Nejlepší webové stránky zdarma pro blogování květen 2020

Pokud jste to ještě nikdy neudělali, spuštění blogu zní strašidelně.


Nejistota, strach z neúspěchu, nevědění, kde začít. To jsou všechny běžné reakce.

Ale při pohledu na slavné blogery, kteří vydělávají vážné peníze online, stačí, abyste vás udrželi v provozu.

Kde vůbec začnete? Jak si vybrat nejlepší místo, kde začít? Budeme se zabývat několika z nich níže.

Než budeme hovořit o technických rozhodnutích, musíme se zbavit myšlení a ujistit se, že vaše vize je v souladu s praktickými nápady.

3 věci, které musíte udělat, než začnete

Než začnete, musíte si naplánovat několik věcí strategicky, které vám pomohou dlouhodobě.

1. Vyberte si výklenek nebo zaostřovací pole

Newsflash – nebudete přes noc stát se dalším milionářem osobních financí.

Vyžaduje to štěrk a vytrvalost. Jeden z mých oblíbených – Peníze knírek – Hodiny jsou nyní v kbelíku peněz, ale od roku 2011 dal tvrdou práci s více než 100 vášnivými blogovými příspěvky.jeho první příspěvek).

Hate technology? Nezačínejte blog pro notebook jen proto, že si myslíte, že je to výhodné.

Měli byste psát o mořských pannách? Myslel jsem, že to byl hrozný nápad, který by nevydělával peníze, ale zřejmě to funguje pro Všechno mořská panna blog.

Takže si vyberte něco, o čem můžete napsat po dobu 10 let. I když plánujete blogování pouze na 5.

Několik příkladů výklenků, které můžete zvážit:

 • Cestovat
 • Maminka / rodičovství
 • Jídlo
 • Zdraví
 • Zdatnost
 • Technologie / internet
 • Zábava
 • Finance
 • … seznam pokračuje

Nejedná se o přesvědčivý seznam a každý z nich lze dále členit!

Ve skutečnosti je lepší začít zmenšovat a odtamtud se dostat do rozšířeného výklenku.

2. Napište svá témata předem

Pamatujte si, jak jste ve škole, když měl být papír, seděli jste tam a dívali se na něj celé hodiny?

To se stává hodně s blogováním.

Kromě toho, že jste jediný, kdo stanoví termín, budete tak náchylní k otálení, že se ohlédnete a uvědomíte si, že jste do 6 měsíců nelogovali..

Jednou z taktik je dávkovat procesy a naplánovat vše dopředu. Takže namísto přemýšlení o tom, co napsat, pokaždé, když si sednete, by v ideálním případě byl obrys již napsán.

Než začnete svůj blog, pomyslete na pět obecných témat, která chcete ve svém výklenku pokrýt. To budou vaše koncepty na vysoké úrovni, o kterých se vaše příspěvky budou týkat.

Poté každé tři měsíce strávte tři hodiny psaním nápadů o titulech, které se hodí do jednoho z těchto témat. Před vytvořením nového tématu byste měli napsat asi pět dobrých blogových příspěvků na každé téma.

Poté jednou za měsíc v jedné relaci vypište osnovu pro nadcházející příspěvky v tomto měsíci. Pokud tento měsíc píšete čtyři příspěvky, vytvoříte pro každý příspěvek přehled.

Až budete připraveni psát – boom – je to super snadné. Osnova je již nastavena, stačí vyplnit mezery pro váš příspěvek.

3. Rozlište se

Měli byste milovat svou niku, mít svá témata a být připraveni ji na chvíli rozdrtit bez platu a bez chválu.

Ale než to všechno uděláte, musíte znát průmysl. Pravděpodobně jste už četli spoustu blogů ve svém výklenku, ale měli byste zde použít taktický přístup.

Musíte si vybrat, jak budete vynikat. Jaké strategie berou? Jak se můžete poučit z jejich nejlepších strategií, ale také přidat svůj vlastní twist?

Pokud se váš nejlepší konkurent týká psaní krátkých příspěvků a sociálních médií, můžete vyniknout vytvořením autoritativních průvodců, kteří pohnou jehlou?

To jsou věci, které je třeba nejprve zvážit.

Dobře, pojďme se ponořit.

 

První: Nejlepší bezplatné weby s blogováním

 

WordPress.com

Věděli jste, že WordPress nyní napájí téměř 30% webu?

Wow.

Jak si dokážete představit, znamená to, že tato platforma má co nabídnout blogerům i podnikům. Celkově získáte s WordPress mnohem více funkcí a výkonu než s jakýmkoli jiným webem pro blogování, a proto jej hodnotíme jako číslo jedna.

Ale proč je WordPress tak zvláštní? No, to všechno jde na přizpůsobení. Tato platforma je open-source, což znamená, že kdokoli může vstoupit a vylepšit kódování, aby bylo vylepšeno. Od svého vzniku došlo k nespočetným upgradům na systém, což uživatelům umožňuje mnohem více možností při vytváření jejich blogu.

Jak již bylo řečeno, pravděpodobně byste měli svůj hostitel hostovat prostřednictvím WordPress, spíše než jej hostovat na samotném webu. K výhodám vlastního hostování se dostaneme později, ale to znamená, že musíte zaplatit za hostingovou službu, abyste mohli začít.

Pokud si však nejste jisti, čeho chcete pomocí svého blogu dosáhnout, můžete začít zdarma a odtamtud jít. Doporučujeme vyzkoušet vody a zjistit, jakým směrem se chcete ubírat, abyste našli hostingovou službu, která odpovídá vašim potřebám a cílům.

Shrnutí WordPress.com

Klady

 • Snadné použití – malá křivka učení
 • Neuvěřitelné přizpůsobení
 • Tisíce šablon a pluginů
 • Ideální pro reklamu a marketing
 • Snadnější vydělávání peněz než jiné platformy

Nevýhody

 • Chcete-li získat všechny ty nejlepší funkce, musíte se hostit
 • Existuje nějaké kódování

Blogger

Tato služba, dříve známá jako BlogSpot, již nějakou dobu existuje. Podporuje to také Google, takže je to už docela působivý rodokmen. Blogger je perfektní platforma, pokud nechcete do backendu vkládat spoustu času nebo energie (tj. Kódování). Vzhledem k tomu, že se web používá velmi snadno, je ideální pro příležitostné blogery nebo pro ty, kteří pro zábavu píšou více než peníze.

Jak již bylo řečeno, můžete pomocí Google AdSense zkusit a zpeněžit svůj blog, pokud si budete přát. I když to není tak komplexní jako WordPress, poskytuje vám možnost vydělat si na své psaní nějaké vedlejší příjmy.

Celkově, pokud jste začátečník a chcete mít blog bez jakýchkoli komplikací, je Blogger skvělou volbou. Pokud se však v budoucnu chystáte rozšiřovat nebo rozšiřovat, můžete se místo toho rozhodnout migrovat na WordPress.

Shrnutí služby Blogger

Klady

 • Jednoduché nastavení a nastupování
 • Potenciální vydělávání peněz pomocí AdSense
 • Podporováno společností Google
 • Stabilní a uživatelsky přívětivý systém

Nevýhody

 • Ne tolik funkcí
 • Omezené přizpůsobení
 • Méně podpory než jiné možnosti

Tumblr 

Technicky vzato je Tumblr spíše platformou sociálních médií než tradiční systém blogů. Spíše než vytváření příspěvků, které můžete propojit a sdílet mezi různými profily, jsou příspěvky Tumblr spíše podobné něčemu, co byste našli na Facebooku nebo Instagramu..

Jak již bylo řečeno, existuje větší kontrola nad vaším obsahem a jeho sdílením v systému. Celkově je Tumblr šitý na míru obrázkům a krátkým textovým příspěvkům, nikoli dlouhým článkům v blogu.

Jednou z výhod, kterou má Tumblr oproti jiným webům s blogováním, je to, že k nim máte přístup a spravujete svůj účet pomocí mobilního zařízení. Je mnohem uživatelsky přívětivější na menší obrazovce, což vám umožní aktualizovat svůj blog, ať jste kdekoli.

Celkově doporučujeme začít s Tumblr, pokud si nejste jisti, co chcete dělat s vašimi nápady na blog nebo jako způsob, jak rozšířit svůj současný web. Tumblr může být jednoduchý nástroj pro sdílení vašich názorů přes internet, což je ideální pro většinu začátečníků.

Pokud chcete vydělat peníze na Tumblru, je to o něco složitější než na jiných platformách pro blogování. To neznamená, že to není proveditelné, ale je to náročnější. Nakonec doporučujeme použít Tumblr k propagaci vašich dalších materiálů, spíše než se snažit je přímo zpeněžit.

Souhrn Tumblr

Klady

 • Snadné použití – začněte publikovat během několika minut
 • Snadno spravujte více blogů
 • Přizpůsobení pro mobilní zařízení

Nevýhody

 • Těžší vydělat peníze
 • Není skvělé pro psaní v dlouhých formách
 • Těžko se odlišit od ostatních blogů

Wix

Pokud chcete svůj blog co nejlépe využít, musíte jej provozovat jako svůj vlastní web. To vám umožní mít vlastní doménu (tj. Www.myblog.com) a máte větší kontrolu nad vším, co se na vašem webu děje..

Wix je tvůrce webových stránek, ale nabízí bezplatnou možnost pro bloggery, kteří chtějí začít bez jakékoli investice. Jak již bylo řečeno, budete chtít upgradovat, pokud plánujete rozšíření svého blogu (větší provoz) nebo vydělávání peněz z něj. Přesto je to skvělý způsob, jak začít svou kariéru v blogování, protože poskytuje jednoduché nastavení a ovládání.

Wix nabízí celou řadu témat a pluginů, ale k přístupu ke všem budete muset jít prémií. Také vám umožňuje propagovat váš blog pomocí různých marketingových strategií, jako je SEO.

Další výhodou Wix je to, že na svůj web můžete přidat aplikace (s prémií), takže jej můžete použít jako internetový obchod nebo učinit interaktivnějším pro své publikum. Nakonec však stále nenabízí tolik funkcí jako WordPress, takže mějte na paměti.

Shrnutí Wix

Klady

 • Snadno začít
 • Nezávislá doména
 • Přidána funkčnost a přizpůsobení

Nevýhody

 • Chcete-li získat celou sadu služeb, musíte upgradovat na prémii
 • Omezený výběr témat a pluginů

 

Weebly

U ostatních tvůrců webových stránek máte vždy možnost jít do kódu a měnit věci, jak uznáte za vhodné. I když většina blogů vyžaduje, abyste k tomu měli prémiový přístup, je to stále něco, co je vám v případě potřeby k dispozici.

U Weebly je to však přísné přetažení. Pokud jste právě začínají a chcete jednoduchý způsob, jak vytvořit svůj blog, je to mnohem snazší než pokusit se programovat nebo použít kód. Jak již bylo řečeno, jiné platformy vám umožňují přetahovat a přitom mít stále možnost upravit věci na zadní straně, takže mějte na paměti.

Celkově je Weebly hodně jako Wix. Nabízí vám možnost mít jedinečný název domény a můžete svůj web sestavovat podle svého uvážení. Stejně jako u Wix musíte upgradovat na prémiovou možnost, abyste získali celou škálu služeb, ale můžete začít bez investic.

Weebly také nabízí mobilní připravenost, takže můžete svůj blog aktualizovat i na cestách. Některé pluginy nebo rozvržení jsou však mobilnější než jiné, takže to berte v úvahu.

Weebly Shrnutí

Klady

 • Snadné použití
 • Není nutné žádné kódování
 • Možnost elektronického obchodování

Nevýhody

 • Omezené přizpůsobení
 • Méně kontroly než jiné možnosti

Další bezplatné weby s blogováním

Ačkoli výše uvedené stránky budou pro váš blog poskytovat nejlepší řešení, neznamená to, že jsou to jediné možnosti. Zde je několik dalších míst, kde můžete začít.

 • Střední: tento web umožňuje blogerům různých oborů sdílet svou práci. Je to jednoduché a snadné použití, ale má mnoho omezení. Konkrétně, kolik kontroly a přizpůsobení nabízí.
 • Penzu: funguje více jako online deník, můžete psát soukromě nebo veřejně. Je to vynikající způsob, jak si na psaní pravidelně zvykat, ale ne pokud chcete vydělávat peníze.
 • Svtble: Pokud se potýkáte s tím, jak své nápady dostat na stránku, pomůže vám tento web vytvořit lepší obsah. Je to dobrý nástroj k rozvoji vaší práce, který pak můžete přejít na platformu vhodnější pro marketing.
 • Weby: jedná se o další tvůrce webových stránek. Začít bez námahy, ale má omezený počet témat a pluginů. Pokud však chcete na svém blogu prodávat produkty, nabízí možnost elektronického obchodování.
 • Squarespace: Celkově je tento web určen pro kreativní profesionály. Za používání webu musíte platit (i když nabízí bezplatnou zkušební verzi), ale poskytuje vám spoustu kontroly a přizpůsobení.

