Web Hosting për Studentët 2020: 8 Planet e Rishikuara falas ose me zbritje

Këto ditë, çdokush mund të fillojë një faqe në internet.


Por kjo nuk do të thotë gjithmonë se është e lirë ose e lehtë.

Pothuajse çdo student ka një llogari në Instagram. Disa kanë kanale në YouTube. Por nëse vërtet dëshiron të jesh një internet i vërtetë (fjala e re) ju keni një faqe në internet.

Tani për tani ju jeni si kjo:

leximi i studentit libër i vogël i kuq

Por shumë shpejt ju do të jeni kështu:

student gjenial me uebfaqe inteligjente

Ju ndoshta dëshironi të krijoni sit dhe prandaj keni nevojë për pritje për një nga disa arsye:

 • Ju jeni duke u detyruar nga profesori juaj për një klasë (keq)
 • Ju po ndërtoni një sit për një projekt anësor (super i lezetshëm)
 • Ju dëshironi të bëheni një bloger i famshëm dhe të jetoni në mënyrë të pavarur pas shkollës (e mahnitshme!)

Ka shumë arsye, të gjitha çështjet janë që ju të merrni atë bërë lehtë dhe nuk merrni thithur në ndonjë spam çuditshëm në qoshet e internetit.

Kështu që ju jeni shitur në ndërtimin e sitit, por të kapur për para?

Ne dëgjojmë po – ne ishim studentë një herë.

Për fat të mirë ka një numër ndërmarrjesh që ofrojnë hostim falas ose me zbritje në internet për studentë

Ne do të presim në ndjekje: mori 2 dollarë në muaj? Merrni nikoqirin e studentëve SiteGround.

Hostingshtë një host i një cilësie super të lartë, mbështetja e tyre është e shkëlqyeshme, dhe kur të diplomoni çmimet është shumë konkurruese.

Nuk keni para? Provoni një host të lirë (shiko më poshtë) por tregohuni shumë të kujdesshëm me çështjet e spamit dhe cilësisë.

Ulje e Web Hosting për Studentët (Më mirë se Falas!)

Për dallim nga mbajtja në internet falas, pritja me zbritje në internet për studentët ofron paketa konkurruese me çmime jashtëzakonisht të ulëta.

Kjo do të thotë që studentët mund të marrin paketa të niveleve të nivelit të lartë që faqet profesionale funksionojnë me një pjesë të çmimeve normale.

Sipas mendimit tonë, është më mirë të shkoni me një pritje të zbritur me cilësi të lartë për studentët, sesa të pritjes falas. Na besoni, ne kemi qenë atje.

Merrni për shembull sitin e sitit, i cili konsiderohet një nga shërbimet më të mira të mbajtjes së faqeve në të gjithë botën. Ata ofrojnë një normë të zbritur për studentët me 1.99 $ / muaj, që është 80% zbritje e normës së tyre të rregullt 9,99 $ / muaj.

Këto janë llojet e paketave që ju mund të strehoni faqen tuaj në afat të gjatë, dhe jo vetëm për kohën kur jeni në shkollë.

Nëse planifikoni të përshkallëzoni faqen tuaj të internetit, ju rekomandojmë të përfitoni nga një nga zbritjet e ofruara nga shërbimet primitive të pritjes për kohën kur studioni. Pas diplomimit, ju lehtë mund të kaloni në paketat e tyre normale.

Shikoni paketat e mëposhtme të zbritjes së pritjes për studentët më poshtë:

Siteground

1.99 $ / muaj pritje për studentët, një zbritje prej 80%. Sitet Vizite

Farë ju merrni

 • 300ms – përgjigje e ngarkesës 400ms
 • SuperCacher & Disqet SSD
 • Rezervime automatike ditore
 • Garanci deri në 99,99%
 • 5 qendra të të dhënave
 • Magazinim 10 GB
 • CDN, FTP, SSH & git
 • Trafiku i pandryshuar
 • DB të pakufizuara të MySQL
 • cPanel me Softaculous

Kërkesat

 • Verifikohet si student në universitet
 • Adresa e postës elektronike të studentit

Lexoni Shqyrtimet

Bluehost

Pako Premium studentësh për 4,95 $ / muaj, një zbritje prej 67% .Vizita e Vizituar

Farë ju merrni

 • Emri i domain falas, 1 vit
 • Zvarrit dhe lësho ndërtuesin e faqes
 • Llogari të personalizuara të postës elektronike
 • Mbështetje e vërtetë e teknologjisë njerëzore
 • Integrimi në CloudFlare
 • 2.4GHz, Procesorët 8, Type 16-Core AMD Opteron
 • SimpleScriptts Instalimet 1-Kliko
 • Certifikatë unike SSL
 • Filtrimi i spamit

Kërkesat

 • Verifikohet si student në universitet
 • Adresa e postës elektronike të studentit

Lexoni Shqyrtimet

Në lëvizje

Studentët marrin 50% zbritje nga çdo plan.Vizitoni sitin

Farë ju merrni

 • preinstalled & gati
 • Garanci 90-ditore
 • Zvarrit dhe lësho ndërtuesit e faqeve
 • Rezervime falas të të dhënave
 • 250 dollarë kredi reklamash
 • Pajisjet e klasës së biznesit
 • Ruajtje e plotë e SSD
 • Përditësime automatike të WordPress
 • Filtrimi i spamit

Kërkesat

 • Verifikohet si student në universitet

Lexoni Shqyrtimet

Squarespace

Studentët marrin 50% zbritje nga çdo plan.Vizitoni sitin

Farë ju merrni

 • Pafund, faqet, galeritë dhe bloget
 • Ruajtje e pakufizuar e bandës
 • 2 kontribues
 • Modelet e optimizuara në celular dhe ndërtuesit e zvarritjes dhe rënies
 • Metricat e faqes në internet
 • Domain falas
 • Siguria SSL përfshirë
 • 24/7 Ndihma për klientin

Kërkesat

 • Verifikohet si student në universitet

Free Web Hosting për Studentët

Shtë e lehtë për të parë pse premtimi i një pritjeje falas në internet mund të jetë tërheqës për studentët e mbështetur në para. Por si gjithmonë, këto fjalë të mençurisë vlejnë: ju merrni atë që paguani. Në rastin e mbajtjes në internet falas të studentëve, shërbimet ka të ngjarë që nuk janë mjaft të fuqishme për ju që të filloni një biznes dhe mund të mos jenë zhurma më e mirë për kapakun tuaj pasi të keni mbaruar studimet dhe duhet të filloni të paguani norma normale. Për më tepër, disa kompani kërkojnë që të paraqisni një video dhe të ndiqni kompaninë pritëse në mediat sociale në mënyrë që të merrni një pritje falas. 

Por nëse diçka është falas, çfarë ka për të humbur?

Ështja kryesore që shohim me shërbime falas të mbajtjes në internet është aftësia e tyre e kufizuar. Shumica e platformave të lira të mbajtjes në internet nuk ofrojnë veçori të thjeshta dhe shpesh të rëndësishme. Pritja falas në internet e studentëve shpesh nuk përfshin instalues ​​automatikë me një klikim, skriptet e programeve, email SMTP, cilësimet DNS, aksesin e direktoriumit rrënjë ose veçori të tjera të zakonshme që madje mund të ketë edhe plani më i lirë i hostimit. Për më tepër, faqja juaj mund të ketë një gjerësi bande dhe hapësirë ​​disku tepër të kufizuar, reklama të detyrueshme, dobësi sigurie dhe asnjë shërbim të mbështetjes së klientit. Për të mos përmendur, koha e shpejtë dhe shpejtësia e ngarkimit janë përgjithësisht të dobëta. Këto nuk janë platforma që do të doni të ndërtoni një biznes afatgjatë, kështu që ne nuk i rekomandojmë ato nëse planifikoni të shkallëzoni faqen tuaj të internetit.

Sidoqoftë, mbajtja falas në internet mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për disa objektiva të ndryshëm. Nëse thjesht po kërkoni të provoni disa përmbajtje ose skriptete softuerësh përpara se të blini një plan më të fuqishëm, mbajtja në internet falas për studentët mund të ketë kuptim. Pritja falas në internet mund të jetë gjithashtu një mundësi nëse doni të provoni një bandë të fushatave të ndryshme të AdWords përpara se të filloni një sit. Për këto objektiva, platformat falas të mbajtjes së faqes në internet mund të jenë një mundësi e mirë sepse ato largojnë llogari pa kontratë që ju mund t’i ndërprisni çdo kohë pa sherr.

Por, pavarësisht nga kostoja e barabartë (ose mungesa e tij), jo të gjitha shërbimet falas të mbajtjes në internet për studentët janë krijuar të barabartë. Disa pako janë thjesht shumë më mirë se të tjerët. Këtu janë detajet në disa nga opsionet më të mira të pritjes falas të studentëve në internet për studentët: 

AccuWeb

Pritja falas në internet për studentët përmes diplomimit. Site Vizitoni

Farë ju merrni

 • Paneli i kontrollit cPanel / WHM
 • Ruajtje e pastër SSD
 • PHP 5.x, 7.x, Perl & Mbështetje Python
 • Mbështetja e Baza e të dhënave mySQL 
 • Mbrojtje me shumë shtresa DDOS
 • Mbështetje protokolli IMAP / SMTP / POP3
 • 99.9% garanci në kohë
 • Reklama falas

Kërkesat

 • Mund të verifikohet si një kolegj aktual ose në hyrje apo student i universitetit
 • Duke ndjekur AccuWeb në të gjitha llogaritë e tyre në mediat sociale
 • Publikimi i një videoje 2-minutëshe në YouTube që detajon parashikimin tuaj për trendet e ardhshme të mëdha të teknologjisë

Interserver.net

Një vit i mbajtjes në internet falas të studentëve.Vizitoni sitin

Farë ju merrni

 • Magazinim dhe transferime të pakufizuara
 • Kopje rezervë javore
 • Llogaritë FTP
 • SSD cahcing
 • 10 GB Cisco 
 • CloudFlare CDN 
 • 99.9% Uptime
 • 24/7 Mbështetje

Kërkesat

 • Verifikohet si student në universitet
 • Adresa e postës elektronike të studentit
 • $ 5 / muaj pas vitit të parë

Gwiddle

Mjerisht Gwiddle po mbyllet 1 Nëntor 2018.Vizitoni Site

Farë ju merrni

 • 2 fusha
 • 10 kuti postare
 • 4 bazat e të dhënave MySQL
 • Gjerësia e bandës prej 3 GB
 • Hapësirë ​​në disk 3 GB
 • i pakufizuar Le të Encrypt Certifikatat SSL
 • Nyja.js dhe mbështetja PHP

Kërkesat

 • Mund të verifikohet si një kolegj aktual ose në hyrje apo student i universitetit
 • Adresa e postës elektronike të studentit

Web Hosting 4 Studentë

Regjistrohuni ndërsa jeni student dhe mund të rinovoni me të njëjtat ritme për jetën. Planet nga $ 25 / vit.Vizitoni siti

Farë ju merrni për $ 50 / vit

 • 3 Uebfaqe
 • Hapësirë ​​disku 10 GB
 • Bandwidth i pakufizuar, bazat e të dhënave dhe llogaritë e postës elektronike
 • cPanel
 • FTP, SFTP, SSH dhe Git

Kërkesat

 • Verifikohet si student në universitet
 • Adresa e emailit studentor

Mos harroni – Emri i Lirë Domain për Studentët nga Namecheap

Namecheap është i mrekullueshëm – mënyra më e mirë se GoDaddy për domenet.

What’sfarë është edhe më tërheqëse është nisma e tyre Namecheap për Edukim – merrni një emër domain falas nëse jeni student këtu: https://nc.me/

Dhe akoma më mirë, ata janë duke hedhur në GitHub Pages ose histori fotografish në Ekspozitë për ta bllokuar dhe ngarkuar faqen tuaj të internetit.

arsimi namecheap

Ne e duam Namecheap – ata janë një bandë e mirë. Dhe ndërsa pritja në Namecheap nuk ka një program studentor në mënyrë të veçantë, pritja e tyre më e lirë është po aq e mirë sa edhe falas, me pak më shumë se 1 $ në muaj (plan yjor) kur blini një abonim vjetor. 

Përfundim: Web Hosting për Studentët

Nëse do të isha unë, do të shkoja për një pritës të paguar thellë.

Materialet falas janë në rregull, por thjesht nuk do të jenë aq të mira. Nuk ka shumë biznese atje që përpiqen t’u japin studentëve gjëra falas, ashtu siç do të ishin.

PLUS, merrni një pritës të mirë tani dhe tranzicionin pas diplomimit pa probleme dhe pa shqetësime, dhe faqja juaj mund të shkojë me ju.

Për ata që janë thjesht në kërkim të një mënyre pa dhe pa kosto për të eksperimentuar, një pritje falas në internet mund të jetë me vlerë të merret në konsideratë. Edhe pse falas është falas, ne ju rekomandojmë që të zgjidhni një shërbim pa cilësi pritës falas dhe të shmangni spammy dhe ato tepër të kufizuara. 

Linja e poshtme: mori 2 dollarë në muaj? Merrni nikoqirin e studentëve SiteGround.

Nuk keni para? Provoni një host të lirë por tregohuni shumë të kujdesshëm me spam dhe çështje të cilësisë.

Hej, nëse faqja juaj hiqet dhe ju merrni një punë të mrekullueshme, mund të prisni me padurim ta bëni këtë gjatë gjithë ditës:

grua do mode bishë në kompjuter

Një ditë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map