Ücretsiz WordPress Hosting: Efsane mi Gerçek mi? (Mayıs 2020)

Hangisi daha iyi olduğunu düşünüyor musunuz: ücretsiz WordPress hosting veya ucuz WordPress hosting?


Fark eder mi?

Bu makale sadece ikisi arasında karar vermenize yardımcı olması için yazılmıştır..

Okumaya devam etmek.

Ücretsiz WordPress barındırma konusunda kafası karışık.

Özellikle bir WordPress sitesi ile çalışmaya başladığınızda, insanların sıkça karşılaştığı sorulardan biri, keşfetmeye değer ücretsiz WordPress barındırma seçeneklerinin olup olmadığıdır. Piyasada kesinlikle ücretsiz seçenekler var ve bazıları web’de kişisel bir blog almak isteyen biri için iyi olabilir. Bir işletme veya kuruluş için en iyi barındırma paketini arıyorsanız, ziyaretçilerinizin iyi bir deneyime sahip olmasını sağlamak için muhtemelen en az biraz nakit para yatırmaya değer.

Size neyin mevcut olduğu hakkında bir fikir vermek için ücretsiz WordPress barındırma hizmetlerine bakacağız. Bundan sonra, bankayı kırmadan ücretli bir hosting hesabı almanın bazı yollarını kontrol edeceğiz. Sonunda, neden düşük maliyetli bir ödeme seçeneği bile neden zor kazanılan nakit bazı ayrılmak için küçük bir ağırlığa değer olabilir açıklayan bir karşılaştırma olacak.

Ücretsiz WordPress Hosting Seçenekleri

1. WordPress.com

wordpress

Potansiyel baş ağrılarıyla uğraşmak zorunda kalmadan en iyi ücretsiz WordPress hostingini arıyorsanız, doğrudan WordPress.com’a gitmek daha iyi olabilir. Platform temel olarak Google’ın Blogger’ı gibi diğer blog oluşturma platformlarının yaptığı gibi çalışır. Özelleştirme ve görünüm açısından, bu alternatiflerden kesinlikle bir adım önde. Ayrıca, ücretsiz olarak sağlanan diğer birçok blog platformunun aksine WordPress’i çalıştırıyor.

Veritabanı erişiminden veya sitelerinde büyük değişiklikler yapma kapasitesinden endişe etmeyen insanlar WordPress.com ile iyi olacak. Öte yandan, bir WooCommerce web sitesi gibi bir şey kurmak istiyorsanız, özelleştirilebilirlik sorunu bir sorun olacaktır..

WordPress.com için büyük bir ters, ev sahibinin üzerinde çalışan web siteleri ton tutmak için yeterli kaynak sağlamak için çok çalıştı. Daha önce de söylediğimiz gibi, sadece tren sevginizi kutlayan kişisel bir blog atmak istiyorsanız, bu gerçekten iyi bir seçenektir. Diğer her şey için, eksik olabilir.

WordPress.com’un Mülkiyeti Hakkında Bir Not

Paraşütün dışında, WordPress.com’un küçük bir tartışma yaşamayacağını belirtmek gerekir. İsmin önerebilmesine rağmen, kar amacı gütmeyen WordPress Vakfı tarafından çalıştırılmaz WP motorunun temel kodunu korur. Bunun yerine, Automattic adlı bir şirket tarafından işletiliyor. Automattic WordPress için birçok bileşen oluşturma ve bakımında bir ele sahipti, ancak barındırma seçenekleri ayrı bir tüzel kişiliktir.

WordPress.org’un Vakfın sitesi olduğunu unutmayın. İndirilebilecek PHP kod çekirdeğinin en son sürümünü barındırır. Bu, kurulumdan önce PHP ve MySQL ile kendi sunucunuzu çalıştırmanızı gerektiren kendi kendini barındıran bir seçenektir. Başka bir deyişle, açık kaynak paketiyle tamamen WordPress kurulumu yapıyorsunuz.

2.000webhost

000webhost

Platformunda 16 milyondan fazla kullanıcısı olan 000webhost, WP siteleri için ücretsiz web barındırma alanında yasal bir oyuncu. Ücretsiz site sürümü, aşağıdaki gibi tekliflerle birlikte, ücretsiz bir hosting hesabı için oldukça yüklü olarak gelir:

 • 1.000 MB disk alanı
 • Ayda 10 GB bant genişliği linimit
 • MySQL veritabanlarına erişim
 • cPanel

Ayrıca çok sayıda şablona erişim sağlayan ücretsiz bir web sitesi oluşturucu da var. Bunlar, mobil cihazlarla iyi oynayan duyarlı tasarımları içerir.

Müşteri bir hesaba iki web sitesi yerleştirebilir. 000webhost ayrıca bant genişliklerini veya depolarını yükseltmesi gereken kişiler için ücretli hizmetler de sunmaktadır. Sitelerinde reklam yayınlamak isteyen müşteriler için bile gelir paylaşımı var.

000webhost incelemesinin tamamını oku

3. Byethost

byethost

Byethost (bir yazım hatası değil) ücretsiz hosting şirketleri sektöründe gerçek bir tuhaflıktır. Teknik sorunlarla ilgili yardım da dahil olmak üzere ücretsiz 7/24 destek sunuyorlar. Müşterilerine daha fazla güç ve istikrar sağlamak için kümelenmiş sunucular kullanırlar. Ayrıca, aşağıdaki gibi etkileyici özellikler sağlarlar:

 • Reklamsız
 • Park edilmiş alan adları da dahil olmak üzere sınırsız alan adı
 • FTP erişimi
 • MySQL
 • Sınırsız disk alanı

Yükseltmeniz gerekiyorsa, Byethost ayrıca bir dizi seçenek sunar. Premium veya Business planlarına geçebilirsiniz. Daha fazla hıza ihtiyaç duyan insanlar SSD planları için midilli bile olabilir.

Byethost ile büyük bir dezavantajı ücretsiz barındırma için PHP sürümleri oldukça tarihli olmasıdır. Çalışmak için en yeni kodu almaya çalışırken bir sorun olabilir.

4. Ödül Alanı

AwardSpace

Çok sayıda ürün sunmakla birlikte sınırlı miktarda tedarik AwardSpace. Bir alan adı, bir e-posta hesabı ve bir MySQL veritabanı barındırırsınız. AwardSpace ile uğraşırken bir biggie, reklamsız bir deneyim sunmalarıdır.

Ayrıca PHP5 ve Perl / CGI-BIN ile zamanın biraz gerisinde ücretsiz bir teklif sunan başka bir şirket. Hesabınıza mutlak en yeni kodu yüklemeyeceksiniz. Yine de, arka tarafında olsun:

 • Hem Joomla hem de WordPress için tek tıklamayla yükleyiciler
 • E-posta gönderme, gerçek bir nadirlik
 • 1 GB disk alanı
 • Aylık 5 GB trafik

5. WPNode

wpnode

Reklam yok, bant genişliği ve maliyetle ilgili sınır yok. Amaç ne? İle WPNode, büyük yakalama tamamen kendi başınıza olmanızdır. WordPress ile çok kullanışlıysanız, en kötü deneyim olmayabilir. Alacaksın:

 • PHPMyAdmin kullanarak veritabanına tam erişim
 • Bulut tabanlı sunucular
 • Bir CDN
 • Önbelleğe almak
 • CloudFlare güvenliği

Nginx’in üzerine inşa edilmiştir, böylece sadece Linux’u tanıyan insanlar küçük bir öğrenme eğrisiyle karşılaşabilirler. Depolama 5G ve SSD. Ayrıca 1GB e-posta sistemi var. Ayrıca bir kontrol paneline erişiminiz olmaz ve yüklemeyi değiştirmenin bir yolu yoktur.

6. AWS

amazon ec2

Teknik desteği olmayan bir ortamda geliştirici olarak çalışmaktan çok rahatsanız, AWS’nin bir yıllık ücretsiz denemesi bir gitmek. Bir bulut sunucusunda, kendinden barındırılan bir sistemde yaptığınız gibi öğeleri değiştirmenize ve yüklemenize olanak tanıyan tam özellikli bir ortamınız olacaktır..

Bu, teknoloji açısından yoğun bir kurulumla başa çıkacaklarına güvenmeyen insanlar için mutlak bir hayırdır, ancak bir iş fikrini bir yıl boyunca test etmek isteyen yetenekli bir geliştirici için gerçekten çekici bir seçenek olabilir. Faturalandırma için kaydolduğunuzu unutmayın ve herhangi bir yere ulaşmıyorsanız barındırma hesabını iptal edin. Aksi takdirde, ilk yıl dolduğunda masrafları görmeye başlayacaksınız.

Ücretsizden Daha İyi: Ucuz WordPress Hosting

Ücretsiz hizmet planları uyarılar ve zeyilname ile birlikte gelir. Buradaki konumumuz oldukça açık: Eğer ücretli bir WordPress hosting kurulumu için ayda birkaç kuruşa kadar midilli yapabilirseniz, bunu yapmalısınız. Ayrıca, herkesin kurumsal düzeyde bir plan yapmak için uygun bir konumda olmadığını biliyoruz..

Bu, müşteri desteği ve taşıma, kurulum ve yapılandırma yardımı gibi yönetilen WordPress özellikleri olmadan yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Ayrıca, işlemin diğer ucundaki birisinin hesaplarını ödeyeceğinizi bilmek de iyidir. Mümkün olduğunca ücretsiz olan bazı seçeneklere bir göz atalım.

1. NameCheap EasyWP

namecheap 2019-Haziran

Yılda sadece 23 dolar ile EasyWP planı 10 GB SSD disk alanı ve ayda 50.000 ziyaretçiyi destekliyor. Hem FTP’ye hem de veritabanına erişebilirsiniz ve NameCheap kolay bir yedekleme ve sistemi geri yükleme ile gurur duyar. Daha da iyisi, 7/24 destek ve 30 günlük para iade garantisine sahip olacaksınız.

NameCheap sunucuları, hem çalışma süresi hem de yanıt hızı için haklı bir üne sahiptir. Mümkün olduğu kadar ücretsiz bir barındırma hesabı almak istiyorsanız, NameCheap, destek veya hızdan ödün vermeden bunu yapmak için en iyi şansınızdır..

NameCheap incelemesinin tamamını oku

2. SiteGround

SiteGround

Dolarınız için yüksek seviyede teknoloji ve müşteri desteği alabiliyorsanız, ayda 3,95 doların üzerinde para almak kötü bir anlaşma değildir. Şirket millet kapalı başlar 10 GB depolama alanı ve ayda 10.000 ziyaretçiyle. Yalnızca bir veya iki katman yukarı taşımak, hosting hesabı başına da sınırsız web sitesi elde etmenizi sağlar.

Önemli bir satış noktası, site göçü çabalarına ücretsiz destek sağlamalarıdır. Ayrıca, telefon, e-posta veya çevrimiçi sorun bileti ile 7/24 müşteri desteği sunan düşük maliyetli aralıktaki nadir sağlayıcıdır. PHP barındırma bir önyükleme, ve onlar iyi tepki ve kaya gibi sağlam çalışma süresi sağlar. Pazardaki en iyi çok yönlü deneyim.

SiteGround incelemesinin tamamını okuyun

3. BlueHost

Bluehost

Bir ile aylık 2,75 $ giriş fiyatı, BlueHost, sektördeki en düşük maliyetli rakiplerle rekabet etmeye çalışmaktadır. Bununla birlikte, bunun bir dezavantajı, fiyat sonunda ayda 7,99 dolara kadar çıkıyor. Ancak olumlu olan, planınızın aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli lezzetli özellikler içermesidir:

 • İlk yıl için ücretsiz alan adı kaydı
 • WordPress web siteniz için otomatik yükleyici ve otomatik güncellemeler
 • Ücretsiz bir SSL sertifikası

Aynı hesaba 5 adede kadar alan adı da park edebilirsiniz. 50 GB SSD depolama alanıyla, ziyaretçinin sayfa isteklerinin de hızlı bir şekilde işlenmesini bekleyebilirsiniz. Müşteriler ayrıca bir CDN’ye de erişebilir.

BlueHost, WordPress vakfı tarafından önerilen barındırma planları olan birkaç ortaktan biridir. Özel bir alana ve SSL sertifikasına ihtiyaç duyanlar için BlueHost, 7,99 ABD doları fiyat etiketinde bile mükemmel bir değer teklifini temsil eder.

BlueHost incelemesinin tamamını oku

4. HostGator

hostgator

Hosting sağlayıcıları gelince, HostGator ayda diğer ziyaretçilerin çoğundan daha fazla ziyaretçi sağlıyor. Ücretsiz geçiş desteği bir WordPress sitesi için sunulmaktadır ve kötü amaçlı yazılımların otomatik olarak algılanmasını ve kaldırılmasını sağlar. Benzer şekilde, veritabanları günlük olarak ek ücret alınmadan yedeklenir.

Planlar aylık 5,95 dolar ile düşük seviyenin ortasında. Yine de 100 ABD doları tutarında bir Google AdWords kredisi alabilirsiniz. Depolama alanı da ölçülmez, bu da HostGator’u WordPress sitelerini resim ve video gibi çok fazla içerik barındıran kişiler için çekici bir seçenek haline getirir.

Bu kadar hızlı yanıt veren bulut tabanlı bir sistem kullanıyorlar. Çalışma süresi% 100 katıdır. Ayrıca tamamen işlevsel bir cPanel kurulumuna erişebilirsiniz. Geliştiriciler için uygun ancak düşük aralıkta bir şey arıyorsanız, bu erişim ve kontrol düzeyini takdir edersiniz.

HostGator incelemesinin tamamını okuyun

5. iPage

Ipage

Millet iPage size oldukça basit bir değer önerisi ile geliyor. Aylık 3,75 ABD doları karşılığında sınırsız depolama alanı ve bant genişliği elde edersiniz. Sitenizin bir trafik domuzu olmasını bekliyorsanız, bu düşük bir fiyata büyük bir sorun. Ayrıca ilk yıl için ücretsiz bir alan adı kaydı içerir.

Bu satış konuşmasının dezavantajı, en düşük seviyenin uzman desteği sunmamasıdır. Bununla birlikte, şirketin 6,95 dolarlık planını seçerseniz, önceden yüklenmiş WordPress temalarına ve eklentilerine, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma, SiteLock güvenliği ve WordPress uzmanlarına erişebilirsiniz. İkinci seviyeye yükselseniz bile, paranız için hala çok fazla patlama yapacaksınız.

Tam iPage incelemesini okuyun

Karşılaştırma Free ile Cheap WordPress Hosting Providers

Ücretsiz plan ile düşük maliyetli ücretli plan arasındaki en büyük fark müşteri ve teknik destektir. Özellikle güçlü teknik altyapıya sahip olmayan kişiler için, yönetilen bir WordPress ekibinin sorularınızı cevaplamak için beklediğini bilmek büyük bir sorun olabilir. Cevap vermeye nitelikli bir insanın yardımını almak için mutlaka premium bir WordPress barındırma platformuna gitmeniz gerekmez..

Ücretsiz rotaya gittiğinizde herhangi bir atış atmayacaksınız. Örneğin, birçok barındırma sağlayıcısı en azından ücretsiz bir SSL sertifikası ve ücretli bir seçenekle en az bir yıl alan adı kaydı sunar. Tamamen ücretsiz WordPress site paketlerinde, bir dosya yöneticisine, temalara ve hatta kullanıcı dostu bir arayüze erişemezsiniz. Bazı durumlarda, kendi özel alan adınızı kullanmak yerine TLD’lerinde ücretsiz bir alt alan adı kullanarak takılmış olabilirsiniz.

Ücretli katmanlarda bulut ve SSD seçeneklerinin bulunması da arzu edilir. Ücretsiz bir sağlayıcı size dünyadaki tüm depolama alanını ve bant genişliğini verse bile, depolama ortamının hızı çok şey ifade eder. WordPress ile uğraşırken özellikle durum böyle.

WP motoru temalar, eklentiler ve senaryolarla dolup taşmaya eğilimlidir. Bir analitik paket üzerinde birikin ve yükleme süreleri, ücretsiz WordPress barındırma sağlayıcılarıyla düpedüz acı çekebilir. Ayrıca, uyumlu bir sisteme sahip olmak isteyeceksiniz:

 • Yerinde yorumlama
 • WP kurulumundan e-posta hesaplarınıza mesaj gönderme
 • Resimler gibi sayfa öğelerinin yüklenmesi

Orada ücretsiz WordPress barındırma olmadığı için değil. Birkaç kişinin okuyacağı bir blog yayınlamak isteyen insanlar için, ücretsiz barındırma şirketleri ile gidiş yanlış bir şey yok. Bununla birlikte, bir kitle veya iş kurmaya başladığınızda, en az minimum miktarda güce sahip olmanın zamanı geldi.

Benzer şekilde, siteniz büyüdükçe seçeneklere sahip olmak istersiniz. Teknik destek sağlayacak uzmanlarla geleceğe daha güvenli adım atabilirsiniz. Bazı sağlayıcılar, planların alt katmanlarında yönetilen WordPress desteği sunmaktan bile rahattır. Bir siteyi taşımaya veya WordPress kurulum çabasıyla güreşmeye çalıştığınızda, yaratabilecekleri farkı takdir edeceksiniz.

Kurulumunuzu kontrol etmek için de söylenecek bir şey var. İnsanları özgür sitelerden tekmeleme pratiği olan platform, giderek yaygınlaşıyor. WordPress.com, rahatsız edici içerik için iyi bir yer olabilir, ancak tartışmalı görüşler yayınlayan herkes için güvenilir bir platform değildir. Kullanıcıları dağıtmayı biliyorlar.

Bir sitenin ciddi bir proje olmasını bekliyorsanız, küçük yatırımı ön plana çıkarmaya değer. İyi teknik ve müşteri desteğine sahip düşük maliyetli bir barındırma planı ayda 10 dolardan daha az bir fiyata kolayca alınabilir. Yavaş barındırma nedeniyle ziyaretçileri kaybetme riski yerine, iyi bir deneyim sunmak için iyi bir konumda olacaksınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map