Najlepší poskytovatelia certifikátov SSL v roku 2019 (aktualizovaný máj 2020)

Certifikát SSL nie je na výber – je to nevyhnutnosť.


Dáta používateľa udržujete v bezpečí.

V prehliadačoch získate zabezpečený symbol „https“.

Ešte lepšie – spoločnosť Google odmení vaše stránky lepšími výsledkami vyhľadávania.

sprievodca SSL

Online bezpečnosť je niečo, o čom sme všetci veľmi dobre informovaní v tento deň a vek. Za starých čias internetu ste sa nemuseli príliš obávať vírusov a škodlivého softvéru. V súčasnosti sa zdá, že sa v každom rohu webu skrýva niečo.

Našťastie, zatiaľ čo hackeri sa snažia ukradnúť naše údaje, existuje veľa metód, ktoré môžeme použiť, aby sme tomu zabránili..

Jednou z najúčinnejších a najbežnejšie používaných metód je použitie certifikátov SSL. Dnes sa chystáme ponoriť hlboko do sveta šifrovania online a uvidíme, ako zaisťuje bezpečnosť internetu, najmä pri prenose citlivých informácií..

Urobíme tiež porovnanie certifikátov SSL, aby sme vám pomohli nájsť najlepší certifikát SSL a najlepší poskytovateľ certifikátov SSL pre vás.

Čo je to certifikát SSL?

Výraz SSL je skratka, ktorá predstavuje bezpečnú vrstvu soketu. To znamená, že vaše údaje sú rozdelené na rôzne časti alebo zásuvky, aby sa zabránilo ich zachyteniu treťou stranou, napríklad hackerom..

Funguje to tak, že ide o dvojkrokový proces. Informácie sa najprv zašifrujú tak, že sa soketujú, a potom sa overí, či je web, s ktorým komunikujete, skutočný obchod.

Napríklad, ak kupujete niečo z internetového obchodu, certifikát SSL je spôsob, ako sa ubezpečiť, že web bol overený a že nejde o fiktívnu stránku nastavenú hackerom..

Prečo kupovať certifikát SSL?

Technicky povedané, každý web, ktorý sa chce uistiť, že je bezpečný, musí používať šifrovanie SSL.

Zabezpečíte tým, že stránky nebudú napadnuté hackerom, čo by mohlo ohroziť každého, kto stránku navštívi..

Existuje niekoľko rôznych typov certifikátov, ktoré môžu webové stránky získať (do ktorých sa dostaneme trochu), čo znamená, že nie všetky stránky budú šifrované rovnakým spôsobom.

Napríklad niekto, kto prevádzkuje blog, si môže zvoliť zjednodušenú verziu, pretože sa nezaoberá žiadnymi citlivými informáciami, ale akýkoľvek druh internetového obchodu by mal mať pokročilé šifrovanie, aby sa zabezpečilo, že údaje zákazníka nebudú porušené..

Výhody používania SSL certifikátov

Ak ste správcom webových stránok, existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali kúpiť a používať certifikáty SSL. Okrem zrejmého prínosu udržania vás a vašich návštevníkov v bezpečí môže SSL ponúknuť aj tieto výhody.

 • Udržuje to profesionálne: Kľúčovým rozdielom medzi amatérskou a profesionálnou stránkou je existencia certifikátu. Ak teda chcete byť braný vážne ako obchodná značka alebo značka online, musíte zvýšiť svoje postavenie.
 • Znižuje mieru odchodov: Keď si ľudia uvedomia, že váš web nie je bezpečný, odídu čo najrýchlejšie. Takže, aby ste udržali svoje publikum zapojené, musíte sa uistiť, že majú príjemný zážitok.
 • Zabraňuje označeniu: Ak sa váš web napadne, pretože nemáte certifikát SSL, vyhľadávacie nástroje vás môžu označiť ako nebezpečné a antivírusové programy môžu používateľom úplne zakázať navštíviť vašu stránku. Keď sa snažíte vybudovať prítomnosť online, môže to byť pre vás obrovský zátaras.
 • Dôvera ponuky: Aj keď zákazníci nie sú oboznámení s vašou značkou, z toho, že stránka má vysokú úroveň šifrovania, vyplýva, že ste v bezpečí a dôverujete citlivým informáciám..
 • Zlepšuje hodnotenie: vaše miesto vo vyhľadávacom nástroji môže spôsobiť alebo prerušiť vašu online prítomnosť a vyššia úroveň bezpečnosti vám pomôže zvýšiť výsledky vyhľadávania, aby ste mohli prekonať konkurenciu.

 

Typy certifikátov SSL

Ako sme už spomenuli, existuje niekoľko rôznych druhov certifikátov SSL, pričom každý z nich je definovaný súborom parametrov, ktoré musíte splniť.

Zatiaľ čo všetky certifikáty ponúkajú na vašom webe určitú úroveň ochrany, iba niektoré (napríklad EV SSL) môžu zabezpečiť, aby boli všetky údaje šifrované a neprístupné pre hackerov. Tu sú najbežnejšie typy certifikátov, ktoré môžete nájsť.

SSL na overenie domény

Ak prevádzkujete web nízkej úrovne (napríklad blog) a nespracúvate žiadne citlivé informácie, môže byť skvelým riešením DV SSL. Je relatívne lacný a ľahko sa nájde, ale neposkytuje toľko ochrany.

Dôvod, prečo je tento certifikát jedným z najmenej bezpečných, je, že nevyžaduje potvrdenie od poskytovateľa SSL. To znamená, že vy ako vlastník stránok nemusíte pred získaním certifikátu overiť všetky svoje obchodné údaje.

Preto sa dajú ľahko získať, pretože je to oveľa jednoduchší postup schvaľovania.

SSL pre overenie organizácie

Ďalším krokom nad DV SSL je validácia organizácie. Ak chcete získať tento druh certifikátu, musíte poskytnúť overiteľné údaje o svojej fyzickej firme, ako je adresa a telefónne číslo.

Tento typ certifikátu je ideálny pre organizácie, ktoré majú umiestnenie tehál a mált, ako aj miesto. Stále sa však neodporúča zaobchádzať s citlivými informáciami, ako sú kreditné karty.

SSL s predĺženou validáciou

Toto je najvyššia úroveň zabezpečenia, akú môžete mať, a je nevyhnutná pre všetky online obchody, ktoré sa zaoberajú transakciami nazývanými „elektronický obchod“. Ak teda prevádzkujete internetový obchod alebo bankový systém, potrebujete protokol EV SSL. Tento typ osvedčenia si vyžaduje dôkladné hodnotenie orgánom, ktorý ho poskytuje.

Schválenie získate iba po absolvovaní všetkých overovacích postupov. Ďalším bonusom získania stavu EV SSL je to, že vaše stránky budú v paneli s adresou uvedené so zeleným symbolom zámku.

Ukazuje to návštevníkom, že vaše stránky sú čo najbezpečnejšie a najbezpečnejšie. Nakoniec je to najlepší certifikát SSL, ktorý si môžete kúpiť.

Zástupný protokol SSL

Webové stránky z väčšej časti nemajú rovnakú úroveň šifrovania pre každú stránku. Je to preto, že to môže byť drahé a časovo náročné.

Jednoduchý spôsob, ako to obísť, je získať certifikát Wildcard SSL, ktorý vám umožňuje šifrovať všetky subdomény z vašej základnej stránky..

Napríklad, ak je vaša štandardná doména www.mysite.com, môžete získať certifikát Wildcard pokrývajúci všetky subdomény, napríklad blog.mysite.com, mail.mysite.com atď. Zvyčajne stačí poskytnúť overenie, že tieto subdomény sú súčasťou vášho celkového webu, ale v niektorých prípadoch budete musieť vytvoriť samostatné adresy IP, aby ste získali schválenie..

Celkovo sú tí, ktorí potrebujú Wildcard SSL, tí, ktorí spravujú veľa subdomén a chcú všetko udržiavať čo najjednoduchšie.

Ako môžete získať certifikát SSL?

SSL certifikáty sú v prvom rade udeľované iba niektorými poskytovateľmi, takže pred začatím ich musíte nájsť. Prejdeme zoznam najlepších predajcov a kde ich nájdete neskôr

Je však dôležité vedieť, že certifikát nemôžete získať odkiaľkoľvek.

Certifikačná autorita zvyčajne vyžaduje od webových stránok tri úrovne informácií, ktoré požadujú šifrovanie SSL. V závislosti od typu získaného certifikátu však možno budete musieť poskytnúť viac alebo menej informácií na overenie.

IP adresa

Z bezpečnostných dôvodov je možné vygenerovať iba jeden certifikát pre jednu adresu IP. Protokol Wildcard SSL môže opäť zahŕňať aj subdomény, stále však musíte mať overiteľnú adresu IP pre primárnu doménu. Ak doménu nevlastníte, nemôžete pre ňu získať certifikát.

Žiadosť o certifikát a podpis (CSR)

Toto je všeobecný pojem pre šifrovanú formu, ktorá môže obsahovať citlivé informácie. CSR sa používajú na rôzne účely vrátane žiadosti o certifikát SSL. Množstvo informácií, ktoré poskytnete, bude závisieť od autority a typu požadovaného certifikátu.

Najbežnejšie údaje zahŕňajú fyzickú adresu, obchodné názvy, lokalitu a krajinu pôvodu.

V mnohých prípadoch bude mať certifikačná autorita (CA) formulár CSR, ktorý môžete vyplniť, ale niekedy ho budete musieť vygenerovať sami. Celkovo, pokiaľ sú uvedené informácie presné a overiteľné, nemali by ste mať žiadne problémy so schválením.

Záznam WHOIS

Ak tento pojem nepoznáte, údaje WHOIS sa vzťahujú na informácie, ktoré sú uvedené pre vlastníka danej domény. Pri kúpe domény musíte uviesť údaje, ako sú meno a kontaktné údaje, aby ktokoľvek, kto sa pokúša nájsť vlastníka stránok, tak mohol urobiť rýchlo a ľahko.

Keď žiadate o certifikát SSL, CA krížovo skontroluje údaje vo vašom formulári CSR so záznamom WHOIS, aby sa ubezpečil, že sa zhodujú.

Ak sa z nejakého dôvodu nezhodujú, musíte údaje WHOIS upraviť tak, aby odrážali aktuálne informácie uvedené vo vašom formulári CSR. V opačnom prípade nebudete schválení.

Čo je to LetsEncrypt?

Spravidla povedané, keď získate certifikát SSL, všetka korešpondencia sa vykonáva manuálne medzi vami a poskytovateľom. LetsEncrypt je však automatizovaná služba, ktorá všetko robí za vás bez akéhokoľvek ľudského zásahu.

Celý proces je trochu technický, ale výhodou použitia tohto druhu systému je to, že všetko môže fungovať oveľa plynulejšie a stále poskytuje všetky overenia a autentifikácie bez akýchkoľvek problémov..

Pretože program funguje iba v prípade, že je stránka overená, poskytovateľ SSL ani žiadateľ sa nemusia starať o systém, ktorý umožňuje chyby alebo diery v zabezpečení..

Kto poskytuje certifikáty SSL?

Existuje pomerne málo CA, z ktorých si môžete kúpiť certifikát, a niektoré sú známe oveľa viac ako iné. Musíte sa uistiť, že sú legitímnymi autoritami, aby bol váš certifikát platný a funkčný..

Dve z najväčších autorít sú Comodo SSL a Verisign, takže ak ich chcete získať, môžete ich skontrolovať..

Existuje aj iný spôsob, ako si môžete kúpiť certifikáty SSL, a to prostredníctvom vašej hostiteľskej spoločnosti. Väčšina webových hostiteľov ponúka SSL ako možnosť služby, čo znamená, že zvládajú všetky doklady a zabezpečujú hladký chod všetkého. V skutočnosti sú prostredníkom medzi vami a vydávajúcim orgánom.

Ale prečo by ste mali ísť cez svoje hostingové služby? Primárnou výhodou takéhoto postupu je to, že váš webhostiteľ má všetky informácie, ktoré potrebujete na overenie svojej webovej stránky.

Údaje WHOIS, adresa IP a ďalšie údaje môžu byť poskytnuté a overené prostredníctvom hostiteľa, čím sa celý proces zjednoduší. V mnohých prípadoch weboví hostitelia ponúkajú túto službu zadarmo alebo za malú cenu, takže nakoniec môže byť za to pohodlie..

Najlepší poskytovatelia certifikátov SSL

Nižšie uvádzame zoznam ôsmich najlepších certifikačných autorít online, ktoré vám pomôžu začať s nákupom certifikátu SSL. Každý z nich vám môže poskytnúť typ ochrany SSL, ktorú potrebujete, a všetky sú vysoko hodnotené z hľadiska bezpečnosti.

1. Komodo SSL

Táto CA je na svete označená ako jednotka číslo jedna, takže je to fantastické miesto na získanie certifikátu. Táto spoločnosť robí túto spoločnosť tak účinnou, že ponúka 256-bitové šifrovanie a všetky prehliadače im dôverujú.

Nielen to, ale SSL Comodo ponúka veľa technickej podpory a záruku 250 000 dolárov, ak je váš web napadnutý hackermi. Ročná cena za certifikát EV SSL je 249 USD.

2. IdenTrust

Táto autorita je dobre známa na mnohých bankových webových stránkach, takže viete, že je to vynikajúca voľba. Tu máte stále 256-bitové šifrovanie a veľa podpory.

IdenTrust tiež používa pokročilý algoritmus na zvýšenie bezpečnosti. Najlepšie zo všetkého je, že ceny sú omnoho primeranejšie, pričom väčšina certifikátov stojí okolo 100 až 150 dolárov za rok.

3. Symantec

Aj keď sú ceny tohto poskytovateľa oveľa vyššie ako niečo ako IdenTrust, získate neuveriteľnú ochranu a príkladnú záruku.

Väčšina certifikátov EV SSL je poistená až do výšky 1,5 milióna dolárov, ale môžu stáť viac ako 1 000 dolárov ročne. Symantec, rovnako ako ostatné spoločnosti, ponúka 256-bitové šifrovanie.

4. GoDaddy

Väčšina ľudí si je vedomá tohto kmotra, ale zvyčajne je to preto, že chcú získať doménu alebo hostiť webovú stránku. Tento internetový dom však poskytuje aj certifikáty SSL a sú oveľa dostupnejšie ako konkurencia. Ceny sa pohybujú od 69 do 300 dolárov.

5. GlobalSign

Ak chcete pre svoju webovú stránku získať dodatočnú ochranu bez toho, aby ste museli platiť neprimerané ceny, je GlobalSign vynikajúcou možnosťou. Ponúka 2048-bitové šifrovanie v budúcnosti a programy, ktoré detekujú phishing. Najlepšie zo všetkého je, že sa môžete zaregistrovať pre jednu doménu iba za 249 dolárov ročne.

6. Digicert

Digicert je ďalšou CA, ktorá ponúka 2048-bitové šifrovanie, čo znamená, že je ideálna pre akékoľvek obchodné transakcie online. Aj keď tento poskytovateľ nie je tak známy ako niektorí z ostatných, oplatí sa vyskúšať. Ceny za certifikáty Digicert sa pohybujú od 175 do 595 dolárov ročne. Spolu s certifikátmi poskytujú aj neobmedzenú serverovú licenciu.

7. Certum

Ak máte rozpočet a nepotrebujete vysokú úroveň šifrovania, môže to byť skvelý výber CA. Hoci ponúka iba 128-bitové certifikáty, je to viac ako dosť pre webové stránky, ktoré nezaoberajú citlivými údajmi. Ceny sú tiež oveľa dostupnejšie, od 23 do 299 dolárov za rok.

8. Zverte sa

Táto CA ponúka 2048-bitové šifrovanie, ako aj relatívne prijateľné ceny. Vďaka tomu je vynikajúcou voľbou pre všetky online podniky, ktoré chcú ďalšiu ochranu bez toho, aby museli platiť oveľa viac. Ceny sa pohybujú od 180 do 575 dolárov ročne, pričom EV SSL je na spodnom konci spektra.

9. Geotrust

Geotrust ponúka oba certifikáty SSL, ktoré umožňujú 256-bitové šifrovanie. Ponúkajú tiež podpísanie kódu, čo je spôsob použitia digitálneho podpisu založeného na certifikátoch na podpísanie spustiteľných súborov a skriptov s cieľom overiť totožnosť autora a zabezpečiť, aby sa kód nezmenil alebo nepoškodil od podpísania autorom, ktorý očividne ponúka vyššiu úroveň bezpečnosti. SSL certifikáty ponúkané spoločnosťou Geotrust sa pohybujú od 149 do 745 dolárov.

10. Rapid SSL

Rapid SSL je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Geotrust a v porovnaní s jej materskou spoločnosťou je určite cenovo priaznivejšou možnosťou. Majú dve možnosti svojich certifikátov RapidSSL, ktoré sľubujú „Zabezpečenie a jedna doména so silným šifrovaním. “ za 59 dolárov. Druhou možnosťou sú zástupné certifikáty RapidSSL, ktoré zabezpečujú neobmedzené subdomény so silným šifrovaním. “ za 249 dolárov. Poskytujú záruku 10 000 dolárov a ponúkajú až 256-bitové šifrovanie. Ďalšou zaujímavou funkciou tohto webu je to, že vám umožňuje ľahko porovnávať jeho ponuku s niektorými ďalšími lídrami, ako sú Godaddy, Globalsign a SSL Comodo tu.

11. Thawte

Podobne ako Geotrust ponúka Thawte certifikáty SSL a podpisovanie kódov. Ich možnosti sa pohybujú od 149 do 299 dolárov za rok, ponúkajú však aj možnosti pridať za poplatok štandardné SSL. Ich možnosť SSL123 sa začína na 149 USD, ale ak sa rozhodnete pridať zástupnú možnosť, jej výška sa zvýši na 745 USD. Ich webový server SSL sa začína na $ 199 a zvyšuje sa na 599 $ s pridaným zástupným SSL. Poskytujú až 256-bitové šifrovanie a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ich ponúkané záruky sa pohybujú v rozmedzí od 500 000 do 1 500 000 dolárov.

12. Sieťové riešenia

Sieťové riešenia sú stránky, ktoré ponúkajú takmer všetko, čo potrebujete pri vytváraní stránok, samozrejme vrátane certifikátov SSL. Tento poskytovateľ má 5 možností v rozmedzí od 59,99 dolárov s 2-ročným obdobím až do 579 $ s 2-ročným obdobím. Poskytujú „záruky“ od 10 000 dolárov až po 1 000 000 dolárov.

Ďalšie hľadiská týkajúce sa certifikátov SSL

Je nevyhnutné, aby ste pochopili základy SSL a ako sa to všetko spája. Keďže ide o „konečného sprievodcu“, musíme vám poskytnúť niekoľko ďalších informácií, ktoré môžu byť užitočné pri pohľade na SSL a ako to môže fungovať pre vaše webové stránky. Preto je tu niekoľko ďalších vecí, na ktoré by ste pri šifrovaní údajov mali myslieť.

Pomalšia rýchlosť načítania

Možno ste si všimli, že keď prejdete do sekcie pokladnice na webe, jej načítanie bude trvať o niečo dlhšie ako na ostatných stránkach. Dôvodom je, že šifrovanie trvá sekundu alebo dve, kým sa prejaví. V zásade sa stáva, že stránka s certifikátom robí „handshake“ s počítačom hosťujúceho používateľa.

To zaisťuje, že pripojenie je stabilné a bezpečné a nedovolí žiadnym ľuďom z tretích krajín preniknúť a získavať citlivé údaje..

Platnosť certifikátu vypršala

Ako sme uviedli v zozname poskytovateľov, ceny certifikátov SSL sú uvedené ročne. To znamená, že každá certifikovaná stránka musí platiť každý rok, aby udržala všetko aktuálne a aktuálne. To tiež znamená, že ak navštívite web, ktorý má certifikát, ktorého platnosť vypršala, nie je to tak bezpečné.

Váš prehliadač alebo antivírusový softvér vám zvyčajne povie, či je to váš prípad, a je len na vás, či chcete pokračovať. Za naše peniaze by sme za žiadnych okolností neboli.

Údaje zeleného zámku

Ako sme uviedli vyššie, na stránkach s ochranou SSL sa v paneli s adresou zobrazí zelený zámok. Stránka bude tiež uvedená ako https a nie ako štandardný HTTP. Mali by ste tiež vedieť, že kliknutím na zelený zámok sa zobrazia všetky verejné informácie.

Tieto informácie sa týkajú spoločnosti, ktorá vlastní webovú stránku, ako aj certifikačnej autority. Toto je ďalší spôsob, ako môžu návštevníci overiť bezpečnosť akejkoľvek navštívenej stránky. Ak stránka nemá zámok, mali by ste si dať pozor.

Inštalácia certifikátu

Jednou dôležitou vecou, ​​ktorú treba pamätať pri podávaní žiadosti o certifikát, je, že ho musíte nainštalovať na svoju webovú stránku. Toto je ďalší dôvod, prečo ľudia radi prechádzajú cez svojho webového hostiteľa, pretože hostiteľ vám zvyčajne ponúkne urobiť to za vás.

Ak máte aj web, ktorý je na zdieľanom webovom serveri, k nemu nebudete mať priamy prístup. Je dôležité pamätať na to, aby ste náhodou neplatili za niečo, čo nemôžete ani použiť.

Vypnutie protokolu HTTP

Toto sa môže alebo nemusí stať vôbec, ale rastie myšlienka, že všetka online aktivita by mala byť zabezpečená prostredníctvom SSL. Znamená to, že webové stránky, ktoré nemajú osvedčenie, budú odstránené z vyhľadávacích nástrojov alebo úplne vyradené.

Za tým je potrebné myslieť na to, že vyžadovaním certifikátov pre všetky stránky sa internet stane celkovo oveľa bezpečnejším miestom, ale je faktom, že implementáciu takejto komplexnej stratégie môže byť ťažké, najmä pri posudzovaní širokého rozsahu internetu..

Miestne zákony a nariadenia ustanovujú, aké druhy webových stránok musia mať certifikáty SSL v súčasnom stave. Šifrovanie SSL momentálne nepotrebujú iba tie, ktoré sú klasifikované ako web so zoznamom alebo ktorékoľvek stránky, ktoré sa nezaoberajú informáciami o zákazníkoch..

Jedným z najväčších problémov pri vyžadovaní takejto ochrany je to, že môže stáť veľa peňazí. Platba niekoľkých stoviek dolárov ročne môže byť pre niektoré stránky neúnosná, najmä ak musia spravovať viac domén alebo IP adries.

Možno, že ak by sa náklady znížili, bolo by jednoduchšie postupne vyradiť všetky nezabezpečené stránky, ale bude zaujímavé zistiť, ako sa to všetko spojí.

záver

Ako vidíte, pri pohľade na certifikáty SSL je potrebné zvážiť veľa vecí. Celkovo je povinnosťou každého zabezpečiť, aby bol internet bezpečným miestom. To znamená, že ak hosťujete webovú stránku, mali by ste ju čo najskôr zašifrovať.

Našťastie súčasná prevalencia certifikátov SSL a jednoduchá metóda zisťovania bezpečného webu znamenajú, že väčšina ľudí môže byť online bez rizika infikovania nejakým druhom malwaru..

Problém sa zvyčajne vyskytuje pri návšteve nezabezpečenej stránky alebo pri sťahovaní niečoho z nezabezpečeného zdroja. Neexistuje preto žiadny skutočný dôvod, aby ste sa pri surfovaní na webe cítili nebezpečne.

Dúfame, že táto príručka odpovedala na všetky vaše otázky týkajúce sa certifikátov SSL a dúfame, že vám pomohla nájsť najlepšieho poskytovateľa certifikátov SSL pre vás..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map