14 najlepších služieb monitorovania webových stránok (máj 2020)

14 najlepších služieb monitorovania webových stránok (máj 2020)

14 najlepších služieb monitorovania webových stránok (máj 2020)

Ak spravujete web, potom sa chcete uistiť, že vaše publikum môže navštíviť web a interagovať s ním bez akýchkoľvek problémov alebo oneskorení. V dnešnej dobe môžu oneskorenia a výpadky servera spôsobiť výrazné prekážky pre lokalitu, čo môže mať za následok zlý dojem zo strany koncového používateľa.


Ako si však môžete byť istí, že vaši návštevníci dosahujú najlepšie výsledky? Ako môžete otestovať svoje stránky na rôznych serveroch a zistiť, či sa vyskytli problémy? Našťastie môžete pomocou služby monitorovania webových stránok dohliadať na svoje stránky, aby ste sa uistili, že váš obsah je dodávaný tak, ako by mal..

najlepšie služby monitorovania webových stránok

najlepšie služby monitorovania webových stránok Náš najlepší pokus o to, ako by vyzeralo sledovanie webovej stránky s lupou.

Dnes sa pozrieme na najlepšie služby monitorovania webových stránok a ukážeme vám, čo robia a ako môžu udržať vaše stránky na špičkovej výkonnosti po celom svete, 24/7. Poďme sa ponoriť a uvidíme, čo môžu ponúknuť.

Čo je služba monitorovania webových stránok?

Spoločnosť, ktorá ponúka monitorovacie služby, bude v jadre interagovať s vašimi webovými stránkami z rôznych serverov. Konečným cieľom je určiť akékoľvek problémy, ako je latencia, skákanie alebo oneskorenie. Ak dôjde napríklad k výpadku servera v Británii, chcete si byť istí, že vaše stránky presmerujú, aby sa ľuďom v tejto oblasti pri návšteve vašej stránky nezobrazilo chybové hlásenie..

Z väčšej časti vám tieto monitory pošlú správy, ktoré sú plné podrobných grafov a grafov, ktoré načrtávajú rôzne problémy, ktoré môžu ovplyvniť vaše stránky. Monitorovanie výkonu v reálnom čase vás tiež môže upozorniť na všetky problémy, ktoré sa vyskytnú, aby tím vašej siete mohol rýchlejšie nájsť riešenie. Niektoré základné údaje, ktoré tieto služby zhromažďujú, môžu obsahovať-

 • Výkon stránok: načítanie niektorých stránok alebo odkazov trvá dlhšie ako pri iných? Ktoré prvky ťa spomaľujú?
 • Výkon siete: aký vplyv má vaša miestna sieť na dostupnosť a rýchlosť vášho webu? Poznanie týchto detailov vám môže pomôcť pri prerozdelení zdrojov, aby ste predišli prepätiu, ktoré môže predĺžiť dobu odozvy.
 • Zdravie servera: Existujú prekážky, ktoré môžu v budúcnosti spôsobiť problémy? Ktoré servery majú problémy a ktoré fungujú dokonale?

V niektorých prípadoch je možné, že budete mať možnosť kontrolovať kapacity servera a prideliť prostriedky na zadnej strane pomocou služby monitorovania webových stránok. Ak nemáte k dispozícii špecializovaný IT tím, môže byť neoceniteľné mať prístup k týmto dodatočným monitorovacím nástrojom, aby ste mohli konať namiesto toho, aby ste sledovali, ako vaše stránky klesajú, bez toho, aby ste sa na to obrátili..

Čo je sledovanie dostupnosti servera?

Čas prevádzkyschopnosti je miera, v akej zostáva vaša stránka aktívna. Pokiaľ servery fungujú hladko, nemali by existovať žiadne dôvody, prečo by ľudia nemali prístup na vaše stránky kdekoľvek na svete. Avšak bez ohľadu na to, ako opatrní môžu byť ľudia, servery budú vždy trochu zodpovedné.

Vďaka monitorovaniu prevádzkyschopnosti servera dostanete upozornenie, ak dôjde k výpadku, aby ste mohli začať konať. Vzhľadom na to, že ak chcete, aby vaše stránky fungovali bezproblémovo (napr. Dátový server, e-mailový server, FTP server atď.), Musíte sa spoliehať na rôzne servery..

