Bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn: Jak utworzyć witrynę bezpłatnie? (Maj 2020)

Bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn: Jak utworzyć witrynę bezpłatnie? (Maj 2020)

Bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn: Jak utworzyć witrynę bezpłatnie? (Maj 2020)

Poważnie? Czy właściciel małej firmy – bez umiejętności projektowych i niewielkiego budżetu lub bez budżetu – może zbudować witrynę za darmo?


Odpowiedź brzmi tak. I nie musisz nawet być technicznym, aby to zrobić.

Jak stworzyć stronę internetową bezpłatnie?

Wiele startupów nie jest gotowych wydać dużych pieniędzy na budowę witryny. Ale jest problem: jeśli nie masz strony internetowej, czy ktoś wie, że masz firmę? Ludzie już nie znajdują firm, wyszukiwarki znajdują witryny firmowe.

Jak zacząłeś budować darmową stronę internetową? Pomożemy Ci to zrobić dokładnie.

Opcje strony internetowej z instrukcjami

Są naprawdę tylko dwa sposoby na zbudowanie strony internetowej bez płacenia za pomoc profesjonalisty: Naucz się kodować lub korzystać z darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Nauka kodowania to świetny plan – oto kilka darmowe zasoby do pomocy – ale to nie spowoduje szybkiego uruchomienia witryny. Internetowi twórcy stron internetowych oferują znacznie szybszą i łatwiejszą opcję.

Nie są idealne, ale dla małej firmy, szczególnie z ograniczonymi umiejętnościami obsługi Internetu i napiętym budżetem, mogą pomóc ci szybko i tanio założyć profesjonalną stronę internetową.

Plusy i minusy bezpłatnych kreatorów stron internetowych

Plusy

 • Zbuduj stronę internetową bez wydawania pieniędzy
 • Prosty w użyciu – idealny dla małych firm
 • Nie są potrzebne umiejętności techniczne ani projektowe
 • Dołączone szablony i narzędzia
 • Plany premium dostępne w miarę rozwoju

Cons

 • Reklamy pojawiają się na Twojej stronie
 • Opcje eCommerce bardzo ograniczone w bezpłatnych planach
 • Nie zawsze łatwo je dostosować
 • Skonfiguruj się jako własność – trudniej przenieść witrynę
 • Plany Premium są znacznie droższe niż tradycyjne hosty internetowe

Rzućmy okiem na powody, dla których naszym zdaniem twórcy stron internetowych są świetni dla początkujących, którzy chcą teraz założyć bezpłatną witrynę internetową.

Dlaczego warto korzystać z bezpłatnego narzędzia do tworzenia witryn internetowych

Aby stworzyć własną stronę internetową, gdy nie masz zaplecza technicznego, kluczowe są odpowiednie narzędzia. Oto niektóre z najlepszych narzędzi i funkcji, które są standardem w większości darmowego narzędzia do tworzenia witryn.

Przeciągnij i upuść

Celem przeciągania i upuszczania jest użycie kursora do umieszczania lub przenoszenia elementów na stronie internetowej. Wskaż i kliknij, przeciągając obraz lub widżet do miejsca, w którym ma być, a następnie po prostu odpuść.

Jest to łatwe i intuicyjne – nie wymaga kodu – i natychmiast widzisz wyniki. Jeśli Ci się nie podoba, kliknij X, aby go usunąć, i przeciągnij coś innego.

Niestandardowa nazwa domeny

Jeśli zastanawiasz się nad witryną, być może już kupiłeś swoją nazwę domeny. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal możesz z niego korzystać – Twoja własna domena ułatwia wyszukiwarkom znalezienie Ciebie.

Po wybraniu konstruktora możesz połączyć z nim nazwę swojej domeny. Pamiętaj, że większość konstruktorów pobiera miesięczną opłatę za połączenie domeny z Twoją witryną.

wix

Sklep internetowy (eCommerce)

Kiedy możesz założyć sklep internetowy za darmo – to zdecydowanie wielka sprawa. Twórcy stron również to ułatwiają, ale powiedziawszy, free ma tutaj swoje ograniczenia.

Większość opcji eCommerce określa rozmiar ekwipunku – często ograniczony do zaledwie pięciu elementów. Kontrolują liczbę procesorów płatniczych, które mają tendencję do tradycyjnych dostawców, takich jak PayPal.

