En İyi Ücretsiz Blog Yazma Siteleri Mayıs 2020

En İyi Ücretsiz Blog Yazma Siteleri Mayıs 2020

En İyi Ücretsiz Blog Yazma Siteleri Mayıs 2020

Daha önce hiç yapmadıysanız, bir blog başlatmak korkutucu geliyor.


Belirsizlik, başarısızlık korkusu, nereden başlayacağınızı bilmemek. Bunlar yaygın tepkiler.

Ancak ünlü blogculara çevrimiçi ciddi para kazanmak, devam etmenizi sağlamak için yeterlidir.

Nereden başlıyorsun? Başlamak için en iyi yeri nasıl seçersiniz? Bunlardan birkaçını ele alacağız.

Teknik kararlar hakkında konuşmadan önce, zihniyeti indirmeli ve vizyonunuzun pratik fikirlerle uyumlu olduğundan emin olmalıyız.

Başlamadan Önce Yapmanız Gereken 3 Şey

Başlamadan önce, uzun vadede size yardımcı olacak strateji açısından birkaç şey planlamalısınız.

1. Niş veya Odak Alanınızı Seçin

Newsflash – bir gecede bir sonraki kişisel finans blogu milyoneri olmayacaksınız.

Kum ve azim gerektirir. Favorilerimden biri – Bay Para Bıyığı – şimdi bir kova dolusu parayla saatler, ancak 2011’den beri 100’den fazla tutku dolu blog yazısı ile sıkı bir çalışma yaptı (ilk yazısı).

Nefret teknolojisi? Bir dizüstü bilgisayar blogunu başlatmayın, çünkü bunun karlı olduğunu düşünebilirsiniz.

Deniz kızları hakkında yazmalı mısın? Para kazanmayacak korkunç bir fikir olduğunu düşündüm, ama görünüşe göre Herşey Deniz Kızı Blog.

Bu yüzden 10 yıl boyunca yazabileceğiniz bir şey seçin. Sadece 5 günlük blog yazmayı planlasanız bile.

Dikkate alabileceğiniz birkaç niş örneği:

 • Seyahat
 • Anne / Ebeveynlik
 • Gıda
 • Sağlık
 • Fitness
 • Teknoloji / İnternet
 • Eğlence
 • maliye
 • …liste devam ediyor

Bu kesin bir liste değildir ve bunların her biri daha da parçalanabilir!

Gerçekte, daha küçük başlamak ve daha sonra oradan genişletilmiş bir nişe çıkmak daha iyidir.

2. Temalarınızı Zamanın Önünde Yaz

Bir gazetenin zamanı geldiğinde okulda nasıl orada oturup saatlerce bakacağınızı hatırlayın?

Blog ile çok şey oluyor.

Son tarihi belirleyen tek kişi siz olmanız dışında, ertelemeye o kadar yatkın olacaksınız ki geriye dönüp 6 ay içinde blog yazmadığınızı fark edeceksiniz.

Bir taktik, süreçlerinizi toplu hale getirmek ve her şeyi önceden planlamaktır. Bu nedenle, her oturduğunuzda ne yazacağınızı düşünmek yerine, ideal olarak anahat zaten yazılmıştır.

Blogunuza başlamadan önce, nişinizde ele almak istediğiniz beş genel temayı düşünün. Bunlar, gönderilerinizin hakkında olacağı üst düzey konseptleriniz olacak.

Ardından, bu temalardan birine uyan başlık fikirleri yazarak üç ayda bir üç saat geçirin. Yeni bir tema oluşturmadan önce her temaya yaklaşık beş iyi blog yazısı yazmalısınız.

Daha sonra ayda bir kez, bir oturumda, o ay gelecek yayınlar için bir taslak yazın. O ay dört gönderi yazıyorsanız, her gönderi için bir taslak hazırlayacaksınız.

Sonra yazmaya hazır olduğunuzda – patlama – süper kolay. Ana hat zaten ayarlandı, sadece gönderiniz için boşlukları doldurmanız gerekiyor.

