Çevrimiçi Kod Yazmayı Öğrenmek İçin 11 Yerler (Mayıs 2020)

Çevrimiçi Kod Yazmayı Öğrenmek İçin 11 Yerler (Mayıs 2020)

Çevrimiçi Kod Yazmayı Öğrenmek İçin 11 Yerler (Mayıs 2020)

Kod yazmayı öğrenmek istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınız hakkında bir fikriniz yok.


Korkutucu, orada bulundum.

Dahi yeni web uygulaması fikriniz sadece beyninizin onu yakalamasını ve programlamasını bekliyor.

Gerçek şu ki, hem ücretsiz hem de ücretli birçok kaynaktan birinden çevrimiçi kod yazmayı öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ama nereden başlıyorsun?

Favori kaynaklarımızı inceliyoruz ve sizin için neyin en iyi olabileceğini söylüyoruz.

Dile Kodlamayı Öğrenme

HTML

 

CSS

 

JavaScript

 

piton

 

SQL

 

iOS

 

Veri Bilimi

 

Mobil Uygulama Geliştirme

Android

 

iOS

Öğrenmenin En İyi Yolu – Herkes İçin Farklı

Diğer tüm konulardan daha fazlası, ücretsiz olarak çok sayıda kodlama çevrimiçi öğrenebilirsiniz. Tüm internet kod üzerine kurulduğundan, bu tamamen mantıklı. Ücretli bir çevrimiçi kursa para yatırmaya hazır olmayan yeni başlayanlar için ücretsiz kaynaklar öneriyoruz. Kodlama hatasını aldıktan sonra, deneyimli geliştiriciler tarafından oluşturulan yapılandırılmış bir programı takip etmek mantıklıdır.

1. W3Schools.com

Bu yer “Dünyanın En Büyük Web Geliştirici Sitesi” olduğunu iddia ediyor. Gerçekten kodlama ve sıfırdan bir web sitesi yapılandırma ins ve çıkışları bilmek istiyorsanız, bu harika bir kaynaktır. Basitçe düzenlenir ve HTML (Köprü Metni Biçimlendirme Dili) ve CSS (Basamaklı Stil Sayfaları) öğrenmek için bölümler içerir. Bu öğrenme sitesi size HTML Grafikleri, JavaScript, Sunucu Tarafı programlama, Web Oluşturma ve XML (Genişletilebilir İşaretleme Dili) öğreticilerini tanıtacaktır.

Okul, tam bir eğitim dersleri, örnekler ve dersler sunar. HTML, HTML5, CSS, JavaScript, JQuery, PHP, XML ve Bootstrap programlama dillerinde sertifikalar da alabilirsiniz. Neden sertifika almaya zahmet ettin? “belgeleme yetenekleriniz kuruluşunuzda yukarı doğru ilerlemenizi sağlar. ” Ve bonus olarak, şimdiki projenizin ötesine geçerseniz, bu sertifikalar ve beceriler son derece aktarılabilir. Sağlanan tüm alıştırmalar, öğreticiler ve referanslar tamamen ücretsizdir. Bu kaynak, en iyi öğrenen biri için ücretsiz kod yazmayı öğrenmek için harika bir yol olacaktır..

2. Udemy

Udemy şüphesiz özellikle yeni başlayanlar için kod yazmayı öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Bu site, “Bu web barındırma çökme kursu ile kendi web sitenizi anında canlı yayınlamayı öğreneceğinizi” vaat ediyor. Bir dizi kısa video sayesinde sitenizi en kısa sürede nasıl tasarlayacağınızı ve yayınlayacağınızı öğretir. Sitenin kendisi oldukça geniş ve daha fazla bilgi ve programlama ve kodlama öğrenmek için daha fazla yol bağlantıları içerir. En iyi bölüm Web Hosting Crash Course tamamen ücretsiz olmasıdır. Küçük bir ücret karşılığında daha fazla kurs mevcuttur. Ancak bu site başlamak için süper kolay.

3. Mozilla Geliştirici Ağı

Bu sitede çok sayıda kılavuz, makale, öğretici vb. Yer almaktadır. Bu listedeki diğer programların çoğu kadar deneyim sahibi değildir. Bununla birlikte, ücretsiz kodlamayı öğrenmenin harika bir yolu olduğunu ve barındırma ile ilgili diğer önemli becerileri öğrenmenize yardımcı olabilecek kodlamayı öğrenmeyi bitirdiğinizde başka harika kaynaklara sahip olduğunu söyledi. Bu özel makale sitenizi yayınlamak için birkaç kolay seçeneği nasıl takip edeceğiniz konusunda basit ama harika ayrıntılara girer.

Sitenizi tam olarak kontrol etmek için kiraya vermek istersiniz sunucu bir hosting şirketinden (SiteGround veya BlueHost) alan satın alın ve bir alan adı Başka kimsenin adınızı sizden alamayacağından emin olmak için. GitHub, Google App Engine veya Dropbox gibi çevrimiçi bir yayınlama hizmeti kullanın. Yüksük gibi web tabanlı bir IDE (entegre geliştirme ortamı) de kullanabilirsiniz.

4. Code.Org

Bu site kendi sınıflarını sunmaz, ancak sizi herhangi bir deneyim düzeyine yayılan çeşitli kaynaklardan gelen kurslara bağlar. Site, K-5, 6-12 ve K-12’nin ötesinde üç bölüme ayrılmıştır. K-5 kursları, “Kendi oyununuzu, uygulamanızı veya bilgisayar çiziminizi yapmayı öğrenin.” 6-12, size “Blokları, JavaScript, CSS, HTML ve daha fazlasını kullanarak gerçek çalışan uygulamalar, oyunlar ve web siteleri oluşturmayı” öğretir. Son olarak, K-12’nin ötesinde size “Code.org’un ötesine geçme ve çevrimiçi üniversite dersleri alma veya yeni bir programlama dili öğrenme” olanağı sunar.

Beklediğiniz gibi, bu kadar genç başlayan kursları olması nedeniyle oldukça çocukça bir görünüme sahiptir. Sizi kandırmasına izin vermeyin, bu sitede bazı harika içerikler var. Bunun bir çocuk için kod yazmayı öğrenmenin en iyi yolu olduğunu düşünürdüm, ancak gerçekten her yaş için şaşırtıcı ücretsiz kurslar var.

5. Codecademy

Codecademy, “ücretsiz kodlamayı öğrenebileceğiniz” ile övünür. Ana sayfa oldukça çıplak; öğreticileri ve öğrenme materyallerini gerçekten kullanabilmek için siteye kaydolmanız gerekir. Bunu yaptığınız şey, öğrenme materyalleri ile sağlanan harika bir etkileşim olsa da. Ancak ana sayfa, siteyi kullanmış olanlardan ve hayallerinin peşindeki engelleri aşanlardan bir avuç referans sunmaktadır. Size bir web sitesi oluşturmayı ve başlatmayı öğretecek. Ayrıca CSS ve Java’nın yanı sıra diğer faydalı programlama dillerini de kapsar..

6. Khan Academy

Bu etkileşimli topluluk birlikte öğrenen geliştiriciler. Site, diğer kullanıcılarla etkileşimi ve projeler üzerinde işbirliğini teşvik eder ve geri bildirim ve yardım için mevcut veya geçmiş projelerinizi başkalarıyla paylaşmak için bir alana sahiptir. Çizimi kapsar & animasyon, HTML / CSS web sayfaları, SQL’e giriş, gelişmiş JavaScript, python ve çok daha fazlası. Bu site, bilgisayar bilimi ve web geliştirme ile ilgili düşünebileceğiniz hemen hemen her konuyu kapsamaktadır. Bunu tam öğreticiler, videolar ve interaktif öğretmenler ve öğrencilerden oluşan tam bir toplulukla yapar. Bu yeni başlayanlar için mükemmel.