Ale dają ci teraz możliwość rozpoczęcia sprzedaży online i możesz przejść do płatnego planu, jeśli potrzebujesz więcej zasobów.

słabo

Darmowa domena

Większość konstruktorów oferuje bezpłatną nazwę domeny. ALE… to właściwie subdomena. Jeśli na przykład korzystałeś z Wix, twoją domeną byłoby: www.mywebsite.wixsite.com. Wyszukiwarki nie preferują tego typu konfiguracji.

Zwykle możesz kupić domenę za około 12,00 USD. Namecheap to świetne miejsce, aby to zrobić, ponieważ obejmują one prywatność domeny za darmo.

ucraft

Hosting

Darmowy kreator stron internetowych obsługuje twoją domenę – są oni twoim właścicielem online. W zamian za bezpłatny hosting odwiedzający zobaczą reklamy.

Gdy Twoja witryna generuje ruch, możesz potrzebować większej przepustowości lub funkcji bez reklam. Każdy darmowy konstruktor ma plany premium, które mogą w tym pomóc, ale mogą być

Znacząco droższy niż hosting strony u tradycyjnego dostawcy.

webstarts

Intuicyjny

Bezpłatne narzędzia do budowania są łatwe w użyciu i łatwiejsze do zrozumienia. To ich sprawa – aby ułatwić Tobie i Twojej małej firmie dostęp do Internetu.

jimdo

Elastyczny projekt

Elastyczne projektowanie oznacza, że ​​Twoja witryna reaguje na rozmiar ekranu, na którym jest wyświetlana. Około 48% aktywności online odbywa się na urządzeniach mobilnych, dlatego bardzo ważne jest elastyczne projektowanie.

Większość konstruktorów udostępnia szablony lub motywy, które pomogą Ci zbudować witrynę. Zawsze sprawdzaj na różnych urządzeniach i w różnych przeglądarkach.

mozello

Integracja z mediami społecznościowymi

Większość twórców stron internetowych będzie zawierać niektóre narzędzia lub widżety mediów społecznościowych. Większość z nich obejmuje ikony udostępniania, które wyświetlają Twoje posty i stronę, dzięki czemu ludzie mogą udostępniać treści, które im się podobają.

Niektóre oferują widżety do udostępniania linków do własnych kont, a nawet do wyświetlania tweetów lub postów bezpośrednio na Twojej stronie.

przepływ stron

optymalizacja wyszukiwarki

Bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn oferują podstawowe wsparcie, które ułatwia wyszukiwarkom znalezienie Twojej witryny. To jest sedno SEO.

Narzędzia te zazwyczaj obejmują formularze do dodawania metadanych lub tytułów SEO i tekstu alternatywnego do opisywania zdjęć. Chociaż narzędzia te są pomocne, poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania strony (SERP) wymaga znacznie szerszej sieci.

imcreator

Przyjazny dla małych firm

Witamy początkujących! Ponownie, te konstruktory są zaprojektowane dla właścicieli małych firm, dając im szansę szybkiego dostępu do Internetu bez znacznych inwestycji gotówkowych.

zoho

System zarządzania zawartością

System zarządzania treścią (CMS) to interfejs, który dla większości osób jest znany i łatwy w użyciu. Wygląda podobnie do aplikacji offline, takich jak Microsoft Word, z podstawowymi opcjami formatowania służącymi do dodawania treści.

site123

14 najlepszych darmowych kreatorów stron internetowych

Który jest odpowiedni dla Twojej małej firmy? Oto nasze dzisiejsze spojrzenie na najlepszych konstruktorów.

1. Weebly Website Builder

weebly kreator stron internetowych

Weebly jest jednym z najpopularniejszych darmowych konstruktorów. Jest niezwykle łatwy w użyciu, CMS zawiera narzędzie do przeciągania i upuszczania, narzędzia SEO i liczbę aplikacji w celu zwiększenia funkcjonalności. Bezpłatny abonament obejmuje nazwę subdomeny, wsparcie przez czat i e-mail, a także certyfikat SSL. (Certyfikat SSL to narzędzie do weryfikacji bezpieczeństwa – zmiana domeny z HTTP na HTTPS.) Możesz użyć ich darmowej aplikacji mobilnej do zarządzania swoją witryną w podróży.

Weebly zawiera standardowe projekty (szablony), ale wybór jest nieco ograniczony. Dość denerwującym ograniczeniem jest brak biblioteki multimediów – każdy obraz musi być przesyłany za każdym razem, nawet jeśli już go używałeś.

Nie ma opcji dla sklepu internetowego w abonamencie bezpłatnym, a nawet w abonamencie, który łączy Twoją domenę niestandardową z witryną. Jeśli chcesz założyć witrynę eCommerce, musisz przejść na plan Pro.

Plusy

 • Prosty, intuicyjny system CMS obejmuje narzędzie do przeciągania i upuszczania
 • Bezpłatny plan obejmuje SSL
 • Aplikacja mobilna zapewniająca dostęp do strony z dowolnego miejsca
 • Wsparcie czatu i poczty e-mail dla bezpłatnego abonamentu

Cons

 • Ograniczona liczba szablonów
 • Brak opcji eCommerce w bezpłatnym abonamencie
 • Brak biblioteki multimediów dla obrazów

Odwiedź Weebly tutaj

2. Kreator stron Wix

kreator stron internetowych wix

Wix to darmowy kreator stron internetowych z tak wieloma opcjami, że sprawi, że zaczniesz kręcić głową. Mają mnóstwo responsywnych szablonów, które można łatwo dostosować. Prawdopodobnie najlepszą cechą dla początkujących jest Wix ADI – Artificial Design Intelligence. Zasadniczo odpowiadasz na kilka pytań, a Wix tworzy niestandardowy szablon dla Twojej witryny.

Darmowy plan obejmuje dostęp do obszernej biblioteki szablonów, bezpłatnej subdomeny i hostingu, a także ograniczonej opcji eCommerce. Nie określają wyraźnie, które funkcje są bezpłatne, a które premium, więc zapytaj.

Dwie rzeczy do odnotowania. Po pierwsze, Wix nie jest nieśmiały, jeśli chodzi o reklamę. Twoja strona jest zwieńczona banerem reklamowym. Po drugie, chociaż szablony są niesamowite, nie można ich zamieniać. Jeśli chcesz zmienić, tracisz wszelkie wprowadzone przez siebie treści lub dostosowania.

Plusy

 • Mnóstwo responsywnych szablonów
 • Łatwy w użyciu kreator przeciągnij i upuść
 • Interfejs sztucznej inteligencji projektowania może zbudować niestandardową witrynę opartą na odpowiedziach na pytania giełdowe
 • Rozsądne opcje dla małego sklepu internetowego w bezpłatnym abonamencie
 • Nieograniczone czcionki, animacje, tła wideo i efekty paralaksy.

Cons

 • SEO wpływa na subdomenę podaną w bezpłatnym abonamencie
 • Opłata miesięczna za korzystanie z własnej domeny
 • Agresywne umieszczanie reklam w abonamencie bezpłatnym

Dowiedz się więcej o Wix

3. WordPress.com

wordpress

WordPress.com zaczął jako bezpłatna platforma blogowa z niestandardowym systemem CMS. (Ten sam CMS jest bezpłatną aplikacją dla płatnych dostawców hostingu.) WordPress.com jest świetny dla podstawowego bloga, ale może wymagać nieco więcej wysiłku dla początkującego, próbującego zbudować witrynę małej firmy.

WordPress.com zapewnia kilka darmowych motywów podczas rejestracji. Otrzymasz subdomenę i niektóre wtyczki, w tym Jetpack, które zapewniają wiele dodatkowych możliwości. Nie ma kreatora przeciągnij i upuść, a pulpit nawigacyjny jest mniej intuicyjny dla początkujących. Jedną z doskonałych funkcji jest możliwość eksportowania treści – dzięki czemu ta bezpłatna platforma hostingowa jest łatwiejsza do przejścia niż większość innych darmowych programów.

W przypadku małych firm plany premium są około 4x droższe niż korzystanie z tradycyjnego dostawcy hostingu i tego samego CMS.

Plusy

 • Świetna platforma blogowa
 • Łatwy w użyciu kreator przeciągnij i upuść
 • Biblioteka obrazów, darmowe motywy i wtyczki
 • Treść można wyeksportować do migrowanej witryny
 • Darmowy plan to łatwy sposób na naukę podstaw CMS WordPress

Cons

 • SEO wpływa na subdomenę
 • Bardzo drogie plany premium
 • Wtyczki i motywy są ograniczone i kontrolowane nawet w planach premium

Odwiedź WordPress.com

4. Site123 Kreator stron internetowych

Kreator stron Site123

Site123 ma inne podejście niż konkurenci – nie ma kreatora przeciągania i upuszczania. Zamiast tego po prostu przesyłasz swoje treści, które są tworzone w responsywny sposób. Możesz bardzo szybko otworzyć stronę.

Witryna 123 zajmuje wysoką pozycję w zakresie obsługi klienta, z obsługą 24/7, za pośrednictwem czatu, poczty elektronicznej i systemu biletów. Obejmuje to bezpłatny abonament wraz z bezpłatną subdomeną, narzędziami SEO i dostępem do szeregu responsywnych szablonów projektowych. Możesz uzyskać opcję eCommerce z konkretnym konstruktorem sklepu, ale wymaga ona planu premium.

Witryna 123 twierdzi, że jest bardzo przyjazna dla SEO, ale tak naprawdę nie dotyczy żadnej witryny z poddomeną. Istnieje jedna stawka dla planów premium i 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli zdecydujesz się wybrać tę trasę.

Sprawdź Site123

Plusy

 • Dobry wybór responsywnych szablonów projektowych
 • Nie wymaga budynku – wystarczy przesłać zawartość
 • Darmowe obrazy zawarte w kreatorze konfiguracji
 • Bardzo pozytywne recenzje dotyczące obsługi klienta
 • Abonament Premium obejmuje rejestrację domeny

Cons

 • Brak opcji eCommerce dla bezpłatnego abonamentu
 • Ceny planów premium nieprzejrzyste
 • Plany pakietów reklamowane, ale szczegóły nie wyjaśnione

5. Uderzająco Kreator stron internetowych

Uderzająco kreator stron internetowych

Uderzająco jest nowszy kreator stron internetowych. Dzięki bezpłatnemu abonamentowi otrzymasz subdomenę, hosting i opcję sklepu internetowego z jednym produktem. Ich reklamy są mniej uciążliwe niż inne, dlatego dodają znaczek na stopce witryny.

Pulpit nawigacyjny edycji jest łatwy w użyciu, szablony są responsywne i można je dostosowywać. Istnieje interesująca funkcja, która automatycznie buduje twoją witrynę ze strony LinkedIn. Nie pobierają również opłaty dodatkowej za transakcje eCommerce (nadal masz opłaty dostawcy płatności).

Ale uderzająco został zaprojektowany do budowania minimalistycznych pojedynczych stron, przewijalnych stron internetowych – to jedyny format dostępny za darmo. Możesz zbudować witrynę wielostronicową, ale musisz kupić plan premium, aby to zrobić.

Sprawdź uderzająco

Plusy

 • Prosty w użyciu edytor strony
 • Szeroki wybór pięknych, responsywnych szablonów
 • Minimalny styl pojedynczej strony jest bardzo aktualny
 • Mniej uciążliwe reklamy
 • Żadnych opłat dodatkowych do kosztów transakcji dostawcy płatności

Cons

 • Potrzebujesz planu premium, aby mieć więcej niż jedną stronę w witrynie
 • eCommerce na bezpłatny abonament ograniczony do 1 produktu
 • Plany cenowe premium płatne z góry – znacznie droższe niż tradycyjne hosty

6. Kreator stron internetowych Ucraft

Kreator stron internetowych Ucraft

UCraft ma kilka świetnych funkcji i poważnych ograniczeń w swoim bezpłatnym planie. Dobra wiadomość – pozwalają połączyć niestandardową domenę z witryną bez dodatkowych opłat. To jest świetne dla SEO i znacznie łatwiejsze do zapamiętania przez klientów niż subdomena. Możesz także korzystać z Google Analytics i uzyskać SSL.

Zła wiadomość, dostosowanie darmowego abonamentu jest naprawdę ograniczone. Ucraft dąży do stron docelowych bardziej niż do większych opcji wielostronicowych. Nie ma również opcji sklepu internetowego w ramach bezpłatnego abonamentu, ale mają oni plany premium z 14-dniowym, darmowym okresem próbnym.

