11 miejsc do nauki kodowania online (maj 2020)

11 miejsc do nauki kodowania online (maj 2020)

11 miejsc do nauki kodowania online (maj 2020)

Chcesz nauczyć się kodować, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć.


To straszne, byłem tam.

Twój genialny pomysł na nową aplikację sieciową czeka tylko, aż Twój mózg go nadrobi i zaprogramuje.

Prawda jest taka, że ​​nigdy nie było łatwiej nauczyć się kodować online z jednego z wielu źródeł – zarówno bezpłatnych, jak i płatnych.

Ale od czego zaczynasz?

Rozbijamy nasze ulubione źródła i mówimy, co może być dla Ciebie najlepsze.

Nauka kodowania według języka

HTML

 

CSS

 

JavaScript

 

Pyton

 

SQL

 

iOS

 

Data Science

 

Tworzenie aplikacji mobilnych

Android

 

iOS

Najlepszy sposób na naukę – inny dla każdego

Bardziej niż jakikolwiek inny przedmiot, możesz nauczyć się dużo kodowania online za darmo. Ma to jednak sens, ponieważ cały Internet jest zbudowany na kodzie. Polecamy bezpłatne źródła dla początkujących, którzy nie są gotowi zainwestować żadnych pieniędzy w płatny kurs online. Po otrzymaniu błędu kodowania warto postępować zgodnie ze strukturalnym programem zbudowanym przez doświadczonych programistów.

1. W3Schools.com

To teren twierdzi, że jest „największą na świecie witryną dla programistów”. Jeśli naprawdę chcesz poznać tajniki kodowania i konstruowania witryny od podstaw, jest to świetny zasób. Jest po prostu ułożony i zawiera sekcje do nauki HTML (Hypertext Markup Language) i CSS (Cascading Style Sheets). Ta strona edukacyjna zapozna Cię z samouczkami z grafiki HTML, JavaScript, programowania po stronie serwera, budowania stron internetowych i XML (Extensible Markup Language).

Szkoła zapewnia pełny zestaw samouczków do nauki, przykładów i zajęć. Możesz także otrzymywać certyfikaty w językach programowania HTML, HTML5, CSS, JavaScript, JQuery, PHP, XML i Bootstrap. Po co męczyć się o uzyskanie certyfikatu? „Dokumentacja twoich umiejętności umożliwia ci awans w organizacji. ” Jako bonus, jeśli kiedykolwiek wyjdziesz poza obecny projekt, te certyfikaty i umiejętności są wysoce zbywalne. Wszystkie dostarczone ćwiczenia, samouczki i referencje są całkowicie bezpłatne. To źródło byłoby świetnym sposobem na nauczenie się kodowania za darmo dla kogoś, kto uczy się najlepiej, robiąc to.

2). Udemy

Udemy jest niewątpliwie jednym z najlepszych sposobów nauki programowania, szczególnie dla początkujących. Ta strona obiecuje, że „dowiesz się, jak opublikować własną stronę internetową w Internecie w krótkim czasie dzięki temu kursowi awarii hostingu”. Dzięki serii krótkich filmów wideo nauczy Cię, jak szybko zaprojektować i opublikować witrynę. Sama strona jest dość rozbudowana i zawiera linki do większej wiedzy oraz więcej sposobów nauki programowania i kodowania. Najlepsze jest to, że kurs awarii hostingu jest całkowicie darmowy. Więcej kursów jest dostępnych za niewielką opłatą. Ale ta strona bardzo ułatwia rozpoczęcie pracy.

3). Sieć deweloperów Mozilla

Ta strona zawiera wiele przewodników, artykułów, samouczków itp. Nie oferuje tak praktycznego doświadczenia, jak wiele innych programów z tej listy. Powiedziawszy to, jest to nadal świetny sposób na naukę kodowania za darmo, i ma inne wspaniałe zasoby, gdy skończysz z nauką kodowania, które mogą pomóc Ci nauczyć się innych ważnych umiejętności związanych z hostingiem. To szczególnie artykuł zawiera proste, ale bardzo szczegółowe informacje na temat korzystania z kilku łatwych opcji publikowania witryny.

Aby uzyskać pełną kontrolę nad witryną, musisz wynająć serwer przestrzeń od firmy hostingowej (SiteGround lub BlueHost) i kup domena imię, aby upewnić się, że nikt inny nie może odebrać ci imienia. Skorzystaj z usługi publikowania online, takiej jak GitHub, Google App Engine lub Dropbox. Możesz także użyć internetowego IDE (zintegrowanego środowiska programistycznego), takiego jak Thimble.

4. Code.Org

Ta strona nie oferuje własnych zajęć, ale łączy Cię z kursami z różnych źródeł, które obejmują każdy poziom doświadczenia. Witryna jest podzielona na trzy sekcje, K-5, 6-12 i poza K-12. Kursy K-5 obiecują, że pomogą ci „nauczyć się tworzyć własną grę, aplikację lub rysunek komputerowy”. 6-12 stanowi, że nauczy Cię „Budować działające aplikacje, gry i strony internetowe przy użyciu bloków, JavaScript, CSS, HTML i innych”. Wreszcie, poza K-12 daje możliwość: „Wyjdź poza Code.org i weź udział w kursach uniwersyteckich online lub naucz się nowego języka programowania”.

Jak można się spodziewać ze względu na to, że kursy rozpoczynają się tak młodo, ma dość dziecinny wygląd. Nie daj się jednak oszukać, na tej stronie jest fantastyczna treść. Uważam to za najlepszy sposób na naukę kodowania dla dziecka, ale naprawdę oferuje niesamowite kursy dla wszystkich grup wiekowych.

5. Codecademy

Codecademy szczyci się tym, że możesz „nauczyć się kodować za darmo”. Strona główna jest dość pusta; musisz zarejestrować się w witrynie, aby móc korzystać z samouczków i materiałów szkoleniowych. Gdy to zrobisz, materiały szkoleniowe zapewniają świetną interakcję. Strona główna zawiera jednak garść referencji od tych, którzy korzystali z witryny, a także tych, którzy pokonali przeszkody w realizacji swoich marzeń. Nauczy Cię, jak zbudować i uruchomić stronę internetową. Obejmuje także CSS i Java, a także różne inne przydatne języki programowania.

6. Khan academy

To jest interaktywne społeczność programistów uczących się razem. Witryna zachęca do interakcji z innymi użytkownikami i współpracy przy projektach oraz ma miejsce do dzielenia się obecnymi lub wcześniejszymi projektami z innymi w celu uzyskania opinii i pomocy. Obejmuje rysunek & animacja, strony internetowe HTML / CSS, wprowadzenie do SQL, zaawansowany JavaScript, python i wiele innych. Ta strona obejmuje praktycznie każdy temat, jaki możesz sobie wyobrazić w odniesieniu do informatyki i tworzenia stron internetowych. Robi to z pełnymi samouczkami, filmami i pełną społecznością interaktywnych nauczycieli i uczniów. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących.

7. Coursera

Coursera.org to piękna strona, podobna do Khan Academy. Chodzi o naukę, naukę, naukę. To kolejna pełna społeczność złożona z tysięcy uczniów, którzy wchodzą w interakcje i współpracują przy projektach i nauce. Oferuje liczne kursy w dowolnym języku programowania, którego możesz chcieć się nauczyć. Obejmuje kursy prowadzone przez profesorów uniwersyteckich online. Najlepszy jest prawdopodobnie HTML, CSS i JavaScript dla programistów stron internetowych kierunek. Obejmuje wszystkie te języki programowania i sposób ich efektywnego wykorzystania do budowania dokładnie tego, czego potrzebujesz. 

8. EdX.org

To kolejna otwarta strona kursów, takich jak Khan Academy i Coursera. Oferuje ponad 165 kursów z zakresu informatyki. Więc w zależności od tego, jak głęboko chcesz się dostać, ta strona jest idealna. Możesz znaleźć tak wiele zasobów na temat nauki języków programowania oraz pracy z hostingiem i programowaniem. Tutaj to krótka lista kursów poświęconych tworzeniu stron internetowych i programowaniu, jeśli wybierzesz tę drogę. Niektóre z tych kursów również się pogłębiają. Ale znowu, im więcej się uczysz, tym więcej posiadasz umiejętności zbywalnych i przekazywalnych.

9. Szkolenie Google Developers

Ten zasób zawiera podstawowe szkolenie z programowania dla najpopularniejszych języków, takich jak HTML, CSS i JavaScript. Jednak tym, co naprawdę wyróżnia ten program spośród innych na tej liście, jest skupienie się na programowaniu mobilnym dla Androida i własnej platformy mobilnej Google. Zapewniają „klasy szkoleniowe opisujące sposób wykonania określonego zadania za pomocą próbek kodu, które można ponownie wykorzystać w aplikacji”. Działa poprzez pomoc w budowaniu mniejszych projektów, które można zastosować do tworzenia aplikacji w świecie rzeczywistym. Podobnie jak niektóre z tych innych witryn Szkolenie programistów Google ma inne wspaniałe zasoby, z których możesz skorzystać, kiedy czujesz się swobodnie z programowaniem i chcesz dowiedzieć się więcej.

10. The Code Player

Ta strona to kolejne pełne wydarzenie współpracy społeczności, które pomoże ci „nauczyć się HTML5, CSS3, JavaScript i nie tylko…”. Zawiera instruktażowe wideo na temat tworzenia dowolnego projektu, jaki możesz sobie wyobrazić. Prowadzi Cię przez projekty z prawdziwego świata, które już okazały się sukcesem, zapewniając, że wiesz, czego nauczają, że faktycznie zadziała.

11. Darmowy Code Camp

Ta strona, jak można się spodziewać po nazwie, najlepiej podsumować jako darmowy bootcamp kodowania online. Daje to możliwość pracy we własnym tempie, co jest idealne dla każdego, kto jest zajęty. Obejmują one szczegółowo HTML, CSS i JavaScript. Świetną rzeczą w tej witrynie jest to, że po ukończeniu programu nauczania otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Ukończyłeś program, wykonując 5 końcowych projektów, co pozwala zdobyć doświadczenie w świecie rzeczywistym dzięki umiejętnościom, których chcesz się nauczyć.

Pomiędzy tymi wszystkimi programami jesteśmy przekonani, że znajdziesz najlepszy sposób na naukę kodowania dla Ciebie, niezależnie od tego, czy szukasz bezpłatnych kursów, darmowego bootcampu z kodowaniem online, kursów płatnych, te źródła mają to wszystko. Będą bezcenne podczas nauki HTML, CSS, JavaScript, Python, SQL, iOS i / lub Data Science.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector