WP Engine vs Hostgator: Ktorý je lepší? Hosting – porovnajte ceny a plány – máj 2020

Našim pokračujúcim poslaním je priniesť vám najlepšie porovnania hostingu na webe a naša ďalšia splátka postaví nášho obľúbeného hostiteľa WordPress s jedným z najlepších miest v odbore: Hostgator. Predtým, ako sa budeme môcť pustiť do našej kontroly, musíme poskytnúť určité informácie o tomto článku. WP Engine je služba, ktorá sa zaoberá výlučne programom WordPress, čo znamená, že ak chcete vytvoriť webovú stránku mimo tohto systému, nebudete s nimi schopní. A naopak, hostgátor poskytuje širokú škálu možností hostenia, vďaka čomu sú fantastickou voľbou pre každého, kto nemá rád WordPress alebo ho nezaujíma. Preto, aby bola táto kontrola čo najobjektívnejšia, porovnávame dvoch hostiteľov iba na základe ich plánov WordPress. Hostgator síce ponúka iné hostingové riešenia, ako sú dedikované servery alebo plány VPS, ale porovnanie v tomto ohľade by bolo zavádzajúce. Namiesto toho sa zameriavame iba na hosťovanie WordPress pre hostgator, aby sme sa uistili, že získate lepšiu predstavu o tom, ako sa navzájom skladajú..


stanovenie ceny Rovnako ako u všetkých našich recenzií, aj tu začíname s nákladmi. Mnoho nových používateľov webových stránok sa týmto faktorom zaoberá väčšinou, pretože môže narušiť ich schopnosť začať online. Ako už bolo povedané, obidvaja hostitelia sú dobre známi z rôznych dôvodov, a preto bude medzi cenovými modelmi veľa rozdielov. Keďže hostgator sa zameriava hlavne na nováčikov, nemá toľko funkcií ako WP Engine. K podrobnostiam sa dostaneme neskôr, ale pri pohľade na tieto čísla je potrebné mať na pamäti.

hostgator

 • Štartovací plán: 5,95 dolárov mesačne
 • Štandardný plán: 7,95 dolárov mesačne
 • Podnikateľský plán: 9,95 dolárov mesačne

WP Engine

 • Osobný plán: 29 dolárov mesačne
 • Profesionálny plán: 99 dolárov mesačne
 • Podnikateľský plán: 249 dolárov mesačne

Ako vidíte, medzi týmito dvoma stránkami je obrovský rozdiel. Opäť existuje dôvod, prečo to dokážete s programom WordPress s každou službou, ale ak ste v systéme nováčikom alebo nemáte v pláne robiť veľa ďalšieho programovania, je zrejmé, že Hostgator je jasným víťazom.

víťaz: hostgator

Garancia vrátenia peňazí Aj keď počiatočné náklady na prevádzku stránky sú rozhodujúcou súčasťou vášho rozhodovacieho procesu, pomáha vám tiež vedieť, že môžete ustúpiť, ak sa vám nedarí naplánovať. Mnoho hostingových služieb ponúka určitú možnosť vrátenia platby, aby ste sa neuzavreli v zmluve so službou, ktorá neposkytuje všetko, čo potrebujete. Priemyselný štandard je tu tridsať dní, ale obaja hostitelia poskytujú oveľa viac. Hostgator vám dáva štyridsať päť dní, zatiaľ čo WP Engine vám dáva šesťdesiat. To nielenže znamená, že máte viac času na to, aby ste si všetko skontrolovali a ubezpečili sa, že ste sa rozhodli správne, ale tiež to dokazuje, nakoľko každá služba stojí za ich produktmi. Dať vám viac ako mesiac na to, aby ste požiadali o úplnú refundáciu, by vám malo povedať, že sú vo svojej oblasti vynikajúci. V tomto ohľade však WP Engine vyhráva míľu.

víťaz: WP Engine

Zákaznícka podpora Pretože program Hostgator je určený na prácu s webovými začiatočníkmi a služba WP Engine má toľko rôznych funkcií, je nevyhnutné, aby ste sa obrátili na podporu oboch systémov. Či už ide o problém s ovládacím panelom alebo máte otázku o nastavení niečoho na svojej stránke, je nevyhnutné, aby ste sa s niekým porozprávali a okamžite dostali odpoveď. Nakoniec, ak čelíte kríze na svojom webe, nemusíte čakať hodiny alebo dni, kým sa problém nevyrieši. Z tohto hľadiska sa pozrime na rôzne spôsoby, ako môžete kontaktovať podporu a zistiť, ako jednotlivé služby poskytujú.

Telefonická podpora V prípade okamžitých problémov je vždy dobré osloviť niekoho cez telefón, ktorý vám môže pomôcť vyriešiť váš problém okamžite. Ako už bolo povedané, volajte na linku podpory, aby bola pozastavená iba niekoľko hodín, a tak chcete dosiahnuť osobu v krátkom čase. Našťastie, obe stránky majú vynikajúce reakčné časy a nebudú vás čakať príliš dlho.

víťaz: kravata

Live chat

V dnešnej dobe je oveľa vhodnejšie hovoriť s niekým prostredníctvom chatovej služby ako v telefóne, aby ste mohli svoje myšlienky skĺbiť a zároveň získať okamžitú spätnú väzbu a riešenie problémov. Znova tu chcete získať rýchlu odpoveď, aby ste pri čakaní na odpoveď nenechali chvieť palce. Je tiež dôležité, aby ste sa s niekým spojili kedykoľvek počas dňa, ak na svojom webe pracujete neskoro v noci. Opäť tu obaja hostitelia obdivujú výkon a poskytujú riešenia 24/7/365. Na oboch stránkach nikdy nemusíte čakať dlhšie ako pár minút a vaše problémy sa dajú vyriešiť rýchlo a efektívne.

víťaz: kravata

e-mail

Nakoniec, čo sa týka kontaktovania podpory, niekedy je na vyriešenie problému potrebný rýchly e-mail. Ak problém nie je okamžitý alebo nevyžaduje okamžitú pozornosť, je to vynikajúci spôsob, ako ísť. Napriek tomu by ste na odpoveď nemuseli čakať dlhšie ako jeden deň. V tejto súvislosti sa obaja hostitelia rýchlo vracajú k e-mailovým dotazom, pričom väčšina čakacích časov je kratšia ako osem hodín.

víťaz: kravata

Diskusia Ak ste typ osoby, ktorá by radšej robila prieskum a zisťovala odpovede na vaše otázky sama, je užitočné mať prístup k podrobným príručkám a stránkam s častými otázkami, aby ste našli, čo potrebujete. Obaja hostitelia majú na dosah ruky rozsiahle informácie, ale program WP Engine ich poskytuje oveľa ľahšie na čítanie. Preto sú o niečo lepšie v poskytovaní ľahkého prístupu k technikám riešenia problémov.

víťaz: WP Engine, ale iba nepatrne

rýchlosť

Keď hovoríme o hodnote stránky, veľká časť toho spočíva v tom, ako dobre môže hostiteľ priniesť výsledky publiku. Rýchlosť je hlavnou súčasťou reputácie vášho webu. Pomalšie stránky majú vyššiu mieru odchodov. Jednoducho povedané, musíte sa ubezpečiť, že váš hostiteľ udržiava vaše stránky bez problémov, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú vaši diváci, aby nečakali minútu na načítanie vašich stránok. V týchto dňoch trpezlivosť nie je cnosť, ktorú veľa ľudí má, najmä online. Toto sú výsledky nezávislých skúšok rýchlosti pre obe služby.

hostgator

 • hodnotenie: 75/100
 • Rýchlosť zaťaženia: 916 ms
 • Priemerná rýchlosť: 5 sek

WP Engine

 • hodnotenie: 73/100
 • Rýchlosť zaťaženia:86 s
 • Priemerná rýchlosť: 2 s

Ako vidíte, medzi nimi nie je obrovský rozdiel, ale hrana ide do hostgátora. Dôvodom je to, že Hostgator má viac serverov a dokáže prenášať efektívnejšie údaje, ale tiež preto, že vaše stránky WordPress nebudú mať takú funkčnosť ako WP Engine. Nakoniec by sme to mohli nazvať umývanie, ale túto výhru dáme hostgátorovi bez ohľadu na to.

víťaz: hostgator

Prestoje / Uptime

Spolu s rýchlosťou stránky a časom načítania si tiež chcete byť istí, že vaše stránky z akéhokoľvek dôvodu zlyhajú. Mnohí hostitelia ponúkajú „záruku dostupnosti“, čo znamená, že ak vaša stránka klesne na významné obdobie, máte nárok na nejakú kompenzáciu. WP Engine ponúka takúto záruku, zatiaľ čo Hostgator nie. Avšak pri porovnávaní týchto dvoch je ťažké vidieť jasného víťaza.

hostgator

 • Najlepšie výsledky: 100%
 • Najhoršie výsledky: 97%
 • priemer:99%

WP Engine

 • Najlepšie výsledky: 100%
 • Najhoršie výsledky:51%
 • priemer:98%

Ako vidíte, s WP Engine je o niečo viac nezrovnalostí, ale priemery sú približne rovnaké. Tiež s tým, že spoločnosť WP Engine ponúka záruku, znamená to, že aj v nízkych obdobiach môžete byť odmenení za technické problémy. Opäť by to mohlo byť umývanie, ale stále budeme nárokovať hostgátora ako víťaza.

víťaz: hostgator

Vlastnosti Dobre, tak sme videli, čo obaja hostitelia môžu ponúknuť v zmysle širokých ťahov, ale ako sa hromadí bok po boku? Aby sme lepšie pochopili hodnotu, ktorú získate z každej služby, uvidíme, aké možnosti a funkcie sú poskytované s každým plánom. Opäť sa pozeráme iba na hosting WordPress, aj keď hostgator ponúka veľa ďalších možností.

hostgator

 • Štartovací plán: jeden web, 25 000 návštevníkov mesačne, 50 GB úložného priestoru, neobmedzené e-mailové adresy
 • Štandardný plán: dva webové stránky, 200 000 návštevníkov mesačne, úložisko 150 GB, neobmedzené e-mailové adresy
 • Podnikateľský plán: tri webové stránky, 500 000 návštevníkov mesačne, neobmedzené úložisko a e-mailové adresy

WP Engine

 • Osobný plán: jeden web, 25 000 návštevníkov mesačne, úložisko 10 GB, neobmedzené množstvo údajov, zabezpečenie SSL
 • Profesionálny plán: desať webových stránok, 100 000 návštevníkov mesačne, 20 GB úložného priestoru, neobmedzené množstvo údajov, zabezpečenie SSL
 • Podnikateľský plán: 25 webových stránok, 400 000 návštevníkov mesačne, 30 GB úložného priestoru, neobmedzené množstvo údajov, zabezpečenie SSL

Jedna vec, ktorú treba vziať na vedomie, je, že spoločnosť WP Engine má aj plány Premium a Enterprise, ktoré umožňujú miliónom návštevníkov mesačne a až 150 webových stránok. Ako vidíte, pri porovnávaní týchto dvoch služieb má Hostgator čo ponúknuť, čo sa týka ukladacieho priestoru a návštevníkov. Pri pohľade na základné plány každej služby získate celkovo lepšie výsledky s hostiteľom. Aj keď neposkytuje také komplexné zabezpečenie a údaje ako WP Engine, so svojím plánom stále získate ďalšie bezpečnostné prvky. Najväčší rozdiel medzi nimi je, koľko stránok môžete prevádzkovať a koľko návštevníkov môže navštíviť vašu stránku. Keď idete hore v programe WP Engine, môžete vidieť, že plány sú navrhnuté pre stránky s vysokou návštevnosťou, kde svietia. Ak však neplánujete získať milióny návštevníkov mesačne, pravdepodobne nebudete potrebovať toľko služieb.

víťaz: Hostgator pre základné plány, WP Engine pre pokročilých

záver Nakoniec, čo sa týka hostenia WordPress, hostgator je lepšou voľbou pre každého, kto nepotrebuje na svoje stránky veľa programovania a funkčnosti. Pokiaľ nie ste používateľom systému WordPress, služba by vám mala poskytnúť všetko, čo potrebujete, aby ste boli úspešní. Preto veríme, že je to celkovo lepšia voľba.

Celkový víťaz: Hostgator Pozrite sa na náš príspevok od WP Engine verzus GoDaddy a zistite, či WP Engine dokáže poraziť GoDaddy. Môže A2 hosťovať špičkový hostgator? Zistite to prečítaním nášho príspevku A2 Hosting verzus HostGator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map