Mają wiele responsywnych szablonów, aplikację językową, darmowego twórcę logo i twórcę strony docelowej – co jest całkiem fajne. Plany premium są prawie na równi z innymi konstruktorami.

Odwiedź Ucraft

Plusy

 • Połącz niestandardową domenę bez opłat
 • Dobry wybór responsywnych szablonów
 • Darmowy program do tworzenia logo
 • Zawiera SSL
 • Wielojęzyczna strona z darmową aplikacją językową

Cons

 • Dostosowywanie szablonów ograniczone do bezpłatnego abonamentu
 • Brak sklepu internetowego z bezpłatnym abonamentem
 • eCommerce zarządzany przez Shopify – nie jest to najłatwiejsze miejsce

7. Lander Website Builder

Kreator stron internetowych Lander

Lander tworzy strony docelowe – mów o marce. Strona docelowa to zazwyczaj samodzielna strona internetowa, która promuje określone wezwanie do działania (CTA). To naprawdę oznacza, że ​​chcesz, aby użytkownik podjął określone działanie – kup coś, dołącz do czegoś lub zadzwoń do kogoś.

Pod względem darmowym Lander zbyt daleko posunął tę koncepcję. Pozwalają ci skorzystać z jednego z ich planów premium na 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Jeśli go nie kupisz, witryna nadal działa, ale wiele funkcji jest wyłączonych. Wydaje się, że Lander jest nastawiony na firmy marketingu cyfrowego z pewną dozą wiedzy technicznej.

Prawdopodobnie nie jest to najlepszy wybór dla małych firm budujących swoją pierwszą stronę.

Plusy

 • Dobry wybór responsywnych szablonów
 • Obecne i minimalistyczne style
 • Skierowany do specjalistów od marketingu
 • Wiele integracji – Facebook, Mailchimp, Zapier
 • Testy podziału A / B

Cons

 • Brak bezpłatnego planu – tylko bezpłatny okres próbny
 • Bardzo drogie plany premium
 • Dla bardziej doświadczonych użytkowników technologii niż dla początkujących

8. Jimdo Kreator stron internetowych

Kreator stron internetowych Jimdo

Jimdo to potężny kreator stron internetowych z większością standardowych ofert w swoim bezpłatnym abonamencie. Bezpłatna subdomena, dostęp do elastycznych szablonów i podobnie jak Wix, wykorzystują sztuczny projekt do stworzenia niestandardowego szablonu dla Twojej witryny. Ale są też poważne ograniczenia.

Darmowy plan w ogóle nie oferuje żadnego wsparcia – nazywają go swoim planem „Play”, co oznacza, że ​​nie jest to coś, co wybrałaby mała firma. Nie ma żadnych narzędzi SEO i żadnych opcji eCommerce poza planami premium.

Ceny większości planów premium mieszczą się w tym samym przedziale cenowym co inni dostawcy, ale oferują znacznie wyższą cenę za pełną funkcjonalność.

Plusy

 • Proces sztucznego projektowania w celu stworzenia niestandardowej witryny
 • Bardzo szybki sposób na uruchomienie strony
 • Prosty w użyciu podstawowe narzędzia SEO
 • Łatwe łączenie kont w mediach społecznościowych
 • Dostosuj witrynę, dodając lub edytując istniejące bloki

Cons

 • Brak obsługi klienta dla bezpłatnego abonamentu
 • Brak szablonów – tylko ADI
 • Brak sklepu internetowego w bezpłatnym abonamencie
 • Drogie plany premium

Dowiedz się więcej o Jimdo

9. Kreator stron internetowych Carrd

Kreator stron internetowych Carrd

Carrd przypomina Uderzająco – używasz go do budowania stron o pojedynczej stronie. Jest niezwykle przystępny – plan premium kosztuje tylko 19 USD rocznie. Własna strona Carrda to oszałamiająca, jednostronicowa strona. Niektóre szablony replikują ten styl.

Nie ma prawdziwej opcji dla witryny wielostronicowej, ale oferują szablon podzielony na sekcje, który używa przycisków do wyświetlania różnych bloków treści na tym samym tle w tym samym miejscu.

Ale możesz dosłownie zacząć budować swoją witrynę już teraz online, bez karty kredytowej – nawet nie masz konta. To trochę szalone. Szablony są responsywne, są bardzo łatwe w użyciu, a reklama jest niska.

Szczerze mówiąc, za 19 USD rocznie premia może być nawet lepsza niż darmowa. Możesz używać niestandardowej domeny, dodawać opcje płatności, bezpośrednie listy e-mail i inne świetne dodatki.

Plusy

 • Minimalistyczne strony jednostronicowe – bardzo aktualne
 • Responsywne szablony
 • Niezwykle przystępny plan premium
 • Niski klucz reklamy w ramach bezpłatnego abonamentu
 • Nie wymaga konta – wystarczy wybrać szablon i rozpocząć

Cons

 • Brak witryn wielostronicowych
 • Brak opcji e-commerce
 • Bez wsparcia

Sprawdź tutaj Cardd

10. Kreator stron internetowych Zoho Sites

Kreator stron internetowych Zoho

Zoho nie jest darmowy, ale ma darmowy okres próbny. (Którego możesz nie znać na ich stronie docelowej.) Zoho ma narzędzie do przeciągania i upuszczania, a także narzędzie do tworzenia grafiki, które umożliwia pracę w przeglądarce, aby natychmiast zobaczyć zmiany. Mają responsywne szablony zbudowane przy użyciu sekcji, a Ty możesz zmieniać szablony bez utraty zawartości.

Dla bardziej technicznych użytkowników dostępny jest edytor kodu i opcja dzielonego testowania, aby pomóc Ci zobaczyć, która treść działa najlepiej. Jest mnóstwo dodatków i wiele dodatkowych aplikacji do funkcji biznesowych.

Plusy

 • Przeciągnij i upuść konstruktora za pomocą pulpitu nawigacyjnego
 • Kreator wizualny do edycji w przeglądarce
 • Responsywny wybór szablonu
 • Testy podzielone
 • Duży wybór integracji aplikacji innych firm

Cons

 • Brak bezpłatnego abonamentu
 • Wsparcie działa tylko 5 dni w tygodniu
 • Brak sklepu internetowego bez integracji

Dowiedz się więcej o witrynach Zoho

11. Kreator witryn Google Moja Firma

Kreator witryn Google Moja Firma

To Google, jest całkowicie darmowy i wykorzystuje informacje, które umieściłeś w profilu swojej firmy. Nie trzeba dodawać, że SEO jest wliczone.

Aby skorzystać z tej platformy, musisz zostać zweryfikowany w Google Moja Firma. Nie ma żadnych płatnych planów – Google pozwala na korzystanie ze wszystkich ich usług – w tym opinii klientów, analiz i map Google po zweryfikowaniu firmy. (Wysyłają pocztówkę, aby zweryfikować twój adres.)

Następnie możesz użyć ich nowego narzędzia do tworzenia witryn, aby utworzyć bezpłatną witrynę, która pobiera informacje z Twojego konta firmowego. Możesz dodawać zdjęcia, aktualizować godziny pracy sezonowych zmian, prowadzić promocję, dodawać lokalizację. Kreator stron jest responsywny, łatwy w użyciu, możesz zalogować się z telefonu – to wszystko Google, przez cały dzień.

Plusy

 • Wszystko za darmo – bez kosztów
 • Darmowy hosting
 • Zintegrowany z informacjami Google Business
 • Domena niestandardowa
 • Zwiększ zaangażowanie klientów

Cons

 • Tylko dla członków Google Business
 • Wymagana weryfikacja firmy Google
 • Głównym przedmiotem działalności Google jest sprzedaż reklam

Dowiedz się więcej o Google Moja Firma tutaj

12. About.me

About.me Website Builder

About.me jest bardziej narzędziem do tworzenia stron internetowych dla osób indywidualnych niż małą firmą. Ale jeśli jesteś konsultantem lub praktykiem solo, About.me może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Niestety, jeśli chcesz pokazać portfolio, potrzebujesz planu premium.

Jest bezpłatny plan, a subdomena jest bardziej pomocna: about.me/ twoje imię dla osób, które próbują cię znaleźć. Daje także opcję wyróżnienia określonego wezwania do działania z nakładką i nietypowym dodatkiem do dołączania zrzutu ekranu z witryny do dowolnego e-maila z domeny.

W przeciwnym razie wygląda to bardziej jak CV online niż strona internetowa.

Plusy

 • Idealne do indywidualnej promocji
 • Darmowy hosting
 • Responsywne szablony
 • Subdomena pomocna dla osób fizycznych

Cons

 • Niezupełnie dla małych firm
 • Brak portfela w bezpłatnym abonamencie
 • Ograniczona funkcjonalność w porównaniu do innych konstruktorów

Przejdź do About.me

13. Format

Sformatuj Kreatora stron internetowych

Format jest w rzeczywistości bardziej narzędziem do tworzenia portfolio niż do ogólnego narzędzia do tworzenia stron internetowych. To świetna opcja dla małych firm, które chcą wyświetlać i sprzedawać swoją pracę. Niestety nie jest tak naprawdę bezpłatny, ale oferuje dwutygodniowy bezpłatny okres próbny.

Podobnie jak cała reszta, Format oferuje responsywne szablony (motywy) z pewnością skierowane do artystów wizualnych, projektantów i twórców. Istnieją 3 płatne plany, najtańsze z opcją małego sklepu internetowego. Cenną funkcją na kolejnych dwóch poziomach cenowych jest prywatny obszar, w którym klienci mogą przeglądać, weryfikować i zatwierdzać próbki pracy online.

Format to całkiem fajne narzędzie w zależności od tego, co robisz, ale podstawowy plan jest naprawdę prosty, więc jeśli nie jesteś zainteresowany niektórymi funkcjami premium wyższej ceny – rozejrzyj się.

Plusy

 • Doskonały dla agencji i projektantów wizualnych
 • Połącz własną domenę – bez subdomen
 • Elastyczne tematy
 • Prywatny obszar, aby pokazać klientom dowód pracy produktu
 • Opcja eCommerce dla wszystkich planów

Cons

 • Brak bezpłatnego abonamentu
 • Podstawowy plan jest ograniczony do sklepu internetowego
 • Ceny są znacznie droższe niż tradycyjny host

Idź zobacz Format

14. WordPress + Elementor

wp + elementor kreator stron internetowych

Elementor to darmowa wtyczka do tworzenia stron, dodana do instalacji WordPress na tradycyjnej platformie hostingowej, takiej jak GoDaddy lub Bluehost. Chociaż sama wtyczka jest bezpłatna, musisz zapłacić za hosting, zwykle około 80,00 USD rocznie lub mniej, jeśli zdecydujesz się na 3-letni plan.

Uwzględniamy tę opcję dla małych firm, które już zakupiły pakiet hostingowy i chcą narzędzia do przeciągania i upuszczania z interfejsem wizualnym. Wtyczka jest narzędziem do tworzenia witryn, a gdy kupujesz własny hosting – nie ma reklam i zazwyczaj możesz uzyskać bezpłatną domenę.

Plusy

 • Wtyczka Eliminator jest darmowa
 • Bezpłatne responsywne motywy zaprojektowane do pracy z wtyczką
 • Kreator wizualny do wprowadzania zmian w przeglądarce
 • Buduj bloki wielokrotnego użytku
 • Układy stron i sekcje zawarte we wtyczce

Cons

 • Wymagany płatny hosting
 • Może kolidować z motywami nieprzeznaczonymi do współpracy z nim
 • Nie jest tak łatwy w użyciu, jak inni twórcy

Dowiedz się o Elementorze

Podsumowując

Bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn są zdecydowanie dostępne. Są łatwe w użyciu, nie wymagają żadnych umiejętności projektowych ani technicznych i działają na wszystkich różnych rozmiarach ekranu – od komputerów stacjonarnych po tablety i smartfony.

Jak decydujesz, co jest dla Ciebie odpowiednie?

 1. Zastanów się, ile potrzebujesz wsparcia.
 2. Ile chcesz dostosować?
 3. Jeśli chcesz sklep internetowy, sprawdź cenę planów premium.
 4. Zastanów się nad zarejestrowaniem własnej domeny – na dłuższą metę warto.

Co najważniejsze, nie zapominaj, że Twoja witryna powinna pomóc w rozwoju firmy. Zastanów się, co Twoi klienci chcą wiedzieć i co chcesz, aby zrobili z tym.

Następnie wybierz kreatora stron internetowych i już dziś uruchom małą firmę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector