Namecheap vs GoDaddy Review Hosting – Porovnání cen a plánů – květen 2020

V dnešním moderním světě nebylo nikdy snazší vytvořit a nastavit web. Ať už jste malý podnik, který chce oslovit své zákazníky, nebo chcete založit speciální blog, který vydělá peníze, vytvoření webové stránky je něco, co může udělat téměř kdokoli, za předpokladu, že vědí, kde hledat.


Bohužel, protože tam je taková spousta různých hosting stránky tam, to může být těžké určit, který z nich je pro vaše potřeby nejlépe. I když je nemůžeme porovnat všechny najednou, uděláme to s dvěma dnes nejlépe hodnocenými hostiteli; Namecheap a Godaddy.

Při porovnání těchto dvou hostitelů je změříme podle stejných funkcí a výhod a také vám ukážeme, který z nich je pro vás lepší, v závislosti na vašich potřebách..

Ceny

Pokud jde o náklady, nejdůležitější věcí, na kterou se musíme zaměřit, je to, kolik je registrace nové domény. S vytvářením webových stránek mohou být spojeny i další upgrady, aby se vše zjednodušilo, podíváme se pouze na cenu domény a obnovu. Za předpokladu, že chcete zachovat svůj web aktivní po dlouhou dobu, budete jej muset každoročně obnovovat, aby byl živý a přístupný.

Namecheap

 • Hodnota balíčku: 9,88 USD na nastavení, s obnovou na 38,88 $ po prvním roce
 • Profesionální balíček: 19,88 USD za první rok a 78,88 USD za obnovení
 • Konečný balíček: 29,88 USD na nastavení a obnovení stojí 129,88 USD ročně
 • Business Pro: 19,88 $ měsíčně

Pojď tati

 • Ekonomika: 1 $ / měsíc / 7,99 $
 • Luxusní: 5,99 $ za měsíc / poté 10,99 $
 • Ultimátni: 9,99 $ za měsíc / poté 16,99 $

Vítěz: Namecheap může být dražší vpředu, ale pokud plánujete mít svůj web na několik let, pak budete skončit šetří peníze tím, že půjdete s tímto hostitelem.

Zákaznická podpora

I když jste technický guru, nevyhnutelně nastanou chvíle, kdy budete muset kontaktovat podporu, abyste problém vyřešili. S ohledem na to je nezbytné, aby hostitel poskytl dostatečné kanály, abyste je mohli kontaktovat s případnými problémy, a také se k vám dostat co nejdříve. Existují tři hlavní typy zákaznické podpory, takže se podívejme, co tito hostitelé nabízejí.

Přístup 24/7

V takovém případě vám Namecheap umožní kontaktovat je s jakýmkoli problémem ve dne iv noci, včetně víkendů. Pokud jde o Godaddy, reagují na dotazy pouze od pondělí do pátku, což znamená, že pokud narazíte na problém přes víkend, musíte počkat, až to vyřešíte..

Vítěz: Namecheap, ze zřejmých důvodů.

Živý chat

Abychom vám pomohli vyřešit váš problém v reálném čase, mnoho hostitelů nabídne bezplatnou chatovací místnost, kde můžete požádat o pomoc a hned získat odpověď. Namecheap i Godaddy mají funkce chatu, ale Namecheap je k dispozici 24/7 a připojení netrvá tak dlouho. U Godaddy mají určité hodiny, kdy se můžete zapojit do chatovací relace, což znamená, že nebudete schopni problémy vyřešit kdykoli.

Vítěz: Namecheap znovu

Telefonická podpora

I když většina lidí v těchto dnech raději komunikuje prostřednictvím e-mailu nebo textu, někdy je nejlepší hovořit s živým člověkem včasným způsobem. Oba tito hostitelé mají telefonní číslo, na které můžete volat, ale Godaddy má opět omezené hodiny, ve kterých je můžete kontaktovat, a je pravděpodobné, že budete muset čekat déle, než se dostanete na osobu na druhém konci.

Vítěz: Namecheap

Rychlost

Za předpokladu, že chcete, aby vaše webové stránky byly kdykoli přístupné každému, je důležité, abyste získali hostitele, který poskytuje dostatečnou rychlost, abyste se nemuseli pravidelně setkávat se zpožděním. Zatímco téměř každý hostitel bude tvrdit, že nabízí 99,99% dostupnosti, v mnoha případech to tak prostě není, což znamená, že je musíte sami vyzkoušet, abyste zjistili, který z nich má lepší výkon.

Podle nezávislého testeru rychlosti hostbenchmarker.com jsou zde výsledky obou těchto stránek.

Namecheap: průměrná rychlost zatížení je 3,4 sekundy, s nejrychlejším časem 2,85 sekundy a nejpomalejším 72,7 sekundami.

Pojď tati: Průměrná rychlost je 3,14 sekundy, s nejrychlejším 2,38 a nejpomalejším 37,97 sekundami.

Vítěz: Jak vidíte, Godaddy celkově převyšuje Namecheap, a to jak s průměrnou, tak pomalou rychlostí. Součástí toho je, že Godaddy má mnohem více uživatelů, a v důsledku toho má rychlejší servery, aby je mohl pojmout.

Uptime

Jak jsme již zmínili, většina hostingových serverů zaručí téměř 100% provozuschopnost, což znamená, že váš web by neměl z jakéhokoli důvodu klesat. Znovu jsme se podívali na hostbenchmarker.com, abychom zjistili, jak se tito hostitelé naskládali proti sobě.

Namecheap: Průměrné procento dostupnosti je 99,93%, s nejnižší 92,92%.

Pojď tati: Průměrná doba provozu je 99,95%, nejnižší 94,72%

Vítěz: Opět mít více uživatelů znamená, že Godaddy má mnohem lepší infrastrukturu než Namecheap, což má celkově spolehlivější dobu provozu. Rovněž stojí za zmínku, že oba hostitelé někdy poskytují 100% provozuschopnost, takže to berte také v úvahu.

Hodnota

Při porovnání dvou hostitelů je nutné porovnat, jakou hodnotu získáte s předplatným. Z velké části je tato hodnota určena tím, kolik domén můžete mít, kolik místa na pevném disku získáte a kolik databází získáte celkově.

Namecheap

 • Cenový plán: 3 domény, 20 GB místa na disku, 50 databází a 50 e-mailových účtů.
 • Profesionální: 10 domén, 50 GB místa na disku, 100 databází a 100 e-mailových účtů
 • Ultimátni: Až 50 domén, neomezený prostor na disku a neomezená šířka pásma
 • Business Pro: Neomezené domény, 20 GB místa na disku a 5 000 GB šířky pásma

Pojď tati

 • Ekonomika: 1 doména, neomezená šířka pásma, 100 GB místa na disku
 • Luxusní: Neomezené domény, úložiště a šířka pásma
 • Ultimátni: Vše od Deluxe, včetně nástroje pro správu DNS a jednoletého SSL certifikátu

Jak vidíte, pouze Namecheap zahrnuje věci jako extra domény a e-mailové účty, což znamená, že pokud jsou pro vás cenné, bude Namecheap lepší volbou. Pokud je však výkon větší prodejní bod, pak Godaddy může být vaše nejlepší volba. Přestože e-maily nejsou součástí plánů společnosti Godaddy, můžete s nimi zacházet jen za 5,99 $ měsíčně, čímž se celková cena ještě zvýší.

Vítěz: Namecheap pro e-maily a domény, Godaddy pro rychlost a výkon

Funkce

Kromě toho, že víte, jakou hodnotu získáváte od svého hostitele, musíte také pochopit, jaké přidané funkce poskytuje, aby bylo nastavení vašeho webu ještě snazší. Zde jsou některé běžné funkce, které tito hostitelé sdílejí.

Hosting WordPress

Jako služba se WordPress rychle stává tvůrcem webových stránek. Godaddy i Namecheap nabízejí tento styl hostování, což znamená, že by mělo být dost snadné přidat funkčnost vaší webové stránky, aniž byste se museli učit spoustu programování..

cPanel

Toto je zdaleka nejvýhodnější ovládací panel pro jakýkoli web, protože vám poskytuje nejvíce možností a kontrolu nad vaším obsahem a zálohami. Godaddy i Namecheap nabízejí cPanel pro všechny své balíčky.

Přidaná bezpečnost

S hackery kolem každého virtuálního rohu je bezpodmínečně nutné chránit váš web. Godaddy nabízí ochranu Secure Socket Layer (SSL), stejně jako Namecheap. Oba weby mají různé plány zabezpečení, ze kterých si můžete vybrat, v závislosti na vašich potřebách.

Marketing

Jednou z největších překážek, které budete mít po vytvoření svých webových stránek, je to, že je musíte propagovat, abyste zvýšili provoz a zvýšili svá čísla. Godaddy nabízí různé marketingové plány, včetně optimalizace SEO, e-mailového marketingu a místního cílení reklam. Zdá se, že Namecheap zatím nemá žádné oficiální marketingové plány.

Online platby

Pokud stavíte web, který bude používat elektronický obchod jako primární funkci, je nezbytné, abyste šli s hostitelem, který vám poskytne všechny nástroje, které potřebujete, aby se to stalo. Namecheap umožňuje používat software, který poskytuje platební metody, což znamená, že můžete vytvořit digitální výkladní skříň v žádném okamžiku.

Vítěz: Celkově má ​​Namecheap nejlepší funkce, i když Godaddy má zřetelnou výhodu, pokud jde o marketing a webdesign. Ve skutečnosti můžete platit Godaddymu za to, že za vás vytvoříte svůj web a značku, což znamená, že sotva musíte zvednout prst, abyste se nastavili.

Kdo těží nejvíce

Viděli jsme tedy, co mohou oba hostitelé nabídnout, ale co to pro vás znamená? Ať už jste marketingový profesionál nebo majitel malé firmy, jak se tito hostitelé při poskytování služeb a funkcí, které potřebujete, srovnávají? Pojďme to rozebrat.

Vývojář

Celkově je úroveň výkonu Godaddy vyšší než Namecheap, což znamená, že pokud jste vývojář softwaru, možná budete chtít Godaddy používat. Jak již bylo řečeno, žádný z těchto webů není optimalizován pro vývoj webových aplikací, takže místo toho byste se měli podívat jinam, abyste zjistili, co najdete.

Marketer

Pokud se snažíte vyvíjet weby jako způsob propagace událostí a podnikání, může být výhodnější používat Godaddy, protože již mají síť pro marketing různých webů. Pokud však chcete mít větší kontrolu nad tím, co můžete dělat, doporučujeme Namecheap jako lepší možnost. Ani jeden z těchto hostitelů není pro tuto věc opět optimalizován, takže mějte na paměti.

Majitel malé firmy

Za předpokladu, že vlastníte malou firmu a chcete ji propagovat prostřednictvím svého webu, bude lepší využít marketingové materiály a síť Godaddy ve svůj vlastní prospěch. Pokud se však pokusíte minimalizovat svůj spodní řádek, pak vás Namecheap z dlouhodobého hlediska bude stát méně.

E-commerce společnost

Protože Namecheap vám umožňuje nastavit online platby, je tato možnost ideální pro všechny online firmy. Nejlepší ze všeho je, že úroveň zabezpečení a podpory, kterou získáte od Namecheap, znamená, že můžete okamžitě vyřešit jakékoli problémy s platbami.

Jak se GoDaddy porovnává s jinými hostitelskými weby? Podívejte se na náš srovnávací příspěvek GoDaddy vs. HostGator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map