Nejlepší místo pro zahájení blogu: Vlastní hosting vs. blogování

Když přijdete na to, jak začít svůj blog, jednou z prvních věcí, kterou budete chtít určit, je, zda se chystáte hostit sami, nebo nechat web poskytnout hosting pro vás. Pokud jste hostitelem, znamená to, že si vyberete hostingovou službu, která bude udržovat váš blog online.

Existuje mnoho různých hostitelů tam, a mnoho z nich jsou opravdu cenově dostupné pro blogování. Pokud nepotřebujete spoustu funkcí typu back-end (například dedikovaný server), můžete v některých případech začít už za pouhých 3 $ měsíčně.

Případně můžete zvolit spuštění blogu s platformou, která poskytuje jeho vlastní hosting. Každý web, který jsme vám ukázali, má tuto možnost, což usnadňuje uvedení do provozu.

Zde je stručné srovnání obou možností.

Řízení

Pokud si chcete zachovat úplnou kontrolu nad svým blogem, musíte se hostit. Přestože je používání webu, které to dělá za vás, na frontendu snazší, znamená to, že musíte dodržovat jejich pravidla a omezení.

Snadnost použití

Z velké části vyžaduje vlastní hosting trochu počítačového know-how, aby to fungovalo. Pokud jste v počítači úplně negramotní, pravděpodobně nebudete chtít začít platit za něco, co můžete nebo nemusíte používat. Celkově lze říci, že hostované weby s blogováním jsou pro začátečníky mnohem lepší a umožní vám to vidět, jak tento proces probíhá, než na něj vloží peníze..

Zpeněžení

Začínáte blog vydělávat peníze? Pokud ano, pak bude vaším nejlepším tipem vlastní hosting. Ačkoli tam jsou platformy, které vám umožňují propagovat sebe a vydělávat, nikdy vám nebudou poskytovat stejnou úroveň zpeněžení, jakou byste mohli získat jeho hostováním sami. V mnoha případech dokonce mohou snížit vaše výdělky.

Jak začít blog zdarma

Zpočátku může být začátek blogu ohromující. Díky tolika různým možnostem nastavení a možnosti propagace a zpeněžení může být těžké vědět, jak začít.

S ohledem na to vám chceme poskytnout jednoduchý průvodce krok za krokem, jak svůj blog dostat ze země. Odtud můžete vidět, kam vás to zavede.

Celkově může trvat několik let, než váš blog dosáhne takového provozu, jaký chcete, takže musíte být trpěliví. Jak již bylo řečeno, nevzdávejte se jen proto, že to trvá déle, než byste chtěli.

Weby s blogováním, které platí

Zatím jsme mluvili o tom, jak si nastavit svůj vlastní blog od nuly. Co když však chcete vytvořit obsah, aniž byste museli dělat těžkou práci při vytváření webu a propagaci svého materiálu?

Pokud to zní přitažlivě, pak je zde několik míst, kde můžete odevzdat materiál a dostat za to zaplaceno. I když to znamená, že nemáte žádnou tvůrčí kontrolu nad svou prací, může to být skvělý způsob, jak získat nějaký vedlejší příjem a expozici, kterou pak můžete použít k vytvoření vlastního blogu.

 • HubPages: tato platforma vám umožňuje psát o čemkoli, co vás zajímá, a vydělat na tom peníze. Vaše články jsou publikovány a vedle nich jsou umístěny související reklamy. Udržujete procento peněz vydělávaných těmito reklamami.
 • ListVerse: Pokud máte rádi psaní článků založených na seznamu, je zde místo, kde je můžete zveřejnit. Platí paušální sazbu 100 $ za kus, ale musí mít alespoň 10 sekcí, které je třeba zvážit.
 • ProBlogger: zde najdete pracovní desku poskytující obsah široké škále klientů.
 • Práce na volné noze: toto je další web, který vás může spojit s úlohami, které vyžadují vysoce kvalitní obsah.

Hledejte různé weby, které platí přispěvatelé a odešlete svůj materiál ke schválení. V mnoha případech můžete vydělat až 100 $ nebo více za článek a ti nejlepší nabídnou procento na základě toho, jak populární je váš článek.

Závěr

Nyní, když víte, co je potřeba k zahájení blogování, co vás zastavuje? Dostaňte se tam a zajistěte, aby tyto bezplatné weby s blogováním fungovaly pro vás. Je to vaše vášeň, tak proč ne proměnit v něco skutečného?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map