Nejlepší poskytovatelé SSL certifikátů v roce 2019 (aktualizováno v květnu 2020)

Nejlepší poskytovatelé SSL certifikátů v roce 2019 (aktualizováno v květnu 2020)

Nejlepší poskytovatelé SSL certifikátů v roce 2019 (aktualizováno v květnu 2020)

SSL certifikát není volba – je to nutnost.


Data uživatele udržujete v bezpečí.

V prohlížečích získáte zabezpečený symbol „https“.

Ještě lepší – Google odmění vaše stránky lepším hodnocením vyhledávání.

průvodce SSL

Zabezpečení online je něco, o čem jsme všichni v dnešní době velmi dobře informováni. Za starých časů internetu se nemusíte příliš obávat virů a malwaru. V dnešní době se zdá, že se něco skrývá v každém rohu webu.

Naštěstí, zatímco hackeři se snaží ukrást naše data, existuje spousta metod, které můžeme použít, abychom tomu zabránili..

Jednou z nejúčinnějších a nejpoužívanějších metod je použití SSL certifikátů. Dnes se chystáme ponořit hluboko do světa online šifrování a uvidíme, jak udržuje internet v bezpečí, zejména při přenosu citlivých informací.

Provedeme také porovnání certifikátů SSL, abychom vám pomohli najít nejlepší SSL certifikát a nejlepší poskytovatel certifikátů SSL pro vás.

Co je to SSL certifikát?

Termín SSL je zkratka, která označuje bezpečnou vrstvu soketu. To znamená, že vaše data jsou rozdělena do různých částí nebo soketů, aby se zabránilo jejich zachycení třetí stranou, například hackerem..

Funguje to tak, že je to dvoustupňový proces. Nejprve jsou informace zašifrovány pomocí soketu a poté je web, se kterým komunikujete, ověřen jako skutečný obchod.

Například, pokud kupujete něco z internetového obchodu, certifikát SSL je způsob, jak zajistit, aby byl web ověřen a že nejde o falešnou stránku nastavenou hackerem..

Proč kupovat SSL certifikát?

Technicky vzato, každý web, který se chce ujistit, že je bezpečný, musí používat šifrování SSL.

Tím zajistíte, že se stránky nebudou nakazit nebo špehovat hackerem, což pak vystaví každého, kdo navštíví web, riziku..

Existuje několik různých typů certifikátů, které mohou webové stránky získat (do kterých se dostaneme trochu), což znamená, že ne všechny stránky budou šifrovány stejným způsobem.

Například někdo, kdo provozuje blog, může zvolit zjednodušenou verzi, protože se nezabývá citlivými informacemi, ale jakýkoli druh internetového obchodu by měl mít pokročilé šifrování, aby se zajistilo, že nedojde k porušení zákaznických dat..

Výhody používání SSL certifikátů

Pokud jste správcem webových stránek, existuje několik důvodů, proč byste si měli koupit a zaměstnat certifikáty SSL. Kromě zjevné výhody udržení vás a vašich návštěvníků v bezpečí může SSL tyto výhody nabídnout také.

  • Udržuje to profesionální: klíčovým rozlišením mezi amatérskou a profesionální stránkou je existence certifikátu. Takže, pokud chcete být bráni vážně jako obchodní značka nebo značka online, musíte zvýšit.
  • Snižuje míru okamžitého opuštění: Jakmile si lidé uvědomí, že váš web není bezpečný, odejdou co nejrychleji. Takže, aby vaše publikum zaujalo, musíte se ujistit, že mají příjemný zážitek.
  • Zabraňuje označování: Pokud se váš web napadne, protože nemáte certifikát SSL, mohou vás vyhledávače uvést jako nebezpečné a antivirové programy mohou uživatelům úplně zakázat návštěvu vaší stránky. Při pokusu o vybudování online přítomnosti to může být pro vás obrovský překážka.
  • Trust nabídek: i když zákazníci nejsou obeznámeni s vaší značkou, když vidíte, že stránka má vysokou úroveň šifrování, znamená to, že jste v bezpečí a můžete jim důvěřovat citlivými informacemi.
  • Vylepšuje hodnocení: vaše místo ve vyhledávači může způsobit nebo přerušit vaši online přítomnost a vyšší úroveň zabezpečení vám pomůže získat vyšší výsledky vyhledávání, abyste mohli předstihnout konkurenci.

 

Typy certifikátů SSL

Jak jsme již zmínili, existuje několik různých druhů certifikátů SSL, přičemž každý z nich je definován sadou parametrů, které musíte splnit.

I když všechny certifikáty nabízejí na vašem webu určitou úroveň ochrany, pouze některé (například EV SSL) mohou zajistit, že všechna data budou hackerům šifrována a nepřístupná. Zde jsou nejčastější typy certifikátů, které můžete najít.

Ověření domény SSL

Pokud provozujete web nízké úrovně (například blog) a nezpracováváte žádné citlivé informace, může být skvělá volba DV SSL. Je to relativně levné a snadné najít, ale nenabízí tolik ochrany.

Důvodem, proč je tento certifikát jedním z nejméně bezpečných, je to, že nevyžaduje ověření od poskytovatele SSL. To znamená, že jako vlastník webu nemusíte před získáním certifikátu ověřit všechny své obchodní údaje.

To je také důvod, proč je jejich získání tak snadné, protože jde o mnohem jednodušší schvalovací proces.

Ověření organizace SSL

Dalším krokem nad DV SSL je ověření organizace. Chcete-li získat tento druh certifikátu, musíte poskytnout ověřitelné údaje o své fyzické firmě, jako je adresa a telefonní číslo.

Tento typ certifikátu je ideální pro organizace, které mají umístění cihel a malty, stejně jako místo. Stále se však nedoporučuje pro zacházení s citlivými informacemi, jako jsou kreditní karty.

SSL s rozšířenou validací

Jedná se o nejvyšší úroveň zabezpečení, jakou můžete mít, a je nezbytná pro všechny online obchody, které se zabývají transakcemi nazývanými „elektronický obchod“. Pokud tedy provozujete internetový obchod nebo bankovní systém, potřebujete EV SSL. Tento typ certifikátu vyžaduje přísné hodnocení orgánem, který vám ho poskytuje.

Schválení získáte pouze po úspěšném provedení všech ověřovacích postupů. Dalším bonusem pro získání stavu EV SSL je, že váš web bude v adresním řádku uveden se zeleným symbolem zámku.

To ukazuje návštěvníkům, že váš web je co nejbezpečnější a chráněný. Nakonec se jedná o nejlepší SSL certifikát, který si můžete koupit.

Zástupný SSL

Webové stránky většinou nemají stejnou úroveň šifrování pro každou stránku. Je to proto, že to může být drahé a časově náročné.

Jednoduchý způsob, jak to obejít, je získání certifikátu SSL Wildcard, který vám umožní zašifrovat všechny subdomény z vašeho základního webu..

Pokud je například vaše standardní doména www.mysite.com, můžete získat certifikát Wildcard pokrývající všechny subdomény, například blog.mysite.com, mail.mysite.com atd. Obvykle stačí poskytnout ověření, že tyto subdomény jsou součástí vašeho celkového webu, ale v některých případech budete možná muset vytvořit samostatné adresy IP, abyste získali schválení.

Celkově jsou ti, kteří potřebují Wildcard SSL, ti, kteří spravují mnoho subdomén a chtějí, aby všechno bylo co nejjednodušší.

Jak můžete získat certifikát SSL?

Nejprve jsou certifikáty SSL vydávány pouze určitými poskytovateli, takže je třeba najít jeden, než začnete. Projdeme seznam nejlepších dodavatelů a kde je najdete později

Je však důležité vědět, že certifikát nemůžete získat odkudkoli.

Certifikační autorita obvykle vyžaduje tři úrovně informací z webu vyžadujících šifrování SSL. V závislosti na typu certifikátu, který získáte, možná budete muset poskytnout více či méně ověřovaných informací.

IP adresa

Z bezpečnostních důvodů lze pro jednu IP adresu vygenerovat pouze jeden certifikát. Protokol Wildcard SSL může opět zahrnovat i subdomény, ale stále musíte mít ověřitelnou IP adresu pro primární doménu. Pokud doménu nevlastníte, nemůžete pro ni získat certifikát.

Žádost o certifikát a podpis (CSR)

Toto je obecný pojem pro šifrovanou formu, která může obsahovat citlivé informace. CSR se používají pro různé účely, včetně žádosti o certifikát SSL. Množství informací, které poskytnete, bude záviset na autoritě a typu požadovaného certifikátu.

Mezi nejčastější údaje patří fyzická adresa, obchodní jména, lokalita a země původu.

V mnoha případech bude mít certifikační úřad (CA) formulář CSR, který můžete vyplnit, ale někdy jej budete muset vygenerovat sami. Celkově, pokud jsou uvedené informace přesné a ověřitelné, neměli byste mít žádné problémy se schválením.

Záznam WHOIS

Pokud tento pojem neznáte, vztahují se údaje WHOIS k informacím, které jsou uvedeny pro vlastníka dané domény. Při nákupu domény musíte poskytnout údaje, jako je jméno a kontaktní údaje, aby kdokoli, kdo se snaží najít majitele webu, tak mohl rychle a snadno.

Při žádosti o certifikát SSL CA zkontroluje data ve formuláři CSR se záznamem WHOIS a ujistí se, že odpovídají.

Pokud se z nějakého důvodu neshodují, musíte upravit údaje WHOIS tak, aby odrážely aktuální informace uvedené ve formuláři CSR. V opačném případě nebudete schváleni.

Co je to LetsEncrypt?

Obvykle, když získáte certifikát SSL, veškerá korespondence se provádí ručně mezi vámi a poskytovatelem. LetsEncrypt je však automatizovaná služba, která vše dělá za vás bez jakéhokoli lidského zásahu.

Celý proces je trochu technický, ale výhodou použití tohoto druhu systému je to, že vše může být mnohem plynulejší a stále poskytuje veškeré ověřování a ověřování bez jakýchkoli problémů..

Protože program funguje, pouze pokud je web ověřen, poskytovatel SSL ani žadatel se nemusí starat o systém umožňující chyby nebo díry v zabezpečení.

Kdo poskytuje SSL certifikáty?

Existuje několik certifikačních autorit, z nichž si můžete zakoupit certifikát, a některé jsou známější než jiné. Musíte se ujistit, že jsou legitimními autoritami, aby váš certifikát byl platný a funkční..

Dva z největších úřadů jsou Comodo SSL a Verisign, takže pokud se chcete certifikovat, můžete si je vyzkoušet..

Existuje i jiný způsob, jak si můžete zakoupit certifikáty SSL, a to prostřednictvím vaší hostitelské společnosti. Většina webových hostitelů nabízí jako možnost služby SSL, což znamená, že zvládají veškerou papírování a zajišťují hladký chod všeho. Ve skutečnosti jsou prostředníkem mezi vámi a vydávajícím orgánem.

Ale proč byste měli procházet svou hostingovou službou? Hlavním přínosem takového postupu je to, že váš webhostitel má všechny informace, které potřebujete k ověření svého webu.

Prostřednictvím hostitele mohou být poskytována a ověřována data WHOIS, adresa IP a další údaje, což celý proces zjednodušuje. V mnoha případech weboví hostitelé nabízejí tuto službu buď zdarma nebo za nízkou cenu, takže na konci může být dobře za to.

Nejlepší poskytovatelé certifikátů SSL

Zde je seznam nejlepších osmi certifikačních úřadů online, které vám pomohou začít s nákupem certifikátu SSL. Každý z nich vám může poskytnout typ ochrany SSL, kterou potřebujete, a všechny jsou vysoce hodnoceny z hlediska bezpečnosti.

1. Comodo SSL

Tato certifikační autorita je na světě označena jako číslo jedna, takže je to skvělé místo k získání certifikátu. Díky této společnosti je tato společnost tak efektivní, že nabízí 256bitové šifrování a jsou důvěryhodné všemi prohlížeči.

Nejen to, ale Comodo SSL nabízí spoustu technické podpory a záruku 250 000 $, pokud je váš web napaden. Roční cena certifikátu EV SSL je 249 $.

2. IdenTrust

Tato autorita je dobře známa na mnoha bankovních webech, takže víte, že je to vynikající volba. Zde stále získáte 256bitové šifrování a spoustu podpory.

IdenTrust také používá pokročilý algoritmus pro zvýšení bezpečnosti. Nejlepší ze všeho je, že ceny jsou mnohem rozumnější, přičemž většina certifikátů stojí přibližně 100 až 150 USD za rok.

3. Symantec

Přestože jsou ceny tohoto poskytovatele mnohem vyšší než něco jako IdenTrust, získáte neuvěřitelnou ochranu a příkladnou záruku.

Většina certifikátů EV SSL je pojištěna až do výše 1,5 milionu USD, ale mohou stát více než 1 000 USD ročně. Stejně jako u ostatních nabízí i Symantec 256bitové šifrování.

4. GoDaddy

Většina lidí si je vědoma tohoto kmotra, ale obvykle je to proto, že chtějí získat doménu nebo hostit web. Tato internetová síla však také poskytuje certifikáty SSL a jsou mnohem dostupnější než konkurence. Ceny se pohybují od 69 do 300 dolarů.

5. GlobalSign

Chcete-li pro svůj web zvláštní ochranu, aniž byste museli platit přehnané ceny, je GlobalSign skvělou volbou. Nabízí 2048bitové šifrování budoucnosti a programy, které detekují phishing. Nejlepší ze všeho je, že se můžete zaregistrovat do jediné domény pouhých 249 $ ročně.

6. Digicert

Digicert je další CA, která nabízí 2048bitové šifrování, což znamená, že je ideální pro jakékoli obchodní transakce online. I když tento poskytovatel není tak známý jako někteří jiní, stojí za to odhlásit se. Ceny se u certifikátů Digicert pohybují od 175 do 595 $ ročně. Spolu s certifikáty také poskytují neomezenou serverovou licenci.

7. Certum

Pokud máte rozpočet a nepotřebujete vysokou úroveň šifrování, pak by to mohl být skvělý CA. Přestože nabízí pouze 128bitové certifikáty, je to více než dost pro weby, které nezacházejí s citlivými daty. Ceny jsou také mnohem dostupnější, od 23 do 299 $ za rok.

8. Svěřte se

Tato CA nabízí 2048bitové šifrování a relativně přijatelné ceny. Díky tomu je vynikající volbou pro všechny online podniky, které chtějí zvláštní ochranu, aniž by museli platit mnohem více. Ceny se pohybují mezi 180 a 575 $ ročně, přičemž EV SSL je na spodním konci spektra.

9. Geotrust

Geotrust nabízí oba SSL certifikáty, které umožňují 256bitové šifrování. Nabízejí také podepsání kódu, což je způsob použití digitálního podpisu založeného na certifikátech k podepsání spustitelných souborů a skriptů, aby se ověřila totožnost autora a zajistilo se, že kód nebyl změněn nebo poškozen od podpisu autora, což samozřejmě nabízí další úroveň zabezpečení. SSL certifikáty nabízené Geotrustem se pohybují od 149 do 745 $.

10. Rapid SSL

Rapid SSL je dceřinou společností Geotrust a je ve srovnání s mateřskou společností rozhodně cenově výhodnější. Mají dvě možnosti svých certifikátů RapidSSL, které slibují „Zabezpečit a jedna doména se silným šifrováním. “ za 59 $. Druhou možností jsou zástupné certifikáty RapidSSL, které zabezpečují neomezené subdomény se silným šifrováním. “ za 249 $. Nabízejí záruku 10 000 $ a nabízejí až 256bitové šifrování. Další zajímavou vlastností tohoto webu je to, že vám umožňuje snadno porovnat jeho nabídku s některými dalšími vůdci, jako jsou Godaddy, Globalsign a Comodo SSL tady.

11. Thawte

Podobně jako Geotrust nabízí Thawte SSL certifikáty i podpisy kódů. Jejich možnosti se pohybují od 149 do 299 $ za rok, ale nabízejí také možnosti přidání zástupných SSL za příplatek. Jejich možnost SSL123 začíná na 149 USD, ale pokud se rozhodnete přidat zástupnou možnost, bude až 745 USD. Jejich webový server SSL začíná na $ 199 a zvyšuje se na 599 $ s přidaným zástupným SSL. Nabízejí až 256bitové šifrování a 30denní záruku vrácení peněz. Také nabízené záruky se pohybují v rozmezí od 500 000 do 1 500 000 $.

12. Síťová řešení

Síťová řešení je web, který nabízí téměř vše, co potřebujete při vytváření webu, samozřejmě včetně certifikátů SSL. Tento dodavatel má 5 možností v rozmezí od 59,99 $ s 2 roky do 579 $ s 2 roky. Nabízejí „záruky“ v rozmezí od 10 000 $ až po 1 000 000 $.

Další úvahy týkající se SSL certifikátů

I když je naprosto nezbytné, abyste porozuměli základům SSL a jak se to všechno spojí. Toto je „konečný průvodce“, proto vám musíme poskytnout několik dalších informací, které mohou být užitečné při pohledu na SSL a jak to může pro váš web fungovat. S ohledem na to je zde několik dalších věcí, na které byste měli při šifrování dat myslet.

Pomalejší rychlost načítání

Možná jste si všimli, že když přejdete do části pokladny na webu, trvá načtení o něco déle než zbytek stránek. Je to proto, že šifrování zabere sekundu nebo dvě, než se projeví. V zásadě se stává, že stránka s certifikátem provede „handshake“ v počítači navštěvujícího uživatele.

Tím je zajištěno, že připojení je stabilní a bezpečné, a nedovolí žádnému třetímu člověku, aby se plížilo a získalo citlivá data..

Vypršení platnosti certifikátu

Jak jsme uvedli v našem seznamu poskytovatelů, ceny za SSL certifikáty jsou uvedeny každoročně. To znamená, že každý certifikovaný web musí platit každý rok, aby udržel vše aktuální a aktuální. To také znamená, že pokud navštívíte web, který má certifikát, jehož platnost vypršela, není to tak bezpečné.

Váš prohlížeč nebo antivirový software vám obvykle řekne, zda tomu tak je, a je jen na vás, zda chcete pokračovat. Za naše peníze bychom za žádných okolností nebyli.

Data zeleného zámku

Jak jsme zmínili výše, weby s ochranou SSL budou mít v adresním řádku zelený zámek. Web bude také uveden jako https, nikoli jako standardní HTTP. Také byste měli vědět, že kliknutím na zelený zámek zobrazíte všechny veřejné informace.

Tyto informace se týkají jak společnosti, která vlastní web, tak certifikační autority. Je to další způsob, jak návštěvníci ověřit bezpečnost kterékoli stránky, kterou navštíví. Pokud web nemá zámek, měli byste si dát pozor.

Instalace certifikátu

Jednou důležitou věcí, kterou byste měli mít na paměti při žádosti o certifikát, je to, že jej musíte nainstalovat na svůj web. To je další důvod, proč lidé rádi procházejí webovým hostitelem, protože hostitel vám to obvykle nabídne.

Pokud máte také web, který je na sdíleném webovém serveru, nebudete k němu mít přímý přístup. To je důležité mít na paměti, abyste nezaplatili náhodou za něco, co ani nemůžete použít.

HTTP Phase Out

To se může nebo nemusí stát vůbec, ale stále roste myšlenka, že veškerá online aktivita by měla být zabezpečena pomocí SSL. To znamená, že weby, které nemají certifikaci, budou z vyhledávačů odstraněny nebo úplně vyřazeny.

Za tím stojí skutečnost, že vyžadováním certifikátů pro všechny weby bude internet celkově mnohem bezpečnějším místem, ale faktem je, že implementaci takové zastřešující strategie může být obtížné, zejména při zvažování širokého rozsahu internetu..

V současné době místní zákony a předpisy stanoví, které druhy webů musí mít certifikáty SSL. Šifrování SSL v tuto chvíli nepotřebují pouze ty, které jsou klasifikovány jako web se seznamem, nebo kterékoli stránky, které se nezabývají informacemi o zákaznících..

Jedním z největších problémů s vyžadováním takové ochrany je to, že může stát spoustu peněz. Platba několika set dolarů ročně může být pro některé weby neúnosná, zejména pokud musí spravovat více domén nebo IP adres.

Možná, že pokud by náklady klesly, bylo by jednodušší vyřadit všechny nezabezpečené weby, ale bude zajímavé zjistit, jak se to všechno spojí.

Závěr

Jak vidíte, při pohledu na SSL certifikáty je třeba zvážit spoustu věcí. Celkově je odpovědností každého zajistit, aby byl internet bezpečným místem. To znamená, že pokud hostujete web, měli byste jej co nejdříve zašifrovat.

Naštěstí současná prevalence certifikátů SSL spolu s jednoduchou metodou nalezení bezpečného webu znamená, že většina lidí může být online bez jakéhokoli rizika infekce nějakým druhem malwaru..

K problému obvykle dochází při návštěvě nezabezpečeného webu nebo stahování něčeho z nezajištěného zdroje. Neexistuje tedy žádný skutečný důvod, proč byste se měli při surfování na webu cítit nebezpečně.

Doufejme, že tento průvodce zodpověděl všechny vaše dotazy týkající se certifikátů SSL a doufáme, že vám pomohl najít nejlepšího poskytovatele certifikátů SSL pro vás..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector