Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucuları: Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur? (Mayıs 2020)

Ciddi anlamda? Küçük bir işletme sahibi – tasarım becerileri ve çok az bütçesi olan veya hiç bütçesiz – ücretsiz bir web sitesi oluşturabilir?


Cevap Evet. Ve bunu yapmak için teknik bile olmanıza gerek yok.

Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Birçok girişim, bir web sitesi oluşturmak için büyük paralar harcamaya hazır değil. Ancak sorun şu: Bir web siteniz yoksa, bir şirketiniz olduğunu bilen var mı? İnsanlar artık işletme bulamıyor, arama motorları işletme web siteleri buluyor.

Peki ücretsiz web sitenizi nasıl oluşturmaya başladınız? Bunu tam olarak yapmanıza yardımcı olacağız.

Nasıl yapılır web sitesi seçenekleri

Size yardımcı olacak bir profesyonel ödemeden bir web sitesi oluşturmanın sadece iki yolu vardır: Ücretsiz bir web sitesi oluşturucu kodlamayı veya kullanmayı öğrenin.

Kod yazmayı öğrenmek harika bir plan – işte bazı yardım etmek için ücretsiz kaynaklar – ancak bu, web sitenizi hızlı bir şekilde kaldırmayacaktır. Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları çok daha hızlı ve daha kolay bir seçenek sunar.

Mükemmel değiller, ancak küçük bir işletme için, özellikle sınırlı web becerileri ve sıkı bir bütçeyle, profesyonel bir web sitesini hızlı ve ucuz bir şekilde kurmanıza yardımcı olabilirler.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucularının Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Hiç para harcamadan bir web sitesi oluşturun
 • Kullanımı basit – küçük işletmeler için harika
 • Teknik veya tasarım becerisine gerek yok
 • Şablonlar ve araçlar dahil
 • Büyüdükçe mevcut premium planlar

Eksileri

 • Reklamlar sitenizde görünüyor
 • e-Ticaret seçenekleri ücretsiz planlarla çok sınırlı
 • Özelleştirmek her zaman kolay değil
 • Mülk sahibi olmak için ayarlayın – sitenizi taşımak daha zor
 • Premium planlar geleneksel web barındırıcılarından çok daha pahalı

Web sitesi oluşturucuların şu anda ücretsiz bir web sitesi almak isteyen yeni başlayanlar için harika olduğunu düşündüğümüz nedenlere bir göz atalım.

Neden ücretsiz bir web sitesi oluşturucu kullanmalısınız?

Teknik bir geçmişiniz olmadığında kendi web sitenizi oluşturmak için doğru araçlar önemlidir. Ücretsiz site oluşturucunun çoğunda standart olan harika araçlardan ve özelliklerden bazıları.

Sürükle ve bırak

Sürükleyip bırakmanın tüm noktası, öğeleri bir web sayfasına yerleştirmek veya taşımak için imlecinizi kullanmanıza izin vermektir. İşaretleyin ve tıklayın, görüntüyü veya widget’ı olmasını istediğiniz yere sürükleyin, ardından bırakın.

Kolay ve sezgisel – kod gerekmez – ve sonuçları hemen görürsünüz. Beğenmediyseniz, silmek için X işaretini tıklayın ve üzerine başka bir şey sürükleyin.

Özel Alan Adı

Bir web sitesini düşünüyorsanız, alan adınızı zaten almış olabilirsiniz. İyi haber şu ki yine de kullanabilirsiniz – kendi alan adınız arama motorlarının sizi bulmasını kolaylaştırır.

Oluşturucunuzu seçtikten sonra alan adınızı ona bağlayabilirsiniz. İnşaatçıların çoğunun alan adını sitenize bağlamak için aylık bir ücret talep ettiğini unutmayın..

wix

Çevrimiçi Mağaza (e-Ticaret)

Ücretsiz bir çevrimiçi mağaza kurabildiğinizde, kesinlikle büyük bir anlaşma. Site inşaatçıları da bunu kolaylaştırıyor, ancak bunun ücretsiz sınırlarının burada olduğunu söyledi.

