A2 Hosting vs BlueHost Hosting – Krahasoni Prmimet dhe Planet – Maj 2020

Ekzistojnë disa elemente thelbësore për zgjedhjen e shërbimit të duhur të mbajtjes së faqes në internet për biznesin tuaj. Kur krahasoni dy kompani të shërbimit të mbajtjes së faqes në internet, kushtojini vëmendje elementeve të tilla si çmimi, mbështetja e klientit dhe veçoritë e disponueshme. Shikoni këtë krahasim të A2 Hosting dhe BlueHost.


Joproduktive / Uptime

Krahasimi i besueshmërisë fillon duke hedhur një vështrim në atë që Bluehost ka për të ofruar klientëve të saj. Kompania ndalet vetëm për të siguruar një përqindje aktuale të kohës që shërbimi i tyre pritës ju mban dhe funksionon. Sidoqoftë, klientët aktual tregojnë se shërbimi i tyre është në dispozicion 99.9 përqind të kohës. Kur pëson një rënie në shërbim, restaurimi ndodh shpejt, dhe ju jeni rikthyer dhe nuk po funksiononi në asnjë kohë. Ju keni mundësinë për të rritur besueshmërinë e shërbimeve pritëse me SSL dhe encryption SSH.

A2 Hosting nuk guxon të deklarojë se shërbimet e tyre të pritjes janë në dispozicion 99.9 përqind të kohës. Ata ofrojnë raporte historike të historisë që tregojnë se sa mirë performojnë serverët e tyre që nga koha kur shërbimi i hostimit erdhi në internet. Ata veprojnë nën premisën se ofrimi i një shërbimi cilësor do të thotë të mos mbash asgjë të fshehur. Shërbimi i pritjes merr besueshmëri një hap më tej duke ofruar një mjet kthimi që ju lejon të rivendosni një faqe në internet në një pikë të shërbimit të mëparshëm kur hasni çështje. Të gjithë serverët në sistemin A2 janë vendosur në Michigan dhe janë mbajtur nën masa të forta sigurie gjithashtu.

Features

BlueHost nuk zhgënjej kur bëhet fjalë për tiparet që keni në dispozicion me shërbimin e tyre. Do llogari ka hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtjen e diskut, llogaritë e postës elektronike dhe llogaritë FTP në dispozicion. Ju gjithashtu keni mundësinë për të pritur disa faqe interneti të ndryshme, si dhe. BlueHost nuk kufizon numrin e domeneve që mund të menaxhoni në çdo kohë të caktuar. Ekziston mbështetje për lloje të ndryshme të kodimit përfshirë PHP, Perl 5, Javascript dhe Flash. Nëse jeni duke drejtuar një sit të tregtisë elektronike, ju keni në dispozicion karrocat më të mira të blerjeve.

A2 Hosting nuk ofron aq shumë karakteristika sa shërbimi tjetër pritës. Sidoqoftë, ajo që ju merrni është mbresëlënëse. Plando plan për shërbimin e tyre përfshin transferimin e pakufizuar të të dhënave dhe ruajtjen RAID-10. Ju mund të keni sa më shumë llogari të postës elektronike si faqja juaj, së bashku me kontrollin e menaxhimit mbi domene të shumta menjëherë. Ju mund të sillni një domen që ulet në një vend tjetër pritës në llogarinë tuaj A2 Hosting falas. Paketat kanë në dispozicion një CPanel për të kontrolluar me efikasitet faqet tuaja.

Ndihma për klientët

Duke gjykuar nga komentet aktuale të klientëve, BlueHost ka shumë punë për të bërë në departamentin e shërbimit të klientit. Shërbimi pritës pretendon të jetë i disponueshëm për klientët e tij 24/7 përmes bisedave të drejtpërdrejta, postave elektronike dhe sistemeve të mbështetjes telefonike. Ekziston një bibliotekë me video mësimore që është gjithashtu në dispozicion për të ndihmuar me problemet e ngutshme. Megjithatë, shumica e klientëve i shohin gjërat ndryshe. Ata raportojnë që shërbimi i pritjes është i vështirë për t’u kontaktuar dhe siguron pak ose aspak mbështetje pasi të keni arritur një teknik. Konsumatorët marrin gjithashtu pak ndihmë edhe përmes mësimeve video.

A2 Hosting shkëlqen në departamentin e mbështetjes së klientit. Të gjithë teknikët e tyre të shërbimit funksionojnë jashtë Shteteve të Bashkuara, gjë që i bën bisedat lehtësisht të disponueshme në të katër zonat kryesore kohore. Shërbimi i hostimit merr mbështetjen e tyre një hap më tej duke ju ofruar zhvilluesve në anën tjetër të kërkesës tuaj të mbështetjes. Këta individë e kuptojnë gjuhën e kodit dhe gjuhët e tjera teknike që mund ta bëjnë më të lehtë shpjegimin e problemit tuaj. Shërbimet mbështetëse janë në dispozicion përmes bisedave të drejtpërdrejta, bisedave me email, thirrjeve telefonike dhe një sistemi biletash në internet.

Çmimeve

Struktura e çmimeve për BlueHost fillon me 3,95 $ në muaj për planin e tyre të përbashkët të nivelit të përbashkët të pritjes. Planet e mbetura të pritura të pritjes shtrihen deri në 13.95 dollarë në muaj dhe përfshijnë një minimum prej 50 GB hapësirë ​​në sit, ruajtje të llogarisë 100 MB të postës elektronike dhe funksionimin e të paktën një domeni në internet. Paketat e tyre VPS Hosting fillojnë me 29,99 dollarë në muaj dhe përfshijnë 2 GB RAM, deri në dy adresa IP për llogari dhe 2 bërthama CPU. Tipari i çmimeve që dukshëm mungon me këtë shërbim pritës është një politikë ekzistuese e garantimit të kthimit të parave. Kur diçka nuk shkon mirë, ose ndryshoni mendimin tuaj për të përdorur shërbimin e tyre, ju humbni çdo para që keni paguar në atë pikë.

A2 Hosting bën një punë më të mirë në departamentin e çmimeve. Planet e tyre të përbashkëta të pritjes fillojnë nga 3.92 $ në muaj dhe shtrihen deri në $ 9.31 në muaj. Për ato çmime, ju merrni hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje dhe transferim, SSD Falas, pesë baza të dhënash dhe shërbim që është 20x më shpejt se konkurrenca. Paketat e tjera përfshijnë VPS Hosting që fillojnë nga 32,99 $ në muaj dhe Serveri i Dedikuar Hosting i cili fillon me 99.59 $ në muaj.

rekomandim

A2 Hosting dhe Bluehost janë të dy kompanitë e shkëlqyera të pritjes që ofrojnë shumë karakteristika të shkëlqyera për klientët. Të dy shërbimet e pritjes kanë çmime të përballueshme dhe janë të besueshëm në lidhje me sasinë e kohës që faqja juaj do të funksionojë. A2 Hosting është opsioni më i mirë në fund për shkak të vëmendjes së tij ndaj detajeve dhe karakteristikave të shërbimit të klientit me cilësi të lartë.

Kush është shërbimi më i mirë për mbajtjen në internet, AWS ose A2 Hosting? Gjeni duke lexuar postin tonë krahasues të AWS vs A2 Hosting. Gjithashtu, lexoni postin tonë Bluehost vs GoDaddy për të parë se cili nga këto shërbime master pritës të marketingut del në qenin kryesor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map