Tvorcovia webových stránok pre fotografov: 4 najlepšie možnosti vytvorenia lokality (2020)

Ste fotograf, ale nemáte webovú stránku.


Váš Instagram je krásny, ale ste zmätení.

Kde začínate s budovaním a prevádzkou fotografickej stránky?

Pozrime sa na štyri z najlepších možností, ktoré môžu fotografi začať.

fotograf vytvárajúci webovú stránku

Vytvorenie webovej stránky pre fotografický podnik je veľmi odlišné od vašej priemernej stránky.

MUSÍ sa zamerať na krásnu fotografiu a všetko ostatné je druhoradé.

Okrem toho môžu obrázky zaberať veľa úložného priestoru – takže nemôžete zvládnuť slabé limity úložiska.

Tvorca webových stránok pre fotografie

Preto, ako fotograf, pri prechádzaní rôznymi tvorcami webových stránok je dôležité nájsť tú pravú voľbu, aby ste mohli predviesť svoju prácu a podrobne opísať svoje možnosti služieb..

Ako fotograf už máte dosť práce na vašom tanieri, čo sa týka nastavenia a fotografovania; úprava a úprava fotografií; ako aj ich usporiadanie do prezentovateľného albumu.

Fotografi najčastejšie chcú webovú stránku, ktorá im umožní ľahko navrhnúť a vytvoriť ich webovú stránku. Pokiaľ ide o tieto konkrétne schopnosti, chcete nájsť veľmi rýchly a jednoduchý nástroj na tvorbu stránok.

Napriek tomu stále chcete webovú stránku, ktorá umožňuje flexibilitu s prispôsobením, aby ste mohli prispôsobiť svoju stránku svojmu jedinečnému štýlu.

fotograf na ceste na webovú stránku

Tiež by ste chceli, aby hostiteľ poskytoval rôzne možnosti CMS a možnosti galérie obrázkov, aby ste si mohli byť istí, že získate požadovaný vzhľad.

Ďalšou dôležitou kvalitou, ktorú treba hľadať v nástroji na tvorbu webových stránok, je spoľahlivé zálohovanie a rýchlosť ukladania. Webové stránky s fotografiami, na ktorých predvádzate svoju prácu, si vyžadujú veľké množstvo úložiska kvôli náročným požiadavkám na ukladanie veľkých, kvalitných a upravených fotografií..

Choďte s hostiteľom, ktorý si zachováva svoju rýchlosť a možnosti, aj keď čelí veľkému množstvu ukladacieho priestoru.

Predovšetkým si chcete zvoliť tvorcu webových stránok, ktorý má vynikajúci zákaznícky servis a podpora používateľov. Bez ohľadu na to, ako dobre ohodnotený je konkrétny problém, môžu sa vyskytnúť problémy so službou alebo budete pravdepodobne potrebovať nejaké usmernenie týkajúce sa určitých funkcií webových stránok. Dobrý tím zákazníckej podpory môže zmeniť vašu prítomnosť online.

Poďme sa ponoriť do najlepších možností hostenia webových stránok pre fotografov.

1) Formát: Najlepšie hodnotené pre tvorcov portfólia

formát je webová platforma špeciálne navrhnutá pre umeleckých profesionálov, ktorí chcú prezentovať svoje profesionálne portfólio. Prieskum uskutočnený v roku 2016 na stránkach wisebuy.com zistil, že formát mal najvyššiu mieru spokojnosti zákazníkov medzi tvorcami online portfólia na 95%.

Formát umožňuje umelcom a fotografom prispôsobiť a prispôsobiť svoje stránky štýlu, ktorý podľa nich najlepšie vyhovuje téme ich práce. Format je webová platforma, ktorú si vyberajú mnohí profesionálni fotografi s veľkým profilom aj na čiastočný úväzok.

Formát poskytuje ľahko použiteľný webový tvorca, ktorý je vysoko flexibilný a prispôsobiteľný pre internet dizajnové potreby zákazníka. Súčasťou online predaja a elektronického obchodu je každá cenová úroveň plánu webového hostingu spoločnosti Format. Keďže fotografi neustále upravujú svoj obsah a vzhľad svojich stránok, formát urobil veľmi bezbolké vykonávať zmeny a úpravy dokonca aj prostredníctvom tabletu alebo mobilného zariadenia..