Çoğu e-Ticaret seçeneği envanterinizin boyutunu belirler – genellikle beş öğe ile sınırlıdır. PayPal gibi geleneksel satıcılara yönelen ödeme işlemcilerinin sayısını kontrol ediyorlar.

Ancak şu anda çevrimiçi satış yapmaya başlamanız için bir yol sunuyorlar ve daha fazla kaynağa ihtiyacınız varsa ücretli plana geçebilirsiniz.

weebly

Ücretsiz Alan Adı

Çoğu üretici size ücretsiz bir alan adı sunar. AMA… aslında bir alt alan adı. Örneğin Wix kullandıysanız, alan adınız: www.mywebsite.wixsite.com. Arama motorları bu tür kurulum lehine değil.

Genellikle 12,00 dolar karşılığında bir alan adı satın alabilirsiniz. Namecheap alan adı gizliliğini ücretsiz olarak içerdikleri için bunu yapmak için harika bir yer.

ucraft

Ağ sağlayıcısı

Ücretsiz bir web sitesi oluşturucu alan adınızı barındırır – onlar sizin çevrimiçi ev sahibinizdir. Ücretsiz barındırma karşılığında ziyaretçileriniz reklamları görecek.

Siteniz trafik oluşturdukça, reklamlar olmadan daha fazla bant genişliği veya özellik isteyebilirsiniz. Her ücretsiz yapımcının buna yardımcı olmak için premium planları vardır, ancak

Geleneksel bir sağlayıcıda bir siteyi barındırmaktan çok daha pahalı.

Webstarts

Sezgisel

Ücretsiz inşaatçıların kullanımı kolaydır ve anlaşılması daha kolaydır. Bu onların işi – sizin ve küçük işletmenizin çevrimiçi olmasını kolaylaştırmak için.

Jimdo

Duyarlı tasarım

Duyarlı tasarım, web sitenizin görüntülendiği ekranın boyutuna yanıt verdiği anlamına gelir. Çevrimiçi etkinliğin yaklaşık% 48’i mobil cihazlarda gerçekleştiğinden, duyarlı tasarım önemlidir.

Çoğu oluşturucu, sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacak şablonlar veya temalar sağlar. Her zaman farklı boyuttaki cihazlarda ve farklı tarayıcılarda kontrol edin.

mozello

Sosyal Medya Entegrasyonu

Web sitesi oluşturucularının çoğu bazı sosyal medya araçlarını veya widget’larını içerecektir. Çoğu, yayınlarınızı ve sayfanızı görüntülemek için paylaşım simgeleri içerir, böylece kullanıcılar istedikleri içeriği paylaşabilir.

Bazıları kendi hesaplarınıza bağlantı sağlamak veya hatta tweet’lerinizi veya yayınlarınızı doğrudan sitenizde görüntülemek için widget’lar sunar.

WebFlow

Arama motoru optimizasyonu

Ücretsiz web sitesi oluşturucuları, arama motorlarının sitenizi bulmasını kolaylaştırmak için bazı temel destekler sunar. SEO’nun bütün mesele bu.

Bu araçlar genellikle meta veri veya SEO başlıkları eklemek için formlar ve resimlerinizi tanımlamak için alternatif metin içerir. Bu araçlar yardımcı olsa da, arama sayfası sonuçlarındaki (SERP’ler) konumunuzu iyileştirmek çok daha geniş bir ağ gerektirir.

imcreator

Küçük işletme dostu

Yeni başlayanlar hoş geldiniz! Yine, bu inşaatçılar küçük işletme sahipleri için tasarlanmıştır ve önemli bir nakit yatırımı olmadan hızlı bir şekilde çevrimiçi olma şansı verir..

zoho

İçerik yönetim sistemi

İçerik Yönetim Sistemi (CMS), çoğu insanın tanıdık ve kullanımı kolay bulduğu bir arayüzdür. İçerik eklemek için temel biçimlendirme seçenekleriyle Microsoft Word gibi çevrimdışı yazılım uygulamalarına benzer.

site123

14 En İyi Ücretsiz Web Sitesi Kurucuları

Küçük işletme için hangisi doğru? İşte bugün en iyi inşaatçıları ele alalım.

1. Weebly Web Sitesi Oluşturucu

weebly web sitesi oluşturucu

Weebly en popüler ücretsiz inşaatçılardan biridir. Kullanımı son derece kolaydır, CMS daha fazla işlevsellik eklemek için bir sürükle bırak oluşturucu, SEO araçları ve uygulama sayısı içerir. Ücretsiz plan, bir alt alan adı, sohbet ve e-posta yoluyla destek ve SSL sertifikası içerir. (SSL sertifikası bir güvenlik doğrulama aracıdır – alan adınızı HTTP’den HTTPS’ye değiştirir.) Sitenizi hareket halindeyken yönetmek için ücretsiz mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Weebly standart tasarımlar (şablonlar) içerir, ancak seçim biraz sınırlıdır. Oldukça can sıkıcı bir sınırlama, medya kitaplığının olmamasıdır – daha önce kullansanız bile her görüntünün her seferinde yüklenmesi gerekir.

Ücretsiz planda veya hatta özel etki alanınızı siteye bağlayan planda çevrimiçi bir mağaza için seçenek yoktur. Bir e-Ticaret sitesi başlatmak istiyorsanız Profesyonel planlarına geçmeniz gerekir.

Artıları

 • Basit, sezgisel CMS sürükle bırak oluşturucuyu içerir
 • Ücretsiz plan SSL içerir
 • Siteye her yerden erişim için mobil uygulama
 • Ücretsiz plan için sohbet ve e-posta desteği

Eksileri

 • Sınırlı sayıda şablon
 • Ücretsiz planda e-ticaret seçeneği yok
 • Resimler için medya kütüphanesi yok

Weebly’yi ziyaret edin

2. Wix Web Sitesi Oluşturucu

wix web sitesi oluşturucu

Wix, başınızı döndürecek birçok seçeneğe sahip ücretsiz bir web sitesi oluşturucusudur. Özelleştirilmesi oldukça kolay tonlarca duyarlı tasarım şablonu var. Muhtemelen yeni başlayanlar için en iyi özellik Wix ADI – Yapay Tasarım Zekası. Temel olarak, birkaç soruyu yanıtlarsınız ve Wix siteniz için özel bir şablon oluşturur.

Freebie planı, geniş şablon kütüphanesine, ücretsiz bir alt alana ve barındırma hizmetine ve sınırlı bir e-Ticaret seçeneğine erişim içerir. Hangi özelliklerin ücretsiz ve hangilerinin premium olduğunu net bir şekilde tanımlamazlar..

Dikkat edilmesi gereken iki şey var. Birincisi, Wix reklamcılık konusunda utangaç değil. Sitenize bir banner reklam eklendi. İkincisi, şablonlar harika olsa da, bunlar birbirinin yerine kullanılamaz. Değiştirmek isterseniz, yaptığınız içeriği veya özelleştirmeleri kaybedersiniz.

Artıları

 • Tonlarca duyarlı şablon
 • Kullanımı kolay sürükle ve bırak üreticisi
 • Yapay Tasarım Zekası arayüzü, stok sorularına cevap veren özel bir site oluşturabilir
 • Ücretsiz planda küçük çevrimiçi mağaza için makul seçenekler
 • Sınırsız yazı tipi, animasyon, video arka planı ve paralaks efektleri.

Eksileri

 • Ücretsiz planda verilen alt alan adından etkilenen SEO
 • Kendi alan adınızı kullanmak için aylık ödeme
 • Serbest planda agresif reklam yerleşimi

Wix hakkında daha fazla bilgi edinin

3. WordPress.com

wordpress

WordPress.com, özel bir CMS ile ücretsiz bir blog platformu olarak başladı. (Aynı CMS ücretli barındırma sağlayıcıları üzerinde ücretsiz bir uygulamadır.) WordPress.com temel bir blog için harika, ancak küçük bir işletme web sitesi oluşturmaya çalışan yeni başlayanlar için biraz daha çaba gerektirebilir..

WordPress.com, kaydolduğunuzda birkaç ücretsiz tema sağlar. Bir alt etki alanı ve çok fazla ekstra özellik sağlayan Jetpack dahil bazı eklentiler alırsınız. Sürükle ve bırak oluşturucu yok ve gösterge paneli yeni başlayanlar için daha az sezgisel. Mükemmel bir özellik, içeriğinizi dışa aktarabilme özelliğidir – bu nedenle bu ücretsiz barındırma platformunun geçişi, diğer çoğu ücretsiz yapımcıdan daha kolaydır.

Küçük işletmeler için premium planlar, geleneksel bir barındırma sağlayıcısı ve aynı CMS’yi kullanmaktan yaklaşık 4 kat daha pahalıdır.

Artıları

 • Mükemmel blog platformu
 • Kullanımı kolay sürükle ve bırak üreticisi
 • Resim kütüphanesi, ücretsiz temalar ve eklentiler
 • İçerik, siteyi taşımak için dışa aktarılabilir
 • Ücretsiz plan, WordPress CMS’nin temellerini öğrenmenin kolay yoludur

Eksileri

 • Alt alan adından etkilenen SEO
 • Çok pahalı prim planları
 • Eklentiler ve temalar premium planlarda bile sınırlı ve kontrol edilir

WordPress.com’u ziyaret edin

4. Site123 Web Sitesi Oluşturucu

Site123 web sitesi oluşturucu

Site123 rakiplerinden farklı bir yaklaşım getiriyor – sürükle ve bırak üreticisi yok. Bunun yerine sadece içeriğinizi yüklersiniz ve duyarlı bir tasarımda üretilir. Bir siteyi gerçekten hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Site 123, sohbet, e-posta ve bilet sistemi aracılığıyla 7/24 destek ile müşteri hizmetlerinde üst sıralarda yer almaktadır. Ücretsiz alt alanınız, SEO araçlarınız ve bir dizi duyarlı tasarım şablonuna erişiminizle birlikte ücretsiz plana dahildir. Belirli bir mağaza oluşturucuyla bir e-ticaret seçeneği alabilirsiniz, ancak premium bir plan gerektirir.

Site 123 çok SEO dostu olduğunu belirtiyor, ancak bu gerçekten bir alt alan adı olan herhangi bir site için geçerli değil. Premium planlar için tek bir ücret ve bu rotaya gitmeyi seçerseniz 14 günlük para iade garantisi vardır..

Site123’ü inceleyin

Artıları

 • Duyarlı tasarım şablonlarının iyi seçimi
 • Bina gerekmez – sadece içerik yükleyin
 • Kurulum sihirbazında ücretsiz görüntüler
 • Müşteri hizmetleri için çok olumlu yorumlar
 • Premium plan, alan adı kaydını içerir

Eksileri

 • Ücretsiz plan için e-ticaret seçeneği yok
 • Şeffaf olmayan prim planları için fiyatlandırma
 • Paket planları lanse edildi ancak ayrıntılar açıklanmadı

5. Çarpıcı Web Sitesi Oluşturucu

Çarpıcı bir şekilde web sitesi oluşturucu

Çarpıcı bir şekilde daha yeni bir web sitesi oluşturucu. Ücretsiz planları ile bir alt alan adı, barındırma ve tek ürün çevrimiçi mağaza seçeneği elde edersiniz. Reklamları, sitenin altbilgisine bir rozet eklemeyi seçerek diğerlerinden daha az müdahaleci.

