7 Mbështetja më e mirë për Web Hosting & Kompanitë Hosting të Shërbimit të Klientit

7 Mbështetja më e mirë për Web Hosting & Kompanitë Hosting të Shërbimit të Klientit

7 Mbështetja më e mirë për Web Hosting & Kompanitë Hosting të Shërbimit të Klientit

Ju meritoni mbështetjen më të mirë për mbajtjen në internet sepse jeni të mahnitshëm. Dhe shumë e zënë për të humbur kohën tuaj.


Mbështetja më e mirë për mbajtjen në internet - ju e meritoni atë!

Mbështetja më e mirë për mbajtjen në internet - ju e meritoni atë! Mbështetja më e mirë për mbajtjen në internet – ju e meritoni atë!

Mbështetja e keqe e klientit ju lë të hutuar, zemëruar dhe të humbni para.

Probablyshtë ndoshta gjëja më e rëndësishme # 1 për mbajtjen në internet.

Përse?

Në qoftë se nuk jeni një web developer ose IT pro, ju do të ekzekutoni çështje me hostimin tuaj të internetit.

Shtë një fakt i jetës, si vdekja dhe taksat.

Atëherë, kujt mund t’i besoni për të marrë mbështetje yjore të klientit? Ne kemi kërkuar të lartë dhe të ulët për më të mirët dhe i kemi sjellë këtu për ju.

1. SiteGround – Host # 1 më i mirë i Mbështetjes

SiteGround absolutisht e zë jashtë parkut me mbështetjen e tyre të klientit.

Ata janë të shpejtë, të sjellshëm dhe shkojnë më lart dhe përtej për t’ju mbështetur.

Kjo faqe në internet është pritur në SiteGround sepse ato janë thjesht të mahnitshme.

Unë nuk mund t’ju them numrin e herëve që kam pasur çështje të kockave dhe ato më kanë ndihmuar menjëherë.

Në fakt, koha e përkrahjes së klientëve të tyre është më e mira në biznes.

Testimi im tregon që ata përgjigjen brenda nën një minutë në chat live, dhe nën dhjetë minuta kur postoni një biletë.

Tani ky është vetëm testimi im tani për tani, por shumë do të thonë të njëjtën gjë.

Nëse thjesht doni hostin e përgjithshëm më të mirë për mbështetjen e klientit – shkoni me SiteGround. Dua ta them.

PC Mag tha këtë për SiteGround: “ju paguani pak më shumë për pak më pak në mënyrën e veçorive teknike, por siguria e fortë, shërbimi ndaj klientit dhe mësimet e bëjnë këtë host të Ueb jashtëzakonisht miqësor për bizneset e vogla dhe webmasterët e rinj.”

2. Motori WP – Më i miri për faqet e biznesit në WordPress 

Një nga përfitimet më të mëdha të platformës WP Engine është shërbimi i tyre i rezervuar dhe skanimit të malware. Meqenëse kjo përfshihet në shërbimin tuaj të hostimit të domenit, ju mund të kurseni mijëra para çdo muaj.

Motori WP është i njohur për sigurimin e disa prej pritjeve më të shpejtë në treg. Shumë konsumatorë kanë përmendur që shpejtësia e faqes po përmirësohet në masë të madhe pas migrimit në serverët e kompanisë. Për më tepër, procesi i thjeshtë i migracionit e bën të thjeshtë rihapjen e faqes suaj të internetit në WP Engine.

Mbështetja e klientit gjithashtu shkëlqen në WP Engine. Për ata që përdorin WordPress për të krijuar faqe, stafi i WP Engine është veçanërisht i aftë për problemet e zgjidhjes së problemeve në platformën popullore të ndërtimit të faqeve. Shqyrtimet e klientëve kanë cituar pasionin e kompanisë pritëse, duke thënë se ata ndjeheshin të vlerësuar, dhe se çështjet e tyre ishin një përparësi kryesore.

Ndoshta karakteristikat më të mira të WP Engine si një ofrues pritës, megjithatë, është veçoria e shkëlqyer e faqeve në skenë. Me këtë veçori, ju lehtë mund të drejtoni faqen tuaj sikur të jetë në internet para se të publikoni, duke ju lejuar të kontrolloni për të meta dhe çështje të tjera të rëndësishme të mundshme.

Shqyrtimi i botimeve e do WP Engine gjithashtu. Cilësi të tilla si transferimet e pakufizuara të të dhënave, backupet ditore, skanimi i malware, dhe faqja e tyre e skenuar të gjitha kombinohen për ta bërë WP Engine një platformë popullore.

3. A2 Hosting – Hosting dhe Mbështetje Super e Shpejtë

Kur bëhet fjalë për një host të lirë dhe të shpejtë të përbashkët, A2 Hosting merr tortën. Me shpejtësi deri në 20x më shpejt sesa ofruesit e tjerë të përbashkët të pritjes, unë definitivisht i rekomandoj ato mbi hostet e përbashkëta “standarde”.