Formát dôkladne reaguje na potreby fotografov, ktorí chcú na svojich stránkach udržiavať konzistentnú a bohatú súčasť blogu. Vďaka ich výkonnému blogovaniu na základe obrázkov sú fotografické blogy rýchle a bezbolestné vytvárať, prezerať a upravovať.

Mnoho ďalších tvorcov webu hostiteľa nedokáže adekvátne riešiť tento komponent. Formát je jedným z najlepšie hodnotených hostiteľov pre funkcie, ktoré poskytuje fotografom pravdepodobne.

Formát tiež poskytuje pozoruhodné funkcia kontroly pravopisu klienta ktoré vám umožňujú odborne zabaliť prácu pre klientov.

Zákaznícka podpora formátu je užitočná a efektívna. Väčšina zákazníkov má svoje problémy vyriešené do 23 hodín.

Tu sú všeobecné funkcie formátu zahrnuté do všetkých plánov:

 • Rýchla a priateľská podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • Formátovanie galérií
 • Publikujte a aktualizujte formulár Adobe Lightroom
 • Korektúra klienta
 • Inteligentná typografia
 • Dynamické témy
 • Flexibilné stránky a rozloženie

Tu sú vaše možnosti hostenia formátu:

Nadšenec 6 dolárov mesačne

 • 100 obrázkov
 • 3 Uchovávajte produkty
 • 15 strán

Pro $ 12 / month

 • 1 000 obrázkov
 • 20 Uchovávajte produkty
 • Neobmedzený počet stránok a blogových príspevkov
 • 5 000 korektúrnych obrázkov
 • Doména zadarmo
 • Vlastné úpravy CSS a HTML

Neobmedzený 25 $ mesačne

 • Neobmedzené obrázky
 • Neobmedzený počet produktov v obchode
 • Neobmedzený počet stránok a blogových príspevkov
 • Neobmedzené korektúry
 • Zadarmo prémiové témy
 • Doména zadarmo
 • Vlastné úpravy CSS a HTML

Všetky tieto webhostingy poskytujú skvelú webhostingovú platformu pre fotografov, ktorí si vytvárajú svoje vlastné webové stránky.

Predtým, ako sa rozhodnete, s ktorým webovým serverom máte ísť, musíte prejsť tým, čo od svojho webu chcete a čo očakávate. Pokúste sa vykonať inventár svojej aktuálnej práce a pochopiť, do akého typu umeleckej kategórie bude vaša práca spadať. To vám pomôže rozhodnúť sa, ako chcete predviesť svoju prácu a aký druh publika sa snažíte osloviť.

2) Štvorcový priestor: Jednoduché spustenie a krásne šablóny

Squarespace je obľúbenou voľbou medzi fotografmi pre ich profesionálny, elegantný, kvalitný a zároveň zjednodušujúci dizajn webových stránok. Štvorcový priestor je široko používaný medzi nezávislými pracovníkmi, ktorí kladú silný dôraz na estetiku svojich stránok.

Predinštalované šablóny dizajnu, ktoré spoločnosť Squarespace ponúka svojim používateľom, poskytujú vysoko štruktúrovaný základ, ktorý elegantne zobrazuje vašu prácu pre optimálnu estetiku. Okrem ohromujúcich šablón je webový tvorca služby Squarespace veľmi ľahko použiteľný a obľúbený medzi fotografmi.

Štvorcový priestor ponúka mnoho funkcií navrhnutých tak, aby zvýraznili vaše umelecké dielo. Medzi tieto umelé rysy patrí moderné šablóny, editor štýlov, zabudovaný do mobilných webových stránok, vlastných CSS, prispôsobiteľného rozloženia obsahu, bezplatných fontov Google, blokov grafov a pozadia videa.

Aj keď Squarespace je obľúbený mnohými tvorivými profesionálmi pre jeho umelecké schopnosti, mnohým imaginárnym nezávislým pracovníkom sa to môže zdať obmedzujúce. Štvorcový priestor je prispôsobiteľný z hľadiska rozloženia obsahu, typov písma a štýlu, ale mnohí si sťažujú, že celkové šablóny nezodpovedajú téme ich špecializovaného dizajnu. Pre túto skupinu odborníkov môže byť výhodný hostiteľ s webovým tvorcom, ktorý ponúka vysoko prispôsobiteľné šablóny.

Squarespace tiež ponúka a 14-dňová bezplatná skúšobná verzia, Aj keď vám to nedáva veľa času na experimentovanie s webhostingom, pokiaľ ide o možnosti SEO, umožní vám to pohrať sa s aspektmi dizajnu Squarespace a zistiť, či sa vám formát páči..

Cenové rozpätie ponúka svoje webhostingové služby za stredne až stredne vysoké cenové rozpätie. Ak chcete svoju prácu zobraziť iba vo fotogalérii s informáciami o sebe a svojej práci, môžete zvoliť osobný plán. Ale ak chcete predať svoje originálne výtlačky z vášho webu, najlepšou stávkou môže byť obchod alebo základná možnosť internetového obchodu.

Osobný plán: 12 dolárov mesačne

 • Neobmedzené, stránky, galérie a blogy s neobmedzeným ukladaním šírky pásma a 2 prispievateľmi
 • Web optimalizovaný pre mobilné zariadenia
 • Metriky webových stránok
 • Zahrnuté bezplatné zabezpečenie SSL na prispôsobenej doméne
 • Zákaznícka podpora 24/7

Podnikateľský plán: 18 USD mesačne

 • Všetky funkcie Osobného plánu
 • Profesionálny e-mail od spoločnosti Google
 • 100 USD v kredite Google AdWords
 • Predávajte neobmedzené produkty a prijímajte dary
 • 3% transakčný poplatok
 • Propagačné kontextové okná
 • Plne integrovaný elektronický obchod

Program Squarespace tiež ponúka zľavu 50% v prvom roku pre študentov, ktorí sa zaregistrujú prostredníctvom svojej akademickej e-mailovej adresy.

3) WP Engine + Semplice: Najlepšia voľba pre pokročilých fotografov

Chcete niečo viac než len bežný nástroj na tvorbu webových stránok v mlyne?

Možno chcete väčšiu kontrolu a prispôsobenie, ale nechcete kódovať od nuly.

Máme pre vás nové riešenie: spárujte tému Semplice od dizajnéra Spotify Tobiasa Van Schneidera s WP Engine pre maximálny výkon.

To, čo dostanete, je to najlepšie z oboch svetov.

Ste na vysoko výkonnom, super rýchlom webhostingu a máte krásnu tému vytvorenú iba pre fotografov.

ukážka témy semplice

To je najlepšie pre pokročilých fotografov, ktorí potrebujú viac ukladacieho priestoru, prispôsobenie a celkovú kontrolu.

Toto nastavenie sa neodporúča pre začiatočníkov – pretože to môže komplikovať veci a spomaľovať váš postup.

Mnoho fotografov a nezávislých používateľov uprednostňuje používanie platformy WordPress pre ľahšie používanie, známosť a ďalšie výhody. Ak sa do tejto skupiny zmestíte, nájdete úplne nový svet možností webhostingových spoločností, ktoré sa špecializujú Hosting na WordPress.

Hlavným webovým hostiteľom pre hosťovanie WordPress pre fotografov by musel byť WP Engine. Veľkým problémom pre fotografov je to, že ich obsah má zvyčajne vysoké nároky na ukladanie, ako napríklad väčšie fotografie s vysokým rozlíšením môžu byť dôkladne upravené alebo upravené.

Môže to zaťažiť rýchlosť webových stránok, čo výrazne negatívne ovplyvní možnosti SEO pre web. Preto môže byť cennejšie zvoliť kvalitného rýchleho hostiteľa s väčším úložným priestorom, ak to rozpočet umožňuje.

Hoci program WP Engine nie je známy tým, že má veľmi zjednodušený a ľahko použiteľný webový tvorca, stojí za to ho uviesť, aby sa zdôraznila jeho vysoká kvalita a profesionálne schopnosti.

Preto je program WP Engine vysoko uctievaný a používaný profesionálnymi fotografmi. WP engine ponúka vysoko kvalitný hosting s veľkým množstvom úložného priestoru a vysokou rýchlosťou. WP Engine je tiež známy tým, že je vysoko flexibilný a prispôsobiteľný tak, aby vyhovoval vašej konkrétnej konštrukčnej téme.

Spoločnosť WP Engine má tiež jeden z najúčinnejších a najefektívnejších tímov podpory zákazníkov v odvetví webhostingu. Poskytujú tiež bezplatnú migráciu, ak prechádzate z inej webhostingovej služby.

Aj keď je motor WP drahý prichádzajúci za 35 USD mesačne pre plán spustenia, určite sa vyplatí, ak dostanete vysokú mesačnú prevádzku. Ak si nie ste istí prudkou cenou, služba WP Engine ponúka 60-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže ak ju vyskúšate a nemyslíte si, že služba stojí za vaše peniaze, dostanete to všetko späť.

Cena motora WP

Toto je plán spustenia služby WP Engine (35 USD mesačne):

 • 10 GB miestneho úložiska
 • 50 GB šírky pásma
 • Dev, Stage, Prod Environments
 • Prenosné stránky
 • PHP 7 je pripravené
 • Veľké FS
 • Globálne CDN
 • Výkon stránky
 • Automatické certifikáty SSL
 • Podpora nepretržitého chatu

Plus – s naším odkazom získate 3 mesiace zadarmo

4) Wix: Jednoduché použitie, ale má nevýhody

wix pre fotografie

Wix je pre fotografov široko používaný vysoko prispôsobiteľné a ľahko použiteľný webový tvorca. Wix je k dispozícii zadarmo tak dlho, ako budete chcieť, ale ak potrebujete profesionálne funkcie, ako je názov vašej vlastnej domény alebo podpora priority, musíte si vybrať jeden z ich piatich prémiových plánov. Bezplatný plán Wix ponúka mnoho užitočných funkcií, ako napríklad:

 • Prístup k našej rozsiahlej zbierke obrázkov, klipartov a ikon. Všetko je plne prispôsobiteľné a 100% ZADARMO na použitie na vašom webe Wix.
 • 500 MB úložného priestoru a až 500 MB šírky pásma
 • Neobmedzený prístup ku všetkým podrobným sprievodcom, článkom, videonávodom a ďalším informáciám

Voľná ​​možnosť je skvelé pre začatie ale ak máte vyššiu návštevnosť a potrebujete viac úložného priestoru a šírku pásma a nechcete, aby sa na vašich stránkach zobrazovali reklamy Wix, budete musieť upgradovať na prémiový plán.

Ak prevádzkujete fotografickú stránku s vysokou návštevnosťou a veľkým úložiskom, potrebujete prémiový plán s najvyššou hodnotou Neobmedzený plán na 14 dolárov mesačne. Tento plán ponúka nielen neobmedzenú šírku pásma a 10 GB úložného priestoru bez reklám Wix, ale ponúka aj cenné funkcie SEO.

Ak hľadáte na predaj svoje originálne výtlačky na svojich webových stránkach, spoločnosť Wix vám umožňuje uskutočňovať transakcie elektronického obchodu s nimi Plány elektronického obchodu. Tento plán vám poskytuje 20 GB úložného priestoru spolu s výhodami internetového obchodu.

Zhrnutie: Vyskúšajte niekoľko, potom vzlietnite

fotograf vytvárajúci webovú stránku

Keď prídete na to, aký typ publika chcete osloviť, pochopte jeho správanie a typ obsahu, ktorý chcú konzumovať. Ak vezmete do úvahy všetky tieto faktory, určite si vyberiete správneho hostiteľa.

Dať rozhodujúcu odpoveď, formát je naša voľba pre najlepšieho všestranného hostiteľa pre fotografov na všetkých úrovniach. Formát je špeciálne navrhnutý tak, aby zdôrazňoval prácu umelca. Ich komunita a podpora sú veľmi skúsení v túžbe a problémoch umelcov, ktorí predvádzajú svoju prácu.

Avšak, ak ste fotograf so špecializovanejšími potrebami, môže byť pre vás užitočné použiť iných hostiteľov. Ak sa viac zaujímate o predaj veľkého objemu priamo z vášho webu namiesto toho, aby ste predvádzali svoju prácu a prilákali klientov, môže byť dobrou voľbou štvorcový priestor. Ak ste veľmi skúsený a vysoko profesionálny fotograf, ktorý očakáva veľké množstvo premávky a má veľa veľkých fotografií vo vysokom rozlíšení WP Engine môže byť tiež skvelá voľba.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map