25 Štatistika kybernetickej bezpečnosti a hackerstva 2019

Keď sa svet pohybuje čoraz viac online, zvyšuje sa spolu s tým aj množstvo informácií, ktoré hackeri využívajú. Spoločnosti vykonávajúce kybernetickú bezpečnosť každoročne zisťujú typy útokov a cieľov. Jedna vec je istá – tento boj medzi dobrými a zlými ľuďmi bude pokračovať. Vytiahli sme niektoré z najpútavejších štatistík za rok 2019 a pokrývali sme všetko od ransomwaru po kryptojacking.


Štatistika kybernetickej bezpečnosti

Kybernetická bezpečnosť je rozhodujúca pre digitálnu bezpečnosť občanov na celom svete, ako aj vlád a spoločností. V stávke je veľa – od súkromia po identitu až po národnú bezpečnosť. Tieto čísla ukazujú celosvetový nárast v oblasti narušenia bezpečnosti, útokov a krádeží identity.

 1. Priemerný počet porušení bezpečnosti medzi rokmi 2017 a 2018 vzrástol o 11% zo 130 na 145. (Accenture)
 2. Celosvetové priemerné náklady na porušenie údajov sa oproti predchádzajúcemu roku zvýšili o 6,4% na 3,86 milióna dolárov. (IBM)
 3. Webové útoky medziročne vzrástli o 56%, od roku 2017 do roku 2018. (Symantec)
  webové útoky symantec
 4. Priemerné náklady na každý stratený alebo ukradnutý záznam obsahujúci citlivé a dôverné informácie sa medziročne zvýšili o 4,8% na 148 dolárov. (IBM)
 5. Medzi rokmi 2014 a 2019 došlo k 67% nárastu narušenia bezpečnosti. (Accenture)
 6. Podniky predstavovali v roku 2018 81% všetkých infekcií ransomware (Symantec)
 7. Priemerné náklady na počítačovú kriminalitu v organizácii sú 13,0 milióna USD, čo predstavuje nárast z 11,7 milióna USD v roku 2017. (Accenture)
 8. Celkové globálne riziká v oblasti kybernetickej bezpečnosti sa v nasledujúcich piatich rokoch vypočítajú na celosvetovej úrovni 5,2 bilióna dolárov. (Accenture)
 9. Automatizácia, inteligencia a strojové učenie zvyšujú náklady vo výške približne 2,09 milióna USD na spoločnosť, ale zaberá ich iba 38% respondentov. (Accenture)
 10. Priemerné náklady na útok na malware v roku 2018 boli 2,6 milióna USD. (Accenture)
 11. Samotná spoločnosť Symantec v decembri 2018 zablokovala 3,5 milióna udalostí šifrovania. (Symantec)

Rozpoznávanie tváre & Štatistika biometrie

Softvér na rozpoznávanie tváre a biometrický bezpečnostný softvér rýchlo rastie a zlepšuje sa identifikácia ľudí. Je to pohodlie aj dôvod na obavy, pretože osobné informácie teraz obsahujú tváre v databázach. Letiská v USA zavádzajú rozpoznávanie tváre na testovacie miesta, ale reakcia je zmiešaná.

 1. Softvér na rozpoznávanie tváre používaný britskou metropolitnou políciou vrátil falošné poplachy vo viac ako 98% vygenerovaných upozornení. (Nezávislý)
 2. Do roku 2021 bude rozpoznávanie tváre používané na prvých 20 letiskách v USA pre 100% medzinárodných cestujúcich vrátane amerických občanov. Je to podľa výkonného poriadku. (Forbes)
 3. Testom ACLU z júla 2018, ktorý využíva technológiu Amazon Rekognition ponúkanú verejnosti spoločnosťou Amazon, sa zistilo, že táto technológia nesprávne priradila 28 členov Kongresu a identifikovala ich ako ľudí, ktorí sa dopustili trestných činov. Farební ľudia tvorili 40% falošných zhôd, aj keď ich bolo naskenovaných iba 20%. (ACLU)
 4. Brookings zistil, že 50% ľudí má nepriaznivý vplyv na softvér na rozpoznávanie tváre v maloobchodoch, aby sa zabránilo krádeži. (Brookings)
 5. Prieskum Brooking tiež zistil, že 50% ľudí je presvedčených, že by sa mali uplatňovať obmedzenia týkajúce sa používania softvéru na rozpoznávanie tváre orgánmi presadzovania práva. (Brookings)
 6. Podľa softvéru na rozpoznávanie tváre Národného inštitútu pre normy a technológie (NIST) sa softvér na rozpoznávanie tváre zlepšil 20-krát lepšie pri hľadaní databázy na nájdenie zodpovedajúcej fotografie medzi rokmi 2014 a 2018. Zistilo sa to po vyhodnotení väčšiny priemyselného softvéru na rozpoznávanie tváre – 127 softvérové ​​algoritmy od 39 vývojárov. (CBP)

hacking & Štatistika porušení údajov

Podľa Nortona „porušenie údajov je bezpečnostný incident, pri ktorom sa k informáciám získava neoprávnený prístup.“ Zdá sa, že ste počuli o novom porušení údajov vo veľkej spoločnosti, ktorá vystavuje milióny osobných údajov spotrebiteľov. Spoločnosti a vlády neustále bojujú proti hackerom, aby chránili informácie o svojich užívateľoch a občanoch. Tu je niekoľko nedávnych porušení správ v tomto roku.

 1. V júli 2018 došlo k úniku osobných údajov 14,8 milióna používateľov 500px v prípade narušenia bezpečnosti. Toto bolo oznámené až vo februári 2019. (The Verge)
 2. Rozšírenie Web Clipper pre prehliadač Chrome od spoločnosti Evernote malo chybu zabezpečenia, ktorá bola odhalená 12. júna 2019, takže údaje o 4,6 milióna používateľov zostávajú pre hackerov otvorené. Spoločnosť túto chybu zabezpečenia opravila, nie je však jasné, či došlo k narušeniu používateľských údajov. (yahoo)
 3. 10. júna 2019 sa zistilo, že databáza agentúry pre colnú správu a ochranu hraníc USA bola pri kybernetickom útoku ohrozená. Podľa agentúry bolo postihnutých menej ako 100 000 ľudí, pretože sa obmedzovalo na jediný vstupný hraničný bod. (The Guardian)
 4. Spoločnosť Quest Diagnostics zaznamenala zásadné narušenie bezpečnosti údajov o pacientoch, ktorých postihlo takmer 12 miliónov vrátane ukradnutých finančných údajov, zdravotných informácií a informácií o sociálnom zabezpečení. Hackeri mali prístup k jednému z predajcov fakturácie spoločnosti Quest v období od augusta 2018 do marca 2019. Správy boli hlásené 3. júna 2019. (TechCrunch)
 5. 4. mája 2019 bolo oznámené, že populárny webový grafický dizajnový nástroj Canva bol napadnutý hackermi. V správach sa uvádza, že hackeri ukradli údaje od 139 miliónov používateľov vrátane mien a e-mailových adries. (Počítačový svet)
 6. Aký monštrum. Zistilo sa, že došlo k porušeniu údajov WhatsApp 13. mája 2019, vďaka čomu boli niektorí z ich 1,5 miliardy používateľov na celom svete zraniteľní. Zistilo sa, že spoločnosť vo vlastníctve Facebooku mala bezpečnostnú chybu odhalenú izraelskou spoločnosťou NSO Group. Skupina NSO je obviňovaná z vytvárania technológie na špionáž novinárov a aktivistov v oblasti ľudských práv a v súčasnosti ju stíha londýnsky právnik, ktorý bol terčom hackerstva. (New York Times)

  Odporúčaná stránka zabezpečenia na webových stránkach WhatsApp.

 7. Je čas dôverovať Facebooku ešte menej? V marci 2019 Facebook pripustil, že nebude správne uchovávať heslá až 600 miliónov používateľov. Viac ako 20 000 zamestnancov spoločnosti malo prístup k prihlasovacím údajom používateľov. (Facebook)
 8. V súvislosti s oznámením z marca 2019 sa oznámilo, že zraniteľné boli aj milióny účtov na Instagrame. Interné správy uviedli, že tieto údaje neboli kompromisné (Facebook)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map