Konečný průvodce migrací hostitele webhostingu – porovnání cen a plánů – květen 2020

Konečný průvodce migrací hostitele webhostingu – porovnání cen a plánů – květen 2020

Konečný průvodce migrací hostitele webhostingu – porovnání cen a plánů – květen 2020

Udržování přítomnosti na internetu je nezbytnou součástí vašich obchodních operací. Váš web slouží jako virtuální zastoupení vaší značky a snaží se zvýšit povědomí o výhodách, které jim poskytují vaši zákazníci a potenciální zákazníci. Jak vaše podnikání roste, váš web hosting potřeby se pravděpodobně změní v procesu. Přemístění webové stránky k novému hostiteli není tak snadné, jak jednoduše zabalit několik krabic a naložit pohybující se kamion.


Ve virtuálním světě existuje několik kroků, které musíte provést, abyste přesunuli svůj web z jedné hostitelské služby na druhou. Konečným cílem je, aby nedocházelo k prostojům, kdy zákazníci a potenciální zákazníci nemohou během procesu přistupovat na váš web. Podle těchto kroků byste měli být schopni tento úkol provést, aniž by si virtuální svět všiml změny.

 1. Najděte poskytovatele webhostingu

Webhosting je služba, která umožňuje vaší firmě mít web, který je přístupný každému, kdo má připojení k internetu. Poskytovatel webhostingu je proto společnost, která vám dává ve své databázi místo k zaparkování souborů, které jsou nezbytné pro provoz vašeho webu. Výběr poskytovatele webhostingu není rozhodnutím, které musíte vzít na lehkou váhu. Při hledání poskytovatele webhostingu byste měli mít na paměti několik věcí.

 • Shoda operačního systému

Jedním z nejdůležitějších prvků, které musíte hledat u nového poskytovatele webhostingu, je operační systém, který je na svém místě. Musíte se ujistit, že je to stejný systém, jaký používá váš starý poskytovatel webhostingu. Zachování stejného operačního systému pomáhá zefektivnit proces migrace, aniž by došlo k přerušení služby.

Většina hostingů je na serveru Linux a většina velkých hostitelů se automaticky hostuje v tomto operačním systému. Existují však hostitelé, kteří používají Windows pro své servery, takže při přepínání buďte opatrní. Většina hostitelů je na Linuxu, ale buďte si vědomi.

 • Spolehlivá technická podpora

Údržba webové stránky je poměrně snadná, jakmile je počáteční nastavení dokončeno a web funguje hladce. V některých případech budete muset aktualizovat informace o obsahu nebo stránky, které na vašem webu existují.

Zatímco aktualizace a údržba obsahu a kódu front-end vašeho webu je jedna věc, údržba serveru a databází je další věc. Prošel jsem bolestí, že jsem omylem smazal databázi mého webu WordPress, a musel jsem úzce spolupracovat s hostitelskou společností, abychom ji obnovili. Stejně tak můžete neúmyslně přidat zastaralé pluginy nebo rozšíření na zastaralý web WordPress nebo Magento, který způsobí chybu databáze nebo frontendu, kterou sami nemůžete opravit. Vyřešení problému bude pravděpodobně vyžadovat více technických znalostí, než máte. Pokud se pokusíte vyřešit sami, může to trvat hodiny nebo dny, zatímco dobrý tým podpory hostingu, například tým na webu Siteground, jej může opravit během několika minut. Když k tomu dojde, budete chtít poskytovatele webhostingu se spolehlivou technickou podporou. Schopnost dosáhnout technické podpory prostřednictvím živého chatu, e-mailu nebo telefonu je zachránce.

 • Dostupnost místa na disku

Váš web vyžaduje značné množství místa na disku, aby soubory a další základní složky mohly fungovat v zákulisí. I když nemusíte zcela rozumět tomu, jak všechno funguje, musíte vybrat poskytovatele webhostingu, který nabízí stejné množství místa na disku jako váš současný poskytovatel. Nemůžete přesunout web do účtu poskytovatele s méně dostupným místem na disku. Pokud tak učiníte, bude váš web nefungovat správně, což by mohlo způsobit, že váš web vydrží prostoje. To brání vašim zákazníkům a potenciálním zákazníkům v přístupu na váš web, dokud problém nevyřešíte.

I když některý poskytovatel webhostingů nabízí velkorysý prostor na disku, stále existují skrytá hesla, která vám o frontě neřeknou. Například, i když hostitel nabízí 30 GB místa na disku, mnoho z nich vyžaduje určité množství toho, aby bylo vždy k dispozici z důvodů výkonu.

Další drobnou tiskovou položkou jsou inody. Inody jsou „databáze všech informací o souboru kromě obsahu a názvu souboru“. Je to trochu pokročilá položka, ale dobrý hostitel vám může pomoci vyčistit nebo spravovat je. Jsou skrytým prvkem webhostingu, o kterém se příliš často nemluví.

 • Dostupnost přenosu dat

Datový prostor webových stránek funguje stejným způsobem jako místo na disku. Váš web obsahuje určitý počet datových souborů, aby správně fungoval. Při pohledu na potenciální poskytovatele webhostingu věnujte pozornost dostupnosti datového přenosu, který vám nový poskytovatel poskytuje. Musíte být schopni přenést celý svůj web bez vyčerpání volného prostoru.

Někteří hostitelé nabídnou neomezené přenosy, jiní to omezí. Dávejte si pozor na rozdíly ve vlastnostech mezi hostiteli, protože často vás jeden omezí na jednu funkci, ale ne na druhou.

 • Nastavení databáze

Znát, jaký typ databáze potenciální poskytovatel webhostingu používá, je zásadní pro určení, zda bude pro váš web vhodný. Většina poskytovatelů webhostingu používá databáze MS SQL, které běží na operačních systémech Windows. Poskytovatelé, kteří pracují na operačním systému založeném na Linuxu, budou používat databáze MySQL.

MySQL je velmi populární a většina, ne-li všichni vývojáři webových stránek budou vědět, jak databázi používat. Před přepnutím hostitelů se na to dejte pozor, abyste se ujistili, že zde nejsou žádné problémy.

 • Skriptovací jazyk

Skriptovací jazyk je způsob programování komunikace, který váš web používá k plnění různých úkolů, které jsou předpokladem správného fungování. Je to něco, co se děje v zákulisí a vyžaduje základní porozumění, přinejlepším, z vaší strany.

Musíte si být vědomi typu skriptovacího jazyka, který váš web v současné době používá. Pokud váš web vyžaduje zvláštní požadavek na skriptovací jazyk, jako je PHP, CGI nebo ASP, budete se chtít zkontrolovat u nového poskytovatele webhostingu, abyste se ujistili, že tyto jazyky jsou na tomto webu dostupné. Pokud tak neučiníte, vaše webové stránky nebudou fungovat správně, jakmile vše přesunete k novému poskytovateli.

Sledujte, jak často bude hostitel aktualizovat skript na svém serveru. Například některé pluginy nebo platformy, jako například na WordPress, budou vyžadovat nejnovější verzi PHP. Hostitel někdy vyžaduje, abyste je ručně požádali o aktualizaci PHP. To může v budoucnu způsobit zdroj napětí, takže je to položka, o které je třeba vědět.

 • Dobrý výkon

Váš web je pouze cenným aspektem vašich obchodních operací, pokud funguje správně. Vybraný poskytovatel webhostingu hraje důležitou roli při zajišťování správného fungování serverů na jejich konci. Když tyto servery přejdou dolů, váš web se stane nedostupným pro klienty a potenciální zákazníky. Přečtěte si recenze zákazníků a web poskytovatele webhostingu, abyste zjistili, jak často jejich servery klesají. Většina poskytovatelů poskytne procento času, kdy jsou jejich servery spolehlivé.

Pokud jste seriózní elektronická obchodní společnost nebo značka, která má pověst, kterou chcete dodržovat, nechcete v tomto ohledu šetřit ceny. Pokud hostitel nemá dobrý záznam o dostupnosti, měli byste se mu vyhnout nebo naplánovat propouštění. Nestojí za to riskovat ztrátu prodeje nebo poškození pověsti značky.

Pokud váš web právě začíná nebo nemáte tunu svazku, nebude provozuschopnost pro vaše operace tak kritická..

 • Spolehlivá služba

Klíčovým aspektem výběru poskytovatele webhostingu je spolehlivá služba. Chcete se vyhnout výběru poskytovatele pouze proto, abyste zjistili, že neposkytují funkce a vybavení, které zvýrazňují na svých webových stránkách. Váš poskytovatel webhostingu musí být k dispozici a připraven, aby vám pomohl, zda potřebujete vyřešit problém nebo jen položit otázku.

Než si vyberete nového hostitele, měli byste projít kanály zákaznických služeb a vyzkoušet si jejich čas odezvy. Vyzkoušejte jejich live chat a e-mailovou podporu. Pokud budou reagovat na dotazy týkající se prodeje pomalu, pravděpodobně budou reagovat na požadavky zákaznické podpory pomalu.

 • Škálovatelnost

Při prvním vytvoření webu může být vaše společnost stále ve fázi spouštění. V tomto okamžiku jsou vaše webhostingové potřeby v nejlepším případě minimální. S růstem vaší společnosti se však musí také zvyšovat váš web. Z tohoto důvodu musíte vybrat poskytovatele webhostingu, který vám poskytne rostoucí prostor pro váš web. Při pohledu na dostupné možnosti přemýšlejte dlouhodobě a podívejte se na služby největšího balíčku, který poskytovatel nabízí. Najděte poskytovatele webhostingu, který vám nabízí škálovatelnost, což je prostor pro růst potřeb vašich webových stránek.

Mnoho startupů a společností se přestěhovalo do Amazon Web Services (AWS) kvůli jejich rychlé schopnosti škálovat. Pokud jste začínajícím nebo vysoce růstovým podnikem, je to určitě jedna z nejdůležitějších funkcí, které je třeba zvážit, protože to může znamenat růst nebo stagnaci pro vaši společnost. Nechcete se dívat na hostitelskou společnost, která nemá měřítko.

 • Snadná migrace stránek

Migrace stránek je proces přesunu digitálních souborů a umístění hostitele z jednoho poskytovatele hostitele na jiného poskytovatele hostitele. Buďte opatrní ohledně poskytovatele webhostingu, který vám může za tuto službu účtovat poplatek. Většina renomovaných poskytovatelů webhostingu nabízí tuto službu zdarma jako způsob, jak poděkovat za jejich výběr pro potřeby hostování vašich webových stránek.

 • Systém uživatelského ovládacího panelu

Většinu času při práci na nastavení webu nebo aktualizaci obsahu a stránek je vyžadován systém ovládacího panelu, který poskytovatelé webhostingu poskytují váš účet. Je to oblast správy webových stránek, kterou musíte znát a mít pracovní znalosti o používání. Při pohledu na potenciální poskytovatele webhostingu zjistěte, zda používají systém cPanel nebo WHM. Budete chtít hledat možnost, která odpovídá systému ovládacího panelu vašeho současného poskytovatele webhostingu. To usnadní správu přechodu na nového poskytovatele.

Někteří poskytovatelé hostingu jako Rackspace a GoDaddy (starší) nepoužívají cPanel, ale mají své vlastní systémy ovládacího panelu. Pokud již používáte cPanel, může být bolestivé vytvořit přepínač a naučit se nové rozhraní.

 1. Potvrďte své vlastnictví domény

Zásadním krokem k migraci vašich webových stránek na nového poskytovatele webhostingu je nejprve správné vlastnictví domény. Název domény je adresa webu, kterou zákazníci a potenciální zákazníci zadávají do lišty prohlížeče, aby se dostali na váš web. Musíte si každoročně zachovat vlastnictví tohoto doménového jména a všech příslušných registračních údajů, jako jsou kontaktní informace a způsob platby..

S podrobnými údaji o vlastnictví domény musíte určit, zda se chystáte převést registraci domény na nového poskytovatele webhostingu nebo přepnout na nový server názvů domén. Zde je více informací o obou možnostech, které vám pomohou při rozhodování.

 • Převod registrace domény

Když převedete registraci domény na nového poskytovatele webhostingu, přesunete do nové společnosti vše, co je důležité pro hostování vašich webových stránek. Je to proces, který trvá až několik dnů, než je zpracování dokončeno, i když nejčastěji se to stane za hodinu. Musíte poskytnout starému poskytovateli webhostingu následující informace.

 • Vaše kontaktní údaje
 • Zrušení nastavení soukromé nebo chráněné registrace
 • Oprávnění k zahájení přenosu domény
 • Nové informace o poskytovateli webhostingu

Po dokončení procesu vám předchozí poskytovatel webhostingu zašle elektronické potvrzení o dokončení přenosu.

 • Přepnout servery doménových jmen

Přepínání serverů názvů domén je jednodušší cestou, jak postupovat při migraci webu na nového poskytovatele webhostingu. Registrace domény zůstává nedotčena a zůstane u vašeho původního poskytovatele doménového serveru (DNS). Mezi oblíbené společnosti DNS patří GoDaddy, NameCheap a Network Solutions. Tyto společnosti jsou známější tím, že jsou registrátory domén než hostingové společnosti, ačkoli obě dělají. S novým účtem poskytovatele webhostingu stačí nasměrovat servery doménových jmen ze staré hostingové společnosti na novou webhostingovou společnost.

 1. Otevřete nový webový hostingový účet

Existuje celá řada poskytovatelů webhostingu, které jsou k dispozici pro vaše potřeby webhostingu. Každá z nich nabízí v podstatě stejné funkce a vybavení, jaké obdržíte při migraci svého webu na jejich umístění na serveru. Mezi významnější poskytovatele webhostingu patří následující společnosti.

Seznam začíná pouze poškrábat povrch možností webhostingu, které máte k dispozici. Proveďte vyhledávání webhostingu poskytujícího společnosti a podívejte se na všechny možnosti, funkce a vybavení, které každá z nich poskytuje. Z tohoto seznamu vyberte společnost, která se vám jeví jako nejvhodnější. Registrace u hostitelské služby bude vyžadovat základní kontaktní informace, způsob platby, název domény a to, zda převedete registraci domény nebo jednoduše přepnete server doménových jmen.

Každá webhostingová služba nastavuje svou vlastní cenu, přičemž obvyklá částka činí 4,95 až 9,95 USD za hostingové služby. Pokud jste seriózní společnost, nepokračujte o funkcích za cenu. Pokud jste vázáni na peníze a právě začínáte, je v pořádku začít s renomovanými nízkonákladovými poskytovateli.

 1. Přenos dat ze starého hostitele

Je-li váš nový hostingový účet nyní aktivní, je čas začít převádět vše ze starého účtu webhostingové služby. Vyhněte se uzavírání starého účtu webhostingové služby, dokud nebudou všechna vaše data a relevantní informace přeneseny do nové hostingové služby. Po uzavření starého účtu poskytovatel hostingu odstraní všechna data z vašich webových stránek a relevantní informace ze svých serverů. V tuto chvíli ztratíte přístup ke všem informacím, které na těchto serverech mohou zůstat.

Neexistuje žádný možný způsob, jak získat tyto informace po smazání, což vám umožní začít od nuly a potřebovat vybudování nové nadace webových stránek. Během procesu obnovy webu ztratíte hodnotný čas přístupu na web. Tato ztracená doba se rovná ztraceným příjmům a generacím potenciálních zákazníků, protože zákazníci a potenciální zákazníci nemohou mít přístup na váš web, zatímco je mimo provoz.

Jak již bylo řečeno, měli byste mít vždy zálohy svého webu prováděny denně, takže i ve výše uvedeném scénáři budete moci načíst soubory webových stránek. Zálohujte si více pluginů a služeb, abyste vše udrželi v bezpečí.

 1. Stáhněte si záložní soubory

Než začnete přemisťovat vše od starého poskytovatele webhostingu do nového poskytovatele webhostingu, musíte si vytvořit záložní soubor všech vašich aktuálních dat na webu. Poskytne vám bariéru ochrany, pokud se něco pokazí při zahájení procesu převodu na novou webhostingovou službu.

Proces zálohování začíná vaším přihlášením do systému uživatelského ovládacího panelu. Od této chvíle musíte vstoupit do části ovládacího panelu, která obsahuje štítek „záloha“ nebo něco podobného. Přesný název souboru se bude lišit podle každé jednotlivé webhostingové služby, kterou používáte. V této sekci chcete vybrat složku „public_html“ a najít možnost stahování záloh.

Když kliknete na část „Stahování záloh“, zobrazí se vám dostupné možnosti zálohování. Můžete se rozhodnout, zda si chcete stáhnout všechny záložní soubory svého webu nebo části záložních souborů subdomény. Je to jednodušší proces, jak si jednoduše stáhnout všechny záložní soubory svého webu jako celek. Zaměření na soubory subdomény vytváří potenciál pro nechtěné přehlédnutí kritického souboru, který váš web potřebuje, aby správně fungoval.

Stáhněte si všechny záložní soubory v komprimovaném formátu, který později nahrajete na stávající servery na novém webu poskytovatele webhostingu. Vyhněte se dekompresi těchto souborů, protože se jedná o automatickou akci, kterou váš nový webhostingový server provede při nahrávání záložních souborů. Po dokončení stahování nyní uložte soubory do počítače, odhlaste se ze systému uživatelského ovládacího panelu a přejděte do systému uživatelského ovládacího panelu, který váš nový poskytovatel webhostingu používá..

 1. Nahrajte záložní soubory na nový účet

Po vytvoření nového účtu u poskytovatele webhostingu obdržíte e-mail obsahující konkrétní informace týkající se vaší služby názvu domény. Informace v tomto e-mailu vám poskytnou servery názvů domén a podrobnosti o adrese IP pro plán hostingu, který vyberete. Tyto informace budete potřebovat k nahrání záložních souborů na nové servery webhostingu.

Proces nahrávání záložního souboru začíná tím, že se přihlásíte do systému uživatelského ovládacího panelu na svém novém účtu webhostingu. Na hlavní stránce ovládacího panelu vyhledejte štítek sekce „záloha“ nebo něco podobného. V této části chcete najít pole pro nahrávání souborů pro provádění úplného zálohování stránek. Po kliknutí na toto tlačítko budete mít možnost vyhledat záložní soubor na pevném disku počítače a vybrat tento soubor pro nahrání.

Jakmile server začne nahrávat záložní soubory webu, na obrazovce se objeví aktualizace stavu. Server zobrazí stav po řádku, protože každý soubor zálohy se úspěšně přesune do nového umístění serveru. Normální proces nahrávání obsahuje dvě stránky a budete vědět, že proces je dokončen po dokončení nahrávání druhé stránky. Na obrazovce se zobrazí aktualizace stavu, která vás informuje, že nyní můžete začít pracovat na úpravách webových stránek, které považujete za nezbytné.

 1. Zkontrolujte funkci databáze

Protože systém pracuje tak, že přenese všechny záložní soubory svého webu do nového umístění serveru, automaticky vynechá veškeré relevantní uživatelské jméno a heslo, které jsou součástí vašeho databázového účtu My SQL. Z tohoto důvodu budete muset najít odpovídající sekci uživatele databáze v hlavním systému ovládacího panelu uživatele a tyto informace zadat do systému.

Budete také muset aktualizovat uživatelské jméno a další základní informace v části FTP účtu svých webhostingových serverů. Chcete-li toho dosáhnout, měli byste se přihlásit do databáze účtů FTP prostřednictvím informací o adrese IP webové stránky. Poté můžete provést potřebné změny uživatelského jména, hesel, oprávnění webových stránek a dalších relevantních informací. Před ukončením této části systému ovládacího panelu nezapomeňte uložit změny. Změny, které provedete v této části procesu, jsou základními prvky operací na vašem webu.

 1. Přepněte servery doménových jmen

Když informace o zákulisí fungují správně, musíte se nyní zaměřit na prezentaci informací o webových stránkách, které zákazníci a potenciální zákazníci uvidí, když se dostanou na domovskou stránku vašeho webu. V této části procesu migrace změníte umístění serverů doménových jmen. Proces začíná tím, že se přihlásíte do ovládacího panelu registrace svého účtu poskytovatele webhostingu.

Hledáte sekci „servery doménových jmen“ nebo něco s podobným názvem. Informace, které vidíte v této sekci, budou vypadat podobně jako tyto informace.

 • Old-Webhost.com
 • Old-Webhost.com

Tyto informace nahradíte informacemi o serveru názvů domén pro nový účet hostující web. Informace o nahrazení tohoto procesu jsou v potvrzovacím e-mailu, který obdržíte po otevření nového účtu služby webhostingu u nového poskytovatele. Proveďte změny nahrazením části „old-webhost.com“ v údajích serveru názvů domén údaji new-webhost.com. Po dokončení můžete změny uložit a ukončit systém ovládacího panelu uživatele.

 1. Vyhněte se provádění změn webových stránek

Během přechodného období přechodu na nový server názvů domén se vyhněte jakýmkoli změnám obsahu nebo rozvržení svého webu. Vzhledem k tomu, že servery pracují na provedení požadovaných změn, nemusí se v novém umístění vašeho webu objevit žádné nové informace. Podobně se veškeré informace, které během tohoto přechodného období odstraníte, mohou po dokončení změny serveru stále objevit v obsahu.

Změny serveru názvů domén se projeví až po 12 až 24 hodinách. Během této doby budou vaši zákazníci a potenciální zákazníci i po příjezdu na domovskou stránku vidět stejný známý vzhled webových stránek. Vaše webová stránka zůstane otevřená pro generování prodeje a potenciál zachycení potenciálních zákazníků jako obvykle, protože veškerá probíhající práce probíhá v zákulisí.

 1. Otestujte změny webhostingu

Po dokončení změny názvu doménového serveru obdržíte od nového poskytovatele webhostingu potvrzovací e-mail. V tuto chvíli můžete zrušit webhostingovou službu u svého starého poskytovatele, protože nyní máte ujištění, že je vše na místě, aby váš web správně fungoval ve svém novém umístění. S oficiálními změnami budete chtít vyzkoušet web a ujistit se, že vše funguje správně.

Při testování nového webu v novém umístění zkontrolujte základní funkce a ujistěte se, že všechny vaše externí a interní odkazy fungují správně. Zašlete zkušební e-mail na vaše předplatné služeb blogu nebo zpravodaje. Podívejte se na každou ze svých stránek a ujistěte se, že se rozvržení zobrazuje správně a veškerý obsah je na svém místě.

Konečné myšlení

Proces migrace webové stránky z jednoho poskytovatele webového hostitele na jiného poskytovatele webového hostitele je poměrně jednoduchý, ale může být také proplněn složitostí. Je to něco, co každý vlastník firmy prochází alespoň jednou za svou kariéru, protože firma přeroste svou současnou situaci poskytovatele hostingu. Po cestě mohou nastat frustrace z úplného porozumění tomu, jak provést změnu sekce, nahrát nové soubory nebo provést jiné relevantní změny..

Z tohoto důvodu je výhodné mít spolehlivého poskytovatele webhostingu s plně funkčním systémem technické podpory. Při migraci webu na nového poskytovatele hostitele je důležité mít na paměti, že byste měli postupovat krok za krokem. Měli byste mít snadno k dispozici záložní soubor jako bariéru ochrany, pokud by se něco pokazilo. Po dokončení procesu migrace vydechněte úlevou a buďte hrdí na svůj nový technologický úspěch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector