Webový server iPage vs Amazon: Čo je lepšie? Hosting – porovnajte ceny a plány – máj 2020

Pokiaľ ide o webhosting, existujú dva hlavné spôsoby, pomocou ktorých môžete svoje webové stránky dostať online. Prvým je použitie spotrebiteľských webov, ktoré vašu stránku umiestnia na server za nízku cenu a ponúknu obmedzené zdroje. Funguje to dobre pre väčšinu ľudí, pretože mnoho webových stránok nemusí mať na vykonávanie svojej práce špičkové programovanie alebo funkcie. Ak napríklad prevádzkujete blog, nechcete platiť za veci, ako sú databázy a miesto na disku, ak ho nepotrebujete. Na druhej strane, ak ste vývojár, potrebujete veľa rôznych komponentov, aby vaše stránky fungovali čo najlepšie. Veci, ako sú dedikované servery, integrované programovanie a cloudové schopnosti, sú pre kurz vývojárov webových stránok rovnocenné, a preto budú musieť hľadať komplexnejšie možnosti hostingu. S ohľadom na to všetko vám prinášame prehľad porovnania dvoch hostiteľských platforiem, ktoré sú na oboch stranách spektra. Pre hosting zákazníkov máme iPage a pre vývojárov hosting máme AWS, čo znamená Amazon Web Services. Jedna vec na zapamätanie je, že keď prejdeme a porovnávame týchto dvoch hostiteľov v záležitostiach, ako sú ceny a funkcie, sú navrhnuté pre rôzne typy používateľov..


stanovenie ceny Ak by ste porovnávali väčšinu webových stránok zameraných na spotrebiteľský hosting, zistili by ste, že mnohé z nich ponúkajú konkurenčné ceny, aby vás dostali do dverí. V tomto prípade má iPage fantastickú úvodnú cenu, ktorá je dostupná takmer každému. Ako už bolo povedané, vo všeobecnosti odrádzame ľudí, aby si mysleli, že nižšie náklady sú lepšie, pretože je oveľa dôležitejšie zistiť, akú hodnotu za svoje peniaze získate. Pokiaľ ide o Amazon, získate omnoho viac funkcií a výhod, čo znamená, že ich musíte zaplatiť navyše. Základná cena oboch týchto hostiteľov sa tak úplne líši.

  • iPage: 1,99 $ mesačne (potom stúpa na 10,99 $)
  • amazon: líši sa, ale môže dosahovať až 19 dolárov mesačne až do niekoľkých stoviek dolárov

Víťaz: Ak ideme len na cenu, potom má iPage navrch. Pri pohľade na AWS je však ťažké uzamknúť cenu tak, že existuje veľa rôznych možností, z ktorých si môžete vybrať. Dokonca aj niečo také jednoduché ako hosťovanie základnej webovej stránky má viac možností služieb, ktoré môžu nafúknuť cenu neuveriteľne rýchlo. Štruktúra cien Jedným dôležitým rozdielom medzi týmito dvoma službami je, že platia rôznymi spôsobmi. Aj keď iPage ponúka mesačný poplatok, ktorý je založený na registrácii na celý rok, AWS využíva štruktúru „pay-as-you-go“, ktorá môže byť oveľa nákladovo efektívnejšia, ak potrebujete iba dočasný hosting. Aplikácia iPage tiež spája všetko do jedného plánu, čo znamená, že kupujete služby, ktoré nemusíte potrebovať, zatiaľ čo služba AWS účtuje poplatky iba za produkty a programy, ktoré používate. Nakoniec, ak viete, čo robíte a ste strategickí v oblasti toho, ako platíte, môžete z AWS získať oveľa viac zo svojich peňazí.

Víťaz: AWS

Zákaznícka podpora Či už ste začínajúci webový dizajnér alebo veterán, príde čas, keď budete musieť niekoho kontaktovať, aby sa problém vyriešil. Mohlo by to súvisieť s vašou webovou stránkou alebo by to mohlo byť niečo také triviálne ako fakturačná otázka, ale bez ohľadu na to, že je nevyhnutné, aby ste sa niekoho okamžite zmocnili, aby ste sa uistili, že váš problém bude okamžite vyriešený. Takže pri porovnávaní rôznych spôsobov podpory sa zameriame na štyri najdôležitejšie: telefón, chat, e-mail a fóra. Predtým, ako začneme, je však dôležité si uvedomiť, že spoločnosť AWS si za komplexné systémy podpory účtuje poplatok navyše, zatiaľ čo program iPage ich zahrňuje do vašej základnej ceny. Ako už bolo povedané, AWS má základný balík, ktorý je súčasťou vášho štandardného hostingového systému. Preto budeme porovnávať tieto podporné systémy a nie ďalšie možnosti, ktoré nájdete na AWS.

Telefonická podpora Ako jedna z najväčších spoločností na svete je Amazon vždy vynikajúca v odpovedaní na telefóny a skrátení doby čakania. Ak kontaktujete tím podpory AWS, nebudete čakať viac ako pár minút. Aplikácia iPage má podobné nastavenie, ale ak zavoláte počas špičkových hodín, možno budete musieť chvíľu držať.

Víťaz: AWS

Live Chat Pre tých, ktorí chcú okamžité výsledky bez toho, aby museli s niekým hovoriť, je živý chat fantastickým zdrojom, ktorý máte k dispozícii. Obidve hostingové služby ponúkajú funkciu rozhovoru, ale v základnom balíku chýba AWS. Ak vykonáte inováciu, môžete získať prispôsobenú pomoc vo všetkých hodinách dňa, ale ak zostanete v štandardnom systéme, môžete nájsť dlhšie doby čakania. Aplikácia iPage je celkovo oveľa citlivejšia, hoci v čase špičky stále má nejaké problémy.

Víťaz: iPage e-mail Pri pohľade na e-mailovú podporu je najlepším spôsobom porovnania týchto dvoch možností zistiť, ako dlho trvá odpoveď. IPage aj AWS majú štandardný systém lístkov, ale zdá sa, že AWS sa celkovo vracia rýchlejšie. Celkovo sú však približne rovnaké.

Víťaz: kravata Semináre / Fórum Ak ste typ človeka, ktorý sa chce naučiť, ako problém vyriešiť sami, budete chcieť získať prístup k množstvu informácií, ktoré vám môžu pomôcť pri riešení bežných problémov bez toho, aby ste museli hovoriť s niekým. V tejto súvislosti má iPage oveľa lepší systém nastavený pre základných členov, čo mu dáva výhodu oproti AWS. Ak však upgradujete svoj plán podpory pomocou Amazonu, budete mať oveľa širší prístup k tutoriálom a fóram, takže nezabudnite na to.

Víťaz: iPage

rýchlosť V dnešnom modernom svete ľudia očakávajú okamžité výsledky, najmä online. Kým pred rokmi ste možno čakali minúty na načítanie stránky, v týchto dňoch, ak to trvá dlhšie ako 0,001 sekundy, sa vaše publikum odrazí, kým uvidí, čo je na vašich stránkach. Výsledkom je, že sa chcete ubezpečiť, že váš hostiteľ má najlepšiu rýchlosť a spoľahlivosť, aby ste sa nemuseli obávať, že váš web bude neustále zaostávať. V tomto prípade majú AWS aj iPage vysoké rýchlosti načítania, ale AWS má o niečo viac nezrovnalostí. V niektorých prípadoch sa to môže zdať trvať večne, zatiaľ čo inokedy to horí rýchlo. Bohužiaľ, konzistencia je kľúčová, a preto má iPage výhodu.

Víťaz: iPage

uptime Druhou vecou, ​​na ktorú sa treba zamerať, je, či existuje riziko, že vaše stránky z akéhokoľvek dôvodu klesnú alebo nie. Toto je známe ako uptime alebo downtime a väčšina hostingových služieb poskytuje záruku, že na vašej stránke nikdy nedôjde k zlyhaniu. Ak porovnáme tieto dve položky, iPage nemá infraštruktúru, ktorú používa Amazon, čo znamená, že nemá také spoľahlivé percentuálne podiely dostupnosti. Ako už bolo povedané, rozdiel je zlomok percenta, takže si nemyslite, že iPage stále padá v porovnaní s AWS.

Víťaz: AWS, ale mierne hodnota Teraz je miesto, kde sa dostávame do matíc a skrutiek každej služby. Ako sme už spomenuli, AWS je navrhnutý pre vývojárov a serióznych webových dizajnérov, zatiaľ čo iPage je určený pre vášho priemerného spotrebiteľa, ktorý toho veľa nevie o vytváraní webových stránok. Ako už bolo povedané, iPage má pomerne veľa funkcií, ktoré ponúka, takže ak hľadáte niečo ľahšie navigovateľné pri zachovaní všetkých svojich funkcií, potom to môže byť vynikajúca voľba. Tu je stručný prehľad toho, čo každá služba môže ponúknuť. iPage Pretože existuje iba jeden základný plán, z ktorého si môžete vybrať, získate všetky najlepšie funkcie bez toho, aby ste museli upgradovať. Jediné, za čo možno budete musieť zaplatiť viac, je šírka pásma, ale to závisí od návštevnosti vašich stránok a od vašich potrieb pri rastúcom zastúpení online. Aplikácia iPage uľahčuje vytváranie webových stránok každému, pretože ponúka programy, ktoré vám pomôžu začať a vytvárať vaše stránky a tlačidlá. Okrem toho môžete integrovať funkcie elektronického obchodu a svoju stránku predávať prostredníctvom systému iPage. Celkovo pre vás zvládnu väčšinu ťažkých zdvíhaní a ponúkajú jednoduchú a ľahko použiteľnú platformu.

AWS Najväčšou silnou stránkou tejto stránky je aj jej najväčšia slabina. Pretože existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať, môže byť skľučujúcou úlohou zistiť, čo všetko potrebujete, čo znamená, že ak ste v oblasti vytvárania webových stránok nováčikom, ľahko sa stratíte v náhodnom poradí. S týmto vedomím, ak máte skúsenosti a viete, čo hľadať, AWS uľahčuje prispôsobenie vášho plánu a vytvorenie systému, ktorý obsahuje všetko, čo potrebujete. Či už chcete dedikované servery, väčšiu šírku pásma alebo viac úložného priestoru, AWS má pre vás obrovskú škálu možností. Vzťahuje sa to aj na programovanie a tvorbu webových stránok. Stručne povedané, zatiaľ čo iPage robí väčšinu práce za vás, AWS vám jednoducho poskytne nástroje, ktoré potrebujete, aby ste sami pracovali. Pozrite sa, ako si AWS drží konkurenciu v porovnaní s ostatnými hosťami v našom DreamHost verzus AWS.

Víťaz: Je ťažké vybrať si tu víťaza, pretože sú obaja takí odlišní. Z dôvodu jednoduchosti však musíme povedať, že iPage je užívateľsky prívetivejší a zároveň ponúka prispôsobiteľné riešenia pre tých, ktorí majú viac skúseností. Aj keď spoločnosť AWS má celkovo omnoho viac ponuky, môže byť ťažké vedieť, čo všetko potrebujete a ako môžete zostaviť plán od nuly..

záver Nakoniec, ktorá služba je lepšia? Musíme povedať, že výkon je múdry, AWS je ideálnou voľbou, zatiaľ čo ak pre vás sú pohodlie a jednoduchosť naliehavejšie, potom je iPage oveľa lepšou možnosťou.

Ak chcete zistiť, ako sa iPage porovnáva s inými hostingovými službami, nezabudnite sa pozrieť na náš porovnávací príspevok iPage verzus A2 Hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map