WP Engine vs Bluehost Hosting – Krahasoni Prmimet dhe planet – Maj 2020

Nëse po krahasoni WP Engine dhe Bluehost, kjo është mollë shumë e bukur me portokall.


WP Engine është një aparat kompjuterik i optimizuar i WordPress.

Bluehost është i lirë… dhe i mirënjohur.

Përgjigje e shpejtë? Nëse jeni një biznes i vërtetë që ka nevojë për shpejtësi dhe besueshmëri, shkoni me WP Engine (10% zbritje me lidhje). Nëse po përpiqeni të shkoni sa më lirë, dhe nuk mund të përballoni ndonjë shtesë, shkoni me Bluehost (zbritje e madhe me lidhje).

Dëshironi përgjigjen e gjatë? Le të zhyten në çmimet, planet, tiparet dhe më shumë!

WP Engine vs Bluehost icingmimet

Motori WP:

Të gjitha planet e ofruara nga motori WP vijnë me një provë 60-ditore pa rrezik, në mënyrë që të mund t’i provoni ato dhe të shihni se çfarë duhet të ofrojë secila para se të angazhoheni në përdorimin e planit. Plani më themelor i tyre është niveli personal që kushton 29 dollarë në muaj. Ata pastaj kanë një plan profesional për ju që të zgjidhni nga ajo lejon më shumë karakteristika të drejtuara drejt një faqe interneti profesionale, ndërsa ende mbajnë një kosto të ulët prej 99 $ në muaj. Së fundmi, plani i biznesit është një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që dëshiron më të mirën për të siguruar që të merrni një ton karakteristikash të shkëlqyera për të trajtuar të gjithë trafikun që merrni faqen tuaj me 249 dollarë në muaj. WP Engine gjithashtu ka dy plane të ndryshme më të larta se plani i biznesit, por ato definitivisht janë drejtuar më shumë drejt bizneseve të nivelit të lartë.

Bluehost:

Bluehost është një nga hostet më të mirë të internetit që do të gjeni kur bëhet fjalë për këtë zonë, sepse ato kanë një ton pikash çmimesh për ju që të zgjidhni. Ekzistojnë shumë speciale dhe tarifa hyrëse të ofruara nga kompania, por meqenëse ato janë vetëm çmime të përkohshme, të gjitha çmimet e diskutuara më poshtë janë norma e plotë, e rregullt që do të tarifoni pasi të keni skaduar promovimi. Për të filluar, plani i tyre bazë është vetëm 7,99 dollarë në muaj dhe ka karakteristika të mjaftueshme për ta bërë atë një mundësi të shkëlqyeshme për një individ ose pronarë të biznesit të vogël.

Tjetra është plani Plus i cili vjen në 10,99 dollarë në muaj dhe përfshin të njëjtat karakteristika që i gjeni në planin themelor me shtimin e aksesit të pakufizuar në gjithçka, si dhe mbrojtjen ndaj Spam. Së treti, ekziston një paketë Prime e ofruar nga Bluehost që kombinon gjithçka që keni parë të përmendur deri më tani plus ai ka përfshirë intimitetin e domain dhe një kopje automatike rezervë në rast se ndonjë gjë ndodh në faqen tuaj të internetit..

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, ka një plan të PRO PRO ofruar që vjen me 23,99 dollarë në muaj. Me këtë, do të zbuloni se merrni gjithçka për të cilën u bisedua në planet e mëparshme, por gjithashtu merrni një IP të dedikuar, server me performancë të lartë dhe një certifikatë SSL, që do të thotë se kjo është zgjidhja më e mirë për këdo që mund të përjetojnë trafik të lartë në faqen e tyre.

fituesi:

Për sa i përket çmimit dhe vlerës, Bluehost është fituesi.

Ndihma për klientët

Motori WP:

Ngjashëm me pothuajse çdo host në internet që shikoni, shërbimi ndaj klientit i ofruar nga WP Engine është i shkëlqyeshëm dhe do të sigurojë që të merrni shumë mbështetje sa herë që ju nevojitet. Ka shumë lidhje në internet për t’ju siguruar çdo mbështetje që ju nevojitet dhe mbështetja fituese e çmimeve nga WP Engine është aty për t’ju ndihmuar 24 orë në ditë, 7 orë në javë, 365 ditë në vit.

Bluehost:

Kur është fjala për shumicën e platformave të web hosting, do të zbuloni se shërbimi i klientit që merrni është i ngjashëm në të gjithë bordin. Për Bluehost, ata vijnë me një qendër masive ndihme që siguron që të keni gjithçka që ju mund të dëshironi në dispozicionin tuaj. Nga udhëzuesit në mësimet video deri në shumë më tepër, do të jetë e lehtë për ju që të kërkoni dhe mësoni vetë gjërat që nuk i dini. Për më tepër, ka ekspertë të brendshëm të disponueshëm në dispozicion 24.7 në mënyrë që gjithmonë të bisedoni me ta për çfarëdo problemi me të cilin mund të përballeni.

fituesi: Tie

shpejtësi

Motori WP:

Një nga vendet e mëdha ku vetë WP Engine krenohet është të ofrojë një përvojë të shpejtë në çdo faqe të vetme që ata presin. Ata punojnë tepër të shpejtë për të ngarkuar faqet tuaja falë pajisjeve të dedikuara më të larta të linjës që janë përhapur në shumë servera. Për më tepër, ata kanë sistemin e tyre të veçantë për të ndihmuar në ngarkimin e faqeve në fraksione sekondash.

Bluehost:

Shpejtësia e çdo hosti në internet është një faktor i rëndësishëm dhe kritik për tu mbajtur në mend dhe do të zbuloni që Bluehost pëlqen të flasë për shpejtësinë e tyre dhe pretendon se ato janë shërbimet më të shpejta të pritësve të internetit në treg. Nëse nuk paguani për shërbimin premium që posaçërisht i kushtohet shërbimit me shpejtësi të lartë, shpejtësitë janë disi të krahasueshme në të gjitha planet. Ata përdorin platformën e tyre për të siguruar një bandë të pakufizuar në serverat e shpejtë, në mënyrë që të përfundoni me disa nga shpejtësitë më të mira që mund të gjeni.

fituesi: Motori WP

vlerë

Motori WP:

Një nga problemet më të bezdisshme që ju do të gjeni kur bëhet fjalë për WP Engine është fakti që programet e tyre janë pak më të shtrenjta se disa prej konkurrentëve. Sidoqoftë, në shumë raste, ju merrni shumë më tepër karakteristika që mund të ndihmojnë për ta bërë atë me vlerë çmimi. Vetëm se ato janë më të shtrenjta nuk do të thotë se nuk do të vlejnë paratë tuaja në planin afatgjatë.

Bluehost:

Thuajse për gjithçka me Bluehost do të jetë një vlerë e mirë. Nga shpejtësia në karakteristikat deri në kohën e duhur, ka një ton të gjërave që duhen dashur. Ekzistojnë gjithashtu një ton opsionesh të ndryshme për ju që të zgjidhni kur bëhet fjalë për planet, në mënyrë që të bëjë një zgjedhje të mirë nëse jeni i ri për këtë ose nëse keni një faqe në internet me trafik të lartë. Planet e ofruara nga Bluehost nuk vijnë vetëm me shumë karakteristika të shkëlqyera, por ato janë gjithashtu me çmime të arsyeshme, kështu që ju nuk keni problem ta shihni vlerën që merrni me blerjen tuaj.

fituesi:

Për shkak të shumëllojshmërisë së opsioneve me Bluehost dhe aftësisë për të zgjedhur planin më të mirë për ju, Bluehost është fituesi në këtë kategori.

Features

Motori WP:

Disa nga karakteristikat që do të gjeni kur bëhet fjalë për WP Engine janë shumë teknologji të reja dhe të përparuara. Ata kanë më të mirën në arkitekturën e klasave dhe sistemet shumë të suksesshme ndihmojnë për ta mbajtur faqen tuaj të sigurt dhe duke funksionuar me shpejtësi. Everydo ditë, ata ofrojnë 800 orë mbështetje për klientët e tyre, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni nëse përpiqeni të arrini dikë për ndihmë. Së fundmi, ata kanë një ekip të plotë inxhinierësh që punojnë për të qëndruar në krye të të gjitha teknologjive më të fundit dhe më të mëdha.

Bluehost:

Ndërsa disa prej veçorive dhe specifikimeve të tjera ishin folur tashmë, këtu do të zbuloni se Bluehost ka një ton karakteristikash të shkëlqyera që të gjithë punojnë së bashku për t’ju siguruar përvojën më të mirë që mund të gjeni në përgjithësi. Kur bëhet fjalë për Bluehost, disa nga gjërat kryesore që ju do të doni të keni përfshijnë mbështetje 24/7 në të gjitha planet e tyre, instalime me një klikim, mbështetje për gati një milion sisteme, menaxhimin e burimeve, një rekord të provuar suksesi, shërben shpejtë dhe qasje në një guaskë të sigurt SSH për ta mbajtur faqen tuaj të sigurt në çdo kohë.

fituesi: Tie

Joproduktive / Uptime

Motori WP:

Kur llogaritet në baza mujore, ju do të zbuloni se motori WP krenohet me një kohë të zgjatur prej rreth 99,95%, që është pikërisht aty ku dëshironi të jeni kur bëhet fjalë për kohën e duhur. Sigurisht, mund të jetë më mirë, por kjo është me të vërtetë një kohë e shkëlqyeshme dhe do të doni që të keni shumë më tepër kohë në krahasim me hostet e tjerë të internetit.

Bluehost:

Kur bëhet fjalë për kohën e duhur, ju dëshironi të provoni të gjeni diçka që qëndron në ose mbi 99.95% dhe gjatë një periudhe 12-mujore, Bluehost krenohet me një kohëzgjatje prej rreth 99.93%, e cila është akoma mjaft e mirë kur merrni parasysh gjithçka që ka për të konsiderojnë. Isshtë ende nën kufirin që dëshironi të jeni kur bëhet fjalë për kohën e duhur, kështu që mbani në mend sepse ekzistojnë disa hoste në treg që kanë kohëzgjatje prej rreth 99.98% të cilat do të ishin dukshëm më të mira se sa ofron Bluehost.

fituesi: Motori WP

Aktgjykimi i formës së prerë

Nëse i shikoni me vëmendje të gjitha tiparet dhe specifikimet e ndryshme të ofruara nga këta dy hostë në internet, do të zbuloni se secila prej tyre ka disa përfitime të forta dhe secila prej tyre ka edhe disa negativë. Kur vjen puna për të zgjedhur se cila është më e mira për ju, me të vërtetë nuk ka përgjigje të qartë dhe të qartë sepse secili person ka nevoja të ndryshme dhe dëshiron kur bëhet fjalë për një host në internet. Më poshtë janë rekomandimet e mia kur bëhet fjalë për disa nga individët që mund të kenë nevojë për një shërbim të mbajtjes së faqes në internet.

zhvilluesi: Motori WP

marketer: Motori WP

Pronar i biznesit të vogël: Bluehost

Kompania e Tregtisë: Motori WP

Mund BlueHost lartë AWS? Gjeni dhe eksploroni opsionet e pritjes me AWS Hosting vs postin tonë Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map