25 Statistiky kybernetické bezpečnosti a hackerství 2019

Jak svět přesouvá stále více dat online, roste spolu s tím i množství informací, které hackeři využívají. Společnosti provádějící kybernetickou bezpečnost každoročně hledají typy útoků a cílů. Jedna věc je jistá – tento boj mezi dobrými a špatnými bude pokračovat. Pro rok 2019 jsme vytáhli některé z nejpřesvědčivějších statistik, které pokrývají vše od ransomwaru po kryptojacking.


Statistika kybernetické bezpečnosti

Kybernetická bezpečnost je zásadní pro digitální bezpečnost občanů na celém světě, jakož i vlád a společností. V sázce je mnoho – od soukromí po identitu až po národní bezpečnost. Tato čísla ukazují celosvětový nárůst narušení bezpečnosti, útoků a krádeží identity.

 1. Průměrný počet narušení bezpečnosti mezi roky 2017 a 2018 vzrostl o 11% ze 130 na 145. (Accenture)
 2. Celosvětové průměrné náklady na narušení dat vzrostly oproti předchozímu roku o 6,4% na 3,86 milionu USD. (IBM)
 3. Webové útoky meziročně vzrostly o 56%, od roku 2017 do roku 2018. (Symantec)
  webové útoky symantec
 4. Průměrné náklady na každý ztracený nebo odcizený záznam obsahující citlivé a důvěrné informace se meziročně zvýšily o 4,8% na 148 $. (IBM)
 5. Mezi lety 2014 a 2019 došlo k nárůstu narušení bezpečnosti o 67% (Accenture)
 6. Podniky představovaly v roce 2018 81% všech infekcí ransomware (Symantec)
 7. Průměrné náklady na počítačovou kriminalitu v organizaci jsou 13,0 milionu USD, což je nárůst z 11,7 milionu USD v roce 2017. (Accenture)
 8. Celková globální rizika kybernetické bezpečnosti se v příštích pěti letech počítají globálně na 5,2 bilionu dolarů. (Accenture)
 9. Automatizace, umělá inteligence a strojové učení přináší úsporu nákladů ve výši přibližně 2,09 milionu USD na společnost, ale zabírá ji pouze 38% respondentů. (Accenture)
 10. Průměrné náklady na malware útok v roce 2018 byly 2,6 milionu USD. (Accenture)
 11. Symantec sám v prosinci 2018 zablokoval 3,5 milionu událostí kryptomobilů.Symantec)

Rozpoznávání obličeje & Statistika biometrie

Software pro rozpoznávání obličeje a biometrický bezpečnostní software rychle roste a zlepšuje se v identifikaci lidí. Je to jak pohodlí, tak i důvod k obavám, protože osobní informace nyní zahrnují tváře v databázích. Letiště v USA zavádějí rozpoznávání obličeje na testovacích místech, ale reakce je smíšená.

 1. Software rozpoznávání obličeje používaný britskou metropolitní policií vrátil falešně pozitivní výsledky ve více než 98% generovaných výstrah. (Nezávislý)
 2. Do roku 2021 bude rozpoznávání obličeje používáno na 20 největších letištích v USA pro 100% mezinárodních cestujících, včetně amerických občanů. To je podle výkonného nařízení. (Forbes)
 3. Při testu ACLU v červenci 2018 pomocí technologie Amazon Rekognition, kterou společnost Amazon nabídla veřejnosti, bylo zjištěno, že tato technologie neodpovídala 28 členům Kongresu a identifikovala je jako lidé, kteří se dopustili zločinů. Barevní lidé tvořili 40% falešných shod, i když jich bylo naskenováno pouze 20%. (ACLU)
 4. Brookings zjistil, že 50% lidí je nepříznivých pro software pro rozpoznávání obličeje v maloobchodních prodejnách, aby se zabránilo krádeži. (Brookings)
 5. Průzkum Brooking také zjistil, že 50% lidí se domnívá, že by mělo být omezeno používání softwaru pro rozpoznávání obličeje donucovacími orgány. (Brookings)
 6. Podle softwaru NIST (National Institute of Standards and Technology) se software pro rozpoznávání obličeje zlepšil 20krát lépe při vyhledávání v databázi, aby se našla odpovídající fotografie mezi lety 2014 a 2018. Toto bylo zjištěno po vyhodnocení většiny průmyslového softwaru pro rozpoznávání obličeje – 127 softwarové algoritmy od 39 vývojářů. (CBP)

Hackování & Statistiky porušení dat

Podle Nortona je „narušení dat bezpečnostní incident, při kterém se k informacím přistupuje bez oprávnění“. Vypadá to, že jste slyšeli o novém porušení dat ve velké společnosti a odhalili tak miliony osobních údajů spotřebitelů. Společnosti a vlády neustále bojují proti hackerům, aby uchovávali informace o svých uživatelích a občanech v bezpečí. Zde je několik nedávných porušení letošních zpráv.

 1. V červenci 2018 došlo k úniku osobních údajů 14,8 milionů uživatelů 500px při narušení zabezpečení. Toto bylo oznámeno až v únoru 2019. (The Verge)
 2. Rozšíření webového prohlížeče Chrome společnosti Evernote mělo bezpečnostní chybu, která byla odhalena 12. června 2019, takže data jeho 4,6 milionu uživatelů zůstala pro hackery otevřená. Společnost tuto chybu zabezpečení opravila, není však jasné, zda byla narušena uživatelská data. (Yahoo)
 3. 10. června 2019 bylo odhaleno, že databáze Agentury pro ochranu cel a hranic USA byla při kybernetickém útoku ohrožena. Podle agentury bylo zasaženo méně než 100 000 lidí, protože bylo omezeno na jediný hraniční vstupní bod. (Opatrovník)
 4. Společnost Quest Diagnostics zaznamenala zásadní bezpečnostní porušení údajů o pacientech, kterých se týkalo téměř 12 milionů, včetně odcizených finančních údajů, zdravotních informací a informací o sociálním zabezpečení. Hackeři přistoupili k jednomu z prodejců faktur společnosti Quests v období od srpna 2018 do března 2019. Novinky byly hlášeny 3. června 2019. (TechCrunch)
 5. 4. května 2019 bylo oznámeno, že populární webový grafický designový nástroj Canva byl hacknut. Zprávy uvádějí, že hackeři ukradli data od 139 milionů uživatelů, včetně jmen a e-mailových adres. (Počítačový svět)
 6. Jaký monstrum. Bylo zjištěno porušení dat WhatsApp 13. května 2019, které způsobilo zranitelnost některých z jejich 1,5 miliardy uživatelů na celém světě. Bylo zjištěno, že společnost ve vlastnictví Facebooku má bezpečnostní chybu odhalenou izraelskou společností NSO Group. Skupina NSO je obviněna z vytváření technologie, která má špionovat novináře a aktivisty za lidská práva, a v současné době je žalována londýnským právníkem, který byl terčem hackerství. (New York Times)

  Doporučená stránka zabezpečení na webu WhatsApp.

 7. Je čas důvěřovat Facebooku ještě méně? V březnu 2019 Facebook připustil, že nebude správně ukládat hesla až 600 milionů uživatelů. Více než 20 000 zaměstnanců společnosti mělo přístup k přihlašovacím údajům uživatelů. (Facebook)
 8. V souvislosti s oznámením z března 2019 bylo oznámeno, že miliony účtů Instagramu zůstaly také zranitelné. Interní zprávy uváděly, že nedošlo k žádným kompromisům s těmito údaji (Facebook)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map