Düzenleme panosunun kullanımı kolaydır, şablonlar duyarlı ve özelleştirilebilir. Sitenizi LinkedIn sayfanızdan otomatik olarak oluşturan ilginç bir özellik var. Ayrıca, e-Ticaret işlemleri için ek ücret almazlar (yine de ödeme sağlayıcısı ücretleriniz vardır).

Ancak Çarpıcı bir şekilde, minimalist tek sayfa, kaydırılabilir web siteleri oluşturmak için tasarlanmıştır – bu, ücretsiz olarak kullanılabilen tek biçimdir. Çok sayfalı bir site oluşturabilirsiniz, ancak bunu yapmak için premium bir plan satın almanız gerekir.

Çarpıcı göz atın

Artıları

 • Kullanımı kolay site editörü
 • Çok çeşitli güzel ve duyarlı şablonlar
 • Minimum tek sayfa stili çok güncel
 • Daha az müdahaleci reklamcılık
 • Ödeme sağlayıcısı işlem maliyetlerine herhangi bir ücret eklenmedi

Eksileri

 • Sitede birden fazla sayfa olması için premium plana ihtiyacınız var
 • 1 ürünle sınırlı e-ticaret ücretsiz planı
 • Önceden ödenen premium fiyatlandırma planları – geleneksel ev sahiplerinden çok daha pahalı

6. Ucraft Web Sitesi Oluşturucu

Ucraft Web Sitesi Oluşturucu

UCraft, ücretsiz planında bazı harika özelliklere ve ciddi sınırlamalara sahiptir. İyi haber – ek bir ücret ödemeden sitenize özel bir alan adı bağlamanızı sağlar. Bu SEO için harikadır ve müşterilerinizin hatırlaması bir alt alan adından çok daha kolaydır. Google analizlerini de kullanabilirsiniz ve bir SSL alırsınız.

Kötü haber, serbest plandaki kişiselleştirme gerçekten sınırlı. Ucraft, açılış sayfalarına daha büyük çok sayfalı seçeneklerden daha fazla eğilim gösterir. Ücretsiz planda çevrimiçi mağaza seçeneği de yok, ancak 14 günlük para iadesi ücretsiz denemesiyle premium planları var.

Bir dizi duyarlı şablon, bir dil uygulaması, ücretsiz bir logo yapımcısı ve bir tür açılış sayfası yaratıcısı var – ki bu harika bir şey. Premium planlar hemen hemen diğer inşaatçılar ile eşit.

Ucraft’ı ziyaret edin

Artıları

 • Özel alan adını ücretsiz olarak bağlayın
 • Duyarlı şablonların iyi seçimi
 • Ücretsiz logo yapımcısı
 • SSL dahil
 • Ücretsiz dil uygulaması ile çok dilli site

Eksileri

 • Şablon özelleştirme ücretsiz planla sınırlı
 • Ücretsiz plan için çevrimiçi mağaza yok
 • e-ticaret Shopify üzerinden yönetiliyor – en kolay mekan değil

7. Lander Web Sitesi Oluşturucu

Lander Web Sitesi Oluşturucu

Lander açılış sayfalarını yapar – marka hakkında konuşun. Açılış sayfası genellikle belirli bir harekete geçirme ifadesini (CTA) tanıtan bağımsız bir web sayfasıdır. Bunun anlamı, ziyaretçinin belirli bir işlem yapmasını, bir şey satın almasını, bir şeye katılmasını veya birini aramasını istemenizdir..

Özgür olarak, Lander bu konsepti çok ileriye götürüyor. 14 günlük ücretsiz deneme için premium planlarından birini kullanmanıza izin veriyorlar. Satın almazsanız, siteniz hala kapalıdır, ancak özelliklerin çoğu kapatılmıştır. Lander, belli miktarda teknoloji bilgisine sahip dijital pazarlama şirketlerine yönelik görünüyor.

Muhtemelen ilk sitelerini inşa eden küçük işletmeler için en iyi seçenek değil.

Artıları

 • Duyarlı şablonların güzel seçimi
 • Güncel ve minimalist stiller
 • Pazarlama profesyonellerine yönelik
 • Çok sayıda entegrasyon – Facebook, Mailchimp, Zapier
 • A / B Bölünmüş Test

Eksileri

 • Ücretsiz plan yok – sadece ücretsiz deneme
 • Çok pahalı prim planları
 • Yeni başlayanlardan daha fazla teknoloji meraklısı kullanıcılar için

8. Jimdo Web Sitesi Oluşturucu

Jimdo web sitesi oluşturucu

Jimdo, ücretsiz planlarında standart tekliflerin çoğunu içeren güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. Ücretsiz bir alt alan adı, duyarlı şablonlara erişim ve Wix gibi, siteniz için özel bir şablon oluşturmak için yapay tasarım kullanırlar. Ancak bazı ciddi sınırlamalar da var.

Ücretsiz plan hiç destek sunmuyor – buna küçük bir işletmenin seçeceği bir şey olmadığını ima eden “Oyun” planı diyorlar. Premium planların dışında SEO aracı ve e-ticaret seçeneği yoktur.

Prim planlarının çoğundaki fiyatlar diğer satıcılarla aynı aralıktadır, ancak tam işlevsellik için çok daha pahalıya mal olur.

Artıları

 • Özel site üretmek için yapay tasarım süreci
 • Siteyi çalıştırmanın çok hızlı bir yolu
 • Kullanımı basit SEO temel araçları
 • Sosyal medya hesaplarını kolayca bağlayın
 • Mevcut blokları ekleyerek veya düzenleyerek siteyi özelleştirin

Eksileri

 • Ücretsiz plan için müşteri desteği yok
 • Şablon yok – yalnızca ADI
 • Ücretsiz planda çevrimiçi mağaza yok
 • Pahalı prim planları

Jimdo hakkında daha fazla bilgi edinin

9. Carrd Web Sitesi Oluşturucu

Carrd web sitesi oluşturucu

Carrd Çarpıcı bir şekilde – tek sayfa siteleri oluşturmak için kullanıyorsunuz. İnanılmaz derecede uygun – prim planı yılda sadece 19 dolar. Carrd’ın kendi web sitesi çarpıcı, tek sayfalık bir sitedir. Bazı şablonlar bu stili çoğaltır.

Çok sayfalı bir site için gerçek bir seçenek yoktur, ancak aynı arka planda aynı yerde aynı yerde farklı içerik bloklarını göstermek için düğmeler kullanan bölümlü bir şablon sunarlar..

Ancak, sitenizi şu anda çevrimiçi olarak oluşturmaya başlayabilirsiniz, kredi kartı yok – bir hesap bile oluşturmadınız. Bu biraz çılgınca. Şablonlar duyarlı, kullanımı çok kolay ve reklam düşük anahtar.

Açıkçası, yılda 19 $ karşılığında, prim ücretsiz olmaktan bile daha iyi olabilir. Özel bir alan adı kullanabilir, ödeme seçenekleri, doğrudan e-posta listeleri ve diğer harika eklentileri ekleyebilirsiniz.

Artıları

 • Minimalist tek sayfalık siteler – çok güncel
 • Duyarlı şablonlar
 • İnanılmaz ekonomik prim planı
 • Serbest planda düşük anahtar reklam
 • Hesap gerekmez – sadece bir şablon seçin ve başlayın

Eksileri

 • Çok sayfalı site yok
 • E-ticaret seçeneği yok
 • Destek yok

Cardd’a buradan göz atın

10. Zoho Sites Web Sitesi Oluşturucu

Zoho Sites Web Sitesi Oluşturucu

Zoho ücretsiz değil ama ücretsiz bir denemesi var. (Açılış sayfalarından bilmiyor olabilirsiniz.) Zoho’nun bir sürükle bırak oluşturucusunun yanı sıra, değişikliklerinizi anında görmek için tarayıcıda çalışmanıza izin veren bir görsel oluşturucu vardır. Bölümler kullanılarak oluşturulmuş duyarlı şablonları vardır ve şablonları kaybetmeden değiştirebilirsiniz.

Daha fazla teknik kullanıcı için, hangi içeriğin en iyi sonucu verdiğini görmenize yardımcı olacak kod düzenleyici ve bölünmüş test seçeneği vardır. Çok sayıda eklenti ve işletme işlevleri için birçok ek uygulama var.

Artıları

 • Gösterge tablosunu kullanarak oluşturucuyu sürükleyip bırakın
 • Tarayıcıda düzenlemek için görsel oluşturucu
 • Duyarlı şablon seçimi
 • Bölünmüş Test
 • 3. taraf uygulama entegrasyonlarının mükemmel seçimi

Eksileri

 • Ücretsiz plan yok
 • Destek yalnızca haftada 5 gün çalışır
 • Entegrasyon olmadan çevrimiçi mağaza yok

Zoho Sites hakkında bilgi edinin

11. Google My Business Web Sitesi Oluşturucu

Google My Business Web Sitesi Oluşturucu

Google, tamamen ücretsiz ve şirket profilinize koyduğunuz bilgileri kullanıyor. Söylemeye gerek yok, SEO dahil.

Bu platformdan yararlanmak için Google My Business’ta doğrulanmış olmanız gerekir. Ücretli plan yoktur – Google, işletmenizi doğruladıktan sonra müşteri yorumları, analizler ve Google haritaları da dahil olmak üzere tüm hizmetleri kullanmanıza olanak tanır. (Adresinizi doğrulamak için bir posta kartı gönderirler.)

Bundan sonra, yeni web sitesi oluşturucusunu, işletme hesabınızdan bilgi alan ücretsiz bir site oluşturmak için kullanabilirsiniz. Resimler ekleyebilir, mevsimsel değişiklikler için çalışma saatlerini güncelleyebilir, bir promosyon çalıştırabilir, bir konum ekleyebilirsiniz. Web sitesi oluşturucu duyarlı, kullanımı kolay, telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz – tüm gün Google.

Artıları

 • Tamamen ücretsiz – maliyet planı yok
 • Ücretsiz konaklama
 • Google İşletme bilgileri ile entegre
 • Özel alan
 • Müşterilerle etkileşimi artırın

Eksileri

 • Yalnızca Google Business üyeleri için
 • Google işletme doğrulaması gerekiyor
 • Google’ın ana işi Reklam Satışı

Google My Business hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz

12. About.me

About.me Web Sitesi Oluşturucu

About.me küçük işletmelerden çok bireyler için bir web sitesi oluşturucusudur. Ancak bir danışman veya solo uygulayıcıysanız, About.me tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Ne yazık ki, portföyü göstermek istiyorsanız, premium plana ihtiyacınız var.

Ücretsiz bir plan var ve alt alan daha yararlı: about.me/seni bulmaya çalışan insanlar için adınız. Ayrıca, bir yer paylaşımıyla belirli bir CTA’yı ve alanınızdan herhangi bir e-postayı sitenizden ekran görüntüsü eklemek için alışılmadık bir eklentiyi vurgulama seçeneği sunar..

Aksi takdirde, bir web sitesinden çok çevrimiçi bir özgeçmiş gibi görünüyor.

Artıları

 • Bireysel tanıtım için harika
 • Ücretsiz konaklama
 • Duyarlı şablonlar
 • Bireyler için yardımcı olan alt alan adı

Eksileri

 • Gerçekten küçük işletmeler için değil
 • Ücretsiz planda portföy yok
 • İşlevsellik diğer inşaatçılara kıyasla sınırlı

Bkz. About.me

13. Biçim

Web Sitesi Oluşturucuyu Biçimlendir

Biçim, genel bir web sitesi oluşturucusundan çok bir portföy oluşturucusudur. İşlerini sergilemek ve satmak isteyen küçük işletmeler için harika bir seçenektir. Ne yazık ki, gerçekten ücretsiz değil, ancak iki haftalık ücretsiz deneme sunuyor.

Her şey gibi, Format da duyarlı şablonlar (temalar) kesinlikle görsel sanatçılar, tasarımcılar ve yapımcılara yöneliktir. Küçük bir online mağaza seçeneği ile en ucuz olan 3 ücretli plan vardır. Sonraki iki fiyatlandırma katmanındaki değerli bir özellik, müşterilerin iş örneklerini çevrimiçi olarak incelemesi, kanıtlaması ve onaylaması için özel bir alandır.

Format, ne yaptığınıza bağlı olarak oldukça havalı bir araçtır, ancak temel plan gerçekten basittir, bu nedenle daha yüksek fiyatlı premium özelliklerle ilgilenmiyorsanız – alışveriş yapın.

Artıları

 • Ajanslar ve görsel tasarımcılar için mükemmel
 • Kendi alan adınızı bağlayın – alt alan adı yok
 • Duyarlı temalar
 • Müşterilere iş ürününün kanıtlarını gösteren özel alan
 • Tüm planlar için e-Ticaret seçeneği

Eksileri

 • Ücretsiz plan yok
 • Online mağaza için temel plan sınırlıdır
 • Fiyatlandırma geleneksel bir ev sahibinden çok daha pahalı

Bkz. Biçim

14. WordPress + Elementor

wp + elementor web sitesi oluşturucu

Elementor, GoDaddy veya Bluehost gibi geleneksel bir barındırma platformunda WordPress kurulumuna eklenen ücretsiz bir sayfa oluşturucu eklentisidir. Eklentinin kendisi ücretsiz olmakla birlikte, 3 yıllık bir plan taahhüt ederseniz, genellikle yılda 80,00 dolar veya daha az barındırma için ödeme yapmanız gerekir..

Bu seçeneği, zaten bir barındırma paketi satın alan ve görsel bir arayüze sahip bir sürükle bırak üreticisi isteyen küçük işletmeler için ekliyoruz. Eklenti, web sitesi oluşturucusudur ve kendi barındırma şirketinizi satın aldığınızda – reklam yoktur ve genellikle ücretsiz bir alan adı alabilirsiniz.

Artıları

 • Eliminator eklentisi ücretsiz
 • Eklentiyle çalışmak için tasarlanmış ücretsiz duyarlı temalar
 • Tarayıcıda değişiklik yapmak için görsel oluşturucu
 • Yeniden kullanılabilir bloklar oluşturma
 • Eklentiyle birlikte verilen sayfa düzenleri ve bölümler

Eksileri

 • Ücretli barındırma gerekli
 • Onunla çalışmak için tasarlanmamış temalarla çelişebilir
 • Diğer inşaatçılar kadar kolay değil

Elementor hakkında bilgi edinin

Özetliyor

Ücretsiz web sitesi oluşturucular kesinlikle mevcuttur. Kullanımı kolaydır, herhangi bir tasarım veya teknik beceri gerektirmez ve masaüstlerinden tabletlere ve akıllı telefonlara kadar tüm farklı ekran boyutlarında çalışır.

Sizin için neyin doğru olduğuna nasıl karar verirsiniz??

 1. Ne kadar desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünün.
 2. Ne kadar özelleştirme yapmak istiyorsunuz??
 3. Çevrimiçi bir mağaza istiyorsanız, premium planların fiyatını kontrol ettiğinizden emin olun.
 4. Kendi alan adınızı kaydetmeyi düşünün – uzun vadede paraya değer.

En önemlisi, web sitenizin işletmenizi oluşturmanıza yardımcı olması gerektiğini unutmayın. Müşterilerinizin ne bilmek istediklerini ve bu konuda ne yapmalarını istediğinizi düşünün.

Ardından web sitesi oluşturucunuzu seçin ve küçük işletmenizi bugün çevrimiçi yapın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map