7. Coursera

Coursera.org Khan Academy’ye benzeyen güzel bir sitedir. Her şey öğrenme, öğrenme, öğrenme ile ilgilidir. Bu, projeler ve öğrenim üzerine etkileşimde bulunan ve işbirliği yapan binlerce öğreniciden oluşan başka bir topluluktur. Öğrenmek isteyebileceğiniz herhangi bir programlama dilinde çok sayıda kurs sunar. Üniversite profesörleri tarafından çevrimiçi olarak verilen dersleri içerir. En iyisi muhtemelen Web Geliştiricileri için HTML, CSS ve Javascript Elbette. Tüm bu programlama dillerini ve bunları tam olarak ihtiyacınız olanı oluşturmak için etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı kapsar. 

8. EdX.org

Bu, Khan Academy ve Coursera gibi bir başka açık öğrenme kursu sitesidir. Bilgisayar bilimleri konusunda 165’ten fazla kurs sunmaktadır. Bu yüzden ne kadar derinlemesine almak istediğinize bağlı olarak, bu site idealdir. Programlama dillerini öğrenme ve web barındırma ve geliştirme ile çalışma hakkında çok fazla kaynak bulabilirsiniz.. Buraya Bu rotayı takip etmeyi seçmeniz durumunda sunulan web geliştirme ve programlama ile ilgili derslerin kısa bir listesidir. Bu kursların bazıları da oldukça derinleşiyor. Ama yine, ne kadar çok öğrenirseniz, o kadar çok pazarlanabilir ve aktarılabilir becerilere sahipsiniz.

9. Google Geliştiricileri Eğitimi

Bu kaynak HTML, CSS ve Javascript gibi en yaygın diller için bazı temel web geliştirme eğitimlerine sahiptir. Bununla birlikte, bu programı gerçekten bu listedeki diğer programlardan ayıran şey, android ve Google’ın kendi mobil platform firebase’i için mobil programlamaya odaklanmaktır. Size “uygulamanızda yeniden kullanabileceğiniz kod örnekleri ile belirli bir görevi nasıl gerçekleştireceğinizi açıklayan eğitim sınıfları” sağlarlar. Gerçek dünya uygulama binasına uygulanabilecek daha küçük projeler oluşturmanıza yardımcı olarak çalışır. Bu diğer siteler gibi Google Developers Training, kodlama konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde ve daha fazla bilgi edinmek istediğinizde kullanabileceğiniz başka harika kaynaklara da sahiptir..

10. Kod Oynatıcı

Bu site başka bir tam topluluk işbirliği etkinliğidir, “HTML5, CSS3, Javascript ve daha fazlasını öğrenin…” için size yardımcı olacaktır. Sizi başarılı olduklarını kanıtlamış gerçek dünya projelerine götürür ve öğrettiklerinin gerçekte işe yarayacaklarını bilmenizi sağlar.

11. Ücretsiz Kod Kampı

Bu site adından beklediğiniz gibi en iyi ücretsiz çevrimiçi kodlama bootcamp olarak özetlenir. Meşgul olan herkes için harika olan kendi hızınızda çalışma yeteneği sağlar. HTML, CSS ve Javascript’i ayrıntılı olarak ele alırlar. Ayrıca bu site hakkında harika bir şey, müfredatı bitirdiğinizde kursu tamamladığınızı gösteren bir sertifika alacaksınız. Öğrenmek istediğiniz becerilerle gerçek dünya deneyimi yaşamanıza izin veren 5 final projesini tamamlayarak müfredatı tamamlarsınız..

Tüm bu programlar arasında, ücretsiz kurslar, ücretsiz çevrimiçi kodlama önyükleme kampı, ücretli kurslar arıyorsanız, sizin için kodlamayı öğrenmenin en iyi yolunu bulacağınızdan eminim. HTML, CSS, Javascript, Python, SQL, iOS ve / veya Veri Bilimi öğrenmeye çalışırken çok değerli olacaklar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector