iPage vs Amazon Web Hosting: Co je lepší? Hosting – Porovnejte ceny a plány – květen 2020

Pokud jde o webhosting, existují dvě primární metody, pomocí kterých můžete svůj web online. Prvním z nich je použití stránek pro spotřebitele, které vaši stránku umístí na server za nízkou cenu a nabídnou omezené zdroje. To funguje dobře pro většinu lidí, protože mnoho webových stránek nemusí mít pro svou práci k dispozici špičkové programování ani funkce. Pokud například provozujete blog, nechcete platit navíc za věci, jako jsou databáze a místo na disku, pokud jej nepotřebujete. Na druhou stranu, pokud jste vývojář, potřebujete mnoho různých komponentů, aby vaše stránky fungovaly nejlépe pro vás. Věci jako dedikované servery, integrované programování a cloudové funkce jsou pro kurz vývojářů webových stránek rovnocenné, proto budou muset hledat komplexnější možnosti hostování. S ohledem na to vše vám přinášíme srovnávací přehled dvou hostitelských platforem, které jsou na obou stranách spektra. Pro hosting zákazníků máme iPage a pro vývojáře hosting máme AWS, což je zkratka pro Amazon Web Services. Jedna věc, kterou si pamatujte, je, že když projdeme a porovnáme tyto dva hostitele v záležitostech, jako jsou ceny a funkce, jsou navrženy pro různé typy uživatelů.


Ceny Pokud byste měli porovnat většinu webů pro hostování zákazníků, zjistili byste, že mnoho z nich nabízí konkurenční ceny, aby vás dostalo do dveří. V tomto případě má iPage fantastickou úvodní cenu, která je dostupná téměř každému. Jak již bylo řečeno, obecně lidi odradíme od domnění, že nižší náklady jsou lepší, protože je mnohem důležitější zjistit, jakou hodnotu za své peníze získáte. Pokud jde o Amazon, získáte mnohem více funkcí a výhod, což znamená, že za jejich získání musíte zaplatit navíc. Základní cena obou těchto hostitelů je tedy zcela odlišná.

  • iPage: 1,99 $ za měsíc (pak stoupá až na 10,99 $)
  • Amazonka: liší se, ale může činit pouhých 19 $ / měsíc až několik set dolarů

Vítěz: Pokud jdeme na cenu sami, pak má iPage navrch. Při pohledu na AWS je však obtížné uzamknout cenu tak, že existuje tolik různých možností, ze kterých si můžete vybrat. I něco tak jednoduchého, jako je hostování základní webové stránky, má několik možností služeb, které mohou neuvěřitelně rychle zvýšit cenu. Struktura cen Jedním důležitým rozdílem mezi těmito dvěma službami je to, že účtují různými způsoby. I když iPage nabízí měsíční poplatek, který je založen na registraci na celý rok, AWS využívá strukturu „pay-as-you-go“, která může být mnohem nákladově efektivnější, pokud potřebujete pouze dočasný hosting. Aplikace iPage také sdružuje vše do jednoho plánu, což znamená, že kupujete služby, které nemusíte potřebovat, zatímco společnost AWS účtuje poplatky pouze za produkty a programy, které používáte. Nakonec, pokud víte, co děláte a jste strategičtí v tom, jak platíte, můžete z AWS získat mnohem více ze svých peněz.

Vítěz: AWS

Zákaznická podpora Ať už jste začínající webový designér nebo veterán, přijde čas, kdy budete muset někoho kontaktovat a vyřešit problém. Mohlo by to souviset s vaší webovou stránkou nebo by to mohlo být něco tak banálního jako fakturační otázka, ale bez ohledu na to je nezbytné, abyste se mohli někoho okamžitě zmocnit a ujistit se, že váš problém bude okamžitě vyřešen. Při porovnávání různých způsobů podpory se tedy zaměříme na první čtyři: telefon, chat, e-mail a fóra. Než však začneme, je důležité si uvědomit, že společnost AWS si účtuje zvláštní poplatky za komplexní systémy podpory, zatímco služba iPage je zahrnuje do vaší základní ceny. Jak již bylo řečeno, AWS má základní balíček, který je součástí vašeho standardního hostovacího systému. Proto budeme tyto podpůrné systémy porovnat spíše než další možnosti, které najdete na AWS.

Telefonická podpora Jako jedna z největších společností na světě je společnost Amazon vždy skvělá, pokud jde o odpovídání na telefony a zkrácení čekacích dob. Pokud kontaktujete tým podpory AWS, nebudete čekat déle než několik minut. iPage má podobné nastavení, ale pokud voláte během špiček, možná budete muset být o něco déle.

Vítěz: AWS

Live Chat Pro ty, kteří chtějí okamžité výsledky, aniž by museli s někým mluvit, je živý chat fantastickým zdrojem, který máte k dispozici. Obě hostitelské služby nabízejí funkci chatu, ale AWS v základním balíčku poněkud chybí. Pokud upgradujete, můžete získat personalizovanou pomoc ve všech hodinách dne, ale pokud zůstanete u standardního systému, můžete najít delší čekací doby. iPage je celkově mnohem citlivější, i když během špiček má stále nějaké problémy.

Vítěz: iPage E-mailem Při pohledu na e-mailovou podporu je nejlepším způsobem, jak tyto dva porovnat, zjistit, jak dlouho trvá odpověď. IPage i AWS mají standardní systém vstupenek, ale zdá se, že se AWS celkově vrátí rychleji. Celkově jsou však zhruba stejné.

Vítěz: kravata Výukové programy / fóra Pokud jste typ člověka, který se chce naučit, jak problém vyřešit sami, budete chtít získat přístup k množství informací, které vám mohou pomoci při řešení běžných problémů, aniž byste museli s nikým mluvit. V tomto ohledu má iPage mnohem lepší systém nastavený pro základní členy, což mu dává výhodu nad AWS. Pokud však upgradujete svůj plán podpory s Amazonem, budete mít mnohem širší přístup k výukovým programům a fórům, takže to také nezapomeňte.

Vítěz: iPage

Rychlost V dnešním moderním světě lidé očekávají okamžité výsledky, zejména online. Před lety jste možná čekali minuty na načtení stránky, v těchto dnech, pokud to trvá déle než 0,001 sekundy, vaše publikum odskočí, než uvidí, co je na vašem webu. Výsledkem je, že se chcete ujistit, že váš hostitel má nejlepší rychlost a spolehlivost, abyste se nemuseli starat o to, že váš web bude neustále zpožděn. V tomto případě mají AWS i iPage vysoké rychlosti načítání, ale AWS má o něco větší nesrovnalosti. V některých případech se může zdát, že to bude trvat věčně, zatímco jindy rychle točí. Bohužel, konzistence je klíčová, a proto má iPage výhodu.

Vítěz: iPage

Uptime Druhou věcí, na kterou se zaměřit, je, zda existuje riziko, že vaše stránky z jakéhokoli důvodu klesnou. Toto se nazývá uptime nebo downtime a většina hostingových služeb poskytuje záruku, že na vaší stránce nikdy nedojde. Při porovnávání těchto dvou nemá iPage infrastrukturu, kterou Amazon má, což znamená, že nemá tak spolehlivá procenta dostupnosti. Jak už bylo řečeno, rozdíl je zlomek procenta, takže si nemyslete, že iPage po celou dobu padá ve srovnání s AWS.

Vítěz: AWS, ale mírně Hodnota Nyní je místo, kde se dostáváme do matic a šroubů každé služby. Jak jsme již zmínili, AWS je vytvořeno pro vývojáře a seriózní web designéry, zatímco iPage je určen pro vašeho průměrného spotřebitele, který o vytváření webových stránek toho hodně nevěděl. Jak již bylo řečeno, iPage má poměrně mnoho funkcí, které nabízí, takže pokud hledáte něco, co se snadněji naviguje při zachování všech vašich funkcí, pak to může být vynikající volba. Zde je stručný přehled toho, co každá služba může nabídnout. iPage Protože existuje pouze jeden základní plán, ze kterého si můžete vybrat, získáte všechny nejlepší funkce, aniž byste museli upgradovat. Jediná věc, za kterou možná budete muset zaplatit více, je šířka pásma, ale to závisí na provozu na vašem webu a vašich potřebách, jak roste vaše online přítomnost. Aplikace iPage usnadňuje vytváření webových stránek každému, protože nabízejí programy, které vám pomohou začít a vytvářet vaše stránky a tlačítka. Kromě toho můžete integrovat funkce elektronického obchodování a svou stránku prodávat prostřednictvím systému iPage. Celkově pro vás zvládnou většinu těžkých zvedání a nabízejí jednoduchou a snadno použitelnou platformu.

AWS Největší síla tohoto webu je také jeho největší slabinou. Protože existuje tolik možností, ze kterých si můžete vybrat, může být skličující úkol zjistit, co vše, co potřebujete, což znamená, že pokud jste v oblasti vytváření webových stránek nováčkem, snadno se ztratíte v náhodném pořadí. S ohledem na to, pokud máte zkušenosti a víte, co hledat, pak AWS usnadňuje přizpůsobení vašeho plánu a vytvoření systému, který má vše, co potřebujete. Ať už chcete dedikované servery, větší šířku pásma nebo více úložného prostoru, AWS má pro vás obrovskou škálu možností. To platí také pro programování a tvorbu webových stránek. Stručně řečeno, zatímco iPage dělá většinu práce za vás, AWS vám jednoduše poskytne nástroje, které potřebujete k práci na vlastní pěst. Podívejte se, jak se AWS drží proti jiným konkurentům v našem srovnávacím příspěvku DreamHost vs. AWS.

Vítěz: Je těžké vybrat si vítěze, protože se oba liší. Z důvodu jednoduchosti však musíme říci, že iPage je uživatelsky přívětivější a zároveň nabízí přizpůsobitelná řešení pro ty, kteří mají více zkušeností. Zatímco AWS má rozhodně mnohem více, co může nabídnout celkově, může být obtížné vědět, co všechno potřebujete a jak můžete sestavit plán od nuly.

Závěr Takže, která služba je nakonec lepší? Musíme říci, že výkon je moudrý, AWS je ideální volbou, i když pro vás pohodlí a jednoduchost jsou naléhavější, pak je iPage mnohem lepší volbou.

Chcete-li zjistit, jak se iPage porovnává s jinými hostingovými službami, nezapomeňte se podívat na náš srovnávací příspěvek iPage vs. A2 Hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map