Sigurimi i paketave të nivelit të lartë për përdoruesit e energjisë, A2 Hosting është një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdoruesit që kërkojnë shërbime primi pritës. A2 ofron shërbime të konfigurimit të serverëve automatikë, të cilat lejojnë që faqet e WordPress të ngarkojnë deri në 6 herë më shpejt. Për më tepër, ju keni qasje në URL-të unike të hyrjes në WordPress dhe azhurnime automatike të optimizuara A2. Për të finalizuar përfitimet që ata ofrojnë për përdoruesit e WordPress, A2 lejon përdoruesit të hyjnë në teknologjinë ReCaptcha në faqet e tyre të hyrjes në WordPress.

A2 Hosting është vlerësuar si një nga faqet më të mira për ofrimin e opsioneve të azhurnuara të transparencës në lidhje me statistikat në kohë dhe normat. Në mënyrë të vazhdueshme, kompania ka siguruar norma standarde të ngritjes kohore prej 100% për klientët e tyre pasi të rihapin faqen e tyre në serverat e kompanisë.

Siguria për përdoruesit është një tjetër përparësi kryesore e ekipit të A2 Hosting. Me kopje rezervë të serverëve dhe shërbime falas HackScan, ju jeni të garantuar jo vetëm domene të sigurta, por para të kursyera për shërbime të tjera të shtrenjta të sigurisë dhe të anti-hackimit.

Më në fund, A2 Hosting është i dedikuar për iniciativat e shërbimit ndaj klientit. Në fakt, BBB i dha kompanisë një vlerësim A + në shërbimin ndaj klientit. Kur kompania juaj ka vetëm katër ankesa të regjistruara të klientëve në një periudhë tre-vjeçare, ju e dini që po bëni shërbimin e duhur të klientit. A2 shpesh ofron sondazhe të klientëve për t’i mbajtur praktikat e tyre mbështetëse progresive.

Ata krenohen me kohët e kthimit të mbështetjes mjaft të shpejtë, mbështetje të mirë teknike dhe shumë karakteristika përveç kësaj. Kohët e fundit ka pasur disa biseda rreth përkrahjes së tyre duke qenë pak e ngadaltë, por ekipi i tyre më tha që ishte thjesht i përkohshëm.

Para se të regjistroheni, së pari bëni një bisedë me ndihmën e tyre të shitjeve dhe shihni se si ju pëlqen.

Dëshironi më shumë lexim? Shikoni postimin tonë në A2 Hosting vs SiteGround për të lexuar se cilën nga dy mendojmë se është më mirë.

4. Kinsta – Teknikë të vërtetë të IT që ju ndihmojnë

Pra, një gjë që e bën Kinsta absolutisht yjor është fakti që ju merrni agjentë mbështetës të nivelit-1. Në vend të “përkrahjes së klientit”, ju merrni teknikët aktualë të IT dhe zhvilluesit e vërtetë të internetit për t’ju ndihmuar. Ata e dinë WordPress brenda dhe jashtë dhe nuk kanë nevojë të “pyesin menaxherin e tyre” për çështje themelore teknike.

Whiter kjo mund të jetë më e shtrenjtë për Kinsta, është më mirë për ju. Dhe, megjithëse Kinsta mund të fillojë pak më lart në planet e tyre të pritjes, ne mendojmë se është një inteligjent absolut për bizneset e vërteta. Nëse mendoni për këtë, një zhvillues i mirë i WordPress ose teknik që ndihmon për të rregulluar konfigurimin e hostit tuaj me cilësi të ulët do t’ju kthejë 50 – 150 $ nje ore. Por planet e Kinsta fillojnë me vetëm 30 dollarë në muaj – matematikë mjaft e thjeshtë atje.

Për më tepër – më thuaj, cila është kostoja e një hileje kundër kompanisë suaj? Sipas hulumtimeve, malware, hakerat, DDO, etj kushtojnë kompanive mesatarisht

5. Bluehost – Mbështetje e re dhe e përmirësuar

Bluehost njihet nga të gjithë. Ne të gjithë e dimë se ata janë super të lirë, por mbështetja e tyre nuk është më e mira, e drejtë?

Epo ata në fakt janë përmirësuar jashtëzakonisht shumë në vitet e fundit. Pas ankesave të përdoruesve, ata kanë rritur lojën e tyre dhe filluan të ofrojnë një produkt më të mirë me mbështetje më të mirë.

Nga njëra anë, ne e duam që ata janë një host me vëllim të lartë që kanë çmime të ulëta dhe mbështetje të mirë, nga ana tjetër ne rekomandojmë disa host të tjerë në këtë faqe sipër tyre.

6. InMotion Hosting – 100% Ekipi i Mbështetjes me bazë në SH.B.A.

Shërbimi ndaj klientit shpesh vendoset përpara dhe qendër në marketingun e InMotion, dhe për një arsye të mirë. Me një ekip 100% të shërbimit të klientëve me qendër në SH.B.A., ju mund të siguroheni që ju lehtë mund t’i komunikoni çështjet tuaja profesionistëve në InMotion. Falë shumëllojshmërisë së gjerë të opsioneve të mbështetjes, duke përfshirë chat, email, telefon dhe funksione të tjera mbështetëse, mund të kontaktoni menjëherë nga kudo në botë.

InMotion ka vërtetuar që tarifat e kohës që ato ofrojnë për faqet që rihosten në serverat e tyre janë të dëshirueshme. Kohët standarde të industrisë prej 99.9% arrihen në mënyrë të vazhdueshme, dhe ato kanë shmangur plotësisht çdo shkrirje të madhe, siç kanë disa kompani të tjera të faqeve të pritjes në të kaluarën e fundit.

Faqet e rishikimit kënaqen duke theksuar shumë mjete falas që InMotion u ofron klientëve të tyre, si dhe opsionet e shkëlqyera të shërbimeve të tyre ndaj klientit. Në fakt, PC Mag zgjodhi InMotion si zgjedhjen e tyre kryesore për hostimin e menaxhuar të WordPress.

7. Flywheel – Mbështetje e Lirë për Agjencitë e Dizajnit

Flywheel e ka bërë atë vend në botë si kompani pritëse për agjencitë e projektimit. Ata ofrojnë plane që e bëjnë më të lehtë për agjensitë krijuese të rishitin dhe menaxhojnë pritjen e klientëve të tyre. Pra, nëse ju jeni një agjenci – ato janë perfekte për ju, dhe mbështetja e tyre 24/7 ju ka marrë shpinën.

Në lidhje me mbështetjen e tyre ata deklarojnë:

Mbështetje. Ekipi ynë është në dispozicion 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë përmes bisedës live. Ata janë të gjithë ekspertë në industri, kështu që ata mund të ndihmojnë me gjithçka, nga një gabim i çuditshëm deri tek një rekomandim për një shtojcë.

Një mangësi e mbështetjes së Flywheel është se ato ofrojnë vetëm mbështetje chat për klientët që paguajnë <250 dollarë në muaj. Nëse doni mbështetje telefonike, duhet të paguani më shumë. Në fund të ditës, unë personalisht kam frikë të thërras mbështetje në telefon, kështu që është plotësisht mirë me mua, por me të vërtetë varet nga preferencat tuaja.

Lista e Kërkimeve të Kërkimit të Pritjes

Ok, ne e dimë se mbështetja e klientit është kritike, por çfarë tjetër duhet të merrni parasysh kur vendosni për një host? Ka një milion plane pritjeje atje – si filloni të kuptoni edhe më të mirën?

Të hutuar me terma si LInux, cPanel, CDN, etj? Ne kemi. Ja çfarë duhet të konsideroni:

  • Çfarë lloji i mbajtjes në internet keni nevoje Ka shumë atje. Në përgjithësi, nëse jeni një kompani e vogël mund të shkoni me një plan të përbashkët të pritjes siç janë ato që ofrojnë SiteGround dhe Bluehost. Nëse jeni pak më i madh i një biznesi, duhet të merrni parasysh ose hostimin në cloud ose atë të VPS-së. Edhe me i madh? Shkoni me një pritje të dedikuar.
  • A është përfshirë një emër domaini? Për bizneset, kjo nuk është punë e madhe. Por nëse jeni një biznes i vogël, një host që ofron një emër domain falas është shumë i dobishëm.
  • Certifikata falas SSL. Kështu që shumë hoste ofrojnë një çertifikatë falas SSL këto ditë, unë pa zhurmë nuk u besoj atyre që nuk e bëjnë.
  • Uptime dhe joproduktive. Ju duhet të prisni që pritësi të jetë transparent në lidhje me këtë. Ju dëshironi diçka si 99.99% me kohë. Në fund të fundit, një host me 98% në kohë do të thotë që uebfaqja juaj është në rregull 7+ ditë në vit!
  • Shtesa – kjo mbulon shumë, por ju doni të merrni parasysh nëse do të keni nofkë dhe zbehje për çdo shtesë të vogël, ose nëse kompania pritëse është bujare dhe ju ofron shumë falas. Ne kemi gjetur se SiteGround është një nga më të mirat për përfshirjen e shumë karakteristikave për një çmim të ulët, si dhe WP Engine dhe A2 Hosting.
  • Garanci për kthimin e parave: shumica e ushtrive ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Superyllet si WP Engine ofron 60 ditë.

Ju jeni tashmë në një fillim të mirë – ju jeni duke bërë hulumtimin tuaj dhe duke bërë krahasime të mira. Ndriçuar me vendimin tuaj!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector