Yeni bir Web Host mu arıyorsunuz? Bu Kontrol Listesini Kullan

Yeni bir Web Host mu arıyorsunuz? Bu Kontrol Listesini Kullan

Yeni bir Web Host mu arıyorsunuz? Bu Kontrol Listesini Kullan

Yeni bir web barındırma seçmeye çalışıyorsanız ve tamamen kaybolduysanız, sizi anlıyorum.


Daha önce orada bulundum.

Destek sağlayıcınız aracılığıyla barındırma sağlayıcınıza bağırıyorsunuz. Cevap vermek için emiyorlar, yararsızlar, uzlaşmaya istekli değiller.

Ya da belki daha önce hiç web sitesi oluşturmadınız ve başlayacak bir yeriniz yok.

Belki de yüzlerce “en iyi web barındırma” listesini gördünüz ve kime güveneceğinizi bilmiyorsunuz.

Bugün seni biraz daha yaklaştırıyorum. Bir sonraki web barındırıcınızın kim olması gerektiğini belirlemenize yardımcı olması için bu kontrol listesini kullanın.

Yeni Başlayanlar İçin Web Host Kontrol Listesi

Bu bölüm temel bilgileri içerir. Daha önce hiç ana bilgisayar kullanmadıysanız, buradan başlayın. Makalede daha fazla kafa karıştırıcı olabilecek gelişmiş özellikler hakkında konuşuyoruz. Eğer yeni başlıyorsanız, bu listeyi gözden geçirin. Düşündüğünüz barındırma şirketlerini ve aşağıdaki ölçütleri ne kadar iyi karşıladıklarını karşılaştıran bir Excel belgesi oluşturmanıza yardımcı olur.

 • Hosting şirketi ne tür destek sunuyor?? Telefon, e-posta ve sohbet yoluyla 7/24 destek arayın. Birçok barındırma acil durumu mesai saatleri içinde gerçekleşmez.
 • Destek ne kadar hızlı? Bazı şirketlerin biletleri yanıtlaması saatler veya günler sürebilir (Rackspace). Diğerleri süper hızlıdır ve hemen yanıt verir (SiteGround).
 • Barındırma planı kaç web sitesi tutabilir?? WP Engine gibi ana bilgisayarlardaki bazı başlangıç ​​paketleri yalnızca bir web sitesine izin verir. SiteGround ve HostGator gibi diğerleri sınırsız web sitesine izin verir. Bu önemli bir özelliktir ancak kararınızı sadece buna dayandırmayın.
 • Çalışma süresi garantisi nedir? Barındırma şirketi% 99,99 kesintisiz çalışma garantisi sunuyor mu? Bu, web sitenizin neredeyse hiç aşağı inmeyeceğini garanti ettiği anlamına gelir. Gerçek kullanıcı deneyimlerini görmek için web üzerindeki barındırma incelemelerini okuyun.
 • Ev sahibi ücretsiz geçiş sunuyor mu?? Web sitenizi yeni bir ana bilgisayara taşımak zor bir iştir. Deneyimli geliştiriciler ve site sahipleri bile ana bilgisayarları aktarırken hata yapar. Hosting şirketiniz sizin için sunuyorsa, bu büyük bir dikmek.
 • Sitenizi otomatik olarak yedekliyorlar mı?? Hatalar olur. En iyi ana makineler sitenizi otomatik olarak yedekler. Bazı sapkın ana bilgisayarlar içermez ve sitenizi yanlışlıkla silerseniz 150 dolara veya daha fazla ücret alabilir.
 • Ana makine popüler web sitesi platformları için kolay kurulumlar içeriyor mu?? Web sunucularının WordPress, Magento, Drupal vb. Gibi popüler uygulamalar için tek tıklamayla yüklemeleri içermesi son derece yaygındır. Barındırıcınızın bunu sunduğundan emin olun, değilse kırmızı bayrak.

Gelişmiş Web Ana Bilgisayarı Kontrol Listesi

Bazı daha gelişmiş özelliklere geçerek, biraz daha deneyiminiz varsa kaçırmak istemediğiniz şeyler bunlar. Bunlar geçmişte kaçırmış olabileceğiniz son derece sinir bozucu şeyler. Yeni başlayan biri olsanız bile, oldukça büyük veya karmaşık bir siteniz varsa, bunları not etmek istersiniz..

 • Ana makine tek tıklamayla aşamalandırma sunuyor mu?? Site geliştirme için bir hazırlama kopyası oluşturmak son derece önemlidir. Evreleme alanları oluşturmak ve aktarmak bir acı olabilir. Bunu kolaylaştıran bir ana bilgisayar seçin.
 • Hazırlama kopyası oluşturmak için veritabanının boyutlarıyla ilgili bir sınırınız var mı?? Tek tıklamayla evreleme sunan barındırma şirketlerinin bile veritabanı boyutu üzerinde bir sınırı olabilir. Bu çok sinir bozucu olabilir. Veritabanı boyutunuza katkıda bulunan şey, görüntülerin boyutu ve kalitesi, bir e-ticaret platformunda olsanız da olmasanız da sayfa sayısı ve diğer veri noktalarıdır.
 • Site bir Git entegrasyonu sunuyor mu?? FTP, sitenizi güncellemenin eski okul yoludur. Gerçek site geliştiricileri Git gibi bir tür değişiklik yönetimi kullanır. İyi ana makineler siteniz için kolay bir entegrasyon sunar.
 • Git’in çalışması için sınırlı miktarda inode? Düğümler, siteniz tarafından oluşturulan küçük dosyalardır ve bir e-ticaret sitesi veya çok sayıda veri noktası olan başka bir site kullanıyorsanız genellikle toplanabilir. “Sınırsız” hostinge sahip olmak çok sinir bozucu olabilir ve daha sonra bunun inotlar için geçerli olmadığını fark edersiniz.
 • Siteniz saldırıya uğradığında ne olur?? Üzerinde çalıştığım bir müşteri web sitesi saldırıya uğradı ve web sitesi olan SiteGround, paylaşılan barındırmadaki diğer sitelere bulaşmasını önlemek için tüm sitemizi indirdi. Bu onların bakış açısından gerekli olabilir ama bizim için adil görünmüyordu. Bizi uygun şekilde uyarmadılar ve büyük bir baş ağrısına neden oldu.
 • Ana bilgisayar kötü amaçlı yazılım izleme sunuyor mu?? Eşyaya sahip olmanın bir başka güzel yanı da, gerçekten de emin olduğunuzdan emin olmak için Sucuri.net gibi özel bir hizmet almanız gerekir..

Yeni bir ana bilgisayar seçerken aranacak çok sayıda öğe var. Fiyata bakmak sadece bir yönü. Küçük bir hobi web sitesi oluşturuyorsanız, iyi incelemelerle bulabileceğiniz en ucuza sahip olacaksınız. Ancak işletmeniz yüksek kaliteli web sitenize dayanıyorsa, güvenebileceğiniz bir ana bilgisayar almanız gerekir. İhtiyacınız olan özelliklere ve kaliteye sahip bir ana bilgisayar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector