom môžete prejsť na platformu vhodnejšiu pre marketing.
 • Webové stránky: toto je ďalší tvorca webových stránok. Začnite bez námahy, ale obsahuje obmedzený počet tém a doplnkov. Poskytuje však možnosť elektronického obchodu, ak chcete na svojom blogu predávať produkty.
 • Štvorcový priestor: celkovo je táto stránka určená pre kreatívnych profesionálov. Za používanie stránok musíte platiť (hoci ponúka bezplatnú skúšobnú verziu), ale poskytuje vám veľa kontroly a prispôsobenia.

Najlepšie miesto pre začatie blogu: Vlastné hostovanie verzus blogovanie

Pri zisťovaní, ako začať svoj blog, je jednou z prvých vecí, ktorú budete chcieť určiť, či ho budete hostiť sami alebo ak vám web poskytne hosťovanie. Ak sa sami hostíte, znamená to, že si vyberiete hostingovú službu, ktorá udržiava váš blog online.

Existuje mnoho rôznych hostiteľov tam, a veľa z nich sú naozaj cenovo dostupné pre blogovanie. Pokiaľ nepotrebujete veľa funkcií typu back-end (napríklad dedikovaný server), môžete v niektorých prípadoch začať už od $ 3 mesačne.

Prípadne si môžete zvoliť spustenie blogu s platformou, ktorá poskytuje jeho vlastný hosting. Každá stránka, ktorú sme vám ukázali, má túto možnosť, ktorá uľahčuje uvedenie do prevádzky.

Tu je stručné porovnanie týchto dvoch možností.

ovládanie

Ak si chcete zachovať úplnú kontrolu nad svojím blogom, musíte sa stať hostiteľom. Aj keď je používanie stránok, ktoré to pre vás uľahčujú, v prvom rade, znamená to, že musíte dodržiavať ich pravidlá a obmedzenia.

Jednoduchosť použitia

Z väčšej časti si vyžaduje vlastný hosting trochu počítačového know-how, aby to fungovalo. Ak ste na počítači úplne negramotní, pravdepodobne nechcete začať platiť za niečo, čo by ste mohli alebo nemuseli používať. Celkovo sú hostené weby s blogmi pre začiatočníkov oveľa lepšie a umožní vám to zistiť, ako tento proces pokračuje, kým naň nebudú vložené peniaze.

speňaženie

Začínate blogom, aby ste zarobili peniaze? Ak áno, potom bude váš najlepší stávka vlastným hosťovaním. Aj keď existujú platformy, ktoré vám umožňujú propagovať seba a zarábať, nikdy vám neposkytnú rovnakú úroveň speňaženia, akú by ste mohli získať jeho hostením. V mnohých prípadoch môžu dokonca znížiť vaše zárobky.

Ako začať blog zadarmo

Spočiatku môže byť začiatok blogu trochu ohromujúci. Ak je k dispozícii toľko rôznych možností nastavenia, ako aj možností propagácie a speňaženia, môže byť ťažké vedieť, ako začať, na prvom mieste.

S ohľadom na to vám chceme poskytnúť jednoduchý podrobný návod, ako váš blog dostať zo zeme. Odtiaľ môžete vidieť, kam vás to zavedie.

Celkovo môže trvať roky, kým sa vášmu blogu dostane taký druh prevádzky, aký chcete, takže musíte byť trpezliví. Ako už bolo povedané, nevzdávajte sa len preto, že to trvá dlhšie, ako by ste chceli.

Stránky s blogmi, ktoré platia

Doteraz sme hovorili o tom, ako si nastaviť vlastný blog od začiatku. Čo však, ak chcete vytvárať obsah bez toho, aby ste robili všetku ťažkú ​​prácu pri vytváraní stránok a propagácii svojho materiálu?

Ak to znie príťažlivo, potom je tu niekoľko miest, kde môžete odoslať materiál a dostať za to zaplatené. Aj keď to znamená, že nemáte žiadnu tvorivú kontrolu nad svojou prácou, môže to byť skvelý spôsob, ako získať nejaký vedľajší príjem a expozíciu, ktorú potom môžete použiť na vytvorenie vlastného blogu..

 • HubPages: táto platforma vám umožňuje písať o všetkom, čo vás zaujíma, a zarobiť na tom peniaze. Vaše články sú publikované a vedľa nich sú umiestnené súvisiace reklamy. Ponecháte si percento z peňazí, ktoré tieto reklamy zarobili.
 • ListVerse: ak máte radi písanie článkov založených na zoznamoch, tu je miesto na ich uverejnenie. Platia paušálnu sadzbu 100 dolárov za kus, ale musia mať na zváženie najmenej 10 oddielov.
 • ProBlogger: tu nájdete tabuľku úloh, ktorá poskytuje obsah širokej škále klientov.
 • Zadanie úloh na voľnej nohe: toto je ďalšia stránka, ktorá vás môže spojiť s úlohami, ktoré potrebujú vysoko kvalitný obsah.

Vyhľadajte rôzne weby, ktoré platia prispievateľov a odošlite svoj materiál na schválenie. V mnohých prípadoch môžete zarobiť až 100 dolárov alebo viac za článok a najlepší z nich ponúkne percento na základe toho, aký populárny je váš článok..

záver

Teraz, keď viete, čo je potrebné na začatie blogovania, čo vás zastavuje? Dostaňte sa von a zaistite, aby tieto bezplatné stránky blogov fungovali pre vás. Je to vaša vášeň, tak prečo ju nezmeniť na niečo skutočné?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map