3. Kendinizi Farklılaştırın

Nişinizi sevmeli, temalarınız olmalı ve bir süre ücretsiz ve övgü olmadan öğütmeye hazır olmalısınız.

Ancak tüm bunları yapmadan önce sektörü bilmeniz gerekir. Muhtemelen nişinizde bir sürü blog okudunuz, ancak burada taktik bir yaklaşım benimsemelisiniz.

Nasıl öne çıkacağınızı seçmeniz gerekiyor. Hangi stratejileri kullanıyorlar? En iyi stratejilerinden nasıl öğrenebilirsin, aynı zamanda kendi bükümünü de ekleyebilirsin?

En iyi rakibiniz kısa mesajlar ve sosyal medya yazmakla ilgiliyse, iğneyi hareket ettiren yetkili kılavuzlar üreterek öne çıkabilir misiniz??

Bunlar önce düşünülmesi gereken şeyler.

Pekala, içeri dalalım.

 

İlk: En İyi Ücretsiz Bloglama Siteleri

 

WordPress.com

WordPress’in şimdi web’in neredeyse% 30’una güç sağladığını biliyor muydunuz??

vay.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu platformun hem blogcular hem de işletmeler için sunacağı çok şey var. Genel olarak, WordPress ile diğer blog sitelerinden daha fazla işlevsellik ve performans elde edersiniz, bu yüzden onu bir numara olarak sıralıyoruz.

Peki WordPress neden bu kadar özel? Her şey özelleştirmeye geliyor. Bu platform açık kaynak kodludur, yani herkes daha iyi hale getirmek için içeri girip kodlamayı geliştirebilir. Kuruluşundan bu yana, kullanıcıların bloglarını oluştururken çok daha fazla seçenek sağlayan sistemde sayısız yükseltme yapıldı..

Bununla birlikte, muhtemelen blogunuzu sitenin kendisinde barındırmak yerine WordPress aracılığıyla kendi kendine barındırmalısınız. Daha sonra kendi kendine barındırma avantajlarından yararlanacağız, ancak bu, başlamak için bir barındırma hizmeti için ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir..

Ancak, blogunuzla neyi başarmak istediğinizden emin değilseniz, ücretsiz olarak başlayabilir ve oradan gidebilirsiniz. Suları test etmenizi ve ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uyan bir barındırma hizmeti bulabilmek için hangi yöne gitmek istediğinizi bulmanızı öneririz..

WordPress.com Özeti

Artıları

 • Kullanımı kolay – küçük öğrenme eğrisi
 • İnanılmaz özelleştirme
 • Binlerce şablon ve eklenti
 • Reklam ve pazarlama için ideal
 • Para kazanmak diğer platformlardan daha kolay

Eksileri

 • En iyi özelliklerin tümünü alabilmek için,
 • Bazı kodlamalar var

Blogger

Eskiden BlogSpot olarak bilinen bu hizmet bir süredir var. Ayrıca Google tarafından destekleniyor, bu yüzden zaten oldukça etkileyici bir soyağacı. Blogger, arka uca çok fazla zaman veya enerji koymak istemiyorsanız mükemmel bir platformdur (yani, kodlama). Sitenin kullanımı çok kolay olduğundan, sıradan blogcular veya eğlenmek için paradan daha fazla yazanlar için idealdir.

Bununla birlikte, isterseniz blog’unuzdan para kazanmak için Google AdSense’i kullanabilirsiniz. WordPress kadar kapsamlı olmasa da, size yazınızla yan gelir elde etme seçeneği sunar..

Genel olarak, yeni başlayan biriyseniz ve sorunsuz bir blog sahibi olmak istiyorsanız, Blogger mükemmel bir seçimdir. Ancak, gelecekte genişlemeyi veya büyümeyi planlıyorsanız, bunun yerine WordPress’e geçmeye karar verebilirsiniz..

Blogger Özeti

Artıları

 • Kolay kurulum ve işe alım
 • AdSense ile para kazanma potansiyeli
 • Google tarafından destekleniyor
 • Kararlı ve kullanıcı dostu sistem

Eksileri

 • Çok fazla işlevsellik değil
 • Sınırlı özelleştirme
 • Diğer seçeneklerden daha az destek

Tumblr 

Teknik olarak konuşursak, Tumblr geleneksel bir bloglama sisteminden çok bir sosyal medya platformudur. Farklı profillere bağlayabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz gönderiler oluşturmak yerine, Tumblr gönderileri Facebook veya Instagram’da bulabileceğiniz bir şeye daha benzer.

Bununla birlikte, içeriğiniz ve bunun sistem genelinde nasıl paylaşıldığı üzerinde biraz daha fazla kontrol var. Genel olarak, Tumblr, uzun biçimli blog makaleleri yerine resimler ve kısa metin gönderileri için özel olarak hazırlanmıştır.

Tumblr’ın diğer blog sitelerine göre sahip olduğu bir avantaj, siteye erişebilmeniz ve hesabınızı bir mobil cihazla yönetebilmenizdir. Nerede olursanız olun blogunuzu güncellemenizi sağlayan daha küçük bir ekranda çok daha kullanıcı dostu.

Genel olarak, blog fikirlerinizle ne yapmak istediğinizden emin değilseniz veya mevcut sitenizi büyütmenin bir yolu olarak Tumblr’ı kullanmaya başlamanızı öneririz. Tumblr, internet üzerinden görüşlerinizi paylaşmak için basit bir araç olabilir ve çoğu yeni başlayan için idealdir.

Tumblr’da para kazanmak istiyorsanız, diğer bloglama platformlarından biraz daha karmaşıktır. Bu, bunun mümkün olmadığı anlamına gelmez, ancak daha zordur. Sonunda, doğrudan para kazanmaya çalışmak yerine Tumblr’ı diğer materyallerinizin tanıtımı için kullanmanızı öneririz.

Tumblr Özeti

Artıları

 • Kullanımı kolay – birkaç dakika içinde yayınlamaya başlayın
 • Birden çok blogu kolayca yönetin
 • Mobil uyumlu deneyim

Eksileri

 • Para kazanmak daha zor
 • Uzun biçimli yazma için harika değil
 • Diğer bloglardan öne çıkmak daha zor

Wix

Blogunuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bunu kendi web siteniz olarak kullanmanız gerekir. Bunu yapmak, özel bir alan adına (yani www.myblog.com) sahip olmanıza olanak tanır ve sitenizde gerçekleşen her şey üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz..

Wix bir web sitesi oluşturucusudur, ancak herhangi bir yatırım yapmadan başlamak isteyen blogcular için ücretsiz bir seçenek sunar. Bununla birlikte, blogunuzu genişletmeyi (daha fazla trafik alma) veya ondan para kazanmayı planlıyorsanız yeni sürüme geçmek isteyeceksiniz. Yine de, basit bir kurulum ve işlem sağladığı için bloglama kariyerinize başlamak için harika bir yoldur.

Wix, çeşitli tema ve eklentiler sunar, ancak hepsine erişmek için premium olmanız gerekir. Ayrıca, blogunuzu SEO gibi çeşitli pazarlama stratejileriyle tanıtmanıza da olanak tanır..

Wix’in bir diğer avantajı da sitenize (premium) uygulamalar ekleyebilmenizdir, böylece çevrimiçi bir mağaza olarak kullanabilir veya kitleniz için daha etkileşimli hale getirebilirsiniz. Sonuçta, yine de WordPress kadar işlevsellik sunmuyor, bu yüzden unutmayın.

Wix Özeti

Artıları

 • Başlamak kolay
 • Bağımsız alan adı
 • Ek işlevsellik ve özelleştirme

Eksileri

 • Eksiksiz hizmet paketini almak için premium sürümüne yükseltilmelidir
 • Sınırlı tema ve eklenti seçimi

 

Weebly

Diğer web sitesi oluşturucularla, her zaman koda girme ve uygun gördüğünüz şeyleri değiştirme seçeneğiniz vardır. Çoğu blog sitesi, bunu yapmak için premium erişiminizin olmasını gerektirse de, yine de gerekirse sizin için kullanılabilir bir şeydir.

Ancak Weebly ile kesinlikle sürükle ve bırak. Yeni başlıyorsanız ve blogunuzu oluşturmanın basit bir yolunu istiyorsanız, bunu programlamaya veya kod kullanmaya çalışmaktan çok daha kolaydır. Bununla birlikte, diğer platformlar, şeyleri arka uçta ayarlama seçeneğine sahipken sürükleyip bırakmanıza izin verir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Genel olarak, Weebly Wix’e çok benziyor. Size benzersiz bir alan adına sahip olma seçeneği sunar ve sitenizi uygun gördüğünüz şekilde oluşturabilirsiniz. Wix gibi, tüm hizmetleri almak için premium seçeneğe yükseltmelisiniz, ancak yatırım yapmadan başlayabilirsiniz.

Weebly, hareket halindeyken blogunuzu güncelleyebilmeniz için mobil kullanıma hazırdır. Bununla birlikte, bazı eklentiler veya düzenler diğerlerinden daha mobil uyumludur, bu yüzden bunu dikkate alın.

Weebly Özeti

Artıları

 • Kullanımı kolay
 • Kodlama gerekmez
 • E-ticaret seçeneği

Eksileri

 • Sınırlı özelleştirme
 • Diğer seçeneklerden daha az kontrol

Diğer Ücretsiz Bloglama Siteleri

Yukarıdaki siteler blogunuz için en iyi çözümleri sunacak olsa da, bu tek seçenek oldukları anlamına gelmez. İşte başlayabileceğiniz birkaç yer daha.

 • Orta: Bu site, farklı disiplinlerden blogcuların çalışmalarını paylaşmalarını sağlar. Basit ve kullanımı kolaydır, ancak birçok sınırlaması vardır. Yani, ne kadar kontrol ve özelleştirme sunuyor.
 • Penzu: Daha çok çevrimiçi bir dergi olarak çalışarak özel veya herkese açık olarak yazabilirsiniz. Düzenli olarak yazmaya alışmak için mükemmel bir yoldur, ancak para kazanmak istiyorsanız değil.
 • Svtble: Fikirlerinizi sayfaya nasıl dahil edeceğinizle uğraşıyorsanız, bu site daha iyi içerik hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, işinizi geliştirmek için kullanmak için iyi bir araçtır, daha sonra pazarlama dostu bir platforma geçiş yapabilirsiniz.
 • Web’ler: Bu başka bir web sitesi oluşturucusudur. Başlamak zahmetsizdir, ancak sınırlı sayıda teması ve eklentisi vardır. Ancak, blogunuzda ürün satmak istiyorsanız bir e-ticaret seçeneği sunar.
 • Squarespace: genel olarak, bu site yaratıcı profesyoneller için tasarlanmıştır. Siteyi kullanmak için ödeme yapmanız gerekir (ücretsiz deneme sürümü sunmasına rağmen), ancak size çok fazla kontrol ve özelleştirme sağlar.

Blog Başlatmak için En İyi Yer: Kendi Kendini Barındırma ve Bloglama Sitesi

Blogunuzu nasıl başlatacağınızı belirlerken, belirlemek isteyeceğiniz ilk şeylerden biri, kendiniz mi barındıracağınız veya sitenin sizin için barındırma hizmeti sağlayıp sağlamadığınızdır. Kendi kendini barındırdığınızda, blogunuzu çevrimiçi tutacak bir barındırma hizmeti seçtiğiniz anlamına gelir.

Orada birçok farklı ana bilgisayarlar vardır ve bunların birçoğu bloglama için gerçekten uygun. Tonlarca arka uç özelliğine (özel sunucu gibi) ihtiyacınız olmadığı sürece, bazı durumlarda ayda 3 ABD dolarına kadar düşük bir ücretle başlayabilirsiniz..

Alternatif olarak, kendi barındırma hizmeti sunan bir platformla bir blog başlatmayı seçebilirsiniz. Size gösterdiğimiz her sitenin bu seçeneği vardır, bu da çalışmaya başlamayı kolaylaştırır.

İki seçeneğin kısa bir karşılaştırması.

Kontrol

Blogunuz üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız, o zaman kendi hesabınızı barındırmanız gerekir. Bunu sizin için yapan bir siteyi ön tarafta kullanmak daha kolay olsa da, kurallarına ve kısıtlamalarına uymanız gerektiği anlamına gelir..

Kullanım kolaylığı

Çoğunlukla, kendi kendine barındırma, çalışması için biraz bilgisayar bilgisi gerektirir. Bilgisayarda okuma yazma bilmiyorsanız, muhtemelen kullanabileceğiniz veya kullanamayacağınız bir şey için ödeme yapmaya başlamak istemezsiniz. Genel olarak, barındırılan blog siteleri yeni başlayanlar için çok daha iyidir ve herhangi bir para ödemeden önce sürecin nasıl gittiğini görmenizi sağlayacaktır..

Para Kazanma

Para kazanmak için bir blog mu başlatıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman kendi kendini barındırma en iyi bahis olacaktır. Her ne kadar kendinizi tanıtmanıza ve gelir elde etmenize izin veren platformlar olsa da, kendileri barındırarak alabileceğiniz para kazanma düzeyini asla sağlamayacaklardır. Ayrıca, birçok durumda, kazançlarınızın bir kısmını bile alabilirler.

Ücretsiz Blog Nasıl Başlatılır

İlk başta, bir blog başlatmak biraz zor olabilir. Kurulum için çok sayıda farklı seçeneğin yanı sıra tanıtım ve para kazanma seçenekleriyle, ilk etapta nasıl başlayacağınızı bilmek zor olabilir.

Bu nedenle, blogunuzu yerden kaldırmak için size basit bir adım adım kılavuz sunmak istiyoruz. Oradan sizi nereye götürdüğünü görebilirsiniz.

Genel olarak, blogunuzun istediğiniz trafik türünü alması yıllar alabilir, bu yüzden sabırlı olmanız gerekir. Bununla birlikte, sadece istediğinizden daha uzun sürdüğü için pes etmeyin.

Ödeme Yapan Bloglama Siteleri

Şimdiye kadar, sıfırdan kendi blogunuzu nasıl kuracağınızdan bahsediyoruz. Ancak, bir site oluşturmak ve malzemenizi tanıtmak için tüm zor işleri yapmadan içerik oluşturmak isterseniz?

Bu kulağa çekici geliyorsa, burada malzeme gönderebileceğiniz ve bunun için ödeme alabileceğiniz birkaç yer var. Bu, çalışmanız üzerinde yaratıcı bir kontrole sahip olmadığınız anlamına gelse de, daha sonra kendi blogunuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz yan gelir ve maruz kalma elde etmek için harika bir yol olabilir..

 • HubPages: Bu platform tutkulu olduğunuz her şeyi yazmanıza ve bunu yaparak para kazanmanıza olanak tanır. Makaleleriniz yayınlanır ve ardından ilgili reklamlar yanına yerleştirilir. Bu reklamlardan kazanılan paranın bir yüzdesini tutarsınız.
 • ListVerse: listeye dayalı makaleler yazmayı seviyorsanız, bunları yayınlayacağınız bir yer. Parça başına 100 dolar sabit bir ücret öderler, ancak dikkate alınacak en az 10 bölüme sahip olmaları gerekir.
 • ProBlogger: burada çok çeşitli müşterilere içerik sağlamak için bir iş panosu bulabilirsiniz.
 • Serbest Yazma İşleri: Bu, sizi yüksek kaliteli içeriğe ihtiyaç duyan işlere bağlayabilen başka bir sitedir.

Katkıda bulunan yazarlara ödeme yapan farklı siteleri arayın ve materyallerinizi onay için gönderin. Çoğu durumda, makale başına 100 $ veya daha fazla kazanabilirsiniz ve en iyileri makalenizin ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak bir yüzde sunar.

Sonuç

Bloglamaya başlamak için ne gerektiğini bildiğinize göre, sizi durduran nedir? Oraya çıkın ve bu ücretsiz blog sitelerinin sizin için çalışmasını sağlayın. Bu senin tutkun, neden onu gerçek bir şeye dönüştürmüyorsun??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector