Namecheap vs GoDaddy Recenzie Hosting – porovnanie cien a plánov – máj 2020

Namecheap vs GoDaddy Recenzie Hosting – porovnanie cien a plánov – máj 2020

Namecheap vs GoDaddy Recenzie Hosting – porovnanie cien a plánov – máj 2020

V dnešnom modernom svete nebolo nikdy jednoduchšie zostaviť a vytvoriť webovú stránku. Či už ste malý podnik, ktorý sa snaží osloviť svojich zákazníkov, alebo chcete založiť špeciálny blog, ktorý zarába peniaze, vytvorenie webovej stránky je niečo, čo môže urobiť takmer každý, za predpokladu, že vie, kde hľadať.


Bohužiaľ, pretože existuje taká rôznorodosť rôznych hostiteľských stránok, môže byť ťažké určiť, ktorý z nich je pre vaše potreby najvhodnejší. Aj keď ich nemôžeme porovnávať naraz, urobíme tak s dvoma z dnes hodnotených hostiteľov; Namecheap a Godaddy.

Pri porovnaní týchto dvoch hostiteľov ich zmeráme na základe rovnakých funkcií a výhod a ukážeme vám, ktorý z nich je pre vás lepší, v závislosti od vašich potrieb..

stanovenie ceny

Pokiaľ ide o náklady, najdôležitejšou vecou, ​​na ktorú sa treba zamerať, je, koľko je to zaregistrovať novú doménu. S vytvorením webovej stránky môžu byť spojené aj ďalšie inovácie, aby sme vám veci uľahčili, len sa pozrieme na cenu domény a na jej obnovenie. Za predpokladu, že chcete zachovať svoj web aktívny po dlhú dobu, budete ho musieť každoročne obnovovať, aby bol aktívny a prístupný..

Namecheap

 • Hodnota balíka: 9,88 dolárov na zriadenie, s obnovou na 38,88 dolárov po prvom roku
 • Profesionálny balík: 19,88 dolárov za prvý rok a 78,88 dolárov za obnovenie
 • Konečný balík: 29,88 dolárov na zriadenie a obnovenie stojí 129,88 USD ročne
 • Business Pro: 19,88 dolárov mesačne

Choď oci

 • ekonomika: 1 $ mesačne / potom 7,99 $
 • Deluxe: 5,99 dolárov mesačne / potom 10,99 dolárov
 • konečný: 9,99 $ mesačne / potom 16,99 $

Víťaz: Namecheap môže byť v predstihu drahší, ale ak plánujete mať svoje stránky už roky, skončíte tým, že ušetríte peniaze tým, že pôjdete s týmto hostiteľom..

Zákaznícka podpora

Aj keď ste technologický guru, nevyhnutne nastanú chvíle, keď budete musieť kontaktovať podporu, aby ste problém vyriešili. Preto je nevyhnutné, aby hostiteľ poskytoval dostatočné kanály na to, aby ste ich mohli kontaktovať v prípade akýchkoľvek problémov a aby sa k vám čo najskôr dostali. Existujú tri hlavné typy zákazníckej podpory, takže sa pozrime, čo títo hostitelia ponúkajú.

Prístup 24/7

V takom prípade vám Namecheap umožňuje kontaktovať ich s akýmikoľvek problémami vo dne iv noci, vrátane víkendov. Pokiaľ ide o Godaddy, odpovedajú na otázky iba od pondelka do piatku, čo znamená, že ak narazíte na problém cez víkend, musíte počkať, kým sa problém nevyrieši..

víťaz: Namecheap, zo zrejmých dôvodov.

Live chat

Mnohí hostitelia vám pomôžu vyriešiť váš problém v reálnom čase a ponúkajú bezplatnú chatu, kde môžete požiadať o pomoc a ihneď získať odpoveď. Namecheap aj Godaddy sú vybavené funkciami live chatu, ale Namecheap je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a pripojenie netrvá dlho. S Godaddy majú určité hodiny, kde sa môžete zapojiť do chatu, čo znamená, že nebudete môcť kedykoľvek vyriešiť problémy..

víťaz: Namecheap znova

Telefonická podpora

Zatiaľ čo väčšina ľudí dnes uprednostňuje komunikáciu prostredníctvom e-mailu alebo textovej správy, niekedy je najlepší spôsob, ako problém vyriešiť včas, hovoriť s živou osobou. Obidvaja hostitelia majú telefónne číslo, na ktoré môžete zavolať, ale Godaddy má opäť obmedzené hodiny, v ktorých ich môžete kontaktovať, a je pravdepodobné, že budete musieť počkať dlhšie, aby ste sa dostali k osobe na druhom konci..

víťaz: Namecheap

rýchlosť

Za predpokladu, že chcete, aby bol váš web prístupný komukoľvek, je dôležité, aby ste dostali hostiteľa, ktorý poskytuje dostatočnú rýchlosť, aby ste sa nestretli s oneskorením pravidelne. Aj keď takmer každý hostiteľ bude tvrdiť, že ponúka 99,99% dostupnosti, v mnohých prípadoch to jednoducho tak nie je, čo znamená, že ich musíte sami vyskúšať, aby ste zistili, ktorý z nich má lepší výkon..

Podľa nezávislého testera rýchlosti hostbenchmarker.com sú tu výsledky oboch týchto stránok.

Namecheap: priemerná rýchlosť zaťaženia je 3,4 sekundy, najrýchlejší čas je 2,85 sekundy a najpomalší 72,7 sekundy.

Choď oci: Priemerná rýchlosť je 3,14 sekundy, najrýchlejšia je 2,38 a najpomalšia je 37,97 sekundy.

víťaz: Ako vidíte, Godaddy celkovo prevyšuje Namecheap, a to s priemernou aj pomalou rýchlosťou. Súčasťou toho je, že Godaddy má oveľa viac používateľov, a preto má rýchlejšie servery, ktoré ich môžu prispôsobiť.

uptime

Ako sme už spomenuli, väčšina hostingových serverov zaručí takmer 100% dostupnosť, čo znamená, že vaše stránky by z akéhokoľvek dôvodu nemali klesať. Opäť sme sa pozreli na hostbenchmarker.com, aby sme videli, ako sa títo hostitelia naskladali proti sebe.

Namecheap: Priemerné percento dostupnosti je 99,93%, pričom najnižšie 92,92%.

Choď oci: Priemerná doba prevádzkyschopnosti je 99,95%, s najnižšou hodnotou 94,72%

víťaz: Viac používateľov znamená, že Godaddy má oveľa lepšiu infraštruktúru ako Namecheap, čo celkovo vedie k spoľahlivejším prevádzkam. Je tiež potrebné poznamenať, že obaja hostitelia niekedy poskytujú 100% dostupnosť, takže to berte do úvahy.

hodnota

Pri porovnávaní dvoch hostiteľov je potrebné porovnať, akú hodnotu získate pri odbere. Z väčšej časti je táto hodnota určená tým, koľko domén môžete mať, koľko miesta na pevnom disku získate a koľko databáz celkovo získate.

Namecheap

 • Cenový plán: 3 domény, 20 GB miesta na disku, 50 databáz a 50 e-mailových účtov.
 • professional: 10 domén, 50 GB miesta na disku, 100 databáz a 100 e-mailových účtov
 • konečný: Až 50 domén, neobmedzený priestor na disku a neobmedzená šírka pásma
 • Business Pro: Neobmedzené domény, 20 GB miesta na disku a 5 000 GB šírky pásma

Choď oci

 • ekonomika: 1 doména, neobmedzená šírka pásma, 100 GB miesta na disku
 • Deluxe: Neobmedzené domény, úložisko a šírku pásma
 • konečný: Všetko od spoločnosti Deluxe vrátane nástroja na správu DNS a jednoročného certifikátu SSL

Ako vidíte, iba Namecheap obsahuje veci ako extra domény a e-mailové účty, čo znamená, že ak sú pre vás hodnotné, bude Namecheap lepšou voľbou. Ak je však výkon väčší predajný bod, Godaddy môže byť najlepšou voľbou. Hoci e-maily nie sú súčasťou plánov spoločnosti Godaddy, môžete ich spracovať už za 5,99 dolárov mesačne, čím sa vaša celková cena ešte zvýši..

víťaz: Namecheap pre e-maily a domény, Godaddy pre rýchlosť a výkon

Vlastnosti

Okrem toho, že viete, akú hodnotu získate od vášho hostiteľa webu, musíte tiež pochopiť, aké pridané funkcie poskytuje, aby ste ešte viac uľahčili nastavenie vášho webu. Tu sú niektoré bežné funkcie, ktoré títo hostitelia zdieľajú.

Hosting WordPress

Ako služba sa WordPress rýchlo stáva tvorcom webových stránok. Godaddy aj Namecheap ponúkajú tento štýl hostingu, čo znamená, že by malo byť dosť ľahké pridať funkčnosť vašej webovej stránky bez toho, aby ste sa museli učiť veľa programovania..

cPanel

Toto je zďaleka najvýhodnejší ovládací panel pre akúkoľvek webovú stránku, pretože vám poskytuje najviac možností a kontrolu nad svojím obsahom a zálohami. Godaddy aj Namecheap ponúkajú cPanel pre všetky svoje balíčky.

Pridaná bezpečnosť

S hackermi v každom virtuálnom rohu je nevyhnutné, aby bol váš web chránený. Godaddy ponúka ochranu Secure Socket Layer (SSL), rovnako ako Namecheap. Oba weby majú rôzne plány zabezpečenia, z ktorých si môžete vybrať v závislosti od vašich potrieb.

marketing

Jednou z najväčších prekážok, ktoré budete mať po vytvorení svojich webových stránok, je to, že ich musíte propagovať, aby ste zvýšili návštevnosť a zvýšili svoje čísla. Godaddy ponúka rôzne marketingové plány vrátane optimalizácie SEO, e-mailového marketingu a miestneho zacielenia reklám. Zdá sa, že namecheap zatiaľ nemá žiadne oficiálne marketingové plány.

Online platby

Ak vytvárate web, ktorý bude používať elektronický obchod ako primárnu funkciu, je nevyhnutné, aby ste šli s hostiteľom, ktorý vám poskytne všetky nástroje, ktoré potrebujete, aby sa to stalo. Namecheap vám umožňuje používať softvér, ktorý poskytuje spôsoby platby, čo znamená, že môžete kedykoľvek vytvoriť digitálny výklad.

Víťaz: Celkovo má Namecheap najlepšie vlastnosti, hoci Godaddy má výraznú výhodu, pokiaľ ide o marketing a webdizajn. V skutočnosti môžete Godaddymu zaplatiť za to, aby za vás vytvoril svoj web a značku, čo znamená, že sotva musíte zdvihnúť prst, aby ste sa nastavili.

Kto ťaží najviac

Videli sme teda, čo obaja hostitelia môžu ponúknuť, ale čo to pre vás znamená? Či už ste marketingový profesionál alebo majiteľ malej firmy, ako sa títo hostitelia porovnávajú pri poskytovaní služieb a funkcií, ktoré potrebujete? Poďme to rozobrať.

Vývojár

Celkovo je úroveň výkonu Godaddy vyššia ako Namecheap, čo znamená, že ak ste vývojár softvéru, možno budete chcieť Godaddy používať. Napriek tomu však žiadna z týchto lokalít nie je optimalizovaná pre vývoj webových aplikácií, takže namiesto toho by ste sa mali pozrieť inde, aby ste videli, čo nájdete.

obchodník

Ak sa snažíte vyvíjať webové stránky ako spôsob propagácie udalostí a podnikania, môže byť výhodnejšie použiť Godaddy, pretože už má sieť na marketing rôznych webových stránok. Ak však chcete mať väčšiu kontrolu nad tým, čo môžete urobiť, odporúčame Namecheap ako lepšiu možnosť. Ani jeden z týchto hostiteľov nie je na tento druh vecí optimalizovaný, takže majte na pamäti.

Majiteľ malej firmy

Za predpokladu, že vlastníte malú firmu a chcete ju propagovať prostredníctvom svojich webových stránok, bude lepšie využiť marketingové materiály a sieť Godaddy vo svoj vlastný prospech. Avšak, ak sa snažíte minimalizovať spodnom riadku, potom Namecheap bude stáť menej z dlhodobého hľadiska.

Spoločnosť elektronického obchodu

Keďže Namecheap umožňuje nastaviť online platby, táto možnosť je ideálna pre všetky online podniky. Najlepšie zo všetkého je, že úroveň bezpečnosti a podpory, ktorú získate od Namecheap, znamená, že môžete okamžite vyriešiť akékoľvek problémy s platbami.

Ako sa GoDaddy porovnáva s inými webovými servermi? Ak chcete zistiť, pozrite si náš porovnávací príspevok GoDaddy verzus HostGator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector