11 míst, kde se můžete naučit kódovat online (květen 2020)

Chcete se naučit kódovat, ale nemáte tušení, kde začít.


Je to děsivé, byl jsem tam.

Vaše nová myšlenka na novou webovou aplikaci čeká, až ji váš mozek dohoní a programuje.

Pravda je, že nikdy nebylo snazší naučit se kódovat online z jednoho z mnoha zdrojů – bezplatných i placených.

Ale kde začnete?

Rozebíráme naše oblíbené zdroje a říkáme vám, co může být pro vás nejlepší.

Učíme se kódovat podle jazyka

HTML

 

CSS

 

Javascript

 

Krajta

 

SQL

 

iOS

 

Data Science

 

Vývoj mobilních aplikací

Android

 

iOS

Nejlepší způsob, jak se učit – pro každého jiný

Více než kterýkoli jiný předmět se můžete naučit spoustu kódování online zdarma. Dává to však naprostý smysl, protože celý internet je postaven na kódu. Doporučujeme bezplatné zdroje pro začátečníky, kteří nejsou připraveni investovat žádné peníze do placeného online kurzu. Jakmile získáte kódovací chybu, má smysl sledovat strukturovaný program vytvořený zkušenými vývojáři.

1. W3Schools.com

Tento web tvrdí, že je „největším webovým vývojářským serverem na světě“. Pokud se chcete opravdu seznámit s výhodami kódování a strukturování webových stránek od základů, je to skvělý zdroj. Je to jednoduše rozloženo a zahrnuje oddíly pro výuku HTML (Hypertext Markup Language) a CSS (Cascading Style Sheets). Tento výukový web vás seznámí s tutoriály HTML Graphics, JavaScript, programování na straně serveru, Web Building a XML (Extensible Markup Language).

Škola poskytuje kompletní sadu výukových kurzů, příkladů a tříd. Můžete také získat certifikace v programovacích jazycích HTML, HTML5, CSS, JavaScript, JQuery, PHP, XML a Bootstrap. Proč se obtěžovat s certifikací? „Dokumentace vašich schopností vám umožní posunout se ve vaší organizaci nahoru. “ A jako bonus, pokud se někdy přestěhujete za svůj současný projekt, jsou tyto certifikace a dovednosti vysoce přenosné. Všechna poskytnutá cvičení, návody a reference jsou zcela zdarma. Tento zdroj by byl skvělým způsobem, jak se naučit kódovat zdarma pro někoho, kdo se tím, že se učí nejlépe.

2. Udemy

Udemy je nepochybně jedním z nejlepších způsobů, jak se naučit kódovat, a to zejména pro začátečníky. Tento web slibuje, že se „Naučíte se, jak publikovat svůj vlastní web naživo na webu, s tímto kurzem havárie webhostingu.“ Prostřednictvím řady krátkých videí vás naučí, jak svůj web navrhnout a publikovat v žádném okamžiku. Samotný web je poměrně rozsáhlý a obsahuje odkazy na více znalostí a více způsobů, jak se naučit programování a kódování. Nejlepší na tom je, že webový Crash kurz je zcela zdarma. Za malý poplatek je k dispozici více kurzů. Ale tento web je velmi snadné začít.

3. Mozilla Developer Network

Tento web obsahuje řadu průvodců, článků, výukových programů atd. Nenabízí tolik praktických zkušeností, jako mnoho jiných programů v tomto seznamu. S tím bylo řečeno, že je to stále skvělý způsob, jak se naučit kódovat zdarma, a má další skvělé zdroje, když jste se naučili kódovat, což vám může pomoci naučit se některé další důležité dovednosti související s hostováním. Tento konkrétní článek jde o jednoduchý, ale skvělý detail o tom, jak sledovat několik jednoduchých možností publikování vašich stránek.

Chcete-li mít úplnou kontrolu nad svým webem, budete chtít pronajmout server prostor od hostitelské společnosti (SiteGround nebo BlueHost) a nákup doména jméno, aby se ujistil, že nikdo jiný nemůže vzít vaše jméno od vás. Použijte službu publikování online, jako je GitHub, Google App Engine nebo Dropbox. Můžete také použít webové IDE (integrované vývojové prostředí), například Thimble.

4. Code.Org

Tento web nenabízí své vlastní třídy, ale připojuje vás ke kurzům z různých zdrojů, které pokrývají jakoukoli úroveň zkušeností. Tato stránka je rozdělena do tří sekcí, K-5, 6-12 a dále za K-12. Kurzy K-5 slibují, že vám pomohou „Naučte se vytvářet vlastní hry, aplikace nebo počítačové kreslení“. 6-12 uvádí, že vás naučí „Vytvářet skutečně fungující aplikace, hry a webové stránky pomocí bloků, JavaScriptu, CSS, HTML a dalších.“ A konečně vám K-12 poskytuje možnost „jít za Code.org a zúčastnit se univerzitních kurzů online nebo se naučit nový programovací jazyk.“

Jak můžete očekávat, protože to, že kurzy začínají tak mladé, má docela dětinský vzhled. Nenechte se zmást tím, že na tomto webu je nějaký fantastický obsah. Považuji to za nejlepší způsob, jak se naučit kódovat pro dítě, ale ve skutečnosti existuje několik úžasných bezplatných kurzů pro všechny věkové kategorie.

5. Codecademy

Codecademy se může pochlubit tím, že se můžete „naučit kódovat zdarma“. Hlavní stránka je docela holá; musíte se přihlásit na web, abyste mohli skutečně používat návody a učební materiály. Jeden to uděláte, i když existuje nějaká skvělá interakce poskytovaná se studijními materiály. Hlavní stránka však nabízí hrstku svědectví od těch, kteří web použili, a také od těch, kteří překonali překážky při sledování svých snů. Naučí vás, jak vytvořit a spustit web. Zahrnuje také CSS a Java a různé další užitečné programovací jazyky.

6. Khan Academy

Toto je interaktivní společenství vývojářů, kteří se učí společně. Tento web podporuje interakci s ostatními uživateli a spolupráci na projektech a má prostor pro sdílení vašich současných nebo minulých projektů s ostatními za účelem zpětné vazby a pomoci. Zahrnuje kresbu & animace, HTML / CSS webové stránky, Úvod do SQL, pokročilý JavaScript, python a mnoho dalšího. Tento web pokrývá téměř jakékoli téma, které si můžete představit, pokud jde o informatiku a vývoj webových aplikací. Dělá to pomocí úplných výukových programů, videí a plné komunity interaktivních učitelů a studentů. To je ideální pro začátečníky.

7. Coursera

Coursera.org je krásné místo, podobné Khan Academy. Je to všechno o učení, učení, učení. Toto je další plná komunita tisíců studentů, kteří spolupracují a spolupracují na projektech a učení. Nabízí četné kurzy v jakémkoli programovacím jazyce, který byste se mohli chtít naučit. Zahrnuje kurzy vyučované univerzitními profesory online. Nejlepší z nich je pravděpodobně HTML, CSS a Javascript pro webové vývojáře chod. Pokrývá všechny tyto programovací jazyky a jak je efektivně používat k vytváření přesně toho, co potřebujete. 

8. EdX.org

Toto je další stránka otevřených kurzů, jako je Khan Academy a Coursera. Nabízí více než 165 kurzů informatiky. Takže v závislosti na tom, jak hloubku chcete získat, je tento web ideální. Můžete najít tolik zdrojů, jak se učit programovací jazyky a pracovat s webhostingem a vývojem. Tady je krátký seznam kurzů o vývoji webových aplikací a programování nabízených v případě, že se rozhodnete pro tuto cestu. Některé z těchto kurzů se dostanou do hloubky. Ale znovu, čím více se naučíte, tím více prodejných a přenositelných dovedností máte.

9. Školení Google Developers

Tento zdroj obsahuje několik velmi základních školení o vývoji webových aplikací pro nejběžnější jazyky, jako jsou HTML, CSS a Javascript. Co však tento program opravdu odlišuje od ostatních na tomto seznamu, je zaměření na mobilní programování pro Android a vlastní platformu mobilní platformy Google. Poskytují vám „školicí kurzy, které popisují, jak provést konkrétní úkol pomocí ukázek kódu, které můžete znovu použít ve své aplikaci“. Funguje to tím, že vám pomáhá vytvářet menší projekty, které lze použít při vytváření aplikací ve skutečném světě. Stejně jako některé z těchto jiných webů má i Google Developers Training několik dalších skvělých zdrojů, které můžete použít, když se budete cítit dobře s kódováním a chcete se dozvědět více.

10. Přehrávač kódů

Tento web je další událostí plné spolupráce v komunitě, pomůže vám „Naučit se HTML5, CSS3, Javascript a další…“ Poskytuje video návody, jak vytvořit jakýkoli projekt, který si dokážete představit. Provede vás projekty skutečného světa, které se již osvědčily jako úspěšné, a zajistí, abyste věděli, co vlastně učitelé skutečně fungují..

11. Zdarma kódový tábor

Tato stránka, jak můžete očekávat od názvu, se nejlépe shrne jako bezplatný online kódovací bootcamp. To vám dává možnost pracovat vlastním tempem, což je skvělé pro každého, kdo je zaneprázdněn. Podrobně pokrývají HTML, CSS a Javascript. Skvělá věc na tomto webu je také, že po dokončení učebních osnov získáte certifikát, který prokazuje, že jste kurz dokončili. Osnovy dokončíte absolvováním 5 závěrečných projektů, což vám umožní získat zkušenosti ze skutečného světa s dovednostmi, které se chcete naučit.

Mezi všemi těmito programy jsme přesvědčeni, že najdete nejlepší způsob, jak se naučit kódování pro vás, ať už hledáte bezplatné kurzy, bezplatný online kódovací bootcamp, placené kurzy, tyto zdroje mají vše. Budou neocenitelní, když se budou učit HTML, CSS, Javascript, Python, SQL, iOS a / nebo Data Science.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map