Mnoho služieb monitorovania webových stránok to ponúkne ako súčasť vášho štandardného balíka, niekedy to však bude doplnková služba, pretože vyžaduje spätnú väzbu a upozornenie v reálnom čase. Je však k dispozícii, musíte sa však ubezpečiť, že ho máte, aby ste nezažili prestoje, ktoré vás budú stáť.

Ako nastaviť službu monitorovania webových stránok

Našťastie nebolo nikdy jednoduchšie používať službu monitorovania webových stránok. Z väčšej časti všetko, čo musíte urobiť, je prihlásiť sa a vložiť údaje o svojich stránkach, aby ich mohli skontrolovať.

Pri výbere vhodnej služby pre vaše potreby vám pomôže zabezpečiť, aby mohli dobre fungovať s veľkosťou vášho webu. Ak máte napríklad veľkú návštevnosť, potrebujete podrobnejšie správy, aby ste mohli svoj tím IT oboznámiť s prípadnými problémami..

Z väčšej časti bude mať mnoho z týchto programov rôzne úrovne služieb, aby vyhovovali vašim potrebám. Budete chcieť prejsť a zistiť, čo každá z možností má to, čo potrebujete, takže vám nezostane spoľahlivosť.

Väčšina programov, ktoré vám ukážeme, ponúka bezplatné skúšobné verzie. Je však dôležité pamätať na to, že medzi bezplatným odberom a bezplatnou skúšobnou verziou je rozdiel. To znamená, že budete musieť platiť stále, aby ste mohli používať tú istú službu, zatiaľ čo prvá služba bude mať vždy zadarmo, bez ohľadu na to, ako dlho zostanete aktívny.

Najlepšie bezplatné služby monitorovania webových stránok

Ak vaše stránky stále nachádzajú svoje publikum, môže byť ťažké zdôvodniť zaplatenie statného mesačného poplatku za sledovanie výkonu, najmä ak nemáte veľa návštevnosti. Preto vám chceme poskytnúť niekoľko bezplatných možností, ktoré vám pomôžu začať.

Každá z týchto služieb poskytuje aj platené možnosti, takže ak sa vám páči to, čo ponúkajú, môžete inovovať a získať lepší výkon v žiadnom momente.

Statuscake

Pri pohľade na bezplatné monitorovacie služby si chcete byť istí, že môžete získať slušné výnosy bez toho, aby ste museli platiť navyše. Vo väčšine prípadov sa bezplatné programy výrazne obmedzia v porovnaní s prémiovými možnosťami, čo znamená, že získate základné informácie o výkonnosti vašich stránok bez ďalších podrobností..

S Statuscake ich bezplatná voľba zahŕňa

 • 10 testov – sledujte až 10 adries URL
 • Päťminútová kontrola – obnovuje sa každých päť minút
 • Náhodné testovacie miesta – nemôžete si vybrať, odkiaľ testujete
 • Neobmedzené e-mailové upozornenia – upozornite vždy, keď vaše stránky majú problémy
 • Značkové verejné prehľady – zobrazte svoje výsledky publiku (prehľad má logo Statuscake)
 • Skontrolujte značky – filtrujte svoje testy, aby ste jasnejšie ilustrovali výsledky

Celkovo sa nám za bezplatnú službu páči to, čo ponúka Statuscake. Ak však pre svoje stránky máte viac ako desať stránok, máte šťastie. Našťastie platené plány nie sú príliš drahé.

Platené možnosti

 • Superior: 24,49 dolárov / mesiac – ideálne pre malé podniky
 • Obchod: 79,99 USD mesačne – ideálne pre väčšinu stredných / veľkých stránok

Majú tiež podnikové monitorovacie riešenie, ak máte viac stránok alebo potrebujete väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi. Podnikateľský plán môže skontrolovať až 300 adries URL a ponúka obnovovaciu frekvenciu 30 sekúnd.

Statuscake tiež ponúka viac monitorovacích riešení vrátane

 • Monitorovanie stránok
 • Monitorovanie SSL
 • Virus Scanner
 • Monitorovanie domén
 • Monitorovanie servera

Robot prevádzky

Vývojári spoločnosti Uptime Robot, ktorí začali svoju činnosť v roku 2010, veria v poskytovanie bezplatných monitorovacích služieb pre všetky stránky. Keďže je nevyhnutné, aby každý udržal svoje stránky v prevádzke, chcú pre masy poskytnúť jednoduché a efektívne riešenie.

S ich bezplatným plánom môžete získať až 50 testov s obnovovacou frekvenciou 5 minút. Softvér Uptime Robot tiež zaznamená váš výkon až dva mesiace, aby ste videli, ako sa vaše stránky v priebehu času menia. Jedinou nevýhodou je, že nemáte prístup k rôznym miestam sledovania. Táto služba je založená v Dallase, TX, takže iné krajiny môžu byť špinavé.

V porovnaní s inými bezplatnými službami je to zrejme najlepšia voľba. V niektorých prípadoch možno nebudete musieť upgradovať na prémiovú verziu. Ak tak urobíte, potom to bude 48 dolárov mesačne a ponúkne sa to-

Viac umiestnení serverov mimo USA

 • 1 000 monitorov adries URL
 • Rýchlosť obnovenia za minútu
 • 12 mesiacov logov
 • 80 upozornení SMS mesačne

Celkovo sa nám program Uptime Robot páči ako bezplatná služba, ale chýba mu veľa ďalších funkcií, ktoré môžete nájsť u iných spoločností. Napríklad neposkytujú podrobné informácie o stránkach, takže nebudete vedieť, ako rýchlo sa váš web načíta. Ak teda budete platiť prémiovú službu, môžete zvoliť inú službu.

Montastic

Aj keď táto stránka technicky ponúka bezplatnú možnosť, nemali by ste ju pravidelne používať. Umožňuje vám skontrolovať až tri adresy URL a obnovovacia frekvencia je 30 minút. Ak prevádzkujete malý blog alebo niečo podobné, môže to pomôcť získať okamžitú kontrolu, ale ak sa chystáte zaplatiť, nestojí to za odber..

Prémiová možnosť pre Montastic je 29 dolárov mesačne a umožňuje vám skontrolovať až 200 webových adries s obnovovacou rýchlosťou 5 minút. Ponúka iba e-mailové upozornenia (bez SMS) a upozorní vás, keď vaše stránky klesnú a keď sa vrátia späť (pekný bonus).

Ak znova spravujete malý blog alebo podobný web, pre vás môže stačiť Montastic. Keďže však chýba mnoho podrobných prvkov, ktoré sa nachádzajú v iných monitorovacích službách, odporúčame vám platiť prémiové ceny niekde inde.

Najlepšie platené služby monitorovania webových stránok

Ako sme už spomenuli, väčšina týchto stránok ponúka bezplatné skúšobné verzie. Dôrazne odporúčame vyskúšať ich pred podpisom zmluvy, aby ste si boli istí, že sa nestanú problémami.

Pingdom

Skúšobná verzia zdarma: 14 dní

Ceny za program: 9,95 dolárov špeciálne – 199 dolárov mesačne

Kontrolné čísla: 10 – 250 (dostupné podnikové možnosti)

Hlavné výhody

 • Monitorovanie dostupnosti
 • Monitorovanie stránok
 • Monitorovanie servera
 • Aktívne upozornenia
 • Monitorovanie transakcií
 • Štatistiky návštevníkov

Okrem sledovania prevádzkyschopnosti a sledovania stránok, jedna vec, ktorú Pingdom ponúka, sú Štatistiky návštevníka. Tu získate skutočné údaje od ľudí navštevujúcich vaše stránky, aby ste videli, ako si v reálnom čase hrajete. Tieto údaje vám môžu pomôcť vykonať zmeny na vašom webe na základe toho, ako ho ľudia najviac využívajú. Monitorovanie transakcií je tiež užitočné, ak prevádzkujete internetový obchod. Skontrolujte, či by nejaké problémy so spracovaním mohli viesť k nespokojnosti zákazníka.

LogicMonitor

Skúšobná verzia zdarma: 14 dní

Ceny za program: musíte požiadať o cenovú ponuku (tri možnosti plánu)

Kontrolné čísla: 10 – 300

Hlavné výhody

 • Monitorovanie siete
 • Monitorovanie servera
 • Monitorovanie webových stránok
 • Cloudové monitorovanie
 • Monitorovanie aplikácií
 • Konfigurácia siete

Celkovo je LogicMonitor určený pre tímy IT. Svoje prehľady a analýzy si môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim konkrétnym kritériám, a problémy môžete vyriešiť na hlavnom paneli. Aj keď počet kontrol adries URL je obmedzený, pre väčšinu firiem by mal stačiť.

Nové pamiatky

Skúšobná verzia zdarma: 14 dní

Ceny: 149 dolárov mesačne

Kontrolné čísla: neobmedzené

Hlavné výhody

 • Metriky výkonnosti aplikácií
 • Monitorovanie infraštruktúry
 • Mobilné monitorovanie a konfigurácia
 • Štatistiky a Analytics
 • Syntetika – údaje a prognózy správania zákazníkov
 • Optimalizácia prehliadača

Na webe New Relic je skutočne pekné, že ponúka oveľa viac riešení ako väčšina služieb monitorovania webových stránok. Ak chcete mať väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a ako ich môžete používať, potom je v pláne získať spoločnosť New Relic. Celkovo je určený pre veľké spoločnosti, ktoré chcú komplexný balík riešení a cenné informácie o svojich používateľoch. Za niektoré z týchto služieb budete musieť platiť navyše, ale za druh analýzy a kontroly, ktorú dostanete, sa vám môže dobre vyplatiť.

UpTrends

Skúšobná verzia zdarma: 30 dní

Cena za program: 11,33 dolárov – 158,61 dolárov mesačne

Kontrolné čísla: 10 – 250 (podnikové riešenia sú k dispozícii)

Hlavné výhody

 • Monitorovanie dostupnosti
 • Monitorovanie stránok
 • Monitorovanie API
 • Monitorovanie skutočných používateľov (RUM)
 • Monitorovanie servera
 • Monitorovanie aplikácií

Čo sa na službe UpTrends líši, je to, že ponúkajú základné a pokročilé monitorovacie balíčky. Vďaka rozšíreným možnostiam môžete prispôsobiť všetko od počtu kontrol až po rýchlosť vašich intervalov. Získate tiež neobmedzené užívateľské údaje a do systému môžete mať prístup ľubovoľný počet operátorov.

RapidSpike

Skúšobná verzia zdarma: 10 dní

Cena za program: 36,95 dolárov – 106,95 dolárov mesačne

Kontrolné čísla: monitory 3 – 10 strán (viac dostupných na aktualizáciu)

Hlavné výhody

 • Monitorovanie dostupnosti a stránkami
 • SSL a monitorovanie Whois
 • Monitorovanie a ochrana bezpečnosti
 • Sledovanie a monitorovanie SEO
 • RUM

Aj keď získate iba hŕstku inteligentných kontrol stránok, RapidSpike poskytuje aj testy na monitorovanie RUM, API a zabezpečenia. RapidSpike sa líši v tom, že nekontroluje iba doby prevádzky a prehľadávanie stránok, ale získa komplexný prehľad o výkonnosti vašich stránok, aby ste ich mohli zodpovedajúcim spôsobom upraviť..

Nepáči sa nám však, že za ďalšie kontroly musíte platiť veľa. Časové intervaly sú zvyčajne 10 až 20 minút, čo je oveľa pomalšie ako väčšina ostatných služieb. RapidSpike celkovo ponúka veľa rôznych údajov a analýz, ale je oveľa drahší ako iné podobné možnosti.

Monitis (Predtým Monitor.us)

Skúšobná verzia zdarma: 14 dní

Cena za program: Vlastná

Kontrolné čísla: vlastné

Hlavné výhody

 • Plne prispôsobiteľné plány
 • Monitorovanie webových stránok
 • RUM
 • Monitorovanie servera
 • Monitorovanie aplikácií
 • Monitorovanie siete

Spoločnosť Monitis ponúkala Monitor.us ako samostatnú bezplatnú službu (hoci existovala aj prémiová možnosť). Teraz tieto dve zlúčili, aby poskytovali lepšie možnosti monitorovania. Na Monitis je skutočne skvelé, že si môžete vybrať všetko pre svoj plán. Zadajte požadovaný počet monitorov za mesiac a získajte prispôsobenú cenu. Každý monitor je oddelený triedou (t. J. Prevádzková doba verzus zabezpečenie), takže platíte iba to, čo potrebujete. Spoločnosť Monitis taktiež ponúka riešenia pre podniky a predajcov, ak je to potrebné.

Site24x7

Skúšobná verzia zdarma: 30 dní

Cena za program: 9 až 225 dolárov mesačne

Kontrolné čísla: 10 – 100 (viac pre podnikové riešenia)

Hlavné výhody

 • Monitorovanie webových stránok
 • Monitorovanie servera
 • Monitorovanie aplikácií
 • Monitorovanie skutočných používateľov (RUM)
 • Monitorovanie siete

Celkovo je web24x7 cenovo dostupný a komplexný. Každé riešenie monitorovania vám poskytuje množstvo rôznych možností údajov a podpory, aby ste mohli vyriešiť prípadné problémy. Páčilo sa nám to, pretože funguje pre stránky s nízkou alebo vysokou návštevnosťou, čo z neho robí životaschopnú a dostupnú možnosť pre všetkých.

Hostiteľ-Tracker

Skúšobná verzia zdarma: 30 dní

Cena programu: 9,92 dolárov – 74,92 dolárov mesačne

Kontrolné čísla: 10 – 150 webových adries

Hlavné výhody

 • Kontrola dostupnosti
 • Monitorovanie čiernej listiny
 • Správa služby AdWords
 • Monitorovanie servera
 • Monitorovanie stránok
 • Kontrola domény a SSL
 • Prispôsobiteľné prehľady

Čo je pekné na Host Tracker je, že sú zjednodušené pre vaše pohodlie. Je to relatívne jednoduchý postup, stačí im dať svoje adresy URL a zvyšok zvládnu. Ak uprednostňujete menej intenzívny prístup k monitorovaniu webových stránok, Host Tracker môže byť pre vás dobrou voľbou. Získate tiež niekoľko ďalších služieb, ako je správa služby AdWords, a zistíte, či sa nachádzate na niektorej čiernej listine.

SmartBear

Skúšobná verzia zdarma: 14 dní

Cena plánu: Závisí od servisu

Kontrolné čísla: Mení sa

Hlavné výhody

 • Programy životného cyklu API
 • Testovanie softvéru
 • Interné a externé monitorovanie stránok
 • Spolupráca a optimalizácia kódu
 • Mobilná optimalizácia a testovanie

V porovnaní s ostatnými webmi v tomto zozname je SmartBear oveľa viac ako len nástroj na sledovanie webových stránok. Tento program je určený vývojárom a programátorom, aby urobili takmer všetko, čo potrebujú pre výkon svojich stránok. SmartBear ponúka komplexné riešenia mnohých problémov. Existuje toľko možností na výber, že to môže byť trochu ohromujúce. Celkovo je to určené pre profesionálov. Ak neviete, čo potrebujete, potom sa držte služby pre začiatočníkov.

GeckoBoard

Skúšobná verzia zdarma: 30 dní

Cena za program: 25 USD – 599 USD mesačne

Kontrolné čísla: N / A

Hlavné výhody

GeckoBoard je iný druh služby v tom, že vám umožňuje vytvárať informačné panely na zobrazovanie metrík vašich stránok. Namiesto poskytovania monitorovacích služieb sa tento program integruje s inou monitorovacou službou a pre väčšie pohodlie sa premieta na obrazovku. IT kancelárie, ktoré môžu ťažiť z centralizovaného informačného panela, sa budú touto službou páčiť, ale vedia len, že v skutočnosti netestujú ani nesledujú údaje. Namiesto toho ho iba zbiera a umožňuje vám prispôsobiť spôsob jeho zobrazenia.

ContentKing

Skúšobná verzia zdarma: 30 dní

Cena za program: 11,26 dolárov – 342,52 dolárov mesačne

Kontrolné čísla: 100 – 1 m

Hlavné výhody

 • Prehľad obsahu
 • Optimalizácia obsahu
 • Monitorovanie obsahu
 • Spolupráca s obsahom

Táto služba je vytvorená pre tvorcov obsahu. Ak teda spravujete blog alebo niečo podobné, bude sa vám páčiť, čo ContentKing môže ponúknuť. Čo je skvelé v štruktúre tvorby cien, je to, že vyberiete počet stránok, ktoré máte, a na základe tohto počtu získate všetky služby, ktoré ponúkajú.

Môžete optimalizovať svoj obsah pre rôzne zariadenia, umožniť spoluprácu medzi platformami a sledovať, ako sa váš obsah v priebehu času mení.

záver

Váš web je kľúčovou súčasťou vášho podnikania. Uistite sa, že ho efektívne monitorujete, a skôr, ako sa vyskytnú, zostaňte pri problémoch. So správnymi nástrojmi na monitorovanie webových stránok môžete neustále optimalizovať svoj web tak, aby zodpovedal najvyššiemu výkonu webových stránok. Vitajte v budúcnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector