Konečný sprievodca migráciou hostiteľa webhostingu – porovnávanie cien a plánov – máj 2020

Konečný sprievodca migráciou hostiteľa webhostingu – porovnávanie cien a plánov – máj 2020

Konečný sprievodca migráciou hostiteľa webhostingu – porovnávanie cien a plánov – máj 2020

Udržiavanie prítomnosti na internete je dôležitou súčasťou vašich obchodných operácií. Váš web slúži ako virtuálne zastúpenie vašej značky a snaží sa zvýšiť informovanosť vašich klientov a potenciálnych zákazníkov o výhodách, ktoré im poskytujete. Ako vaše podnikanie rastie, váš web hosting potreby sa pravdepodobne zmení v tomto procese. Premiestnenie webovej stránky k novému hostiteľovi nie je také jednoduché, ako jednoducho zabaliť niekoľko krabíc a naložiť pohybujúci sa vozík.


Vo virtuálnom svete existuje niekoľko krokov, ktoré musíte vykonať, aby ste presunuli svoje webové stránky z jedného poskytovateľa hostingu na druhý. Konečným cieľom je mať žiadne prestoje, keď zákazníci a potenciálni zákazníci nemôžu mať v tomto procese prístup na vaše webové stránky. Vykonaním týchto krokov by ste mali byť schopní vykonať túto úlohu bez toho, aby si virtuálny svet všimol zmenu.

 1. Nájdite poskytovateľa webhostingu

Webhosting je služba, ktorá umožňuje vašej firme mať webovú stránku, ktorá je prístupná každému, kto má pripojenie na internet. Poskytovateľ webhostingu je preto spoločnosť, ktorá vám poskytuje vo svojej databáze miesto na zaparkovanie súborov potrebných na fungovanie vašich webových stránok. Výber poskytovateľa webhostingu nie je rozhodnutím, ktoré musíte vziať na ľahkú váhu. Pri hľadaní poskytovateľa webhostingu je potrebné pamätať na niekoľko vecí.

 • Zhoda operačného systému

Jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré musíte hľadať u nového poskytovateľa webhostingu, je operačný systém, ktorý je zavedený. Musíte sa ubezpečiť, že ide o rovnaký systém, aký používa váš starý poskytovateľ webhostingu. Zachovanie toho istého operačného systému pomáha zefektívniť proces migrácie bez toho, aby došlo k prerušeniu služby.

Väčšina hostingov je na serveri Linux a väčšina veľkých hostiteľov sa automaticky hosťuje v tomto operačnom systéme. Existujú však hostitelia, ktorí používajú Windows pre svoje servery, takže pri prepínaní buďte opatrní. Väčšina počítačov je v systéme Linux, ale buďte si vedomí.

 • Spoľahlivá technická podpora

Údržba webovej stránky je pomerne jednoduchá, keď je počiatočné nastavenie dokončené a webová stránka funguje hladko. V niektorých prípadoch budete musieť aktualizovať informácie o obsahu alebo stránky, ktoré existujú na vašom webe.

Aj keď aktualizácia a údržba obsahu a kódu front-end vašej stránky je jedna vec, údržba servera a databáz je ďalšia vec. Prešiel som bolesťou neúmyselného odstránenia databázy z môjho webu WordPress a na jeho obnovení som musel úzko spolupracovať s hostiteľskou spoločnosťou. Podobne môžete neúmyselne pridať zastarané doplnky alebo rozšírenia na zastaralý web WordPress alebo Magento, ktorý spôsobuje databázu alebo chybu frontendu, ktorú nemôžete vyriešiť sami. Vyriešenie problému si pravdepodobne vyžiada viac technických znalostí, ako máte. Ak sa pokúsite vyriešiť problém sami, môže to trvať hodiny alebo dni, zatiaľ čo dobrý tím podpory hostingu, napríklad tím v lokalite Siteground, ho môže opraviť za pár minút. Ak k tomu dôjde, budete chcieť poskytovateľa webhostingu so spoľahlivou technickou podporou. Schopnosť dosiahnuť technickú podporu prostredníctvom živého chatu, e-mailu alebo telefónu je záchranca.

 • Dostupnosť miesta na disku

Vaša webová stránka vyžaduje značné množstvo miesta na disku, aby súbory a ďalšie základné zložky mohli fungovať aj v zákulisí. Aj keď nemusíte úplne rozumieť tomu, ako všetko funguje, musíte vybrať poskytovateľa webhostingu, ktorý ponúka rovnaké miesto na disku ako váš súčasný poskytovateľ. Nemôžete presunúť webovú stránku na účet poskytovateľa s menším dostupným miestom na disku. Dôsledkom toho bude, že vaše webové stránky nebudú správne fungovať, čo by mohlo spôsobiť, že vaše webové stránky vydržia prestoje. To bráni vašim zákazníkom a potenciálnym zákazníkom v prístupe na vaše webové stránky, kým problém nevyriešite.

Aj keď niektorý poskytovateľ webhostingových služieb ponúka veľkorysý priestor na disku, stále existujú skryté skripty, ktoré vám nehovoria vopred. Napríklad, aj keď hostiteľ ponúka 30 GB voľného miesta na disku, veľa z nich vyžaduje určité množstvo tohto miesta z dôvodu výkonu..

Ďalšou položkou jemnej tlače sú inódy. Inody sú „databáza všetkých informácií o súbore okrem obsahu a názvu súboru“. Je to trochu pokročilá položka, ale dobrý hostiteľ vám môže pomôcť s ich vyčistením alebo správou. Sú skrytým prvkom webhostingu, o ktorom sa príliš často nehovorí.

 • Dostupnosť prenosu údajov

Dátový priestor webovej stránky funguje rovnakým spôsobom ako diskový priestor. Vaša webová stránka obsahuje určitý počet dátových súborov, ktoré fungujú správne. Pri pohľade na potenciálnych poskytovateľov webhostingu venujte pozornosť miere dostupnosti údajov, ktorú vám nový poskytovateľ poskytuje. Musíte byť schopní preniesť celú svoju webovú stránku bez toho, aby ste vyčerpali miesto na prenos.

Niektorí hostitelia ponúknu neobmedzené prevody, iní to obmedzia. Dávajte si pozor na rozdiely vo vlastnostiach medzi hostiteľmi, pretože často vás jeden obmedzí na jednu funkciu, ale nie na druhú.

 • Nastavenie databázy

Aby ste vedeli, aký typ databázy potenciálny poskytovateľ webhostingu používa, je nevyhnutné, aby ste zistili, či bude pre váš web vhodný. Väčšina poskytovateľov webhostingu používa databázy MS SQL, ktoré bežia na operačných programoch Windows. Poskytovatelia, ktorí pracujú na operačnom programe založenom na Linuxe, budú používať databázy MySQL.

MySQL je veľmi populárny a väčšina, ak nie všetci vývojári webových stránok budú vedieť, ako databázu používať. Pred prepnutím hostiteľov si to dajte pozor, aby ste sa uistili, že tu nie sú žiadne problémy.

 • Skriptovací jazyk

Skriptovací jazyk je spôsob programovania komunikácie, ktorý vaša webová stránka používa na vykonávanie rôznych úloh, ktoré sú podmienkou správnej prevádzky. Je to niečo, čo sa deje v zákulisí a vyžaduje základné pochopenie, prinajlepšom, z vašej strany.

Musíte si byť vedomí typu skriptovacieho jazyka, ktorý vaše webové stránky momentálne používajú. Ak vaša stránka vyžaduje špeciálnu požiadavku na skriptovací jazyk, ako napríklad PHP, CGI alebo ASP, budete sa chcieť obrátiť na nového poskytovateľa webhostingu, aby ste sa uistili, že tieto jazyky sú k dispozícii na tejto stránke. Ak tak neurobíte, vaše webové stránky nebudú fungovať správne, keď všetko presuniete k novému poskytovateľovi.

Sledujte, ako často bude hostiteľ aktualizovať skript na svojom serveri. Napríklad niektoré doplnky alebo platformy, ako napríklad WordPress, budú vyžadovať najnovšiu verziu PHP. Hostiteľ niekedy vyžaduje, aby ste ich manuálne požiadali o aktualizáciu PHP. To môže v budúcnosti spôsobiť zdroj napätia, o čom je položka informovaná.

 • Dobrý výkon

Váš web je iba cenným aspektom vašich obchodných operácií, keď funguje správne. Vybraný poskytovateľ webhostingu hrá dôležitú úlohu pri zabezpečovaní správneho fungovania serverov na ich konci. Keď tieto servery klesnú, klienti a potenciálni zákazníci sa stanú vašimi webovými stránkami nedostupnými. Prečítajte si recenzie zákazníkov a web poskytovateľa webhostingu, aby ste zistili, ako často ich servery klesajú. Väčšina poskytovateľov poskytne určité percento času, keď sú ich servery spoľahlivé.

Ak ste seriózna spoločnosť alebo značka elektronického obchodu s dobrým menom, ktorú chcete presadiť, nechcete v tomto aspekte šetriť. Ak hostiteľ nemá dobrý záznam o dostupnosti, mali by ste sa mu vyhnúť alebo naplánovať prepustenie. Nestojí za to riskovať stratu predaja alebo poškodenie dobrého mena značky.

Ak sa váš web práve začína alebo nemáte hlasitosť, prevádzka nebude pre vaše operácie rozhodujúca..

 • Spoľahlivá služba

Kľúčovým aspektom výberu poskytovateľa webhostingu je spoľahlivá služba. Chcete sa vyhnúť tomu, aby ste si vybrali poskytovateľa len preto, aby ste zistili, že neposkytujú funkcie a vybavenie, ktoré zvýraznia na svojich webových stránkach. Váš poskytovateľ webhostingu musí byť k dispozícii a pripravený, aby vám pomohol, či potrebujete vyriešiť problém alebo si len položiť otázku.

Predtým, ako si vyberiete nového hostiteľa, mali by ste prejsť kanálmi zákazníckeho servisu a otestovať ich čas odozvy. Vyskúšajte ich live chat a e-mailovú podporu. Ak reagujú na otázky týkajúce sa predaja pomaly, pravdepodobne budú pomaly reagovať na žiadosti o podporu zákazníkov.

 • škálovateľnosť

Pri prvom vytvorení webovej stránky môže byť vaša spoločnosť stále v štádiu spustenia. V tomto okamihu sú vaše potreby webhostingu minimálne. S rastúcou spoločnosťou sa však musia zvyšovať aj vaše webové stránky. Z tohto dôvodu musíte vybrať poskytovateľa webhostingu, ktorý vám poskytuje rastúci priestor pre vaše webové stránky. Pri pohľade na dostupné možnosti premýšľajte dlhodobo a pozrite sa na služby pre najväčší balík, ktorý poskytovateľ ponúka. Nájdite poskytovateľa webhostingu, ktorý vám ponúka škálovateľnosť, čo je priestor na rast potrieb vašich webových stránok.

Mnoho startupov a spoločností sa sťahovalo do Amazon Web Services (AWS) kvôli ich rýchlemu rozšíreniu. Ak ste začínajúcou spoločnosťou alebo firmou s vysokým rastom, je to určite jedna z najdôležitejších funkcií, ktoré treba vziať do úvahy, pretože to môže znamenať rast alebo stagnáciu pre vašu spoločnosť. Nechcete sa pozerať na hostiteľskú spoločnosť, ktorá nie je v mierke.

 • Jednoduchá migrácia stránok

Migrácia stránok je proces presunu digitálnych súborov a umiestnenia hostiteľa z jedného poskytovateľa hostiteľa na iného poskytovateľa hostiteľa. Buďte opatrní pri poskytovaní webhostingu, ktorý vám môže za túto službu účtovať poplatok. Väčšina renomovaných poskytovateľov webhostingu ponúka túto službu bezplatne ako spôsob poďakovania za ich výber pre potreby hostenia vašich webových stránok.

 • Systém ovládacieho panela používateľa

Väčšinu času, keď pracujete na nastavení svojich webových stránok alebo aktualizácii obsahu a stránok, si vyžaduje systém ovládacieho panela, ktorý poskytovateľom webových hostiteľských služieb dodáva váš účet. Je to oblasť správy webových stránok, ktorú musíte zoznámiť a ovládať používanie. Pri pohľade na potenciálnych poskytovateľov webhostingu zistite, či používajú systém cPanel alebo WHM. Budete hľadať možnosť, ktorá sa zhoduje so systémom ovládacieho panela vášho súčasného poskytovateľa webhostingu. Spraví sa tým prechod na nového poskytovateľa.

Niektorí poskytovatelia hostingu ako Rackspace a GoDaddy (staršie) nepoužívajú cPanel, ale majú svoje vlastné systémy ovládacieho panela. Ak už používate cPanel, môže byť bolestivé prepnúť sa a naučiť sa nové rozhranie.

 1. Potvrďte svoje vlastníctvo domény

Kľúčovým krokom k migrácii vašich webových stránok na nového poskytovateľa webhostingu je, že najprv musíte mať správne vlastníctvo domény. Názov domény je webová adresa, ktorú zákazníci a potenciálni zákazníci napíšu na panel prehľadávača, aby sa dostali na váš web. Musíte si každoročne zachovať vlastníctvo tohto názvu domény a všetkých príslušných registračných údajov, ako sú kontaktné informácie a spôsob platby..

S podrobnými údajmi o vlastníctve vašej domény musíte určiť, či sa chystáte preniesť registráciu domény na vášho nového poskytovateľa webhostingu alebo prepnúť na nový server názvov domén. Tu je viac informácií o oboch možnostiach, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní.

 • Prevod registrácie domén

Keď prenesiete registráciu domény na nového poskytovateľa webhostingu, presuniete do novej spoločnosti všetko súvisiace s webhostingovou službou vášho webu. Je to proces, ktorý trvá až niekoľko dní, kým sa dokončí spracovanie, aj keď najčastejšie sa to stane za hodinu. Musíte poskytnúť starému poskytovateľovi webhostingu nasledujúce informácie.

 • Vaše kontaktné informácie
 • Zrušenie súkromného alebo chráneného nastavenia registrácie
 • Oprávnenie na začatie prenosu domény
 • Informácie o novom poskytovateľovi webhostingu

Po dokončení procesu vám váš predchádzajúci poskytovateľ webhostingu pošle elektronické potvrdenie o dokončení prenosu.

 • Prepnite servery doménových mien

Prepínanie serverov doménových mien je jednoduchšou cestou, ako postupovať pri migrácii vašich webových stránok na nového poskytovateľa webhostingu. Registrácia domény zostane nedotknutá a zostane u vášho pôvodného poskytovateľa servera názvov domén (DNS). Medzi obľúbené spoločnosti DNS patria GoDaddy, NameCheap a Network Solutions. Tieto spoločnosti sú preslávené tým, že sú registrátormi domén ako hostingové spoločnosti, aj keď obaja. S novým účtom poskytovateľa webhostingu stačí nasmerovať servery doménových mien zo starej hostiteľskej spoločnosti na novú webhostingovú spoločnosť.

 1. Otvorte nový webový hostingový účet

Existuje množstvo poskytovateľov webhostingu, ktoré sú k dispozícii pre vaše potreby webhostingu. Každá z nich ponúka v podstate rovnaké funkcie a vybavenie, aké získate pri migrácii vašich webových stránok na ich umiestnenie na serveri. Medzi významných poskytovateľov webhostingu patria nasledujúce spoločnosti.

Zoznam začína iba poškriabať povrch možností webhostingu, ktoré máte k dispozícii. Vykonajte vyhľadávanie poskytovateľa webhostingu, ktorý poskytuje spoločnosti, a pozrite sa na všetky možnosti, funkcie a vybavenie, ktoré každá z nich poskytuje. Z tohto zoznamu vyberte spoločnosť, ktorá sa zdá byť pre vás najvhodnejšia. Registrácia na hostiteľskú službu si bude vyžadovať základné kontaktné informácie, spôsob platby, názov domény a to, či prevediete registráciu domény alebo jednoducho prepnete server názvov domén..

Každá webhostingová služba nastavuje svoju vlastnú cenu, pričom typická suma za hostenie služieb je 4,95 až 9,95 dolárov mesačne. Ak ste seriózna spoločnosť, neskúšajte ceny za funkcie. Ak máte obmedzený prístup k hotovosti a práve začínate, je v poriadku začať s renomovanými nízkonákladovými poskytovateľmi.

 1. Prenos údajov zo starého hostiteľa

Váš nový hostingový účet je teraz aktívny a preto je čas začať prenášať všetko zo starého účtu webhostingových služieb. Vyhnite sa zatváraniu starého účtu webhostingových služieb, kým sa všetky vaše údaje a príslušné informácie neprenesú na novú hostingovú službu. Po zatvorení vášho starého účtu poskytovateľ hostingu odstráni všetky údaje z vašich webových stránok a príslušné informácie zo svojich serverov. V tom okamihu stratíte prístup ku všetkým informáciám, ktoré na týchto serveroch stále môžu zostať.

Neexistuje žiadny spôsob, ako získať tieto informácie po odstránení, čo vás nechá od nuly a potrebujete vybudovať novú webovú nadáciu. Počas procesu prestavovania webovej stránky prídete o hodnotný čas prístupu na web. Tento stratený čas sa rovná strateným príjmom a generáciám potenciálnych zákazníkov, pretože zákazníci a potenciálni zákazníci nemôžu mať prístup na váš web, kým je nefunkčný.

Ako už bolo povedané, mali by ste mať vždy zálohované stránky vždy denne, aby ste mohli aj v horeuvedenom scenári načítať súbory webových stránok. Zálohujte si prostredníctvom viacerých doplnkov a služieb, aby ste všetko udržali v bezpečí.

 1. Stiahnite si záložné súbory

Predtým, ako začnete prenášať všetko od starého poskytovateľa webhostingu k novému poskytovateľovi webhostingu, musíte si vytvoriť záložný súbor všetkých vašich aktuálnych údajov o webe. Poskytne vám bariéru ochrany v prípade, že sa niečo pokazí pri začatí procesu prenosu na novú webhostingovú službu.

Proces zálohovania sa začína prihlásením do systému ovládacieho panela používateľa. Od tejto chvíle musíte prejsť do časti ovládacieho panela, ktorá obsahuje označenie „záloha“ alebo niečo podobné. Presný názov súboru sa bude líšiť v závislosti od jednotlivých webových služieb hostenia, ktoré používate. V tejto časti chcete vybrať priečinok „public_html“ a nájsť možnosť sťahovania záloh.

Po kliknutí na časť „Stiahnutie záloh“ sa zobrazia možnosti zálohovania, ktoré máte k dispozícii. Môžete sa rozhodnúť, či si stiahnete všetky záložné súbory na webe alebo časti záložných súborov subdomény. Je to ľahší proces, ktorý si jednoducho stiahnete všetky záložné súbory na webe ako celok. Zameranie na subdoménové súbory vytvára riziko náhodného prehliadania kritického súboru, ktorý vaše webové stránky musia správne fungovať.

Stiahnite si všetky záložné súbory v komprimovanom formáte, ktorý neskôr nahráte na existujúce servery na svojom novom webe poskytovateľa webhostingu. Vyhnite sa dekompresii ktoréhokoľvek z týchto súborov, pretože ide o automatickú akciu, ktorú váš nový webový server vykoná pri odovzdávaní záložných súborov. Po dokončení sťahovania uložte súbory do počítača, odhláste sa z tohto systému ovládacieho panela používateľa a prejdite do systému ovládacieho panela používateľa, ktorý používa váš nový poskytovateľ webhostingu..

 1. Nahrajte záložné súbory na nový účet

Po vytvorení nového účtu u poskytovateľa webhostingu dostanete e-mail obsahujúci konkrétne informácie týkajúce sa služby názvu domény. Informácie v tomto e-maile vám poskytnú servery názvov domén a podrobnosti o adrese IP pre plán hostenia, ktorý vyberiete. Tieto informácie budete potrebovať na odovzdanie záložných súborov na nové servery webhostingu.

Proces nahrávania záložného súboru sa začína tým, že sa prihlásite do systému ovládacieho panela používateľa na svojom novom účte webhostingu. Na hlavnej stránke ovládacieho panela vyhľadajte označenie oddielu „záloha“ alebo niečo podobné. V tejto časti chcete nájsť pole na odovzdanie súboru na vykonanie úplného zálohovania stránky. Po kliknutí na toto tlačidlo budete mať možnosť nájsť záložný súbor na pevnom disku vášho počítača a vybrať tento súbor na odoslanie.

Keď server začne odovzdávať záložné súbory webových stránok, na obrazovke sa zobrazí aktualizácia stavu. Server zobrazí stav po riadku, keď sa každý súbor zálohy úspešne presunie na nové umiestnenie servera. Normálny proces nahrávania obsahuje dve stránky a budete vedieť, že proces je dokončený po dokončení nahrávania druhej stránky. Na obrazovke sa zobrazí aktualizácia stavu, ktorá vás informuje, že teraz môžete začať pracovať na akýchkoľvek úpravách webových stránok, ktoré považujete za potrebné.

 1. Skontrolujte funkciu databázy

Keďže systém pracuje na prenose všetkých záložných súborov webových stránok do nového umiestnenia servera, automaticky vynechá všetky relevantné informácie o používateľskom mene a hesle, ktoré sú súčasťou vášho účtu My SQL. Z tohto dôvodu budete musieť nájsť príslušnú sekciu užívateľa databázy v systéme hlavného ovládacieho panela používateľa a zadať tieto informácie do systému..

Budete tiež musieť aktualizovať používateľské meno a ďalšie základné informácie v sekcii FTP na serveroch webhostingu. Aby ste to dosiahli, mali by ste sa prihlásiť do databázy účtov FTP pomocou informácií o adrese IP webovej stránky. Potom budete môcť vykonať všetky potrebné zmeny používateľského mena, hesiel, povolení na web a ďalších relevantných informácií. Pred opustením tejto časti systému ovládacieho panela nezabudnite uložiť zmeny. Zmeny, ktoré vykonáte v tejto časti procesu, sú základnými operačnými prvkami vašej webovej stránky v pozadí.

 1. Prepnite servery doménových mien

Ak informácie o zákulisí fungujú správne, musíte sa teraz zamerať na prezentáciu informácií o webe, ktoré zákazníci a potenciálni zákazníci uvidia, keď sa dostanú na domovskú stránku vášho webu. V tejto časti procesu migrácie zmeníte umiestnenie serverov s názvami domén. Proces sa začína prihlásením do ovládacieho panela registrácie vášho účtu poskytovateľa webhostingu.

Hľadáte sekciu „servery názvov domén“ alebo niečo podobné. Informácie zobrazené v tejto časti budú vyzerať podobne ako tieto informácie.

 • Old-Webhost.com
 • Old-Webhost.com

Tieto informácie nahradíte informáciami o serveri názvu domény pre nový účet hostenia webových stránok. Informácie o nahradení tohto procesu sú v potvrdzovacom e-maile, ktorý dostanete po otvorení nového účtu služby webhostingu u nového poskytovateľa. Vykonajte zmeny nahradením časti servera „old-webhost.com“ časti údajov servera doménových mien údajmi new-webhost.com. Po dokončení môžete zmeny uložiť a opustiť systém ovládacieho panela používateľa.

 1. Vyhnite sa zmenám webových stránok

Počas prechodného obdobia prechodu na nový server doménových mien sa vyhýbajte akýmkoľvek zmenám obsahu alebo rozloženia svojich webových stránok. Keďže servery pracujú na vykonaní požadovaných zmien, žiadne nové informácie, ktoré pridáte, sa nemusia objaviť vo vašom novom umiestnení na webe. Podobne sa všetky informácie, ktoré počas tohto prechodného obdobia odstránite, môžu po dokončení zmeny servera stále zobrazovať v obsahu.

Zmeny v názve servera domén môžu trvať 12 až 24 hodín. Počas tejto doby budú vaši zákazníci a potenciálni zákazníci pri príchode na vašu domovskú stránku naďalej vidieť rovnaký známy vzhľad webovej stránky. Vaša webová stránka zostane otvorená pre generovanie predaja a potenciál zachytenia potenciálnych zákazníkov, ako je bežné, pretože všetka prebiehajúca práca sa odohráva v zákulisí.

 1. Otestujte zmeny webhostingu

Po dokončení zmeny názvu servera domény dostanete od svojho nového poskytovateľa webhostingu potvrdzovací e-mail. V tomto okamihu môžete zrušiť webhostingovú službu so svojím starým poskytovateľom, pretože teraz máte istotu, že všetko, čo je na svojom webe, funguje správne na svojom novom mieste. Po oficiálnom dokončení zmien budete chcieť vyskúšať web, aby ste sa uistili, že všetko funguje správne.

Pri testovaní svojho nového umiestnenia skontrolujte základné funkcie a uistite sa, že všetky vaše externé a interné odkazy fungujú správne. Zašlite skúšobný e-mail na predplatné na váš blog alebo informačné bulletiny. Skontrolujte, či je rozloženie správne zobrazené a či je všetok váš obsah na svojom mieste.

Záverečné myslenie

Proces migrácie webovej stránky od jedného poskytovateľa webhostingu k inému poskytovateľovi webhostingu je pomerne jednoduchý, ale môže byť tiež zložitý. Je to niečo, čo každý vlastník firmy prechádza najmenej raz v svojej kariére, keď firma vyrastie nad súčasnou situáciou poskytovateľa hostingu. Popri tom môžu nastať chvíle frustrácie v úplnom porozumení toho, ako vykonať zmenu oddielu, nahrať nové súbory alebo vykonať ďalšie relevantné zmeny..

Z tohto dôvodu je výhodné mať spoľahlivého poskytovateľa webhostingu s plne funkčným systémom technickej podpory. Pri migrácii webových stránok na nového poskytovateľa hostiteľských služieb je dôležité pamätať na to, aby ste postupovali krok za krokom. Majte ľahko k dispozícii záložný súbor ako bariéru ochrany, ak by sa niečo pokazilo. Po dokončení migračného procesu si oddýchnite a buďte hrdí na svoje nové technologické úspechy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector